За пюретата "Ганчев"-отново...

  • 4 735
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 159
Днес,докато избирах пюре с пуешко за моето момченце,което е на почти 7 месеца,погледнах и пюретата на Ганчев.Защо не-български са,евтини...Но какво беше учудването ми,когато в съдържанието на почти всички бурканчета,които са за след 4ия месец,прочетох,че съдържат и олио и масло Shocked Аз ли нещо съм в грешка или маслото не е подходящо за едно бебе да кажем на 4-5 месеца,което току-що е захранено?Нали има олио,защо е нужно и масло?И след като коментирах пред продавачките(с които си имаме приказката,защото често ходя в този магазин),едната яко ми се изрепчи.Каза,че такава им била рецептата,защото си карали по старата схема на захранване-от 2-3 месец,Аз отговорих,че би трябвало отдавна да са си актуализирали рецептите,предвид това,че вече се захранва на ПОНЕ 4 навършени месеца.И продавачката ми вика:"Много пък са им хубави нещата!Тесега захранват,когато детето вече трябва да яде кухня!" Shocked Аз не смятам,че едно бебе на 4-5-6 месеца е готово за кухня...Кажете,аз ли съм в грешка или наистина слагането на краве масло в пюре за 4-месечно бебе е глупост?Още повече,че в пюрето се има мазнина-олио.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Пюретата на Ганчев не стават за захранване. Но не се бъркай с означението 4+, то не означава, че съдържанието е подходящо за 4 месечни, а консистенцията - това е най-фино пасираното пюре. Има 6+, 8+, 10+, 12+, които също указват единствено едрината на съставките.

# 2
  • Мнения: 124
Не ,не си в грешка-според мен на ганчев повечето продукти са за като стане дечко на повече месеци.Масло-животински млечен продукт - за сега тенденцията е да се дава по- късничко,не при захранването,да не говорим,че не знаеш дали вътре е наистина масло или модерните напоследък продукти наречени "масло-смес"-сиреч има и маргарин вътре-мноооого полезно за бебе няма що.Или пък блъскат домати-дразнят децата с по-чувствителен стомах,затова се оставят за по-нататък.Или класиката-мляко-обаче тяхното си е обикновено сухо мляко, а не адаптирано.В кашите им е същото.Евентуалния резултат можеш и сама да се сетиш.Поради тая причина при нас зеленчуковите им пюрета и кашите отпаднаха.Ядем им плодовите-те са добре.Макар,че и там се издъниха-бяха пуснали хубава серия 100 % плод без захар ,а сега ги спират и пускат такива със захар и нишесте вътре(пусти печалбари)-но все пак са прилични като качество и стават за по-бедни майки,нямащи пари за хип. А зеленчуковите можеш да погледнеш на бебевита и сънвал-много по прилично качество,сравнително добра цена. Или вкъщи да му свариш някои зеленчук. Така е при нас(ние сме на 8 месеца).А продавачките не ги слушай какво ти говорят-защо да се захранва рано с  всичко възможно и закъде да се бърза с тая детска кухня,която не знаеш с какви продукти готви?Лесно се дават съвети за чужди деца,ама ти за своето по-добре карай бавно,но сигурно...Казвам го от опит-моето дете се оказа с проблем с бъбреците и някои храни още са забранени.Ако бях бързала да му давам кухня и прочие преди да открием проблема току виж можехме да навредим за цял живот. Надявам се да   ти е от полза мнението ми.Лек и спорен ден! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 159
Аз вече съм забранила.Направих го,когато бебчо беше на 4,5 месеца.Но дори и при това положение не смятам,че е време за масло вече.
Не съм съгласна,че обозначението 4+ е само за консистенция.Например,при кашите на Холе,тези,които са с глутен си е написано 6+.Ама може пък и това само за пюретата да важи,не знам... Rolling Eyes
При всички случаи,обаче,смятам,че щом има масло,трябва да е обозначени за по-голяма възраст.А още повече,че пютето си има олио.Що чини там маслото в такъв случай? Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2 052
И аз съм се чудила как може на всички пюрета да пише 4+ при положение, че във всички пюрета има по нещо, което се дава доста по-късно. И аз съм чела обаче, че 4+ означава единствено консистенцията.
Иначе са хубави пюретата, дъщеря ми яде от тях, когато няма кухня, но започнах да и ги давам след като се записахме на кухня, т.е. след 10м. Всъщност като се замисля от българските производители нито една марка не става за захранване  newsm78

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Каша и пюре е различно, на кашите консистенцията е една и съща Wink

# 6
  • Мнения: 27 524
Тия Ганчев сме ги плюли, плюли, така че нищо ново и учудващо  Wink Камелия беше потресена и от Бейбилов, а аз от външния вид на Бебевита  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 159
Тия Ганчев сме ги плюли, плюли, така че нищо ново и учудващо  Wink Камелия беше потресена и от Бейбилов, а аз от външния вид на Бебевита  Rolling Eyes
Какво им е на Бебевита? Laughing

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Да, наистина, какво им е на Бебивита? Пюре като пюре, а Борислав почти всичките много ги харесва Confused

# 9
  • София
  • Мнения: 81
Детето ми е почти на 10 месеца и чак сега давам на Ганчев, но рядко.....За захранване според мен Hipp са подходящи, за онези, на които им се вижда скъпо - може и Bebevita Simple Smile Ганчев са абсолютно изключени за захранване!

# 10
  • Мнения: 27 524
Написах външния вид - може би са вкусни.  Hug Но вида и консистенцията, на две-три които взех, беше малко отблъскваща  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 159
Написах външния вид - може би са вкусни.  Hug Но вида и консистенцията, на две-три които взех, беше малко отблъскваща  Rolling Eyes
От тези за след 10-12 месеца ли си вземала;които не са гладко пасирани,а имат малки парченца?На мен от този вид ми се виждат леко гнуснички на всички марки Laughing Ама като съм опитвала на вкус са си добре.

# 12
  • Мнения: 49
Според мен на хип са най- подходящи, ние с такива започнахне, давала съм и гербер,нело, слънчо, но по малко, сега взех и едно на милупа. На бебевита малки бурканчета не съм срещала. А за пюретата на слънчо някакви мнения!

# 13
  • София
  • Мнения: 81
И Слънчо са със сухо мляко като Ганчев Simple Smile

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Е, те не всички пюрета имат мляко. На Слънчо според мен са много добри, плодови вземам почти само такива, част от зеленчуковите също. Пък Бебивитата... не знам, по нищо не са по-различни на външен вид и консистенция от всички останали, които съм пробвала като марка - Сънвал, Хип, Гербер, Слънчо, Бейбилов - всичките са еднакви Rolling Eyes Е, има по-пастообразни, има и някакви, които стоят твърди като Хипския картоф, но то е въпрос на съчетание на продуктите, а не на марка, при всички марки съм попадала на разновидности в консистенцията.

Общи условия

Активация на акаунт