ЮЛСКИТЕ новородени се преместиха в "Родени" - 1

  • 28 525
  • 731
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 181
Да благодаря на Ани за темичката   bouquet От кога чаках това време да дойде,вече да си говорим за бебенцата си  Hug Да са ни живи и здрави  Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 4 841
Хера мисли от положителната страна. Детето има проблем и вие двете сте на правилното място, където този проблем ще бъде решен. По добре там, отколкото във вас със хиляда други притеснения и тревоги. Имай търпение, ще се приберете. Най важното е да се приберете и двете живи и здрави  Hug



Аз преди малко оставих Ого по голо дупе върху еднократен чаршаф (аз пелена му викам, но чаршаф било). Цялото му дупе където е бил памперса е обринато. Също на сгъвките на лакътя и коленцата. Знам, че е от топлото ама ми е гадно да гледам детето така. Надявам се да не го били поне. Оня ден минах през една аптека в мола и си изпросих мостра заподсечено дупе, но ми дадоха и мостра на Юсерин за раздразнена кожа. И то ставало за подсечено. Реших да я отворя и да намажа Ого и то взе, че излезе мляко за мазане. Не е лошо в интерес на истината и ако има ефект направо отивам да купя. Отделно ми каза едно майче от Юнките за Мицеларна вода на Биодерма за почистване на лицето. Ого е в едни ситни пъпчици, а в десятката има и обрив като гнойни пъпчици. И Ого и батко му се родиха тлъстички и имаха пъпки по лицето като мастни точки. Особено по носа и Т зоната. И при двамата минаваха като всяка точка се зачерви и стане като петно и за няколко часа вече няма нищо. Обаче на Ого се задържаха дълго.
Сега преварявам лайка и ще почиствам известно време с лайката да видя дали няма да се успокоят. Ако не, отивам на лекар да го видят. Тази мицеларна вода знам, че е хубава ама много скъпа бе  Tired

На Ого му хареса по голо дупе и заспа  Mr. Green А преди това стоя буден и мяташе крачета. Иначе като е буден е само мрънкане и рев. Явно в нас ще стои повече без памперс.

Мисти, защо ползваш белия памперс? Той е ако кожата на бебето е много чувствителна и има проблеми с обикновенните памперси. Оставяй ги тия белите  минавай на обикновенните на марката. Аз по ги харесвам, а и са на доста по поносима цена.

# 62
  • Мнения: 109
agnesana , и моите и двамата имат пъпчици по лицето, по препоръка не педиатъра промивам с отвара от лайка, която обаче варя в много малко количество, колкото за едно промиване, защото трябва да е прясна, по 3-4 пъти на ден. И вечер след банята и сутрин мажа с едно кремче- Letiat4

# 63
  • Мнения: 4 841
Проверих в Гугъл, но явно това кремче го няма в българско. Обаче ми излезе за атопичен дерматит това кремче. Струва ми се, че нашият обрив не е такъв. Виждала съм дерматит и наистина изглежда страшно.
Аз преварих сега една чаена чаша лайка и като изтине и се събуди Ого ще го промия хубаво с отварата. Щом трябва всеки път прясна ляйка, то пак ще варя, не ми е проблем. Проблемът е с изтиването на отварата, че става бавно.

# 64
  • Мнения: 8
Хера точат касичката с твоето дете, да знаеш Аз бях с изтекли води над 16 часа и аз и детето бяхме на антибиотици и на третия ден малкия беше предложен за изписване , но  аз не, защото след раждането прокървих и ми беше правена ревизия и трябваше още да се лекувам. иначе и на мен ми обясняваха, че имал инфекция и трябвало да седим, но като пожелах да видя с какви изследвания са установили инфекцията и кои показатели не са в норма, изведнъж се оказа здрав.

# 65
  • Мнения: 109
Момичета, кога бебето започва да спи с възглавничка ? newsm78

# 66
  • София
  • Мнения: 216
Здравейте пак, на мен ми мина, сигурно нещо съм хапнала по нощите докато кърмех и после 1 пакетче обикновени бисквити оправи работата, колко е хубаво да не те боли корееем Simple Smile))

Хера, стафилококите не са толкова опасни, не се шашкай, стрептококите са по-страшни, но и те се лекуват, Стани го заразиха със стрептококи, вътреболнична инфекция и ми казаха, че ако билои стафилококи нямало да го лекуват, ама стрептококите не може и му биха венозно АБ 5 дни и после вкъщи 5 дни през устата, че направихме 13 дни в болницата и искаха да ни пускат да си ходим вече, после от стафилококите му хъркаше малко нослето, че и такива откриха, явно и тях са му предали пак вътреболнично (аз и за това избрах друга болница, освен останалите причини де), ама ги преборихме с някакви капки, не помня обаче какви. Това ЕРП е показател за инфекция в организма, като се бори със стафилококите е нормално да е по-високо, а и то пада плавно, не става изведнъж, важното е да пада.

Мисти, ако не намерите белият може да пробвате с обикновен (актив бейби) или пуфис, приятелка е с пуфис с момиче и казва, че са супер, друга с момче казва, че пропускат, но ползва актив бейби и е много доволна от тях, аз сега купувам белият, защото са много тънки и за лятото е супер, ама наесен ще го сменим или с обикновен или с пуфис, споко, няма да остане по голо дупе госпожица Вики  Hug

Агнесана, и нашата девойка е с такива пъпки с връхче и се зачервяват по цялото личице, че и по главата в косата, педиатърът каза, че е от жегите и в комбинация с хормони и че трябва да мине до месец, но предписа и кремче на БИОДЕРМА Атодерм ПО Цинк, но каза, че сега е много жега и да не я мажа още, аз не издържах и снощи я намазах по хладното, преди това измих с ФизиоБебе на Мустела, това е р-вор за почистване на лице и дупе без отмиване, предполагам това на Биодерма, което имаш е много по-добро, то и на кремчето пише първо с тази водичка да се почисти и после с кремчето, ще пробваме няколко дни само вечер да мажем и ще ти кажа има ли ефект и ти също сподели, ако откриеш метод да ги преборим гадните пъпки, че много ми е жал за детето, тя не се чеше, сигурно не я сърби, ама е кофти и изглежда кофти...

Имам и едно питане...в четвъртък залепихме пъпчето, в четвъртък сутрин трябва и да го отлепим, но гледам, че под лепенката има съвсем мъничко кафеникаво, предполагам пъпчето леко е прокървило, то беше спряло да кърви 2-3 дена преди да го залепим, дали ще се възпали като е така събрана кожата и залепена лепенката...да я махам ли или да чакам четвъртък, че ако не дочакам сигурно пак ще се наложи да я лепим и пак мъки, по-добре да чакам...?

И последно, но не по важност, много се радвам, че вече сме в родени и ще си говорим за дечицата вече, да са ни живички и здравички и ние покрай тях, да се събираме на кафенце и биричка и да запознаем младежите и девойките, гуш от мен за всички, мили приятелки  Hug

# 67
  • Мнения: 481
Здравейте,

за помпата - аз съм сууупер доволна от Авент ръчната. Малко е хамалогия, но цеди добре Simple Smile
Витамин Д - педиатърката каза, че след 20тия ден се давало.

Имам едно питане - може би сте го обсъдили вече, но съм пропуснала (може би още не бях родила Simple Smile)
Та как да къпем бебето без да му намокрим пъпчето. Тя още е с щипката и днес се измъчихме докато я изкъпем. Облепихме щипката с найлонче, но пак се намокри. лошото е, че май го измъчихме детето с това къпане.
Другото ми въпросче или по-скоро искам да ме успокойте е - ММ покани едни приятели негови (аз не ги понасям и затова може би съм се настройла така) с дете на 1 годинка. Страх ме е, че не е хубаво бебето да се събира с малки деца.... чудех се дали да се сърдя и да не разреша това да се случа или да го подмина с лека ръка. Може би съм настроена, защото открито не понасям жената (през цялата бременост ми говореше колко е трудно раждането)

# 68
  • Мнения: 4 709
Благодаря за съвета, в крайна сметка в Лили намерил малко по-скъпо но имало белия памперс, но щом казвате другият път ще пробвам зеления. Иначе козметиката вече я подсигурихме, оказа се че е супер Мустелата, нали бяхме на мострички, та днес купил шампоана за тяло и коса и мляко за тяло. Иначе язък за парите за залъгалки, имахме 4 силиконови и 1 каучукова, и момата се оказа, че като разбере след около минутка че не пуска, и я плюва  Laughing Отиде ми целия план за гледане под строг режим и с правила от рода на никакво гушкане първо залъгалка, после ще видим. Сега сме на принципа гушкане и разнасяне по стаите при нужда. Свеки почна с акълите от рода на колко е полезно за бебето да плаче, защо не я оставим гола по корем за да я снимаме за родата, и т.н. Добре че още не са дошли, но другата седмица няма да ми се размине. Вашите имат пъпки, моето пък си сменя кожата, цялата се люспи, казаха ми, че е от преносването та се мажем при всяка смяна на памперса, но докато не падне цялата кожа няма да мирясаме.
Кро само да си се оплакала, то по-добре така, че ще може и ти да поспиш с бебето или поне да свършиш нещо, докато спи. Имаш си бебе - мечта.

# 69
# 70
  • Мнения: 251
Иве, моля те сподели повече за тази вода на мустела. Иска ми се с нещо допълнително да и чистя дупето. Много и е нежна кожата и май започнахме да се подсичаме. И ние имаме пъпчици там където  свита и не се провертява хубава, по вратлето, по устичката.

Мисти и моята дриска най-хубаво на чистото Simple Smile Мустела ползвах с баткото, но след това намерих Клоран като козметика и страшно много ми харесва. сега съм със шампоан на клоран и мляко на мустела

Ками пък не беше акала цяла нощ и беше едно пъшкане едно мъркане и след масаж на коремчето и заспиваше. Вчера гледам едно сополче в носа, ама и друг път е имало и само е изчезвало. Сега не се махна и вечерта все едно и хъркаше нослето от сопола. Пръснах малко физ. р-р и уж се успокои. Ама сутринта си го имаше ще, хванах с една клечка и отначало изглеждаше бяло а назад едно гадно жълто зелено. Притесних се да не е настинала. С баткото толкова боледувания минахме, че сега от нищото се панирам. Знам, че всичко ни е в главата и се панирам излишно, но като съм го минала и ме е страх да не стане пак.

# 71
  • varna
  • Мнения: 871
Тедичка,там е работата,че исках подробно инфо днес и ми показа абсолютно всички изследвания и показатели още от раждането,та до днес, в случая наистина има защо да стоим. Лошото е,че петък ако не излезем вече,ни свършва бюджета и ще трябва да се разделя с випа,пък без мама всеки ден ще ми е кофти.

# 72
  • Мнения: 318
Здравейте момичета   Hug
Иве - и на Василена й бяха залепили пъпчето и по същия начин на следващия ден изби кафенкаво петънце точно по средата , но освен него се беше получил и мехур на един краищата на лепенката. Вчера бях при друга лекарка ( нашия педиатър е в отпуск ) и тя ми обясни,че са по-удачни лепенки,които са на ролка ( отрязваш колкото ти е необходимо на дължина парче) и залепяш максимално голяма площ от коремчето. По този начин няма да е точно на тумбачето лепенката и няма да се получават тези мехури, А за петънцето - в пъпчето на бебка все още има секрет и е от него.
Татяна - аз не съм привърженик на възглавници. Дари я сложих около годинка и то на най-ниската възможна. Сега слагам пеленка, за да не пера всеки път чаршафи .
Жалинка - и за мен е невъзможно да се изкъпе бебето без да се намокри пъпчето. После старателно сме подсушавали и това е .
А за гостите - може би биха проявили разбиране и биха държали детето надалеч от бебето. А за жената - и аз не бих я понасяла щом е говорила такива неща. Ненавиждах това всяка жена около мен да ми обяснява колко е трудно раждането. Веднъж в маршрутката дори една ми обясняваше всякакви гадорий ...
Терп  - много хубаво,че сме родени на една дата  Hug

Ние сме добре , вече сме у майка ми . Дари играе, къпа се в басейна , голям кеф. Малката не спи много днес, но е спокойна и си трае Simple Smile

Прегръдки на всички Hug

# 73
  • София
  • Мнения: 1 318
Да ви кажа белия памперс наистина е №1. За голямата ползвах Либеро /доволни/, на Марина също и понася добре. Но купих белия памперс и минаваме на него- много е тънък, както и Ивето е писала, много подходящ за лятото. Peace
Много съм доволна и от кремчето на Биодерма, с него я мажа от долу.

# 74
  • Мнения: 317
Жалинка, докато падна пъпа на К., го къпех под чешмата с главата надолу. Знам, че дори и да се намокри, не е проблем. Проблем би било да се кисне (както е при къпане във ваничка). ПОсле старателно със спирт, слагах и пудричка, аналог на Топоцин.

За личицето - има пъпчици, като аз мия с вода - обикновена, гледам да е сухо и мажа или с Адерма Ексомега за тяло мн малко, или на Авен Педиатрил. Мустела ползвам за подсичане и съм много много доволна - розова кожа, здрава ,нито 1 пъпчица. За лицето гледам да не слагам узлишни химии.

Драмата вчера се оказа че е от това, че не е акал. Станага 36 часа и официално след тия мъки и на двама ни спирам Саб Симплекса. Ако има колики, ще давам спорадично лефакс и това е. ТИя капки измъчиха детето.

Памерс - Памерси Сенситив - белия - и аз сум много доволна. А тъпия Пуфис, дето нищо не попива го ползвам при драмата с акането - той ака само като го преобувам солидно количество и подлагам по 3-4, докато свърши. Подлагам го и докато сменям по принцип памперс, ако се напишка и тн. Т.е скъпа еднократна хартия Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт