БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-28

  • 20 051
  • 785
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: X
Не й давай, като не ще  Grinning И с плодово пюре вътре ли не иска? А ако й свариш ти някакви?

Вчера и направих 100 g каша от елда със 100 гр плодово. Изяде общо 90 гр каша и 100 мл АМ. Притеснява че че върви дребничка. На 6 месеца беше 6940 на 67 см. Сега месец по късно незнам. Пет месеца я кърмих и дохранвах с АМ, ама кърмата свърши. Т. E.  Принудително трябваше да спра по здравословни причини
90гр. каша си е чудесно за 6-месечно бебе. Дъщеря ми ядеше по 100-120гр. до 10м. Като почнахме кухнята тогава започна да яде много. Теглото ви е супер, Ина на 6м. беше 7,500, но си седеше толкова до 10м., само на височина растеше с по 1см. всеки месец.

Притесних се от факта, че има мама с февруарско бебе като нашето, което е 9300 на 71 см. #Crazy

Но педито ме успокои, че нашето било с норма така че, съм спокойна hahaha вече

# 766
  • Мнения: 27 524
Ние си имахме в темата бебе 13кг на 7 месеца, така че споко  Mr. Green

# 767
  • София
  • Мнения: 23 198
плодовото ми пюре сякаш става доста рядко, правилно ли е да го сгъстя с оризова каша например?
но не да направя отделно каша и да ги смеся, а да сложа една лъжица суха смес в пюрето.
и колко време може да седи така, защото си мисля докато е топло да го забъркам и да го дам като изстине, да не стане кашата течна  newsm78

# 768
  • Мнения: X
Ние си имахме в темата бебе 13кг на 7 месеца, така че споко  Mr. Green

 #Crazy
Е те са били напред с матриала Thinking
Вече съм спокойна, че по добре като нас отколкото прекалено голяма и после да се чудя какво да я правя.
Племеника на съпруга ми ще бъде в пети клас и е лоена топка от ядене и стоене пред компа. Ама майка му го поощрява. Програмистите взимали много пари и нямало да му се наложи са работи в БАН за 400 лева. Но това е тема на друг разговор.

# 769
  • Мнения: 27 524
бамбарадамбара, разбира се, аз също така сгъстявах зеленчуковите или плодовите пюрета  Simple Smile Ако не е млечна кашата, няма да се втечни.

# 770
  • Мнения: 1 263
Цитат на: бамбарадамбара
плодовото ми пюре сякаш става доста рядко, правилно ли е да го сгъстя с оризова каша например?
но не да направя отделно каша и да ги смеся, а да сложа една лъжица суха смес в пюрето.
и колко време може да седи така, защото си мисля докато е топло да го забъркам и да го дам като изстине, да не стане кашата течна  newsm78
Аз на моето бебе все още му прибавям към пюретата 1-2 лъжички млечна оризова каша на прах (Ванилия). Хем да му мирише на мляко, хем гъстотата да е точно колкото трябва. Пробвала съм на марките Милупа, Нестле, Нуну.
Други готови каши на прах не съм ползвала и нямам намерение да го правя.
Да си задам и аз въпроса:
Сутрин давам на бебето плодово-оризово млечно пюре, към 2  месно зеленчуково оризово млечно пюре, за следобяд какъв вид пюре би било най подходящо?

Последна редакция: нд, 08 сеп 2013, 12:28 от basis

# 771
  • Мнения: 2 052
плодовото ми пюре сякаш става доста рядко, правилно ли е да го сгъстя с оризова каша например?
но не да направя отделно каша и да ги смеся, а да сложа една лъжица суха смес в пюрето.
и колко време може да седи така, защото си мисля докато е топло да го забъркам и да го дам като изстине, да не стане кашата течна  newsm78
Може. Точно така правих и аз  Peace

# 772
  • Мнения: 27 524
към 2  месно зеленчуково оризово млечно пюре

Когато се дава месно пюре не се добавя мляко!  Simple Smile

Следобяд може да даваш каша  Simple Smile



# 773
  • Мнения: 1 622
Момичета, може ли да се дава на бебето пасирана каша от овесени ядки или елда, вместо да се купува готова инстантна?
Не ми е много ясно каква е разликата, ако на етикета на инстантната пише 99% елда и 1% витамин Б1.Витаминът не мога да добавя, но мога да пасирам готовата сварена елда, примерно.
Синът ми е на 8месеца.

# 774
  • Мнения: 1 263
Цитат на: Блонди
Когато се дава месно пюре не се добавя мляко!  Simple Smile
Това не го знаех.  Peace

# 775
  • на земята
  • Мнения: 4 096
И аз знам,че не се смесват месо и млечни  Peace Ripple,да можеш,аз варя,пасирам си,добавям си плод и става супер и АМ слагам аз все още  Peace Така правя и кус-кус,овесени и ръжените ядки  Peace

# 776
  • Мнения: 27 524
Момичета, може ли да се дава на бебето пасирана каша от овесени ядки или елда, вместо да се купува готова инстантна?
Не ми е много ясно каква е разликата, ако на етикета на инстантната пише 99% елда и 1% витамин Б1.Витаминът не мога да добавя, но мога да пасирам готовата сварена елда, примерно.
Синът ми е на 8месеца.

Разбира се, че може и даже е по-добре  Simple Smile Аз си правех брашно от зърната, за да не пасирам после. Вече давам цели  Simple Smile

Разликата е, че инстантната каша минава през процес, наречен декстринизация, за да може да се приготвя по този начин. Т.е. вътре не са необработени зърна, така че домашната каша е по-добър вариант  Blush

# 777
  • Мнения: 455
Момичета, а сокчета кога е хубаво да започна да давам?

# 778
  • Мнения: 2 532
Момичета, а сокчета кога е хубаво да започна да давам?
Чак пък хубаво...Аз до сега 2 или 3 пъти съм му давала общо Tired Давай плодово пюре, а по-нататък пресни плодове Peace Соковете след годинката евентуално newsm78

# 779
  • Мнения: 27 524
След годинката, фреш, на гладно. Иначе няма смисъл и нужда  Peace

Общи условия

Активация на акаунт