Перилни препарати и омекотители (прахове, таблети, гелове, капсули) - 14

  • 49 988
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 853
Здравейте! Донесоха ми гръцки гелове за пране, които изглеждат почти еднакви, може ли да ми помогнете да ги разпозная кой за какво пране е ? Не знам дали са light / heavy duty, как са с петната, дали са за бяло, цветно или универсални? Интересуват ме и двата  newsm78 Даже и на Персил отзад пише Dixan...

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2888/349967628127326852513737 … Z2vH9sCnPRIri.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2924/662963661381682704137372 … eRQYCd0P9UULd.JPG


Аз съм си купувала този Диксан.Единственото му хубаво качество е аромата, инак не пере завидно добре.Мисля,че е универсален, но аз не рискувам да пера цветни дрехи с гръцки универсални препарати.

# 31
  • Мнения: 40
Прахчетата за захабени дрехи действат много добре. Лично с такъв продукт съм спасявала мухлясали и жълтосани от години стоене чаршафи. Има много видове. В този албум, fisholina, можеш да видиш някои, които съм имала и ползвала, и ако имаш конкретен въпрос за някой, можеш да питаш

Споменатите кърпички обаче съдържат само оптичен избелител, докато прахчетата са с активен кислород, а някои от тях и с ензими.

Благодаря за отговора Hug
Аз питам специално за snow, дали е добро newsm78

# 32
  • Мнения: 5 207
Да, добър е Snow, но да речем, че е по-подходящ да го добавяш при всяко пране (примерно), за да си поддържаш белите дрехи наистина бели.
Ако искаш да избелиш захабени дрехи, най добре е да ползваш нещо от рода на това или това (всъщност двете са произведени от една и съща компания и са почти 1:1 откъм състав). Това са дози за едно пране и наистина възстановяват засечени, пожълтели или посивели дрехи, ако не с първото пране, то поне с второто (зависи от степента на замърсяване).
На мен препаратът на Хайтман ми оправи едни стари чаршафи, калъфки и пликове, които бяха мухлясали и с жълти и розови петна от мухъла, от първото пране на 60°. Денкмит е собствена марка на дрогерии ДМ.

# 33
  • Мнения: 166
Да се запиша и аз в новата тема Simple Smile
Относно праховете засега оставам на Skip - разкошен е! 
Благодарение на вас,си взех и омекотител Cocolino,наистина е невероятен  Heart Eyes Дрехите ухаят до следващо пране,а гардероба ..   Flutter Уникален!!!

По повод избелването на дрехи,мога да препоръчам това: http://www.simplicol.bg/
Аз си взех черна боя,заради едно петно на панталон,но с него пуснах и два позахабени и избелели потника и една светло синя рокля с идеята да стане черна,получи се,много съм доволна  Peace
Мисля да си взема и бяла за захабено бельо следващия път Simple Smile

# 34
  • Мнения: 40
Благодаря, Гес Hug
Първият препарат съм го " мяркала". Утре ще си купя и ще тествам.

# 35
  • Мнения: 69
Момичета колко прах за пране се слага за предпране?

# 36
  • Мнения: 5 207
Благодаря, Гес Hug
Първият препарат съм го " мяркала". Утре ще си купя и ще тествам.
Навсякъде го има.

Момичета колко прах за пране се слага за предпране?
На опаковката в инструкциите за дозиране пише. Конкретно за коя марка се интересуваш?

# 37
  • Мнения: 341
Здравейте,
Искам да ви попитам по колко капачки от омекотителя Коколино-бергамот да сложа за 6 кг. пране ? Моя позната ми каза,че сложила 1капачка и дрехите й не миришат на омекотителя след това,както когато слага от Ленора.
Благодаря ви.

# 38
  • Мнения: 2 216
Взех си течния Персил колор от Метро.
Каква му е цената в Метро, защото го видях на промоция в Карфур
Мисля 7.50 или нещо такова, но сега нямам как да проверя за стотинките.
Благодаря! Толкова е и в Карфур Peace

# 39
  • Мнения: 69
Момичета колко прах за пране се слага за предпране?
На опаковката в инструкциите за дозиране пише. Конкретно за коя марка се интересуваш?
Персил мегеперли

# 40
  • Мнения: 5 207
А, на инструкциите на мегаперлите няма дозировка за предпране, защото перат така добре, че няма нужда от предпране. Laughing И на Персил прах немски - също няма.
В случай, че няма дадена дозировка за предпране, разделяш дозата, като 1/3 слагаш за предпране, а останалите 2/3 - за основно пране.

# 41
  • Мнения: 21 275
Моля да ми препоръчате универсален прах за баща ми ,че е сам човека,аз като като там складирам дрехите,но утре ми поръча да му купя някакъв,пералнята му е нова  Peace

О и аз имам едни тениски за избелване - ама не знам дали ще стане на яките и врата са леко захабени,ще си ги взема тези ДМ-ските освен  newsm78

# 42
  • Мнения: 5 207
ОМО, Персил... или иска по-евтиничък.

# 43
  • Мнения: 21 275
ОМО, Персил... или иска по-евтиничък.
И аз за тях се чудих,иначе е ползвал последно 1 Лидълски Макси трат,ама хич не переше  ooooh!
че той е автомонтьор и работните дрехи,все едно не си ги изпрал,само омекотителя се усещаше

# 44
  • Мнения: 5 207
О, Макси Траш! Mr. Green Какво се учудваш, че не пере? Собствена марка, че и от междинен клас.
ОМО ми е изпирал машинно масло, но малко петно, от казанчето на хлебопекарната.

Общи условия

Активация на акаунт