Пазаруване от Aliexpress.com 6

  • 53 451
  • 772
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 249
Момичета, знаете ли продавач, който да продава хубави реплики - искам нещо на Calvin Klein, Miss Sixty, Furla - чанти?

# 31
  • Мнения: 396
E, ти сега ме наплаши Simple Smile))
Наистина нямат тракинг номер, но пък нали и в Пейпал има опция за Отваряне на диспут Wink Май беше 30 дена след плащането на парите или нещо такова, трябва да се провери.

Дано да имам късмет и да си получа в кратък срок нещата, търговците са с доста положителен feedback, аз това също гледам. Полседно един лентов кабел и едни батерийки ми пристигнаха поодтелно точно за по 11 дена.
Дано наистина не ме споходи лош късмет!

 Просто така се получи с пазаруването ми в Алиекспрес - като първо впечатление. Може би аз съм виновна, че се набутах на най-евтиното и ме "прекараха" съответно. Защото, с ръка на сърце казвам, продавачите с рейтинг са доста коректни тук и техните пратки доста бързо пристигнаха!

А сандалите са тези, аз поръчах 36 номер, те ми пратиха 40 хахаха (отговарят на 39 май, 24,5см са):

# 32
  • Мнения: 738
Polly_the_dog , божа работа. И Пейпалския кейс, и Ибейския диспут и те се решават от хора и в полза на когото им щукне... най-често на търговеца, ако си клиент и обратното, в полза на клиента, ама ако ти продаваш на някого. Реално не е по-голяма защита (извинявам се, че раздувам локуми в темата за Али) - е сега тамън в ибейската тема се обсъждаха един скъп крем "разлят", за който върнали на клиента парите, дрехи с дефекти, подменени от клиента стоки и какви ли още не великолепия. Аз си пазарувам доста от ибей Rolling Eyes, но и моят скромен отрицателен опит е в същия стил - нагло ми затвориха кейс за различна от описанието стока и пих студена вода. Та... и там трябва предпазливо. Защитата не е "реална", никъде не е добре да се налага да опира човек до дипсут/кейс. Дори при пазаруване от Амазон има издънки, тамън в момента върви на амазон.де гигантската издънка с ботушите Хиспанитас на KIKZ, дето се оказват тениски, а търговецът се прави на луд и не връща парите, и самият Амазон и той се подиграва с хората...
Накратко, пазаруването е опасен процес и трябва да се възприема като такъв. Ако се пазарува онлайн с внимание и подозрителност, всичко като правило е наред.

# 33
  • Мнения: 232
Бясна съм #Cussing out
Помолила съм продавача да ми сложи цена 15 долара или подарък за да не иде на митница.
Днес получих писмо от нашата поща за митническо оформяне на пощенски пратки.
Трябва в 20 дневен срок да се подаде митническа декларация ЕАД-ипредстава си нямам от къде да я взема.
Трябва още-фактура или извлечение за заплащане от банкова карта Пей Пал, или поръчка от сайта
-фирмени документи. Актуално състояние или копие от удостоверение от Агенция по вписванията
-EORI Регистрация-Наредба Н-4 от03.06.2009г. МФ
лична карта за легитимиране пред митническите органи
Митницата пише, че е на ул. "Веслец" 84.
До сега не съм се разправяла никога с митници и се чудя дали си заслужава. Трябва да ходя в София ли?
От къде да потърся тези документи?
Колко ще трябва да заплатя за този таблет?
А може ли да отворя диспут и да си поискам парите обратно, поради това, че е отишло на митница след като помолих продавача да пише подарък?
Ето го таблета http://www.aliexpress.com/snapshot/244096766.html
Помощ, не знам какво да правя.
От работа няма да ми дадат почивен ден, а и това са си пари и разправия.
Моля който се е разправял с тези неща да ми каже какво да правя. Не съм отворила още диспут.

# 34
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Ъъ да кажа за гъбките, пакетът тежеше 67гр, размерите ги имаше по горе от друга мама.
Нямам идея какви са оригиналните, но тези са си малко фалшиви. За почистване, чистят, и то добре чистят. но се разпадат адски бързо, мисля заради малкият им размер. Поне се навих да си купя оригиналите и ще сравня Peace

# 35
  • Мнения: 738
Извинявам се много, но независимо какво напише продавачът, митницата има право да отвори пакета и да открие наличието на таблет вътре... кофти късмет, но се случва, за съжаление.
Разпечатваш си поръчката (например order details) и звъниш на посочения на бележката телефон за по-подробни указания. ЕОРИ-то е досадно, останалото, доколкото ми е известно, се оформя на място. Колко ще трябва да се плати... зависи колко струва таблетът. ДДС е 20%, митото мисля, че не е голямо.
Не очаквай обаче, че понеже не си си го взела и откажеш получаване, ще ти върнат парите - няма да уважат подобен диспут. То си го пише навсякъде, че митническите такси и т.н. не са тяхна отговорност (на продавачите имам предвид). Това, че повечето поръчки минават между капките е късмет.

# 36
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Получих http://www.aliexpress.com/snapshot/247972307.html
половинката е супер доволна и пристигна за 11 дни

# 37
  • Мнения: 101
НИКИД,благодаря ти много за съдействието и за помоща...ще размисля за телефона.харесва ми,но приятеля ми ме разубеди,да не си взимам реплика на телефони.Миналата година,си беше купил реплика на една нокиа N60 мисля,че беше от Турция,за 150лв.....но изкара няколко месеца и вече за нищо не става.....май ще купувам Алкатела от М-тел.
може ли да ми кажете мнение за тези продавачи за тези кейсове,че искам да поръчам,тука в Бг няма такива-
http://www.aliexpress.com/item/Hight-quality-Plastic-Hard-Matte- … n/1065099362.html
http://www.aliexpress.com/item/Genuine-Brand-New-IMAK-Crystal-se … el/919824573.html

# 38
  • Varna
  • Мнения: 418
Запис

# 39
  • Хасково
  • Мнения: 592
Бясна съм #Cussing out
Помолила съм продавача да ми сложи цена 15 долара или подарък за да не иде на митница.
Днес получих писмо от нашата поща за митническо оформяне на пощенски пратки.
Трябва в 20 дневен срок да се подаде митническа декларация ЕАД-ипредстава си нямам от къде да я взема.
Трябва още-фактура или извлечение за заплащане от банкова карта Пей Пал, или поръчка от сайта
-фирмени документи. Актуално състояние или копие от удостоверение от Агенция по вписванията
-EORI Регистрация-Наредба Н-4 от03.06.2009г. МФ
лична карта за легитимиране пред митническите органи
Митницата пише, че е на ул. "Веслец" 84.
До сега не съм се разправяла никога с митници и се чудя дали си заслужава. Трябва да ходя в София ли?
От къде да потърся тези документи?
Колко ще трябва да заплатя за този таблет?
А може ли да отворя диспут и да си поискам парите обратно, поради това, че е отишло на митница след като помолих продавача да пише подарък?
Ето го таблета http://www.aliexpress.com/snapshot/244096766.html
Помощ, не знам какво да правя.
От работа няма да ми дадат почивен ден, а и това са си пари и разправия.
Моля който се е разправял с тези неща да ми каже какво да правя. Не съм отворила още диспут.

И защо да отваряте диспут , продавача не е длъжен да го пише като подарък. Не мисля, че е редно . Ще ви вземат около 35лева , на мен толкова ми взеха когато си взимах таблета и г/д беше същата цена.Има рискове с Интернет пазаруването и това е един от тях.  Щом си купувате таблет от Китай , трябва да сте наясно , че на 80% е възможно да отиде на митница и да платите таксата.

# 40
  • Мнения: 232
Камиче благодаря за отговора.  bouquet
Да ви попитам извлечението за плащане с банковата карта от банката ли трябва да го потърся, тъй като не е плащано с Пей Пал?
А какви фирмени документи,като нямам фирма?
ЕОРИ регистрацията къде се прави?
Столична митница къде се намира , в къща на ул. "Веслец"84 ли?
*Ани* можеш ли да ми отговориш на тези въпроси?

# 41
  • Мнения: 5 832
И аз с въпрос. Казвате, че със сингапурските пощи е по- бързо, отколкото с китайските. Да, ама къде е тая опция да избирам с кои пощи, или си е до самия продавач?

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Еорито се взима от митница-попълват се някакви документи и се чака около половин ден.Аз лично нямах нерви и не си изкарах.Отделно ме пратиха на едни гишета да ми оформят някакви документи за този еори номер и жената ми каза,че и е неудобно да ми вземе 30лв за оформяне на документи за стока от 15 долара.В мопя случай тпродавача на своя глава беше завишил цените на артикулите и беше описал грешно съдържание.Иначе телефон съм взимала от дийлеьтрийм и отиде в местната митница в пощенския код.Там го отвориха и платих 20% ДДС,много бързо мина всичко
НЯКОЙ беше писал за декодер,е как е на английски декодер-искам да видя цените

Последна редакция: пт, 02 авг 2013, 18:57 от mannuella

# 43
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
получих това http://www.aliexpress.com/snapshot/245080855.html не се размазва и не дразни очите-доволна!
тези обеци http://www.aliexpress.com/snapshot/245378106.html ефектни са и добре стоят
и още разни шнолки и ластици за коса за госпожицата.

благодаря за новата тема!

# 44
  • Мнения: 5 832
е как е на английски декодер-искам да видя цените
set up box  Wink


Може ли реална снимка, заинтригува ме Praynig
И имаше ли проблем, че искаш пратка за такава малка сума, или си взела и други неща от този продавач?

Общи условия

Активация на акаунт