Болничен по време на бременност-4

  • 61 422
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
А НОИ нали има 15 дни да плати след датата на внасяне на болничния?
Моите болнични са внесени на 10-ти юли и още нямам плащане. Пише, че се обработва  Rolling Eyes

Направо нямам думи с тези срокове  #Cussing out  Как може да ти издадат болничен в началото на юни, то след някой ден август ще стане, а НОИ още да не превежда пари... не че са ми виновни хората в НОИ, то цялата ни държава е такава  ooooh!

# 16
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
А НОИ нали има 15 дни да плати след датата на внасяне на болничния?
Моите болнични са внесени на 10-ти юли и още нямам плащане. Пише, че се обработва  Rolling Eyes

Направо нямам думи с тези срокове  #Cussing out  Как може да ти издадат болничен в началото на юни, то след някой ден август ще стане, а НОИ още да не превежда пари... не че са ми виновни хората в НОИ, то цялата ни държава е такава  ooooh!

НОИ има срок 15 работни дни да ти преведе парите от датата на входиране на болничния.

# 17
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Ясно. Благодаря  pantera666   bouquet

# 18
  • Мнения: 38
Здравейте може ли да ми кажете за еднократната помощ за второ дете от 600лв къде се подаваха документите и само акт за раждане ли се искаше  Simple Smile

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте може ли да ми кажете за еднократната помощ за второ дете от 600лв къде се подаваха документите и само акт за раждане ли се искаше  Simple Smile

в социалните по постоянния ти адрес
носиш
-акта за раждане оригинал-ще го задържат
-удостоверение за родените от теб деца-издава се от служба ГРАО в общината по постоянния ти адрес
-двете ЛК
-молба образец-може да я дръпнеш от нета и да я носиш попълнена

# 20
  • Мнения: 75
Здравейте, бих искала да ви запозная с моя казуси да помоля съвет. Писала съм и в други теми, но не получих точен отговор, все заобикалящи и неконкретни отговори и понеже не съм толкова умна /очевиндо/ все още не съм наясно какво да правя. За това моля за конкретни стъпки какво мога да направя. Започнах работа юни месец, назначена съм на срочен ТД /6мес./. Оказа се, че през май съм забременяла. Нещото, което ме успокоява е, че фирмата е голяма и липсата ми няма да се отрази. Казвам го в смисъл, че от август искам да си пусна болничен. Знам, че е рано, но там се разболях, естествено не мога да пия лекарства и сега се мъча и не искам да се повтори.45-дневния болничен мога да го взема на 20/12. Искам да попитам какви са възможностите да се възполвам от фирмата, целта ми не са парите, защото те така или иначе са смешни, а да съм на договор с цел да получавам 2 години майчинство. Ако от другия месец взема болничните, а те ми се полагат 180 дни /които са ми достатъчни/, могат ли да ме съкратят? Мога ли да изкарам срочния договор на болнични, пък като изтече да си ме уволнят?  Благодаря предварително. Вярвам, че тук ще открия отговорът Simple Smile

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, бих искала да ви запозная с моя казуси да помоля съвет. Писала съм и в други теми, но не получих точен отговор, все заобикалящи и неконкретни отговори и понеже не съм толкова умна /очевиндо/ все още не съм наясно какво да правя. За това моля за конкретни стъпки какво мога да направя. Започнах работа юни месец, назначена съм на срочен ТД /6мес./. Оказа се, че през май съм забременяла. Нещото, което ме успокоява е, че фирмата е голяма и липсата ми няма да се отрази. Казвам го в смисъл, че от август искам да си пусна болничен. Знам, че е рано, но там се разболях, естествено не мога да пия лекарства и сега се мъча и не искам да се повтори.45-дневния болничен мога да го взема на 20/12. Искам да попитам какви са възможностите да се възполвам от фирмата, целта ми не са парите, защото те така или иначе са смешни, а да съм на договор с цел да получавам 2 години майчинство. Ако от другия месец взема болничните, а те ми се полагат 180 дни /които са ми достатъчни/, могат ли да ме съкратят? могат да те освободят,защото си в изпитателен срок Мога ли да изкарам срочния договор на болнични, пък като изтече да си ме уволнят? по време на болничен изпитателния срок не ти тече.ако всичко се развие добре за теб и след 2 г  майчинство се върнеш на работа ще си отново в изпитателен срок Благодаря предварително. Вярвам, че тук ще открия отговорът Simple Smile

Нямаш много полезни ходове.Правиш каквото си решила и мислиш за по-важното в случая-бременността ти.Ако останеш без договор,ще търсиш фирма да те назначи фиктивно и пак ще получаваш майчинство 2 години

# 22
  • Мнения: 75
Уау какъв бърз отговор. Много благодаря за което.  Значи да разбирам, че могат да ме съкратят по време на болничния. Аз съм го решила, защото не искам да рискувам здравето. И последно въпросче, задължително ли е, веднага да си търся "нов работодател", ако ме съкратят. Т.е мога ли да го направя 2 месеца преди термина, за да не ангажирам хората, или веднага трябва да ме назначат, пиша го, защото вече съм го намерила. Иначе имам повече от 12 месеца трудов стаж и четох, че не трябва да са последователни.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ти от колко време не работиш преди тази работа?
За назначението във фирмата,един ден да отработиш е достатъчно.Но има ситуации /според осигуровките на човека/,в които е хубаво веднага да е назначен в новата фирма
Напиши ми 24 те месеца преди 45 дневния болничен преди термин ти какви са ти осигуровките

# 24
  • Мнения: 75
Благодаря за заинтересоваността:
не са ми много точни данните, защото на по предишната ми работа, ту ми ги намаляха, ту увеличаваха, но ще сложа средна сума.
от 2010 до 11/2012- около 400 лв.
от 19/11/2012 до 19/03/2013 - обезщетение от НОИ за безработица
за 04/2013 -600лв.
Напуснах и започнах работа на 26/06-510лв.
Имам 1 месец пропуск.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Даваш ми повече месеци от 24.Базата ти е 24 те месеца преди 45 дневния ти болничен.Преброи и виж кои са точно,или поне ги напиши или напиши 45 дневния кога ти започва.Аз мога да седна да ти го смятам,но не е това идеята.Улеснявайте ни максимално

# 26
  • Мнения: 75
Ок, извинявай  Blush, сега ще ги посоча с точност:
Дата за 45 - дневния болничен е 20/12/2013, значи трябва да дам от 20/12/2011, дано е така  Confused
от 12/2011г.- 11/2012г.- 400лв.
11/2012-03/2013- обезщетение от НОИ за безработица
03/2013- 04/2013- 600 лв.
05/2013г.-безработна
26/06/2013- до сега - 510лв
Дано този път да съм била точна  Cry

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
месеците на борсата и без работа ще ти ги смятат на МРЗ за онзи период

не ти е лош вариант да започнеш в новата фирма и да излезеш в болничен.ако не го направиш,месеците без работа ще ти ги взимат на 310 лв
и все пак все още си имаш работа и договор.дано и така да си остане  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 75
 Hug Благодаря, това си беше цяла консултация Simple Smile
Аз съм на Договор, но не съм оптимист, че така ще остана, не мога и да крия, че съм бременна, от другия месец ще почне и да личи, пък и не е хуманно, пък и не искам да оставам, заради тази настинка, която преживах, не искам да се повтаря, искам в къщи Simple Smile . Да разбирам ли, че мога да пусна болничния и ако ме съкратят, да не се притеснявам? И ако ме съкратят, веднага ли да започна нова работа?
Само тези въпроси и повече няма да пиша, обещавам   bouquet

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
. Да разбирам ли, че мога да пусна болничния и ако ме съкратят, да не се притеснявам? да И ако ме съкратят, веднага ли да започна нова работа? за теб ще е по-добре,да.но да отработиш 1 ден и болничен докрая.така ще си взимаш някакви пари от НОИ.на фирмата ще плащаш месечно за месеците в болничен и двете години майчинство само 20,16 лв здравна осигуровка

Общи условия

Активация на акаунт