Миналата година получих подобен обрив на деколтето, чаках 1 месец да мине, но не мина и отидох на дерматолог. Моят съвет е и ти да отидеш на дерматолог или кожен лекар, защото не се знае точно какъв е този обрив. При мен се оказа, че е алергичен и дерматолога ми изписа един кортикостероиден крем за мазане. Мазах се 2 седмици и обрива изчезна. Лекарят ми каза, че може да е от дезодорант, парфюм, козметика или слънцето. Тъй като тогава точно не си бях сменяла козметиката, прецених че е от слънцето. Това лято задължително мажа всички открити части със слънцезащитен лосион, първоначално с фактор 50, а сега с фактор 30. Прецених, че 50-ти е прекалено висок и както съм бяла, хептен няма да хвана никакъв тен. Не че хващам, аз по принцип не хващам ама поне малко от малко да добия нещо бежово, не да съм все бяла.  Laughing Засега нямам обриви и проблеми по тялото. Освен това на мен ми излизат и петна по лицето от слънцето и дерматолога препоръча да се мажа с кремове с фактор 50+. Сега се мажа с 50 и почти нямам петна, т.е., съвсем бледи са тези дето имам и почти не си личат, освен ако не се загледаш.
Но най-добре да те види лекар и да прецени какъв тип е кожата ти, възможно ли е да проявява чувствителност към слънцето (моята примерно е много бяла, ако твоята е по-мургава, е по-малко вероятно) и изобщо куп други неща. Затова най-добре да отидеш на специалист!  Peace