Болки

  • 1 260
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 574
През първата бременнаст в началото имах постоянни болки,който после се разредиха. Бях страшно притеснена и не попаднах на гинеколог,който до ми обясни,че са контракции. Много се притеснявах и ми бяхя изписали нош-па като трябваше да го пия и постепенно да намалявам дозите до 0,5 на ден и до 0. Ама аз като прочетох ,че не било препоръчително за бременни и се уплаших и реших да си търпя. Движението е хубаво ,но не прекалявай ако силно те боли. Изобщо не си прави опити да вдигаш предмети и тежки чанти(3-5 кг най-много). Понякога контракциите са свързани и с натоварване на работа.Ако се притесняваш иди при гинеколожката да ти даде болничен. После ако трябва веднага ще те пренасочи към ЛКК комисия и от тях ще получаваш болнични до края.Ако дните на болничните са повече от 180 те пращат на ТЕЛК(формалност) и всичко е наред. На мен лично страшно ми се спеше в началото и ако не си почивах нямаше да издържа. Мисли за бебо ,а не за кариера.
Леко бременеене.

# 16
  • Мнения: 270
и аз имах болки в корема и то до 3-4месец-след това матката се качи по-нагоре и не ми притискаше органите и болката спря.

# 17
  • Мнения: 380
molq nqkoi da mi kaje normalno li e da imam bolki v korema nisko dolu,a vse o6te sam savsem v na4aloto na bremennosta si daje o6te ne se vijda qsno plodnoto sak4e.
Да, нормално е да имаш болки подобни на менструални в началото, дори още при самата имплантацията на яйцеклетката. Аз също имах такива болки и  когато бях на лекар ми казаха,че е съвсем нормално и е свързано с растежа на матката.
Най-добре е да се консултираш с доктор за това, защото при всеки е индивидуално.
Леко бременеене   bouquet

# 18
  • Мнения: 353
и аз имах болки в корема и то до 3-4месец-след това матката се качи по-нагоре и не ми притискаше органите и болката спря.Все пак най добре е да отидеш на лекар,да те прегледа,такива болки не са  за подценяване.лека бременност. smile3525

# 19
  • София
  • Мнения: 5 758
здравей! не знам дали е нормално или не, аз също имам подобни оплаквания, както виждам и при други се е случвало, явно не е голяма рядкост. на мен ми изписаха папаверин първия път (с уточнение, че около датата на менструацията ми се получават), сега не съм пила нищо. дано всичко е наред при всички нас! успех!!!

# 20
  • Мнения: 3 760
Бягай на лекар!
Ако не можеш-поне по телефона се свържи!!

# 21
аз имах болки през цялата бременност пиех но-шпа и магнерот и магнерич

Общи условия

Активация на акаунт