Прясно изцеден сок или бутилиран

  • 11 609
  • 160
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
Срещала съм се с не един и двама педиатри и как един не ми препоръча сок. Прегледай си обкръжението  Laughing
Peace
И моят винаги е казвал плод - пресен, зеленчук - на пара, месо -под налягане. Прости правила

Заглавието на темата: Прясно изцеден сок или бутилиран.
Аз съм си казала мнението, но защо не помня твоето?

# 151
  • Варна
  • Мнения: 25 344
Popule,
съвсем нормално е темата да поеме в посока ползите от сока изобщо, съвсем нормално е за коя да е тема в който и да е форум дискусията да се отклони от първоначалния въпрос. И в разговорите наживо се случва същото. Не виждам никакъв смисъл от изказването ти.

# 152
  • Мнения: X
Popule,
съвсем нормално е темата да поеме в посока ползите от сока изобщо, съвсем нормално е за коя да е тема в който и да е форум дискусията да се отклони от първоначалния въпрос. И в разговорите наживо се случва същото. Не виждам никакъв смисъл от изказването ти.
Подкрепям  bouquet

# 153
  • София
  • Мнения: 5 499
Popule,
съвсем нормално е темата да поеме в посока ползите от сока изобщо, съвсем нормално е за коя да е тема в който и да е форум дискусията да се отклони от първоначалния въпрос. И в разговорите наживо се случва същото. Не виждам никакъв смисъл от изказването ти.

Ами изказването ми е свързано с това твърдение на:

И моят (педиатър - бел. авт.) винаги е казвал плод - пресен, зеленчук - на пара, месо -под налягане. Прости правила

Плод - пресен, но прясно изцеден плодов сок не може...? Thinking

# 154
  • Варна
  • Мнения: 25 344
ами да, вече надълго и широко е дискутирана разликата между цял плод и плодов сок и тя изобщо не е в полза на сока.

# 155
  • София
  • Мнения: 5 499
ами да, вече надълго и широко е дискутирана разликата между цял плод и плодов сок и тя изобщо не е в полза на сока.

Ами точно защото е дискутирана темата и то точно в тази тема, да продължава да се твърди, че прясно изцеденият сок е вреден, е меко казано странно.

http://roads.athost.net/temi/zdrhranene/sokovete.htm

# 156
  • София
  • Мнения: 29 065
Popule, в тази статия за бебета ли става въпрос?

# 157
  • София
  • Мнения: 5 499
Popule, в тази статия за бебета ли става въпрос?

Предполагам говорим за човешки бебета? Ако да, каква е разликата дали са бебета или възрастни? Thinking Витамините и минералите са едни и същи в соковете. Те са полезни и за възрастни и за деца и за бебета. Според теб консервираното пюре от магазина, независимо какво е то - плодово или зеленчуково е по-полезно за бебетата отколкото прясно изцеден сок? Важно е да има баланс и да не се прекалява.

# 158
  • София
  • Мнения: 29 065
Popule, в тази статия за бебета ли става въпрос?

Предполагам говорим за човешки бебета? Ако да, каква е разликата дали са бебета или възрастни? Thinking Витамините и минералите са едни и същи в соковете. Те са полезни и за възрастни и за деца и за бебета. Според теб консервираното пюре от магазина, независимо какво е то - плодово или зеленчуово е по-полезно за бебетата отколкото прясно изцеден сок?

Естествено че говорим за човешки бебета, нали темата, към която държим да се придържаме, е за човешките бебета. А относно разликата - много е голяма. Не случайно в онази статия на англ., към която ти даде линк, хората бяха написали, цитирам по памет "сок преди 6-и месец, твърдо не, след това - ако е наложително".
http://www.moetodete.bg/hranene-8596/osobenosti-na-bebeshkata-hr … elna-sistema.html
http://ncphp.government.bg/files/2preporaki%20karmacheta.pdf

# 159
  • София
  • Мнения: 5 499
Popule, в тази статия за бебета ли става въпрос?

Предполагам говорим за човешки бебета? Ако да, каква е разликата дали са бебета или възрастни? Thinking Витамините и минералите са едни и същи в соковете. Те са полезни и за възрастни и за деца и за бебета. Според теб консервираното пюре от магазина, независимо какво е то - плодово или зеленчуово е по-полезно за бебетата отколкото прясно изцеден сок?

Естествено че говорим за човешки бебета, нали темата, към която държим да се придържаме, е за човешките бебета. А относно разликата - много е голяма. Не случайно в онази статия на англ., към която ти даде линк, хората бяха написали, цитирам по памет "сок преди 6-и месец, твърдо не, след това - ако е наложително".
http://www.moetodete.bg/hranene-8596/osobenosti-na-bebeshkata-hr … elna-sistema.html
http://ncphp.government.bg/files/2preporaki%20karmacheta.pdf

? Ти прочела ли си какво пише във втория линк, който си пуснала?
(от статията): Примерна схема за захранване на БЕБЕ от 6-8 месец:
100% плодов или зеленчуков сок - прясно
изцеден, в количество 60 до 100 мл на ден, в
чашка (не с шише). Да се започне с ябълков
сок. Сокът от грозде трябва да се разрежда с
малко вода.

Ти на човек на 6 месеца не му ли казваш бебе? Thinking Та в този смисъл, да се върнем на заглавието на темата: Прясно изцеден сок или бутилиран? Simple Smile

# 160
  • София
  • Мнения: 29 065
Ами нали казвам - до 6-и месец сок не, а след това - само ако е наложително. Но аз не се сещам 1 причина, която да налага такова нещо.

А относно заглавието - до определена възраст нито прясно изцеден, нито бутилиран. Ако не бъркам сегашните медицински препоръки са за след 1 година, но не съм сигурна за това.

ПП Сега ще ме караш да ровя в линка, който ми даде на англ., за да видя точната възраст.

Общи условия

Активация на акаунт