В тези първи ЮЛСКИ дни, дъжд от бебчета вали! - тема 34

  • 31 624
  • 719
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 709
КРО ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ И ТРЕТИЯ СИН И МНОГО ДА ТЕ РАДВА Дано си провлачиш краката  Praynig
Глупи Ако все още ти трябва сайта http://www.bebeimama.com/tajmer-na-kontrakcii обаче и при мен беше то какво беше, легнах си и не само, че спряха, ами за пръв път съм ставала само 3 пъти до вц, обикновено ставам през един час  Embarassed
Джина викаш Кейт не я познаваш а  Joy Joy ще ме умориш, направо ще ми липсва хумора ти като родиш. Я виж с Мъхчето какво стана, откак стана мама се затри, 
Жалина чак ме е яд, че не си ми по-наблизо, щях да те накарам и на мен да ушиеш такъв комплект, супер е  Wink

# 61
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 688
привет момичета включвам се само да ви кажа,че май ще се ражда от12.00 през нощта съм с едни странни болки които са си чисти контракции а към 3 вече и прокървих доста бих казала сега ще звъня на мойта акушерка да видим какво ще правим!Мисти ако се роди малчо да знаеш,че те пращам в магазина да подредиш стоката която вчера аз оправих  hahaha от това е  smile3521

# 62
  • Мнения: 8
Въпрос към ЛЛЛ[- Дясната ми гърда е твърда от вчера, в основата около зърното е твърдо, като го стисна не пуска мляко. Как да реша проблема? Вчера имах и болки в гърба. Снощи ме втресе и вдигнах температура 39 градуса. Пих 2 т. панадол, на сутринта нямах температура. Но пак ме втриса. Не знам какво да правя... Изцедената кърма вредна ли е за бебето?/color]

# 63
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Добро утро  Hug

Кро, честит син  Hug Да расте здраво и усмихнато дете!

Ани88, хайде успех и стискаме палци за бързо и безболезнено раждане  Peace

Аз вчера се счупих да чистя и една контракцийка не получих  Crazy Днес пак ме чака същото...и утре...и в петък...Надявам се до Нова година да успея да родя  bowuu Днес влизам в последната седмица, пък да видим.

# 64
  • Мнения: 4 709
Ани стискаме палци.
Кате това с чистенето вече съм го пробвала в събота не става, обаче в понеделник и вторник нищо не съм пипнала, и вчера имаше контракции, друг е въпросът, че вече ги няма  Embarassed Иначе както каза сандалка и жалина до 42 седмица било нормално, та вече се опитвам да се настроя психически за август, явно не ми е писано да съм юлска мама, хем толкова пъти падах  Laughing ама някъде явно съм сбъркала схемата Rolling Eyes Утре съм на глупавата ЖК, ако знаете как не ми се ходи, само като се сетя, че единственото, което правят е гадния кантар, и тонове за 1-2 минути и ми иде  #2gunfire, ще взема да й кажа, че искам поне и ехограф, да не е станала момата 4кг, че от това вече ме е страх.

# 65
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Мисти, аз имам съмнения, че ще раждам август и то в термин. От самото начало предполагам, че датата е 1.08, защото знам кога зачекнахме краката  Laughing а и с моя нередовен цикъл съвсем. Ама пусто ми тежи вече и от време на време се поизнервям, особено през нощта като ми се запуши носа или ми е трудно дишането. За ЖК-то - ти поне стоиш 2 мин. за тонове, мен ме връзват за 20 - много е досадно и това тупур-тупуркане ми се набива в главата за дни напред  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 120
Kro - честито ти момченце, да е живо здраво, да ви радва и бързо да се възстановиш!

Благодаря за съветите за оченцата - днес сме в по-добро състояние пу-пу -пу  Praynig

Сандалче, ето я моята трагикомедия
Скрит текст:
Цяла седмица врънках ММ да отидем на ресторант, че не се знае кога ще излезем след като се роди бебо. В неделя 07.07  ММ капитолира, след обсадата ми и отидохме да хапнем. Беше чудесна вечер. През целия ден имах леки и поносими контрокции - сравнявам ги с менструалните болки, които придружаваха цикъла ми и бяха нечовешки. Прибрахме се, към 22.30 отидох до WC да пишкам, но в един момент усетих леко "пукване" в корема и започна да ми тече мъничко. Помислих си - е вече взех да се изпускам. Докато си сложа превръзка и течът взе да се увеличава. Ухилена до уши казвам на ММ - изтекоха ми водите Crazy Звъннах на доки, грабнахме багажа, покрихме седалките на колата с найлони и право в болницата. Дежурният гинеколог ме прегледа 2см разкритие и водопада Ниагара се лееше от мен - наводних приемния кабинет. Чухме тоновете на бебо - добри бяха и ме приеха в 23.30. Моето доки каза - като зачестят контракциите на 3-5 мин. звъниш ми и идвам. До момента ми беше много весело и смешно, но до тук с комедията. Час след мен приеха друга мама със спукан мехур и двете охкахме и пъжкахме в предродилна зала. Постепенно разкритието се увеличаваше, направиха ми клизма и ми сложиха хидратираща система. Към 5.30 контракциите станаха много болезнени и чести, не издържах и звъннах на доки. Пристигна, прегледа ме и ме сложи в родилна зала на магарето. Макар да исках раждане без упойка, доки прецени, че ми бил нисък прага на търпимост на болка и нареди, че ще съм с епидурална упойка. Предполагам, че ми сложиха система с окситоцин, болките станаха зверски. Анестезиолога се забави и към 7.10, заедно с другата родилка ни подготвиха и ни сложиха епидурална упойка. В един момент усетих как ми изпукват костите на таза и казах, че бебето е на път, започна раждането. Въпреки упойката усещах зверски болки. Изядох няколко шамара, защото не се разбрахме с доки по отношение на напъните  Mr. Green, а и акушерките водиха борба с краката ми. С помоща на доки, след голяма битка, бебчо се роди  Heart Eyes Извадиха плацентата и започнаха да ме шият - имах много разкъсвания бебчо беше голям 4 кг без 20гр., а междувременно доки се караше на акушерките и дежурните, защото нямаше консумативи и апаратите за тонове нямаха хартия, за да се следят тоновете на бебето през раждането. Грозна сцена. Усещах всеки бод, доляха ми упойка. След като ме зашиха ме прехвърлиха на носилка и ме изкараха с краката напред от родилна зала ( възмутих се как не ги е срам - предполагам знаете, че починалите се карат по този начин) Настаниха ме във "ВИП" коридора на отделението, тъй като няма свободни стаи.  #Cussing out Стоях приблизително 5 часа в коридора на течение, завита с чаршаф. Прилоша ми от упойката и повърнах. Междувременно другото момиче роди 2 часа по-късно от мен. След още 2 часа направиха секцио, но аз си стоях самичка в коридора  #Cussing out Та така... настаниха ме в стаята. Санитарките сутрин метяха с метла в присъствието на бебетата  #Cussing out Акушерките се зъбеха като бесни при опит за консултация и съвет за бебчовците. Настана време да ни изписват. Случайно на визитация - доке видя, че предния ден са назначени изследвания, а лабурантката не ни е взела кръв. Спукаха ми вената много професионално - още имам черен  кръг с диаметър 5 см. Оказа се, че за деня има 4 изписвания, но няма ред... Предния ден - изписването ще бъде в 11.30, в деня на изписването - ами след 12 ще е ... е изписаха ни в 14ч., след разправии можеше и още да чакаме #2gunfire - какво са 2 часа. Благодарна съм на доки  Hug, въпреки шамараите  Hug, но организацията, мотивацията и отношението на акушерки и санитарки е безобразно. Може и не съм спазила някоя традиция за мотивация ...  #Cussing out
Та така, съжелявам ако съм ви натоварила. Здраве да е - мина.  Praynig от тук нататък всичко да е наред, лошото назад да остава и да се радваме на щастливите мигове с бебчовците и семействата си.

# 67
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
wwwaz, вече всичко е зад гърба ти  Hug В коя болница ражда, че си получила такова неприятно отношение?

# 68
  • Мнения: 1 350
Добро утро ,мацки!
Гледам Мисти се е отчела ,бързо да драснат по някой ред и останалите от отбора на железните утроби.Сандалке,много ми се види 2 седмици след термин,не те ли е страх...в смисъл ,че може да се обърка нещо с бебето?МНого ме плаши мен това преносване ,даже вече една моя близка ми звъня да ми напомни да не чакам повече от 3 дни ,защото имало рискове.Пак ми напомни как бебето й се нагълтало с околоплодни води и т.н. Аз за себе си съм решила.В събота ми е терминът.Ако до понеделник няма бебе  - марш в болницата! Пусти страх значи.А пък Скреч как чака толкова време...евала й правя!
Честити син на Кро ! Тези мъже на ръце трябва да те носят   bouquet
СНощи ,да ви кажа ,имах контракции.Истински.Такива с връхна точка и почивка между тях.Стоях будна от 3 до 4 ,30 часа за да разбера ,че са нерегулярни - през 12 мин,една две през 10 ,няколко през 8 мин...после пак на 12 мин.Засичах ,засичах и заспах.НО стискам палци на всички за днес Hug Hug

wwwaz,какъв е този разказ бе,какви са тези болници Confused Confused ConfusedКосата ми се изправя направо Confused Confused
Радвай се ,че имаш живо и здраво бебе,че ти си добре и всичко е минало ,не знам какво друго да ти кажа...ужасно е всичко ,което си описала.И аз бих искала да кажеш коя е болницата.

# 69
  • Мнения: 11 747
Лелее, добре че не са ми удряли шамари, защото щях да налетя на бой, без да му мисля щях да ги метна  Shocked

Честит син на Кро! Да е жив и здрав!

Забравих какво още щях да пиша.

# 70
  • Мнения: 4 709
Мисля, че болницата ще да е ОБ, щото има обръщение към Сандалка, а тя нали ще ражда там. Иначе Кро е с трето раждане днес, току виж Сандалка и Скреч и те така  Laughing
Кате то и аз съм сигурна за датата на зачеването, ама пък цикъла ми идваше не на 28 ден, а на 26-ия и си мислех, че ако има връзка вече трябваше да съм родила  Thinking но явно няма връзка с цикъла, а с датата на забременяването, която е няколко дни след стандартната, която изчисляват като рискова, та дето викаш, колкото и да не искам, ще отиде август, така е като се писахме вестителки с тебе, дръпнахме дявола за опашката та сега ще сме последни  Mr. Green Вземи ни смени с някоя вече родила мама

# 71
  • Мнения: 378
Мамита от няколко месеца имам пробождаща болка ниско долу в средата и е краткотрайна. Знам от какво е, бебчо натиска и съм свикнала, не е постояннна. Но тази сутрин, когато вървя, при движението на краката и постоянно ме срязва, постоянна болка е, не  е като другата. Седнала и легнала ми няма нищо. Вкарвам си филми за плаценти и какво ли не! Контракции не са. Някой като мен?

# 72
  • София
  • Мнения: 802
Кро, честит ти син! Браво на теб - много бързо се справи, истинска професионалистка! Желая ти бързо възстановяване и скоро вкъщи!  Hug

Ани, успех на теб, чакаме да се похвалиш бързо-бързо!  Peace

Мимс, Температурата, в комбинация с гърдата, която си описала, е много зъл признак. Веднага се обърни към лекар - гинеколог или педиатър също може да ти даде спешен съвет! За гърдата спешни мерки - под топъл душ, горещичък дори. Нагрявай с вода и масажирай лекичко, по-далеч от зърното, целта е да тръгне кърма от гърдата, запушването да се отприщи. Тръгне ли, гледай да не спираш, за да освободиш напрежението й максимално. Или сигурно това може да се направи и с компрес от топъл памперс... но аз съм го правила с душ. Колкото по-рано започнеш, толкова по-добре  Peace И - доктор!

wwwaz, аз имам няколко въпроса и коментара, ще съм благодарна, ако отговориш  Hug
Скрит текст:
1. Как е името на твоя доктор?
2. Много е смущаващо, че са ти сложили (именно) епидуралка изцяло по тяхна преценка, без твоето желание. Знаеш ли на какво разкритие са я сложили?
3. Шамарите... надявам се, били са, за да те извадят от несвяст или от шоково състояние, или?
4. След раждане е нормално, дори задължително, да те оставят за 2 часа в помещение, през коетоминават много хора и обикновено това е коридорът на болницата. Целта е да НЕ те оставят да заспиш веднага, защото има сериозен риск от вътрешен кръвоизлив (много опасен, от който се умира). Всеки минаващ те разръчква, задава едни и същи тривиални въпроси (за името, пола, кг на бебето) - всички знаят, че "коридорните" трябва да се поддържат будни. Да, студено си е, но това е от многото загуба на кръв при раждане, а и не дават страшно много одеала, за да не се стопли човек прекалено и да заспи. Минат ли 2 часа, вече те местят в стая. Малко странно е, че са те държали цели 5 часа там...  Thinking Но места по стаите със сигурност е имало, а ако няма - винаги може да се осигури с допълнително подвижно легло.
5. Ти ражда в ОБ-София, нали не бъркам?
6. Държането на обсл. персонал наистина е било неприятно, дори нехарактерно за тази болница. Всички разправят обратното  ooooh!

