Тайна, която пазя само за себе си

  • 17 061
  • 138
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 681
хм, наистина човек може да си помисли за любов, но не е задължително. Когато писах и аз не говорех за любов. По-скоро за мечта и желание, което изживявам вътрешно и го усещам като приближаващо се и реално, но още не във физическия свят, а само на ниво енергия и мой вътрешен свят  Peace
(как го обясних  ooooh!).
Предполагам авторката си е позволила да помечтае и пожелае нещо, което си мисли, че е нереално и невъзможно (дори нередно) и мисълта за това да я изгаря и да не и дава мира... Само предположение  Peace

# 16
  • Мнения: 984
Е, как споделяте с приятелки. Че то така целия свят ще научи и после кой ще е отговорен, ако има кофти последици. Нещата не прости, никак даже. Според мен.

Не споделям с приятелки неща, които не мога да кажа на мъжа си, например. Simple Smile

Хайде, извън мен да гадаем, много е притискащо. Просто, ако някой е преживявал тайна и се "спасил" от нея...това ми е идеята. Нещо като взаимопомощ. Звучи кофти, някак сухо. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 448


Хайде, извън мен да гадаем, много е притискащо. Просто, ако някой е преживявал тайна и се "спасил" от нея...това ми е идеята. Нещо като взаимопомощ. Звучи кофти, някак сухо. Simple Smile


Ох, намери и ти къде да попиташ за съвет за такова нещо, тук освен да се почнат с предположенията и питането, едва ли нещо съществено ще намериш като отговор на въпроса си.Много ясно,че за съфорумката е най важно да разбере каква аджеба е тайната ти!  Crazy

Не знам защо искаш да се " спасиш" от тайната, защо имаш нуждата да споделиш. Защото така си свикнала да споделяш всичко или защото самото нещо те гнети по някакъв начин и искаш решение на въпроса, който тайната предизвиква или искаш да премахнеш изобщо емоциите, които тази тайна предизвиква в теб. Ако това последното е невъзможно по принцип, то не се опитвай да се " спасяваш" от нея, а просто да я приемеш като част от теб и да живееш с това. Както с всяко друго нещо, което ти е даденост и не зависи от теб.

# 18
  • Мнения: 378


Хайде, извън мен да гадаем, много е притискащо. Просто, ако някой е преживявал тайна и се "спасил" от нея...това ми е идеята. Нещо като взаимопомощ. Звучи кофти, някак сухо. Simple Smile


Ох, намери и ти къде да попиташ за съвет за такова нещо, тук освен да се почнат с предположенията и питането, едва ли нещо съществено ще намериш като отговор на въпроса си.Много ясно,че за съфорумката е най важно да разбере каква аджеба е тайната ти!  Crazy

Не знам защо искаш да се " спасиш" от тайната, защо имаш нуждата да споделиш. Защото така си свикнала да споделяш всичко или защото самото нещо те гнети по някакъв начин и искаш решение на въпроса, който тайната предизвиква или искаш да премахнеш изобщо емоциите, които тази тайна предизвиква в теб. Ако това последното е невъзможно по принцип, то не се опитвай да се " спасяваш" от нея, а просто да я приемеш като част от теб и да живееш с това. Както с всяко друго нещо, което ти е даденост и не зависи от теб.


Е, логично е на въпрос, зададен с недомлъвки отговорите да са нищо друго, освен гадаене! Иначе, буквално отговорено, тайната ще спре да гори когато престане да бъде тайна.

# 19
  • Мнения: 7 947
Темата ми е провокирана от нещо, което преживявам. То, обаче е несподелимо. Много ми е трудно да живея с този пожар в себе си, но трябва, абсолютно трябва.
Просто търся подкрепа, може би не на най-подходящото място, но все пак е място, в което съм преживяла много и вече осем години е част от ежедневието ми.

Вие преживявали ли сте подобно нещо? Как се справяте? Времето отразява ли се на интензивността на емоцията?
На мен ми е за първи път. Досега, вече доста над тридесеттака, за първи път ми случва.

Да, единствен овремето лекува, колкото и изтъркано да звучи.

За темата - когато човек крие дълго нещо, което обаче е така силно като емоция - в един момент просто има нужда да разтовари и аз напълно разбирам авторката. Но не е това мястото...

# 20
  • Мнения: 2 448

Е, логично е на въпрос, зададен с недомлъвки отговорите да са нищо друго, освен гадаене! Иначе, буквално отговорено, тайната ще спре да гори, когато престане да бъде тайна.
Изобщо не е логично това. Освен ако не си клюкар.  Laughing
И не виждам връзка с това нещото да те гори само защото е тайно. То може да си те гори,дори и да е споделено.Може да те изгаря самото чувство, за каквото и да се отнася, и независимо дали го знаеш само ти или И някой друг.

# 21
  • Мнения: 6 214
Хм, какви сте завоалирани... Само вие се разбирате за какво става въпрос.  Grinning Чудовищни тайни като по филмите?

Преживяване на тайна и спасяване от тайна... Сериозно питам как да го разбера това, че да знам дали ми се е случвало и, ако мога, да помогна. Как съм преживяла това, че са разбрали тайната ми или как съм преживяла да я тая в себе си или нещо друго?

# 22
  • Мнения: 7 947
И ти действително не се сещаш - а?
Аз прочетох само първия пост и веднага разбрах. Може би защото съм изпитвала нещо такова.

# 23
  • Мнения: 6 214
Не се сещам, честно. И аз за закъсняла любов си мислех, ама казаха че не е любов.

# 24
  • Мнения: 7 947

Но на теб не ти е нужна самата тайна като съдържание, по-скоро самото усещане...

# 25
  • Мнения: 211
Ясно. За убийство става въпрос тогава  Mr. Green

Сори. Ами единственото "спасение" за мен е да споделя. Но в случая аз има на кого да споделя абсолютно всичко, като на 100% знам, че по-натам няма да излезе. Дори и за убийство!  Laughing Друг съвет не знам какъв да ти дам, защото за мен и моята същност друго такова не виждам. Искам да кажа, че аз лично не бих могла да живея с такива неща (пупу, да не ми се налага, разбира се Tired)

# 26
  • Мнения: 378

Е, логично е на въпрос, зададен с недомлъвки отговорите да са нищо друго, освен гадаене! Иначе, буквално отговорено, тайната ще спре да гори, когато престане да бъде тайна.
Изобщо не е логично това. Освен ако не си клюкар.  Laughing
И не виждам връзка с това нещото да те гори само защото е тайно. То може да си те гори,дори и да е споделено.Може да те изгаря самото чувство, за каквото и да се отнася, и независимо дали го знаеш само ти или И някой друг.
Е, не знам! Вие вероятно сте с по-сложни емоции, ние с елементарните емоции не можем да отговаряме конкретно на нещо, което е зададено завоалирано.  Laughing Иначе мен например си ме гори и винаги ще ме гори смъртта на моята баба. Колкото повече време минава, толкова повече гори и толкова повече въпроси си задавам, дали не трябваше да съм по-близо до нея в последните месеци, защо пропуснах последните ни възможни мигове заедно, дали в опита си да търся облекчение на страданието и в крайна сметка не сгреших... всичко това, което ме гори е и тайна и не е тайна. Не е тайна за никой от познаващите ме колко много я обичах, но тези терзания, които изброих са тайна. И да ги споделя, мнозина няма да ме разберат, а най-вече - никой и нищо не може да помогне. Така че тази тайна ще ме гори докато животът ми гори в мен...Има болки, от които не бива да се отказваш, защото именно те те правят човек..

# 27
  • Мнения: 6 214

Но на теб не ти е нужна самата тайна като съдържание, по-скоро самото усещане...
Имала съм ужасен страх какво  ще стане, ако дадена тайна се разбере. Това ли е?

# 28
  • Мнения: 984
Ей, страшни сте, ама. Трябваше в клюкарника да си напиша мислите. Не тук. Mr. Green

Усещането е отвратително, защото е обсебващо. Просто се забива в дишането и тежи.

Какво е мнението ви за хора, които не могат за замълчат когато е нужно. На мен ми е непонятно как е възможно човек да говори без да мисли за поредицата от нещата, които думите предизвикват.

# 29
  • Мнения: 7 947

Но на теб не ти е нужна самата тайна като съдържание, по-скоро самото усещане...
Имала съм ужасен страх какво  ще стане, ако дадена тайна се разбере. Това ли е?

То това си е част от опазването на тайната, дам.
Но като цяло - аз разбирам нещата така - има жена, тя има тайна - нещо, което й се случва и е разбрала, че вероятно трябва да се крие дълбоко, но не е лесно и това носи много самота, затова пуска тема - да пусне малкоо парата вън...


Ааа, тя пък и авторката се появила. Ето, права бях!  Mr. Green

Понякога изпускаме думи, които не искаме. Поне аз - знам, че Краки и Форчън - не го правят. Но ми се е случвало. Често пък съм казвала неща, които са предизвиквали други неща - дето аз пък въобще не съм се сещала. Та това с говоренето не е лека задачка  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт