Отново зов за помощ за Борис!

  • 4 935
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 057
Пратих символична сума по сметката на детето. Дано да се оправи и оздравее напълно.

# 16
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
още една капка във вирчето  Money
 Praynigдано се оправи детенцето

# 17
  • Мнения: 1 381
само да ви кажа, че от днес направихме касички в нашия офис и се надявам така да съберем повече пари, които да преведем по сметката.
Мисля че това е добра идея, защото много хора са склонни да дарят , но все не намират време да отидат до банка. (въпреки че когато има желание има и начин), но се надявам така да ги улесня. 

За наводненията събрахме скормна сума ( поне според мене, се добре платени адвокати са) надавам се сега да отворят сърцата си повече и да бръкнат по- надълбоко

# 18
  И аз ще помогна малко! Права е майката, че ако всички потребители изпратят дори по 10.00 лв, то парите за детето ще се съберат! дано ! Дано! Трябва да успеете! Не губете надежда!

# 19
  • Мнения: 1 381
Искам да споделя, че в нашия офис събрахме 231 лв и 50 евро, които днес преведох по сметката. Мисля, че това е наистина добра идея. Може и малко да съм им досадила на колегите с е-мейли пък и за капак минах с касичката да ги подсетя, но целта е благородна.

Само да ви кажа, че ако отидете в клон на SG Express bank превода е безпалтен дори и за евро сметката и да уточните, че става въпрос за офис Владислав, Варна.

Дано се събере сумата,а пък се надявам да има и информация как протича лечението и още повече да приключи успешно.

# 20
  • Мнения: 410
Да пожелаем на малкия Борис ЗДРАВЕ, ЗДРАВЕ, ЗДРАВЕ  на днешния му имен ден!
и ПОВЕЧЕ МИЛОСИРДИЕ ЗА ВСИЧКИ!

# 21
  • Мнения: 6 323
Публикувам писмото, което получих от майката на Борис, с информация за това как протича лечението


Цитат
Здравейте всички!
Бързам да пиша, защото от днес след обяд има отново Интернет в болницата и използвам. А освен това трябва да бързам, защото Бобо заспа и аз трябва да се прибирам с метрото - имам ок.35-40 мин. път.
Тъи като почти месец бяхме вкъщи не съм имала възможност да давам инфо за нас, а и тя честно казано се смени многократно! И така...

В понеделник - на 01 май влязохме в болницата с идеята, че още същия ден ще отиваме в стерилната стая, но ми казаха, че са открили на пода гадини и докато не дезинфекцират и не проверят, не можем да се настаним. Аз се ядосах веднага, защото това означава промяна отново на плановете - кондициониране и трансплантация. По-късно след обяд, ок. 14 часа, най-неочаквано ми казаха, че все пак всичко е О.К. и ще спазим предвидената програма:
от вторник - 02 до петък - 05 май вкл. кондициониране /силна химиотерапия/ с единия цитостатик, на 06 май - почивка, от 07 до 10 май вкл. продължаваме кондиционирането с втория цитостатик, на 11 май - почивка и на 12 май трансплантация. На 11 май Алекс ще влезе в болницата, на следващия ден сутринта ще бъде преливан под анестезия и след обяд за ок. 1-2 часа ще се направи трансплантацията на Бобо, която представлява едно просто вливане през катетера, както всички предходни. Алекс ще може да излезе от болницата на 13 май и след ден-два ще се връща с тати у дома.
Вчера почерпихме за здравето на Бобо в отделението, оказа се, че не само в нашия, но и католическя календар 02 май е ден на Св.Борис. Това съвпадение, както и факта, че започнахме химиотерапията точно на тази дата е знак, естествено добър!!!!

# 22
  • Мнения: 4 195
тоест на 12 май да стиска е силно палци и да се молим , нали така. дано всичко е наред с малката душичка Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 23
  • София
  • Мнения: 6 743
 Praynig Praynig Praynig Дано  Praynig Praynig Praynig

# 24
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Боже, защо ще го пускат от болницата веднага след трансплантацията? Та той тогава няма да има никакви защитни сили и е най-уязвим!
Стскам палци и се моля всичко да бъде наред!

# 25
  • Мнения: 712
Не е ли рисковано да го пускат толкова скоро след операцията?

# 26
  • Мнения: 2 494
Моля се да мине успешно! И малкия Бобо да оздравее!  Praynig Praynig Praynig

# 27
  • Мнения: 1 416
Ох, дай Боже всичко да се оправи!!!  Hug Praynig

# 28
  • Мнения: 6 323
Ето последни новини:


Цитат

Надежда

Здравейте мили приятели и близки!
Бързам да ви направя съпричастни с нашата радост и надежда.
Днес сутринта дойдохме доста рано в отделението -  около 08 часа, за да изпратим Алекс до операционния блок.  Около 10,30 вече видяхме лекарите и сестрата да носят в специалната чанта костния мозък и казаха, че всичко е минало много добре и той вече бил преместен в залата за събуждане. Изтеглили са около 550 мл костен мозък, който бил достатъчно богат. Към 12,30 - 13 часа върнаха Алекс в отделението, видяхме го и после той заспа. Като се събуди кам 16,30 часа вече беше сърдит, защото умираше от глад, а аз не бързах да му дам веднага, поради опасност от повръщане. Е, след като похапна /риба, хлебче със сирене, сладкишче, кисело мляко с праскови, сокче/, сърцето му дойде на място, сложихме компютъра пред него и всичко беше наред. Да не говорим, че една девойка, с която Алекс се сприятели обикаляше цял следобед да го чака да се събуди...

Сега за Бобо, той от сутринта е в отлична форма, играеше си сам като пристигнахме в болницата и очакваше идването на сестрата за тоалет и манипулации. Рори влезе при него след 10,30 часа и се занимаваха до към обяд. Не пожела да яде от приготвената му храна, но с апетит хапна 4 сиренца, след което ни казаха, че Др. Уакоубен е слязла да вземе костния мозък. След около 10 мин. дойде със специалната чанта и документите и най-важно със сака костен мозък, който бе редуциран до 180 мл. Целта била да се намали плазмата и да остане концентрата, както и да не се прелива с часове. И така преливането заварши за 1 час, около 15 часа. В стаята бяхме ние с Рори, лекарката и две сестри - едната, която се грижи  през деня за него и следеше по време на преливането на 10 мин. температура и  кръвно налягане, както и постоянно сатурацията и сърдечния ритъм, и една втора, която бе извън стерилната част и помагаше. Бобо отначало бе свеж, но му се доспа после и стана по-капризен. След края на преливането и той заспа, но за съжаление сравнително скоро го събудиха.
В момента отново му се спи, има да наваксва, но е още е рано, тук се стъмва след 21,30 и е трудно да се заспи.
Ето, това са първите новини, по-нататък ще разказваме пак.
Стискайте палци!
Много целувки от Бобо, Алекс, Рори, майка ми и мен
До скоро

# 29
  • Мнения: 4 195
Боже пази детенцето и бди над него Боже, аз му пращам най здравите целувки на земята, и ги чакаме с още по добри новини. Praynig Praynig Praynig
мама мерси че ни даваш новини Hug

Общи условия

Активация на акаунт