Аблация на сърцето - 2

  • 100 652
  • 739
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 54 484
И аз не съм влизала в болница .
Валидолче ми помага безотказно . Wink

# 136
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
happy mama Влез в Токуда! Както вече написах там не е болница,  а направо хотел  5* обслужване Peace!
д-р Васил Трайков е от най - добрите в България! Той е майтор при ритъмни нарушения! Peace

# 137
  • Мнения: 54 484
Токуда не работи по каса , нали ?
Колко ти струваше аблацията там ?

# 138
  • Мнения: 0
ВегаСтаp ;Отдавна наистина не сме споделяли мнение в тази тема.Аз се чувствам добре след аблацията,минаха около 40 дни,на 25 ден започнаха по сериозни екстрасистоли,но това премина за 3-4 дни.Имах леки претеснения и съответно ме накараха да сложа холтер и се оказа че екстрасистолите са 0,6-0,8% за 24 часа,което означава че са нормални нещата.Пожелавам на всички които им предстой аблация всичко да е успешно и безпроблемно!

# 139
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
happy mama Токуда работи със здравната каса. Д-р Трайков ми каза да си взема направление по пътека номер 41 и аблацията ми струва 0 лв. За разлика от 3-та градска, където си платих и болнични легло - престой, / че ме и държаха 5 дни, тъй като стана лекарка грешка и замалко да ми прободат аортата, не стига че лежах повече по тяхна вина, ами накрая ми взеха и пари.../в Токуда не ми взеха пари дори и за легло - престой. Никой, нищо не ми е поискал, когато ме изпиваха аз попитах какво дължа и д-р каза нищо - 0 лева. Влязох в неделля, понеделник ми беше самата аблация, а вторник ме изписаха. Взех си епикризата, болничен, на  излизане на регистратура ми ги подпечатоха и дори там не ми взеха никакви пари. Така и трябва да бъде, имайки предвид че болницата ще вземе хиляди евро от тази манипулация, то срамота щеше да бъде да ми вземат 10 лв за два дни претой. Браво на тази болница - висок професионализъм, читота, лукс и високо внимание към пациента.  Peace
Апаратурата в Токуда също е много по - нова, по - модерна и съответно по - добра. Когато ме изпиаха от 3-та градска ми казаха 3 дни да не добрижавам деца и поне  1 година да не забременявам, защото съм облъчена от рентгена. Е, тук в Токуда - няма токава нещо, апаратурата е много модерна, с високо качество и дори четох, че по време на манипулацията има йонизиращо дейтвие в/у организма.
Аз е чувствам добре. На моменти сякаш усещам по - виок пулс и ааа да изляза от ритъм, но не излизам. сигурно е нормално, имайки предвид, че манипулацията бе много скоро и за самото сърце също трябва да има някакъв период на адаптация. Вярвам, че вече съм 100% здрава! според епикризата също аблацията е успешна и а ми правили РФА - репетативна фокална предсърдна тахикардя. Успешна РФА на ектопичен фокус на саптален сегмент на устието на дясна белодробна  горна вена /т.е. сложна работа, действително мятото бе на много трудно и достъпно място, но благодаряние на професионализма, добрия богат опит и майсторството на д-р Трайков и д-р Къневски съм вече здрава!  bouquet

Последна редакция: сб, 26 окт 2013, 10:27 от kaleia

# 140
  • Мнения: 0
Да попитам всички които са минали аблация до трите месеца някой спортувал ли е по активно,понеже на мен много ми липсват движение и спорт ,а имам чувството или е съвпадение че като се натоваря физически се увеличават екстрасистолите.Благодаря!

# 141
  • Мнения: 2 860
Калея, поздравления, сега бързо да се оправяш.

Мен ме сполетя друго нещастие, получих инсулт, причината за мен е една и съща, както и със сърдечната исхемия. Нещо става с тия съдове, спазъм ли, какво е никой не знае, но резултата е или инсулт или стенокардия. Сега се чувствам зле,, не мога да ходя без придружител, зле ми е на главата, боли, изморявам се много, поне засега говора подобрих малко да чукна на дърво. Стискайте ми палци да намерят ефективно лечение и да спре тоя кошмар.

# 142
  • Мнения: 0
kaleia ;Браво на д-р Трайков ....професионалисъм!

# 143
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
riall Първият въпрос, който зададох на д-ра след аблацията беше: Може ли да спортувам? Laughing
Отговорът беше: "Всичко можеш да правиш"!
За сега се пазя, страхувам се все още, наблудавам се...а знам, че вече мога да спортувам, все още ми е рано, следя се, като е понатоваря физичеки от бързо ходене, чистене вкъщи Crazy просто усещам зачетен пулс /който е нормален и при здравите хора без нашия проблем/, който бързо влиза в норма след много кратка почивка...Мисля, че съм добре, просто още е рано, едва 5 дни от аблацита и се пазя, но другия месец живот и здраве, ако всичко е наред мисля малко по малко да въвеждам Пилатеса Thinking
гала Hug много ти благодаря! Желая ти бързо възстановяване и скорошно оздравяване! Hug

