Препарати за съдомиялна - 6

  • 94 589
  • 752
  •   1
Отговори
# 540
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 690
Бобулина, много ти благодаря за отговора. Ще го видя този филтър.  Hug
Сега, като ми написа, наистина чашите и чиниите са повече изсъхнали, а пластмасовите са мокри. Ще пробвам да не са изплакнати, а само без остатъци от храна. Дали може да се повреди нещо, ако има някакви остатъци (по принцип питам какво би могло да стане).... newsm78

Нищо няма да се повреди, единствено ще трябва да почистваш и измиваш филтъра по-често /за да не се задръства/, а и  за да не замирише машинката. Това е.

# 541
  • Мнения: 29 446
Бобулина, много ти благодаря за отговора. Ще го видя този филтър.  Hug
Сега, като ми написа, наистина чашите и чиниите са повече изсъхнали, а пластмасовите са мокри. Ще пробвам да не са изплакнати, а само без остатъци от храна. Дали може да се повреди нещо, ако има някакви остатъци (по принцип питам какво би могло да стане).... newsm78

Нищо няма да се повреди, единствено ще трябва да почистваш и измиваш филтъра по-често /за да не се задръства/, а и  за да не замирише машинката. Това е.

Още веднъж много ти благодаря!!!  Hug

# 542
  • Мнения: 13
Здравейте пак се включвам с един въпрос Simple Smile
След като съдомиялната приключи с миенето съдовете или по точно дуралексовите съдове си остават едни мътни а блестящи на какво се дължи това ? Иначе си измива всичко нямам проблем но си остават мътни и това е ! newsm78

# 543
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Някой да е попадал из чужбинските сайтове на Феъри платинум капсули на изгодна цена? Бях си купила 3 пакета по 22-23 ст, но почти свършиха. И някой знае ли в Турция дали има техен еквивалент и как се казва? Попадала съм на едни Jаr мисля, че бяха, но същите ли са? Че ше ходя до там след 2-3 седмици евентуално, да си търся, ако са по-изгодни.

# 544
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
На толкова ниска цена на феъри капсули не съм попадала нито в сайтове, нито в магазин. По 5 лири си купих от амазон последно.

# 545
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Бях хванала съвсем случайно, но само 3 пакета. Нооо почти свършиха. 5 Р за колко бр взе? То май такива цени гледах и аз. Иначе в Русе си ги купувам на 40 ст гръцки, холандски, ...
За Турция ми е чудно, особено с имената, че те си имат собствени за много неща. Дано някой да има запознат.

# 546
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
36 броя са в пакет. Не ги намирам редовно в тукашните магазини и като видя намалени си  купувам. Януари и края на април съм поръчвала.

# 547
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Толкова ги вземам и аз, в Русе също ги хващам някой път.
Онези за 22-23 ст си бяха меко казано далавера. А съм най-доволна от тях.

# 548
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Някой да е попадал из чужбинските сайтове на Феъри платинум капсули на изгодна цена? Бях си купила 3 пакета по 22-23 ст, но почти свършиха. И някой знае ли в Турция дали има техен еквивалент и как се казва? Попадала съм на едни Jаr мисля, че бяха, но същите ли са? Че ше ходя до там след 2-3 седмици евентуално, да си търся, ако са по-изгодни.

Jar е чешки препарат, така че едва ли ще го намериш в Турция. Ето на какви цени може да се намери из интернет сайтовете:
http://pripravky-mycky.heureka.cz/f:16836:579147/

Като кликнеш на съответния линк, ти показва къде и за колко се продава, отзиви, въпроси/отговори и т.н. Чешкият сайт Heureka е подобен на нашия Pazaruvaj, само че много по-използван и съответно развит.  Peace

# 549
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Мерси много. Явно съм ги срещала някъде и защо съм останала с впечатление, че са турски не знам. Дали са също толкова добри като платинума обаче? Пък кроната изобщо не знам как е Simple Smile.

# 550
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Meggysan, като погледнеш препаратите от линка, ще видиш, че доста от тях са от серията Platinum. Хората я хвалят, аз нямам лични впечатления, защото миялната ми е сравнително отскоро и още не съм приключила първоначално накупените Finish и Somat. В каменен магазин май Platinum-а беше скъпичък, когато ще го купувам, ще избера някой от интернетните магазини, които ти посочих. Иначе, относно Jar-а, това си е открай време чешки препарат (както ние едно време имахме Веро, но не знам съществува ли още), само че чехите си държаха на него и когато Procter & Gamble навлязоха тук и си направиха и заводи, оставиха наименованието на този препарат. За мен, Jar за ръчно миене на чинии е най-доброто, което някога съм ползвала, даже ако го разредя пак е добър, затова много се зарадвах, като видях в България Fairy - същото е. Голяма реклама му дръпнах, но наистина съм доволна.  Laughing

Курсът, според Чешката народна банка, е 14,033 крони за 1 лев (това е курсът от петък), но ако те интересува, предполагам, че в България ще бъде по-изгоден.

Редакция:
П.П. Всъщност, като се замисля, не знам, доколко би било изгодно (и въобще възможно) да се направи покупката онлайн от Чехия за България, но в България се намират магазинчета с паралелен внос и ако там видиш от този препарат, не се страхувай, това е моето мнение.

Последна редакция: нд, 04 май 2014, 15:22 от Ferda Mravkata

# 551
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Много ти благодаря за подробната информация. Едва ли ще поръчам от Чехия, но да знам поне, че ако го срещна из английски, немски, френски сайтовете примерно, е същото. Или в магазин за паралелен внос. Защото всички знаем, че има много еднакви препарати, които са с различни имена в различните държави. Феърито е невероятно просто, от 8-9 г може би мисля имам миялна, ползвала съм какво ли не, но вече 2 г са ми несменяеми за силнозамърсени. Само за чинии, чаши, ползвам друго.

# 552
  • Мнения: 2 172
Здравейте, дами!

Гледам сега има някаква промоция в Кауфланд на Сомат.
76 броя стандарт сода ефект за 14.99 или
60 броя мулти 7 ефектс за 14.99  Thinking

Изглежда ми добра оферта, но дали таблетките ги бива?

Аз продължавам с Кауфландските /без сол и гланц, не ме бийте/ и всичко е кристално, но бих разнообразила със Сомат, ако са хубави  Grinning

# 553
  • София
  • Мнения: 2 296
До неотдавна ползвах Сомат Голд от промоция в Кауфланд и бях много, много доволна - измиваше и най-засъхнали тави. После си купих Финиш all in 1 или нещо подобно и установих, че се справя доста по-зле от Сомат, така че няма да повторя (лошото е, че кутията е 100 таблетки...)

# 554
  • Мнения: 691
Здравейте, дами!

Гледам сега има някаква промоция в Кауфланд на Сомат.
76 броя стандарт сода ефект за 14.99 или
60 броя мулти 7 ефектс за 14.99  Thinking

Изглежда ми добра оферта, но дали таблетките ги бива?

Аз продължавам с Кауфландските /без сол и гланц, не ме бийте/ и всичко е кристално, но бих разнообразила със Сомат, ако са хубави  Grinning
С две ръце съм за Сомат  Hug Измива доста замърсени и засъхнали тави и тенджери  Peace Няма да съжаляваш  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт