Дуфастон по време на бременост?!

  • 9 922
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • в града на младостта
  • Мнения: 136
аз също съм пила дуфастон до 4 месец , по препоръка на моята лекарка въпреки ,че кървенето ми беше спряло.така ,че за да бъдеш по- спокойна можеш да продължиш да го пиеш.

# 16
Аз пия дуфастон още  след констатиране, че е настъпила овулация. След като се оказах бременна продължих да пия дуфастон, така ще бъде до 16 г.с. Нямала съм никакви проблеми с отлепване, кърване и тн. Всичко това е по предписание на моята лекуваща АГ, в момента е следяща бремеността ми. Вече въобще не помня колко опаковки съм изпила. Аз й имам пълно доверие, така че никога не съм поставяла под съмнение нейната преценка. Според мен след като ти е предписано да го пиеш до определена седмица - продължавай. Със сигурност няма да ти навреди. Както виждаш и от другите отговори той се изписва и когато няма проблем. Освен това фактът, че е спряло кървенето съвсем не значи винаги, че всичко е напълно ок ( дано да е вече ок). 

# 17
  • София
  • Мнения: 563
В началото на 3-ти месец правихме секс и прокървих(беше около датата на цикъла ми, кой ти знаеше тогава, че не трябва Embarassed). Много се уплаших, лекарката също ми предписа Дуфастон. Изпих си го както беше казала и, слава Богу, нямах повече проблеми! Така че-споко! Sunglasses

# 18
  • Мнения: 273
Здравеите, момичета!  Simple Smile
Значи лекаря ми беше казал да изпия една опаковка Дуфастон и вчера ги свърших и сега се чудя да продължа ли да ги пия след като няма кървене изобщо, а кървенето бяха две капки и след това се отичаше розаво.
Проблема е че тои е на работа чак в понеделник а аз имам само телефона в кабинета му, и незнам какво да правя.Дали ще е проблем че съм пропуснала един ден да си взема нова опаковка и в понеделник да отида при него.
Благодаря ви за отговорите.

# 19
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Задължително изпий още 1 опаковка.Знам,че е скъп но подобре да си спокойна.Когато станеш на 3 месеца изпълнени, можеш да го спреш.Не си прави експерименти.Никога няма безобидно кървене.Ако е започнало леко отлепване то се е стопирало с 1та опаковка.Така,че може да продължи когато няма дуфастон.Аз пих до края на 3 месец ,като в началото на 2 бях прокървила.С дуфастона всичко беше ок.И при теб ще е така,само че си пий хапчетата.Не ги подценявай.......целувки дани

# 20
  • Мнения: 2 784
Аз имах изкървяване в 8 седмица, чак в 10, като смених гинеколога ми предписаха Дуфастон. След около 10 дена лежане и Дуфастон, кървенето спря, но по съвет на гинеколожката си , го пих до 18-20 седмица(не помня точно). Не е проблем, че си пропуснала 1 ден, но знам, че курса на лечение с Дуфастон е дълъг, независимо, че кървенето е спряло.
Успех ти желая!!!  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 309
Аз пих Дуфастон от първият ден,когато разбрах (3 дни преди закъснението) до 20 г с.Няма да ти навреди,продължавай.По принцип го изписват при много желани и трудни бременности,като превантивна мярка.

# 22
  • Мнения: 273
Мерси Дани еи сега отивам да си взема още една опаковка мен не ми пречи колко струва.
Благодаря на всички

# 23
И на мен ми го изписаха, въпреки, че нямах никакво кървене. В началото на първия триместър имах леки болки ниско долу и явно докито ми реши да се застрахова и ме накара да го пия. но много ми се гадеше от дуфастона и го спрях към средата на третия месец.

# 24
  • Мнения: 5 577
Пих го, 3 седмици.

Нямах проблеми после, и съм сколконна да вярвам, че е от него.

# 25
  • София
  • Мнения: 344
Момичета а в каква доза сте го пили, на мен ми изписаха 2 х 1/2

# 26
  • Мнения: 3 042
Дали ще е проблем че съм пропуснала един ден да си взема нова опаковка и в понеделник да отида при него.

Не е проблем. Peace

# 27
  • Мнения: 3 042
Момичета а в каква доза сте го пили, на мен ми изписаха 2 х 1/2

Щом ти е изписан така, така го пии!

На мен ми беше изписано цяло хапче, но съм забравила дали три пъти на ден или два пъти.

# 28
  • Мнения: 120
Благодарение на Дуфастон има много задържани бременности. Аз пих 3 или 4 опаковки, без да съм имала кървене, само силни болки в корема. Знам само, че се пие по схема като постепенно се намалява дозата.

# 29
  • Мнения: 201
До края на 3 месец го пиех, защото ми беше отворен краят на шийката. Задължително се консултирай с гинеколога си. Самон е можах да разбера дали си 14 или 24 г.с.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт