Отваряне на заведение

  • 1 144
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 423
Здравейте не знам дали темата е за тук, но не успях да намеря къде да я постна, ако мястото й не е тук моля да я преместите. Simple Smile
Пред къщата ми в момента правят детска площадка, доста голяма и хубава, така че предполагам че ще идвам доста майки с дечица. Отстрани на площадката има малко площ, която е незастроена. Днес някакъв човек от общината е идвал и свекърва ми се е заговорила с него. Той  е казал, ще сега очаквали някой да поиска мястото да направи едно заведение там и тъкмо, така щяло да изглежда завършено, а пък и майките да имали къде да пият кафе.
Искам да отворя някаква заведение тип барака, но изобщо не съм наясно как се случва това. На 5 метра от площадката има магазин за хр. стоки, но той не ме притеснява, защото е  почти празен, малко хора купуват от там, мисълта ми е че няма да ми е конкуренция.
Сега идеята, която ми идва е за построя една малко барака, в която да сложа само бар, 2 маси, витрина за безалкохолни. Мисля си, че е добре и да се сложат 3 4 маси отпред. Иска ми се освен кафе и безалкохолни, да има солетки, вафли, царевични пръчици, близалки, знаете залъгалки за децата, освен това ми се иска и да  предлагам картофи, тостове примерно. Основно да бъдат неща за пиене, но и да има нещичко, малко за ядене за татковците.
Виждам, че напоследък има много майки с деца, които стоят около още недовършената площадка и доста мъже се събират да пият бира пред магазинчето, което ме навежда до мисълта, че би вървяло.
Естествено не очаквам да изкарвам по 2000 на месец, но и на 500 -700 бих била доволна. Искам аз да си работя там и евентуално свекърва ми някога да ме замества, тоест без персонал. Колко мислите, че най малко биха ми стигнали, като капитал, ако купя машина за кафе и др нужни неща, каквото мога 2 ръка? Дали биха ми стигнали 2000 -3000 лв? Мога ли да направя такова "заведение" без тоалетна? Освен това, какви документи ми трябват и колко излизат те горе- долу? Моля помогнете.

# 1
  • Мнения: 296
Първо трябва да провериш дали ще ти разрешат- за какво е определено по план мястото. Трябва ти тоалетна, трябва ти вода и ток. Разрешително от БАБХ за картофите и тостовете. Съответно изисквания- квадратура, мивки и т.н.. Около 10000 лв за павилион, оборудване и стока първоначално/ако една част е на консигнация/, отделно разрешителните и наема за мястото. С две думи - просто "да си построиш барака" и да почнеш - не става. Иначе шансът е добър - на детска площадка, срещу вас и да си работиш сама. Заслужава си. Успех!

# 2
  • Мнения: X
Първо трябва да провериш дали ще ти разрешат- за какво е определено по план мястото.
+
се прави търг от Общината
( пример: http://adm.lom.bg/pdf/ord-098-210213.pdf )

"Как се отваря заведение? "
http://www.vconsulting.eu/bg/index-12.html

Последна редакция: вт, 23 юли 2013, 20:27 от Анонимен

# 3
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 423
Знаех си, че няма да става толкова лесно. Sad
Благодаря ви все пак.
Жалко за надеждата ми днес.

# 4
  • Мнения: X
За т.н. барака бих заложила на контейнерите,
които са лесно преместваеми.
Фирмите, които ги правят са запознати с изискванията.
Скрит текст:
http://www.hekimbg.com/kon_fiber.html

Общи условия

Активация на акаунт