Аблация на сърцето - 2

  • 100 580
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 817
Дънди, конкор с активна съставка бизопролол наистина е тератогенен. Ето справка за медикаменти в преработеното издание от наръчниците:
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&so … d.Yms&cad=rja

А, това е информация за медикаментите при лактация:
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&so … bv.49967636,d.Yms

А, просто за информация, това са най-често използваните медикаменти при АХ (Артериална Хипертония) от кардиолозите:
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&so … bv.49967636,d.Yms

Тук, в преработеното издание, метопрололът е включен в категория С ...

И пак информация за Конкор-а - много интересно - при стриктно постене трябва да се прилага много внимателно, ми то не е ли така с всички понижаващи кръвното налягане и пулса, медикаменти? и защо точно за Конкора го пише, а при другите не го пише, дали е нещо различно? знае ли някой?...
http://static.framar.bg/documents/concor-cor-2,5-kratka.pdf

riall, ето малко инфо за Предсърдното мъждене:
http://www.doctorbg.com/page.php?id=15447

Хематологични лекарства:
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&so … bv.49784469,d.ZWU

Последна редакция: вт, 30 юли 2013, 14:42 от rosefromstars

# 16
  • Мнения: 3
И нека всички задружно стиснем палци за съфорумката " besotiqta " , след 40 мин. влиза за аблация ! Simple Smile)) Чакаме я после да напише два реда ;p

Последна редакция: вт, 30 юли 2013, 09:42 от Vasilakis

# 17
  • Мнения: 0
rosefromstars;Благодаря,много изчерпателна информация.

# 18
  • Мнения: 54 421
И нека всички задружно стиснем палци за съфорумката " beostiqta " , след 40 мин. влиза за аблация ! Simple Smile)) Чакаме я после да напише два реда ;p

Стискаме ! Hug Hug Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 343
Стискам палци и аз

# 20
  • Мнения: 817
и от мен  Praynig макар и със закъснение Hug
riall, моля, радвам се, ако ти е била от полза информацията Simple Smile

Последна редакция: ср, 31 юли 2013, 11:39 от rosefromstars

# 21
  • Мнения: 0

Vasilakis ,скъпи приятелю, и аз се надявах да влезна за аблация ,но уви Sad Благодаря на всички ви за подкрепата,но просто ми се размина този път! Ще драсна даже повече от два реда   Rolling Eyes И какво всъщност ми се случи...Пристигнахме вечерта в неделя след 7-8 часов път в София и след като си легнах получих отново пристъп към 1:00 часа някъде и пак викахме линейка ,но тя дойде чак след 40-45 мин. и тахикардията ми беше спряла вече.Сложиха ми диазепам поне да мога да се успокоя и да поспя малко и ми казаха ,че съм леко топла.На сутринта ме приеха в НКБ,пуснаха ми изследвания ,минах ехографа и понеже бях с учестен пулс ми дадоха конкор 2,5 мг и 1/2 ксанакс и еролон(мисля ,че беше) за успокоение.Поспах час и нещо ,но общо взето и след това пулса ми пак си беше учестен.Вечерта отново изпих 1/2 ксанакс и еролон ,но дали от притеснение или от друго взех ,че вдигнах температура-37.4 и сестрата каза ,че най-вероятно докторите няма да ми разрешат аблация...На сутринта пак ми мериха температурата и беше нормална ,но д-р Стоянов каза,че е много опасно да ми се прави подобна процедура след като съм била с темература,а и заради хроничния тонзилит може би левкоцитите ми били завишени леко и  вместо да ме излекуват можело да се влоша и да получа възпаление на клапите на сърцето ,и недай си боже сепсис .... иии така си ме изписаха Simple Smile

# 22
  • Мнения: 51

Vasilakis ,скъпи приятелю, и аз се надявах да влезна за аблация ,но уви Sad Благодаря на всички ви за подкрепата,но просто ми се размина този път! Ще драсна даже повече от два реда   Rolling Eyes И какво всъщност ми се случи...Пристигнахме вечерта в неделя след 7-8 часов път в София и след като си легнах получих отново пристъп към 1:00 часа някъде и пак викахме линейка ,но тя дойде чак след 40-45 мин. и тахикардията ми беше спряла вече.Сложиха ми диазепам поне да мога да се успокоя и да поспя малко и ми казаха ,че съм леко топла.На сутринта ме приеха в НКБ,пуснаха ми изследвания ,минах ехографа и понеже бях с учестен пулс ми дадоха конкор 2,5 мг и 1/2 ксанакс и еролон(мисля ,че беше) за успокоение.Поспах час и нещо ,но общо взето и след това пулса ми пак си беше учестен.Вечерта отново изпих 1/2 ксанакс и еролон ,но дали от притеснение или от друго взех ,че вдигнах температура-37.4 и сестрата каза ,че най-вероятно докторите няма да ми разрешат аблация...На сутринта пак ми мериха температурата и беше нормална ,но д-р Стоянов каза,че е много опасно да ми се прави подобна процедура след като съм била с темература,а и заради хроничния тонзилит може би левкоцитите ми били завишени леко и  вместо да ме излекуват можело да се влоша и да получа възпаление на клапите на сърцето ,и недай си боже сепсис .... иии така си ме изписаха Simple Smile
Еййййй, лоша работа, но както се казва- "Всяко зло - за добро"!!! Наистина трябва да е напълно здрав човек, за да се направи тази процедура, даже жените не трябва да са в цикъл.......

А казаха ли ти кога пак да отидеш?

# 23
  • Мнения: 0
Казаха ако искам сега да си избера дата ,но при положение ,че не знам кога точно ще съм в цикъл (да не би да подрани или да закъснее ) и какво ще правя с тия сливици и им казах,че аз ще се обадя евентуално за септември ,понеже пък съм и студентка и имам изпити в началото на септември и за тях трябда да уча ....та стават доста нещата ,с които да се съобразявам .А вчера следобяд майка ми беше на преглед при д-р Протич и той и каза,че има същите кардиограми като моите ,но тя е и с предсърдно мъждене,та най-вероятно двете ще ходим на аблация  smile3506

# 24
  • Мнения: 817
Е, може и да се оправят сливиците до тогава и евентуално ще сте двете и ще ти е по-спокойно, че не си сама Simple Smile
Има една маз - Виферон - ако имаш познати от Русия могат да ти донесат - с нея се лекуват сливиците, но при теб май вече е за оперативно лечение... какво казват докитата - ще ги вадят ли или може да се спаси положението? Взеха ли секрет за бактерии от тях - може да са някакви стрептококи и кръв за AST?

Последна редакция: ср, 31 юли 2013, 23:03 от rosefromstars

# 25
  • Мнения: 0
Преди няколко часа ходих на изследвания и ми казаха да изчакам резултати до понеделника.Взеха ми гърлен секрет и кръв за АСТ иии така .Чакам резултати и другата седмица съм на специалист .Аз искам да попитам някой да е бил на кордарон и после да го е спирал и да е минавал на конкор ? Че на майка Протич и каза да спре кордарона и да пие  по 2,5 мг конкор ,но нали все пак кордарона се изчиства до месец от организма и се чудим дали няма да и пречи сега ако почне веднага след спирането на кордарона да пие конкор  newsm78

# 26
  • Мнения: 5 478
Записвам се и аз в новата тема  Wink

# 27
  • Мнения: 817
Браво, besotiqta ! Точно в десятката! Радвам се, че скоро при теб ще се види от къде е проблемът! Относно въпросът ти за лекарствата, може тази статия да ти бъде полезна: http://zdrave.rozali.com/konsultaci-zdrave/p11253.html - и конкретно отговорът на лекаря на въпрос 2. Щом като д-р Протич така е преценил, значи няма проблем. Все пак, сами ще забележите като си мерите кръвното (дали е високо или ниско) и ако пулсът падне под 60 удара в минута (тоест се увеличи рискът от брадикардия) и симптомите са задълбочат (ако много се потиска атрио-вентрикуларната проводимост, отпадналост, аритмия, задух), тоест ако има сериозни отклонения от нормалното ще е добре да се консултирате отново с него. Времето, лекарството и здравословното ви състояние ще ви покажат на вас лично как ви се отразява медикаментът. Дано всичко да е наред и да се чувствате добре! Приятни летни дни! Simple Smile

п.п. Ох, от тая жега лошо спя, вие как сте?

Последна редакция: чт, 01 авг 2013, 15:36 от rosefromstars

# 28
  • София
  • Мнения: 3 050
На моменти имам чувството, че сърцето ми спира. Тези екстрасистоли ми ги лови всеки електронен апарат за кръвно. Направо това не се търпи.
А някой от вас да знае какво показва точно изследване наречено "късни потенциали"?

# 29
  • Мнения: 1 095
Да се запиша и аз в новата тема.  Wink Успех на всички, на които им предстои аблация! Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт