Mайски бебета 2012 година- тема 4

  • 44 556
  • 275
  •   1
Отговори
# 195
  • plovdiv
  • Мнения: 44
Здравей  Vilito1302 ,дъщеря ми е на същата възраст и имахме същия проблем със съня.Преди две седмици посетихме класически хомеопат и мога да се похваля,че спи спокойно.

приятня вечер на всички

# 196
  • Мнения: 255
Катина, когато иска вода вика: Даааа, даааа. Питам я къде й е чашата и тя започва да я търси.
Иначе за ядене, още на всичко казва: "ам, ам".

Когато наричам отделните храни с техните имена, се мъчи да ги казва.
Започна доста да бърбори, но все още почти сме на никъде.

# 197
  • Мнения: 44
Blueeyes,  при нас положението е същото:) на всичко вика " даааййййй" , иначе казва почти банан, морков, ябълка, мляко,ам-ам.
Някой знае ли къде изчезна Веда? Надявам се всичко да е наред при тях!

# 198
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен, мами! Отдавна не съм влизала, то какво ли време имам .... Simple Smile
Обаче реших да споделя с вас моя голям проблем с моето майско съкровище!
Говори много, почти всичко, разбира се по свой собствен начин/ или думата е до средата или от средата до края/, но в общи линии може да се разбере човек с нея. Дотук всичко е цветя и рози, обаче, ето я тази страшна дума..Simple Smile
Та обаче непрекъснато се опитва да се бие... Или поне заплашва всички около нея, когато нещо и бъде отказано, казва "бой" или " бий" и те подхваща и тъй като си мисля, че не е до там възпитателно да я плесна и аз, за да знае, че това не трябва да се прави така съм леко казано в безизходица. Колкото и спокойно да и обяснявам, че това е грешно и не бива така и всички са много нещастни, че тя прави това... Ефекта е нулев. Тя ме бие аз плача, след което тя идва и ме успокоява и гали.... Някой с подобен на моя проблем? Имаме син, който е на 11 години, никога не съм се сблъсквала с подобно нещо и съм объркана и притеснена...
Тръшка се!
Моля за помощ  Weary

# 199
  • Мнения: 4 056
благодаря, пианото. не очаквах,  че отново  това проговаряне ще се окаже препъни камък за родителството ....„

аз като видя дете да говори на възастта на моето и го гледам като извънземно  Shocked

и аз се надявам веда да е добре! много симпатичен виртуален образ има  Hug

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 1 442
И аз не съм се включвала отдавна. Благодаря на мамите за информацията за детските ясли.Надявам се и ние да се класираме и да попаднем на свестен персонал. Нашето момче не говори почти нищо, но разбира всичко. Може да прилича повече на моя род - и баща ми и сестра ми са проговорили късно. Вода почти не иска да пие-само след хранене. Вие с какво и  колко пъти дневно храните децата си ?
Joanna Panchovska може би сте в бебешкия пубертет. Имаше тук една статия,в която пишеше, че когато детето посяга трябва да го хванеш за ръцете и да не му позволяваш и да се отдалечиш от него- например в друга стая.Не било хубаво да се преструваш, че плачеш , защото театрото му харесвало и търсело отново ефекта.

# 201
  • Мнения: 5
Благодаря  SINEICKA,
и това ще пробвам пък да видим Simple Smile
По повод пиенето на вода  ние скоро махнахме шишета и бибероните и ако дотогава можеше да изпие по две шишета чайче, то сега само като види чашата и започва да ми казва , че не иска. Пийва няколко глътки и край. Онзи ден и дадох да пие със сламка и о, чудо Simple Smile
Сега запозна пак да пие течности, но не с онези количества. От около две седмици ми отказава и мляко вечер преди да заспи, защото не е с шише.
От 01 март ни предстои да тръгваме на ясла и много се надявам, че там ще ми помогнат да се справя с бурния и нрав Simple Smile
Мами, по отношение на гърнето, как се справяте? Ние все още сме с памперси, при положение, че я слагам на гърне от както запозна да сяда сама... С пишкането се справяме, но "големите работи" я е страх на гърнето и чак се скрива в някой ъгъл на спокойствие да свърши работата, след което идва и ми казва, че дупето и миришело и имало ако...Simple Smile

# 202
  • Мнения: 239
Здравейте, скъпи майски майчета и прекрасни жени!
Моята дъщеря боледува през почти целия януари, бяха дни и нощи с 40 градуса температура и не знаех къде се намирам, но сега е ок и отново ходи на ясла. Личната лекарка има доста резерви по отношение прилагането на имуностимулантите при толкова малки деца, но се наложи да започнем заради безкрайното боледуване и нисък имунитет (това показвали кръвните резултати) - даваме всяка сутрин Биозин.
Що се отнася до говореното, говори много, в повечето случаи неразбираемо за мен, но знае десетки думи и ги произнася добре. Прави прости (разбира се, рядко граматически издържани) изречения, като "Тати колата нашата чисти" или "Мама косата мока!" (На мама косата е мокра). Общо взето не говори само когато спи (понякога бълнува и пак говори:)

Някой спомена за това, че детето му обещавало бой наляво надясно Mr. Green И при нас беше така, но Ирма (дъщеря ми) направо си пердашела децата в яслата, въпреки че е най-дребната и слаба. Периодът продължи дълго (месец-два) и отмина с много обяснения, че така не трябва. Когато вкъщи замахне към мен, за да ме удари, хващам ръката й и обяснявам, че това не ми е приятно, боли ме и не искам да го прави. Ако продължава, се отдалечавам от нея, а ако упорства още, отивам в друга стая. Резултатът е, че Ирма започва неистово да плаче. Изчаквам малко, показвам й се и й казвам, че не може да удря. Карам я да казва "извинявай".

Сънят й е непспокоен, буди се почти всяка нощ, винаги между полунощ и 2 ч. Събужда се със силен рев и иска да я гушнем. В началото на януари, когато започна с високите нощни температури, имаше страх от падане и когато я поставях върху спалнята, за да й сменя памперса, Ирма ставаше много тревожна, озърташе се, като да не знае къде е, и казваше "ча падне". Отмина и това.

Гърне ползваме с успех само сутрин, непосредствено след ставане, така че още ползваме памперси. Понякога имаме резултат и след следобедния сън. Приучаването дължим изцяло на яслата, защото подражава на другите деца. Така я убеждаваме и че трябва да спи в своето легло - както правят другите деца и както тя спи в яслата.

Течности не пие много - обича айрян и чай и ги консумира със сламка или директно от чаша, но тогава пораженията по дрехите и интериора на дома са големи #Crazy

Още преди да навърши година гризеше парчета сурова ябълка, но от месеци насам не мога да я накарам да яде плодове - нито портокали, нито банани, нито ябълки, а са необходими. Моля за съвет как да я изкуша. Имаме книжка със снимки и названия на плодове и ядки, но интерес проявява само към страницата с ядките. Щом ги види, очите й се оживяват и започва да изрежда и посочва: "орехи, лещани, бадени, кещен"

Давате ли вече ядки - какви и как? Ирма обича сурови орехи, но ме е страх да не се задави и давам изключително рядко.

# 203
  • Мнения: 5
Здравей ВЕДА,
написаното от теб ме успокоява до някаква степен Simple Smile
Ще пробваме да преодолеем боя , не може така ...
За плодовете, ние нямаме проблем, тя и суров картоф ще изяде, пу пу за сега проблем с яденето нямаме, нищо, че е 10 кг. Simple Smile
Може да и режеш плодовете във всякакви причудливи форми, имаше доста картинки из нета. Мисля, че ще е интересно и забавно, но разбира се трябва да имаш малко повече време Simple Smile

# 204
  • Мнения: 44
Joanna, моята хубавица не е посягала до сега, но от вчера започна нова мода при нея....като идем някъде и тя се хвърля на земята и започва да вие като койот.  Embarassed
Веда, радвам се че писа и че вече сте здрави. И ние минахме един ужасен период с белодробно възпаление, вследствие на онзи бронхит, който изкара по време на ваканцията в бг. Имуностимулаторите, особенно натуралните никога не могат да навредят.
Аз бях много наплашена след възпалението, защото го лекуваха успоредно с два силни АБ. След това направих така хвалената от хомеопатите" опашка след прием на Аб". Преди няколко дни пак я хвана  вирус, но слава богу, мина леко. При нас зимата е топло и просто е рай за вирусите. Постоянно сме болни и хремави.
Не се притеснявай, че не яде плодове. Ще започне пак. И ние сме така. Ядки опитва само под моя зорък поглед, все още не и давам.

Вашите деца явно бърборят много, браво на тях.

# 205
  • Мнения: 239
Йоaнa, pianoto, извинете лошaтa ми пaмет, но докъде стигнaхте с вторите си бременности? Кaк се чувствaте?

След това направих така хвалената от хомеопатите" опашка след прием на Аб".
Моля дa споделиш повече зa товa, че aз нa хомеопaти рядко се доверявaм и нищо не ми говори  "опашка след прием на Аб".

Въпроси към всички: кaкъв шaмпоaн използвaте зa косите нa децaтa си? Моятa щеркa имa едни жълтеникaви корички по скaлпa и не знaм кaк дa ги мaхнa. Мехaнично се получaвa, но тя не ми позволявa дa й чопля глaвaтa.

И... кaк почиствaте/миете гърнетaтa нa мaлчовци? Rolling Eyes

Вчерa си поговорих в пaркa с мaйкa нa момиченце нa 1год. 10м., която похвaли детенцето си, че от 2 месецa не използвa пaмперс! А ние сме още толковa дaлече от товa!
Въпреки приликите, децaтa ни просто се рaзвивaт рaзлично. Отнaся се и до говоренето Wink

Последна редакция: нд, 16 фев 2014, 22:10 от Веда Словена

# 206
  • Мнения: 5
Здравей, Веда,
тези жълтеникави корички най- вероятно са крусти. Доколкото знам има специален шампоан или мазило на Мустела за този проблем. Аз лично купувам за малката Чико и съм страшно доволна, не люти на очите, мирише разкошно и косата много лесно се разресва Simple Smile

# 207
  • Мнения: 239
Мерси, Йоана, ще поразпитам за проблема и мазилото и в аптеките!  bouquet

# 208
  • Мнения: 44
Веда, ние ползваме шампоана на Веледа. Доволни сме от него. И за бебето, което чакаме до 3 седмици да се роди, съм купила същата козметика. Simple Smile
За опашката след АБ четох в интернет. Има много темички по този въпрос. За съжаление не помня къде точно съм чела, защото има доста инфо. Препоръчвам ти да пуснеш в търсачката и да хвърлиш един поглед. Аз за първи път чух от една приятелка, която има две деца. Те почти никога не са боледували, вече са на 6 и 4 години и не са пили АБ а ходиха  и на ясла и на градина. Та моята приятелка ги лекува само с хомеопатия и тя ми препоръча този метод. Четох в нета и реших, че нищо не губя ако пробвам. Ако си резервирана потърси инфо и за природни имуностимулатори- има доста бабини рецепти, като например сок от морков, от лук и разни други неща, които със сигурност ще помогнат.
Гърнето го почиствам първо с хартия, хвърляйки в тоалетната "пълнежа", после с мокра кърпичка и когато се налага мия с вода. В края на деня мия с вода и препарат.

# 209
  • Мнения: 4 056
Veda, за моя син ползвам измивния гел на а-дерма - за коса и тяло. крустите паднаха сами преди около 2-3 месеца. скъп е, но пък се ползва икономично с помпичката. За сравнение веднъж взех Бюбхен,  който струва 10 лева, но пък попмипчката му беше такава,че свърши два пъти по-бързо...

А гърнето аз ще го "въвеждам" през пролетта.

Общи условия

Активация на акаунт