# 144
  • Мнения: 54 484
kaleia , много ти благодаря за подробната информация ! Hug  bouquet
Ще вземеш да ме навиеш да отида в Токуда , толкова безупречно звучи всичко ! Peace

гала , мила , не знам какво да кажа ... Sad
Как не се намери лек и за теб ? Praynig Praynig Praynig

Много сила ти желая ! И пълно и бързо възстановяване ! Hug Hug Hug

# 145
  • Мнения: 0
kaleia;И на мен ми казаха след 10ден мога да правя каквото си искам,но по странно е чувството или просто си вножаваме от многото проблеми които сме имали.Като сондирам мнения като че ли събирам повече смелост Simple Smile.До третия месец човек като че ли трябва да продължава да се вслушва в чистотата и ритъма на сърцето.

# 146
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
happy mama Heart Eyes
Влязох тук да пиша и съм тук, за да помогна, това ми е и целта. Идеята тук е да обсъждаме това което ни вълнува, но и да си помагаме. Аз имам базата и опита от двете болници, затова пиша, и то с аргументи къде е по - добре,   надеждата ми е да съм полезна на някого, дето се вика на 1 човек да помогнеш - все е +! Hug Ако 3-та градска болинца е по - добрият вариант - щях да препоръчам него Peace...Пиша, защто кагото аз правих първата аблация, тя се правеше единствено и само в 3-то градска болница в България /нямах избор, освен Берлин, но там бе скъпо/, ако имаше и знаех тогава, че има и друга алтернатива щях да проуча по - подробно нещата и съм сигурна, че щях да избера по - оптималния вариант - Токуда. Затова, икам да знаят повече хора, че вече имат избор, да отсяват повече мнения, препоръки и да вземат най - доброто решение за тях!
Упехи за всички! Heart Eyes
Ако имате въпроси и с нещо мога да помогна или да насоча най - малкото, с радост ще го направя! Hug
riall Аз след месец имам профилактичен преглед с холтер Тогава ще поразпитам повече доктора, даже двама Laughing - един който ми поставя холтера и после на контролата, другия доктор PeaceТогава ще имам предвид двете мнения, ще питам и за спорта и пак ще пиша! Hug

# 147
  • Мнения: 817
Гала, съжалявам много за всичко това, което ти се случва. Дано бързо се нормализираш и никога повече да не ти се случава.  Praynig
Невролозите какво казват? Да не би всичко това е на неврологична основа? ЕЕГ правили ли са ти? ПКК с диференциално броене, желязо и фракции, с-реактивен протеин (повишава се преди инцидент и се задържа доста след това, така че предполагам, че сега ще е повишен, така че май няма смисъл, но го споменавам за да знаеш...), антитела (примерно антифосфолипидни антитела)? инсултът исхемичен ли беше, с едно огнище, КТ какво показа? извинавай, че питам, но ми е много мъчно за теб и все си мисля, че когато се открие причината за тези инциденти, ще се решат, макар и частично, проблемите ти... дано скоро установят с точност какво ти е и се намери решение за проблемите ти  Praynig  Hug
Виж и това: Гинко Билоба – Екстрактът забавя стесняването на кръвоносните съдове и по този начин удължава времето за засилено кръвоснабдяване на мускулите и мозъка, на което се дължи и ефекта му на подобряване на мисловните процеси и паметта.
Ехе, какво облъчване само - 3 дни да не се доближава човек до деца...  Shocked Калея, благодаря ти, че споделяш    bouquet
Хепи мама, валидолче казваш, ще взема да пробвам... е, да не става да се налага повече де...  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 26 окт 2013, 16:43 от rosefromstars

# 148
  • Мнения: 2 860
Аз този път отказах болница, защото сами правили 6 скенера при подобни инциденти и 4 пъти ЯМР. Не исках да ме облъчват, а пътеката го изисква. Всички изследвания, за които питаш са ми правени преди и са били в норма. Предположения невролозите нямат, само един невролог и то по телефона, каза че това са спазми на съдовете и изписа сибелиум /калциев антагонист/, с който 3 години нямах никакви неврологочни проблеми. И така до миналата седмица - атаксия, световъртеж, нарушение в говора /изпусках думи, заеквах и ми беше трудно да говоря/. Някои неща се подобриха, други не, но мисля, че основния проблем и това, че не се е възстановило напълно кръвообращението.

# 149
  • Мнения: 54 484
По повод инсулта на гала .
Моят татко , светла му памет Flowers Rose Flowers Rose , също получи инсулт , исхемичен .
Казаха , че причината е от сърцето , той си имаше проблеми доста - стенокардия , предсърдно мъждене , кръвното му беше добре обаче . Обясниха , че при аритмии има опасност от тромби , които после запушват мозъчни съдове . Sad
Не искам да плаша гала , дано се намери решение за нея , моля се от сърце ! Praynig Praynig Praynig

Най-малкото , пий аспирин за разреждане на кръвта , ако нямаш други лекарства по този повод . Peace

 kaleia , отново ти благодаря и ти желая крепко здраве ! Heart Eyes Hug  bouquet И пиши тук , да ни даваш кураж ! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт