Коликите започнаха...... ПОМОЩ!

  • 2 141
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
 Здравейте,
Искам да получа съвет какво да правя, защото моето бебче стана вече на 50 дни и от 2 седмици много ни мъчат коликите. Пробвахме какво ли не ...Еspumisan, Colief, Hipp Tea, топли кърпи, но нищо не ни помага.
Моля за съвет.

# 1
  • София
  • Мнения: 8 044
Влади, ето тема, посветена на коликите.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 184
Коликите както започват, така и свършват. Аз прочетох какво ли не, опитах какво ли не, но според мен си отминаха от само себе си.  Май инфакол най ни действаше, но не съм много убедена. Спасението е много търпение и много гушкане. Понякога и разходките навън успокояват бебенцата.

# 3
  • Мнения: 327
Коликите както започват, така и свършват. Аз прочетох какво ли не, опитах какво ли не, но според мен си отминаха от само себе си.  Май инфакол най ни действаше, но не съм много убедена. Спасението е много търпение и много гушкане. Понякога и разходките навън успокояват бебенцата.

 newsm10 Много търпение трябва, особено ако не спите вечер, но наистина отминават. Помощните средства при всяко дете вършат различна работа (или по-скоро не вършат Wink) - пробиотици, капки и т.н., остава си гушкането, люлеенето или каквото там ви успокоява поне за малко.
Не се предавай, че на ПОМОЩ може да дойде само неволята - все се сещам за лафа "бебето плаче и аз с него".

# 4
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Понякога нищо не може да се направи. Лекарите казват, че с лекарства коликите минават за 3 месеца, без лекарства за 90 дни. Имай търпение, дано минат скоро  Hug

# 5
  • Мнения: 11
Благодаря ви много за съветите. Надявам се скоро положението да се успокои, защото и аз, и таткото сме доста напрегнати от вечерния плач. Все пак си е нашата малка принцеса и не искаме да страда, но пък всеки минава през това Simple Smile

# 6
  • Мнения: 161
Моят опит с коликите: Гушкане дундуркане и сешоара, ооо Слава на човека измислил го това чудо, само от звука се успокояваше даже спеше с пуснат сешоар, изключим ли го не блока ами квартала ни е чул, и от звука на прахосмукачката. Някои се чудят като им кажа, но като ги подсетя за слушането на тоновете като бременни веднага се съгласяват, че има подобен звук. И Колийф, но при вас не са помогнали, чувала съм много добри отзиви за Био Гая. Дано бързо отшумят.

# 7
  • Мнения: 347
Като си спомня за коликите още ми се свива сърцето!  Sad Наистина понякога нищо не помага, само времето. Ще минат... Аз препоръчвам позата "тигър върху клон"  Laughing (по коремче по дължина върху бедрото ви или на ръката, като крачетата и ръчичките висят отстрани и може да го люшкате, да у пеете и да го галите по гръбчето). И съм с две ръце за сешоара! Много нервни клетки ми спаси. Също клипчета с бял шум от ютуб.

 Hug

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Търпение и здрави нерви, ще минат все някога  Mr. Green

Все пак има значение и на кърма или АМ мляко е бебето, има ли режим, колко яде, пие ли вода и т.н.
При моето дете кърменето "на поискване" засилва коликите, когато яде на приблизително равни интервали, коремчето е по-спокойно, къркори по-малко, газовете са по-малко и коликите са по-поносими.
Иначе коликите ги има и при кърмените деца, и при тези на АМ. Капките и т.н. рядко помагат.
Просто в един прекрасен ден коликите отминават. До тогава - търпение и стискане на зъби.

# 9
  • Мнения: 1
Здравейте,
 и ние сме на 50 дни и имаме страшни колики .От 4 дни давам био гая и колийф и горе долу коликите  са поносими ,но реших да сменя и АМ с Hipp combiotik какво ще кажете за комбинацията? Незнам далие добре че сменям често АМ но вече незнам какво да правя, даите ми съвет.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Незнам далие добре че сменям често АМ

Не само, че не е добре, ами е направо зле.
Защо ги сменяш толкова често и то на толкова малко бебче?

Отиди при читав лекар ако сама не можеш да избереш, нека прегледа детето и ви посъветва кое би му се отразявало добре.

# 11
  • Мнения: 36
когато ние имахме колики и аз така питах и разпитвах, имаше много добри отзиви за Лефакс, но само в Германия го продавали. Давах Колийф, Еспумизан и понеже почнаха и други тревоги около него освен коликите в един момент се оказа, че са приключили. Просто почнах да мисля как да се справя с другите проблеми и това отиде на заден план. Но страшно много хора ми казваха, че тези капки са просто успокоение за родителите, че правят нещо.

# 12
  • Мнения: 5 732
Има едни хомеопатични,които явно са си силнички,защото се дават само по 3 капки - Ентерокинд, но при нас няма нещо,което да помага особенно.

# 13
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Инфакол единствено спасяваше положението,но донякъде.
Опитвах и другите методи за успокояване/бял шум,сешоар,топли кърпи,повиване на Карп/

Просто се израстват с времето..това е  bowuu

# 14
  • Мнения: 2
на нас ни помогна много сешоара Simple Smile Таткото беше свалил клипчета с шум от прахосмукачка от нет-а - това също го успокояваше. И много гушкане...

Общи условия

Активация на акаунт