Важното наистина е, че всичко е зад гърба ти!
Благодаря ти много, че сподели!  Hug

Данче, абе при положение, че средатат на бебчето е толкова бетон, наистина не ме е страх  Peace Дори ме радва! (щото аз правя някои непозволени работи, основното, че попушвам...)
И аз четох на много места, че се дават 2 седмици за "преносване" и дори това не се смята за преносване. Изисква се обаче ежедневно наблюдение на плода през този период, и ако се забележи някой тревожен признак - започват раждането.
Да се нагълта с води? Лошо няма, то си гълта постоянно  Laughing Ако продължават да се обновяват водите на всеки 3 часа, нека си гълта и се храни  Peace Но ако намалеят, то започват и да застаряват - тогава е кофтито.
Първата ми дъщеря я преносих със 7-8 дни и  ме предизвикаха само защото идваха коледните празници - за да не се насъберат прекалено много дни. Нищо й нямаше  Peace
А сега... просто си казах:
Ето, аз (ние) правим какви ли не еквилибристики, за да изкараме бебето. Какви ли не знаци не наблюдавахме. Дори и в датите на съпружеския ми клан девойката не се пръкна (а при тях това е желязна традиция - цялата им рода е натрупана на периоди и рождените им дни са невероятни съвпъдъци! Ако почна да описвам в подробности, просто няма да повярвате - толкова е мистична работата!)
Затова си казах - сигурно е Съдба, която няма как да се промени. Погледнах, и много харесах датите 24/7 и 25/7. На 24 ако се роди, детето ще носи в живота 3 от четирите щастливи числа за Лъва! Късметлийче ще бъде сигурно!  Heart Eyes
А 25/7 е рожденият ден на моя страхотен дядо, когото аз не познавам. Но бил е толкова ярък и готин човек, че досега ме срещат разни бабички и дядковци, на които първите им думи са възклицания по адрес на моя дядо... след толкова десетки години... а аз съм кръстена на него... ще видим...


Остават 7 дни до отварянето на портала.

# 73
  • varna
  • Мнения: 871
Добрутру и от нас  Grinning
Кро, честит син, жив и здрав да е!
Сандалке, къде ги четеш тез нумерологични работи, искам и аз да се информирам за беба, и на мен ми харесва 24   bouquet
wwwaz, направо и моите коси настръхнаха, аз ако бях сигурно щях да се изпокарам с всичко и всички, като си знам характера, бива ли така. Важното е, че сте добре с бебето!
ani88, стискам палци да си вече с бебчо!
мириам, аз имам такива от доста отдавна, затова и спрях да ходя, макар че доки се кара, че трябвало разходки за разкритие, ама като ме боли зверски какво да направя, няма да мра по улиците я. Пък и като гледам тука инфото, май е индивидуална работата с чистенето и разхождането  newsm78

# 74
  • Мнения: 100
Здравейте мамита,
снощи 3 пъти писах и нито веднъж не ми публикува отговора,та накрая се изнервих и се отказах.
ЧЕСТИТИ БЕБЕТА НА АГНЕС И НА КРО,ЖЕЛАЯ ИМ МНОГО ЗДРАВЕ И ЩАСТЛИВО ДЕТСТВО!
Добре дошли на завърналите се мами,очаквам включване да обменим опит!
Мисти разкри ме.Видя ли как се ошашках,с тези две деца и след тази имунизацич направо давам заето.Без да искам ги публикувах снимките в албума на Рени,помолих я да ги махне,но явно не ми е прочела съобщението на лични.Нищо аз ще кача нови на мой албум.
Момичета излизам на разходка с децата,след обед ще пиша пак.Сега пожелавам успешно раждане на всички,които не са се обебили още!
ЧАО

Общи условия

Активация на акаунт