Трябва ли мъжете да искат тест за бащинство?

  • 19 090
  • 423
  •   1
Отговори
# 420
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
ninjamay, новият профил на maillda?  Grinning

# 421
  • Пловдив
  • Мнения: 14 847
Гледах по нешънъл джиографик изследване на некакъв американски институт, според който 30% от мъжете отглеждат чужди деца. Rolling Eyes
Чудех се кой в темата пръв ще каже нещо такова. Според мен е очевидно невярно, но е много популярно.
Моето лично обяснение е, че хората смесват поискалите изследване и популацията въобще. По-голямата част от онези, които проверяват, имат основание за съмнение, затова и резултат от 30 на сто "чужди" деца е нормален. Явна грешка е обаче проверяващите да се смятат за представителна извадка от всички.
Не съм гледала предаването, но замислете се - от всички ваши близки и познати, братя, сестри, родители, деца... децата на всеки трети да не са рождени негови? Чак пък... Wink

# 422
  • Пловдив
  • Мнения: 14 847
В същия сайт има статия, в която е обяснено, че образуването на цветовете на очите е доста по-сложно отколкото предложената опростена схема. Някой я даде по-рано и там беше обяснено защо, макар и рядко, родители със сини очи могат да имат дете с тъмни.
Да допълня, че при това положение, колкото и рядък да е "блокиращият" кафявия цвят доминантен ген, точно в едно и също семейство си е съвсем вероятно да има два случая, щом вече има един, т.е. ако единият родител носи въпросния ген, а другият - не.

И какво излезе сега, значи 80% от съмняващите се са параноици. 
Защо параноици, жените на голяма част пак може да са изневерявали, но да се е случило да забременеят от съпруга. Основателно съмнение (че не си бащата) не значи непременно потвърдено съмнение.

Последна редакция: нд, 20 окт 2013, 11:29 от Оранжева мандаринка

# 423
  • Пловдив
  • Мнения: 14 847
Какво значение има кой е биологичния баща? Важно е кой го отглежда Wink

Без да омаловажавам грижата, обичта на отглеждащия и
без да изпадам в телешко преклонение през биологична-
та същина на детепроизводството, за много хора това е
важно - детето да е кръв от кръвта им и плът от плътта
им. Тяхната и на любимия човек.
+1. И аз не бих осиновила, ако мъжът ми не може да има деца, но аз мога с донорски материал. И обратно - бих родила с донорска яйцеклетка, ако не можех със собствена и мъжът ми искаше дете.

Общи условия

Активация на акаунт