Направление за ортопед на бебе - кога?

  • 9 536
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 878
Ми и аз не знам как някой педита си позволяват или пък е от невежество или пък от наддценяване на собствените им възможности да диагностицират по симетрията на гънките, което е средновековния метод и достатъчно несигурен или пък си просят уволнение или .......................Важното е да сме информирани и да си изискваме правата Crossing Arms ако не - има и други педиатри

# 16
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами аз знам, че до третия месец трябва да се отиде. Grinning

# 17
  • Мнения: 46 518
Педиатърката ни даде направление, когато София навърши 3 месеца, но като отидохме ортопедът ни се скара, че е късно, нямаше проблеми, но ако имаше вече щеше да е късно за ортопедични гащи и трябваше да се прибегне до по-драстични мерки. Каза, че трябва да се отиде, когато бебето е на 1 месец, а втория преглед на 6-ти месец.
Направлението е "Талон три А", за да безплатно всичко, ако ви дадат само "Талон три", ще имате безплатен преглед, но платен ехограф.
Успех!

# 18
  • Мнения: 1 555
Ние заведохме Макси когато стана на 1 месец и сега като навърши 4 месеца пак така ни каза ортопеда първия път. Не съм взимала направление, а направо отидохме в болницата в Горна баня ! Следващият преглед мисля, 4е е когато детето стане на 1 годинка и е проходило, за да се види дали има дстабан и т.н.

# 19
  • Мнения: 1 999
Ние заведохме София на ортопед, когато беше на месец и половина.

# 20
  • Мнения: 7 186
Ние ходихме когато Алекс беше във втория месец. Утре влиза в четвъртия, ще отидем скоро и за втория преглед. Направлението важи и за двата прегледа. Ехографията обаче се заплаща.

# 21
  • Мнения: 1 403
Аз не съм я водила. Имах направление точно за новогодишните празници и д-р Драганов ми каза едно строснато по тел.,че той неможе да работи по празниците,чак след месец да я заведа. И аз не я заведох.

# 22
  • Мнения: 7 640
1 път на 1месец
2 път на 5месеца
и няма връзка с поредността на детето  Laughing

# 23
  • Мнения: 4 629
Аз знам, че в България се ходи през първия месец на детето. Тукк няма такава практика. Ходи се, ако педиатъра има някакви съмнения (за нещо, което не е наред и тогава препраща на специалист)

# 24
  • Мнения: 1 410
Ние отидохме на 3 месеца и ортопеда си каза да отидем пак като проходи. Личната се направи на ударена и даде направление след като й поисках. Рядко някой доброволно да даде, трябва си искане и настояване даже в някои случаи.
По принцип се ходи в 1м, 6 м. и като проходи.
Не е задължително да има видими проблеми, за да се отиде.

# 25
  • Мнения: 1 873
За пръв път ходихме на 3 месеца.Сега профилактично пак ще ходим като станем на 5.

# 26
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
При нас беше до 40ия ден; така ни беше казал педито, а бебчо е първо дете в семейството

# 27
  • Мнения: 4 915
"
Ехографска диагностика за луксация

на тазобедрената става

Вродената и придобита дисплазия /недоразвитие/ и луксация /изкълчване/ на тазобедрените стави при новородените е много сериозно заболяване, което без навременна профилактика и лечение води до тежки последици.

Кои деца подлежат на профилактичен преглед и изследване?

Всички новородени, притежаващи един или няколко от следните рискови фактори:

 - родени в седалищно предлежание, включително и чрез секцио;
- наличие на друго вродено заболяване на скелета;
- вродени криви ходила;
- вродена крива шия;
- близнаци;
- наличие на ставни заболявания в рода на майката или бащата;
 - отглеждани неправилно чрез повиване;
 - ограничен разкрач в тазобедрените стави;     /нормата е разкрачване в тази позиция до 80°/

Дори детето Ви да няма тези рискови фактори, желателно е да извършите прегледа, защото е безвреден, надежден и дава сигурна информация.

Кога е най-подходящо да бъде прегледано Вашето бебе?

Оптималната възраст е между месец и половина и три месеца след раждането. Изследването може да се направи веднага след раждането до около 8-ми месец.

Не отлагайте! Диагнозата може да се постави във всяка възраст, но лечението при наличие на проблем става по-сложно с нарастване на възрастта на Вашето бебе..."

Цитат от тук: http://orthomed.einet.bg/sonography.htm
 

Няма никакво значение поредността на детето в семейството.


# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Ние ходихме след първия,но понеже имахме ограничен разкрач ходихме и след втория.Сега ще ходим и след 6я.

# 29
  • Мнения: 959
1 път на 1месец
2 път на 5месеца
и няма връзка с поредността на детето  Laughing

А,за каква поредност говорим newsm78

Общи условия

Активация на акаунт