обилен месечен цикъл след абразио

  • 4 364
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте,
преди повече от 8 месеца преживях един missed в края на втори месец и ми правиха кюретаж. След това цикълът ми е относително редовен (плюс минус един два дни), но е страшно обилен. Тече много няколко дни -обикновено три, и през останалото време е по-слаб. Освен това, в дните,когато е обилен е придружен с големи или по-малки( различно) съсиреци. От 3 месеца със съпруга ми подновихме опитите за бебе. Не знам дали има някаква връзка, но много ме притеснява този обилен цикъл придружен със съсиреци. Въпросът ми е има ли нещо притеснително в това и дали е необходимо да отида на лекар. И просто на профилактичен преглед или трябва да направя някакви конкретни излседвания?
Благодаря предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте!

По принцип е нормално в рамките на 3-4 месеца след кюретаж да се наблюдават подобни оплаквания. В случай, че не сте посещавала акушер-гинеколог в месеците след кюретажа, Ви съветваме да си направите профилактичен гинекологичен и ултразвуков преглед. Именно тогава, наблюдаващият Ви лекар би следвало да прецени необходимостта от допълнителни изследвания (лабораторни, инструментални).

Желаем Ви успех!

Поздрави,
Екип на АГ Болница "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 36
Здравейте,
Благодаря Ви за бързия отговор. Ще отида на лекар веднага щом ми свърши цикъла.Само да спомена, че три месеца след кюретажа ходих на профилактичен преглед и всичко беше нормално.
Благодаря отново и успешен ден!

Общи условия

Активация на акаунт