Панирано кисело мляко

  • 14 730
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 310
паста Патафри
1/2 бутилка бира, 3 яйца, 100 гр. брашно, сол.
Белтъците се отделят от жълтъците.
Жълтъците се разбиват с бирата, добавя се брашното до получаване на еднородна смес. Белтъците се разбиват на сняг и се смесват с жълтъчената смес. Прибавя се сол на вкус.


И аз не знаех какво е патафри.Благодаря за инфото. Peace

# 16
  • Мнения: 226
Не бях чувала до сега че се панира кисело мляко. Ще опитам и аз.

# 17
Момичета,
пробвах с търсачката, но нищо не открих, имате ли представа как се прави панирано кисело мляко?
  bouquet

трябва да е изцедено кисело мляко, почти да залепва за лъжицата.

# 18
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Мммммммм, стана много вкусно и Джудженцета беше много доволно. Подправих млякото с малко чесън на прах, копър сол, малко майорана. ще пробвам и сдруги подправки, не слагах черен пипер заради малката. Знаех, че мазнината трябва да е повече и да е много, гореща и въпреки това се поизложих с първите две.  Най-вкусни станаха тези в "патафри", Мислех да опитам и в корнфлейкс, но накрая забравих ooooh! Нищо, другият път! А, и повече ни харесаха тези които бяха в царевично брашно, а не в галета.
Радвам се, че се получи   bouquet

# 19
  • Мнения: 382
А да знае някой как се прави суха патафри(нещо като тази дето я продават в Била, в пакетчета)?

# 20
  • Мнения: 216
Как цедите киселото мляко?

# 21
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Как цедите киселото мляко?
Млякото го изцеждам така: изсипвам няколко бурканчета мляко в тензух, завързвам тензуха и го поставям над някакъв съд, за да се изцежда. След едно денонощие вече е готово. Но доколкото знам има едно мляко, което е толкова гъсто, че все едно е изцедено, дори на опаковката пише, че е цедено мляко.

# 22
  • Мнения: 2 040
Да, има цедено мляко в магазините - то е в кофичка за обикновенно кис. мляко, само че пише ЦЕДЕНО ..

Иначе, това панирано кис. мляко е едно от най- изумителните, но и страшно вкусни неща, които съм яла ... Тук в нашия град са специалитет в един ресторант и досега няма нито един път да съм отишла и да не съм хапвала такова ... Ама как го правят - нямам и представа ...
Ще опитам с паста Патфри и аз  Grinning

# 23
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Звучи ми вкусно, а когато разбивате белтъците на сняг слагате ли нещо при тях, как го правите? Защото не винаги ми се получава хубав сняг. Grinning Споделете някоя хитринка.

# 24
  • Мнения: 2 142
Мощеш да им сложиш капка лимонов сок. Внимавай да нямаш дори и капка вода по миксера или купата в която разбиваш белтъците!

# 25
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А аз си цедя мляко върху хавлия. Става доста по-бързо. Но най-лесно е с готовото цедено мляко Wink

# 26
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Мощеш да им сложиш капка лимонов сок. Внимавай да нямаш дори и капка вода по миксера или купата в която разбиваш белтъците!
Благодаря ти за съвета!  bouquet Ще пробвам та дано да се получи.

# 27
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
В домашни условия енинственото, за което се сещам е да се разбъркат брашно и яйца на прах. Но няма да е същото, а и за какво ти е?

З абелтъците- за да стане хубав сняг белтъците трябва да са  много студени и да се рабиват на топло( върху леко загрят котлон)

# 28
  • Мнения: 2 142
djemma, това за белтъците си го записвам веднага, за да не го забравя! От теб всякакви съвети приемам, защото всичко, което съм направила по твоя рецепта става!   bouquet

# 29
  • Мнения: 3 743
Нищо не стана...по-точно на вкус бяха добре, но на вид Embarassed
Изцеди се млякото с подправките и чесънчето, направих топчета, които овалях в галета. Пуснах ги в горещо олио и... стана тя една ooooh! размекна се млякото и топчетата направо се раздробиха Crossing Arms
Кажете ми къде сбърках?
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт