отношенията в близнашката двойка и извън нея

  • 890
  • 3
  •   1
Отговори
  • Португалия
  • Мнения: 3 940
нещо съм се разсеяла в последните месеци,почти година....и не обръщам много внимание на децата и отношенията помежду им/и с другите деца
или пък не е имало ситуации,или пък съм подминавала сигналите.... Rolling Eyes

изведнъж се случва поредица от подобни случки,които ме карат да се притеснявам ,дали не изпускам нещата-става въпрос за едната  близначка,която излиза от двойката и застава в дадена ситуация срещу сестра си Sick /дали е от опит да се хареса на другото дете-и това си мислих  newsm78,дали е от опит за самоизтъкване  Sad /,а изоставената близначка,вместо да се защитава -мрънка/а беше по-борбената /,търси помощ от учител/възпитател,за да съобщи за несправедливото отношение /на 5,5г са все пак/,или просто навежда глава,понеже и сестра й е отсреща/но го помни,и го чувства като несправедливо и като предателство,защото после ми казва за случилото се /

дайте съвет  Praynig,че май съм уморена,и не мога да се концентрирам,а  страничното мнение е винаги отрезвяващо

# 1
  • Мнения: 7 803
според мен децата трябва да разберат, че това че са близначки не значи че само с една друга ще си играят. и при нас има такива моменти, едната е във фаза да си играя със зара напраимер и не иска сестра и да участва и просто я игнорират. все пак ака биха направили и с всяко друго дете. обяснявам, че тя може да си играя с ксена например или да си вземе книга да чете и всичко се оправя

# 2
  • Португалия
  • Мнения: 3 940
 Дж-то,благодаря за включването  Hug
не се сетих за това тогава/имахме такъв тип криза скоро,мисля,че говорих и обяснявах достатъчно/,но не е само ревност  Thinking  а може и точно това да е,а понеже аз повече се притесних от друго,да не съм разбрала  newsm78
притесни ме ситуацията,заради личностните изменения,които наблюдавах и не ми харесаха,а именно-да се вляее едната от чуждото мнение,а другата да се свива безволево и без борба  Confused

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Моите по принцип рядко си играят заедно. Винаги е било така. Само когато те са единствените деца на площадката (в къщи никога) или са двамата в голяма компания играят заедно. Може би защото са много различни като характер, темперамент, възможности, интереси и всичко останало. Ама много. Харесват съвсем различни игри и различни деца. Може би за това много рядко има конкуренция, скандали и борба между тях. На 5г4м още не са се били никога, което като гледам околните братя и сестри си е цял късмет. Но аз също не мисля, че като са близнаци задължително трябва да са на едно мнение и задължително трябва да се защитават един друг. Чия страна ще избере детето при възникнал спор трябва да зависи от личното му мнение, а не от мнението на сестра му (брат му). А да се защитават при спор пък съвсем не е работа на децата, а на майката. (Изключая разбира се големите ученици, които не ходят с майка си навън).
Що се отнася до характеровите особености и промени... аз съм стигнала до един извод. И той важи за всички деца, не за близнаците специално. Трябва да уважаваш детето си, да помниш винаги че то е отделен човек, а не твоя функция и като такова си има собствен характер, темперамент, разбирания, умения и т.н. И това дали на теб ти харесват или не си е лично твой проблем, не на детето. Аз например не харесвам много черти у децата си - единият е джаста-праста, невнимателен, несериозен, шумен, другият - флегматичен, затворен.... Само че това е генетично обусловен темперамент, и на челна стойка да се изправиш не можеш да го промениш. В по-късна и съзнателна възраст можеш малко да го моделираш с възпитание, но толкова. Коренно не може да се промени. Така че колкото по-рано се примириш че хората са това което са и не се променят коренно, толкова по-лесно за теб, за децата и за всички околни.

Общи условия

Активация на акаунт