Отговори
  • Мнения: 3 070
Пиша настоящето с ясното съзнание, че има много хора, които търсят и ще търсят отзиви за това място и е редно да се чуе едно друго мнение по въпроса.
Преди да тръгнем се начетох на хвалебствия и пр., но явно нещата са се изопачили или просто са си били такива, но някой си е затварял очите.
Е, аз съм обективна и ще се опитам да предам своите впечатления максимално безпристрастно.
Имахме резервирани 3 нощувки в този хотел с настаняване от неделя до сряда по обяд.
Пристигнахме в уречения час и ден и първото, което видяхме са паркираните коли отпред. Гледката ни ужаси! Продължавах, съвсем наивно да си мисля, че всичките тези коли не са за нашия хотел, но душичката ми беше свита и очевидно непримиримо ми даваше ясен знак, че трябва да започна да се притеснявам.
И така..
Първото, което те посреща в неделя по обяд, освен паркираните возила са тълпи от хора, които се редят на опашка за храна. Тълпи, защото при видимо налични 80-100 шезлонга, хората, налягали извън тях по кърпите си са поне още толкова. Да не казвам двойно. Лежат един до друг като сардели, кърпа до кърпа и дори на "пътеката", по която трябва да преминем, за да се настаним има един излегнал се чичко, който изобщо не предполага, че това е пътека... Та - тръмбоваме ние с цялата си багажерия до хотела, като мислим, че там някъде има рецепция или нещо подобно, но уви - няма такова място. Казват ни да слезем в "ресторанта" и да търсим жената на касата - тя настанява. Та плувнали в пот, отново с цялата багажерия се връщаме обратно, преминавайки през чичкото на пътеката и всички останали налягали тела около басейна и намираме касиерката. И разбира се там ни чака изненада - резервацията ни е объркана, нищо, че е направена преди повече от 2 месеца. Нямаме сили да спорим, грабваме си ключа, който ни дават, но аз все пак плахо питам "Има ли шанс скоро да се опразни", на което получавам отговор - "Не се притеснявайте, така е през уикенда, но през седмицата е спокойно" и аз леко се успокоявам. Ама леко.
Настаняваме се и единственото, което искаме да направим е да си починем от пътя. Слагаме детето да спи, но това няма как да се случи. Отвън тълпата се дере с пълно гърло, 200-те човека искат да се накефят максимално на малкото езеро-басейн, да оползотворят напълно парите, които са похарчили и никой не е в състояние да ги укроти. Стъклата на прозорците са единични и макар и много красиви - абсолютно не функционални. Затварям и кепенците, белким в стаята влезе малко тишина, но не се получава. Детето все пак, много уморено от пътя и от жегата заспива, а аз забождам очи в стаята и започвам да я изследвам, докато някой отвън прави шумна бомба в басейна, придружена с индиански вик.
Стаята е изцяло дървена, в нея има една спалня и едно единично легло. Не е тясно, може да се сложи поне още едно легло или кошарка. Виж, банята е огромна, абсолютно не съразмерна със самата стая и съответно излишно голяма. Водата е силно хлорирана и не става за пиене! В стаята няма стол, няма маса или поне в нашата нямаше. Към леглата няма нощни шкафчета и въпреки, че не е болка за умиране човек се чуди къде да си сложи бутилката с вода, телефона, лаптопа, ключовете и пр. Използвахме перваза на прозореца, съответно при затваряне и отваряне трябваше да махам цялата кинкалерия, кацнала там.
Направи ми впечатление, че дървото в стаята е сурово, не е изшкурено, няма лак. Може и това да е целен ефект, но какво правим с малките палави детски пръстчета, които постоянно шарят натам-насам и треските забодени в тях? На мен ми се стори, че по-скоро собствениците доста са бързали и директно от склада са монтирали необработените греди. Тези ми подозрения бяха затвърдени, когато мернах и дървените греди отвън, забележете - подпорни греди, също необработени, съответно непригодни за външни атмосферни условия и поради което вече нацепени и не знам колко здрави и безопасни в случая. Пиша тези редове без да имам сериозни познания, но логиката ме доведе до тях. По всичко личеше, че много е бързано хотелчето да започне да прави пари, а доколкото съм запозната то функционира от 2011 година и е малко странно 2 години по-късно нещата да не са отработени и довършени, най-малко от гледна точна на безопасността на мястото.
Като говорим за безопасност да спомена няколко неща в тази връзка!
Теренът на хотела е много зле терасиран, да не кажа, че липса трасировка. Хотелът е на най-горното ниво, от него надолу отдясно и отляво водят две супер стръмни пътеки, като едната е насипана с нещо като чакъл, а другата е съвсем "черна", та от тази с чакъла се излиза на тревни площи, от където пък стигаш до басейна (второто ниво), като детето често буквално се търкаляше по тревата, защото никой не е помислил да издълбае едни стълбички на това място, а и често хората поради незнание си слагаха там кърпите и съответно трябваше да ги "прескачаме". Басейнът - езеро е много красив, с насипни дребни камъчета отвън и налепени такива по дъното му. Малко неприятно за ходилата, но това да беше кусура.
Мястото за плажуване (въпреки, че както по-натам се убедихме такова няма, защото хората лежат навсякъде поради липса на място) се оказа един затревен изкуствен участък, който се води покрив на .. ресторанта отдолу. Слава богу, същият беше затворен с ограда, защото щеше да има доста деца цопнали директно долу в пържените картофи или кьопоолуто. И разбира се щеше да има и разбити глави. От там следва "пътя" към ресторанта, покрай голямата шатра, стръмно надолу, първо по една тревна могила, после по една чакълеста пътека, по средата на която имаше нещо като дървена шахта. За разкош, отстрани гордо стоят озеленените пънове на изсечените огромни борове и храсталак. Между другото, доста бор е изсечен там, даже и такъв, който според мен не пречи. И воала - ето ти го и ресторанта на третото ниво, директно под дупетата на плажуващите отгоре.
Вътре цари приготовление главно на скара, пекат се хляб и пърленки, извива се грандиозна опашка. Менюто не е много богато, но пък е вкусно - кебапчета, кюфтета, пържолки, пъстърва, салати. Всичко изглежда прясно и приготвено на момента. Оказа се, че не е така. За три дни престой се убедихме, че се предлага и стара храна, от предишния ден, защото готвят в огромни количества. Към третия ден кьопоолуто им вече леко киселееше.
Малко странен подход имаха към предлагането на храната, защото например не можеш да поискаш към скарата гарнитура от няколко салатки (по малко от всяка), а трябва да платиш някаква комбинирана салата, която не е по вкуса ти, съответно е и по-скъпа. А и не е оправдано според мен за порция краставички нарязани в чиния да искат 2,50 лв., съответно половин розов домат - 2,50 лв., съответно една порция пържени тиквички без нищо - 2,50 лв. и пр. За да ям нормална шопска салата трябваше да платя порция краставици, порция домат, резен сирене и салатата ми излизаше златна. На обяд предлагат един вид супа, която свършва доста бързо, защото хората взимат за децата си. Първият ден на обяд, освен супата имаше пиле с ориз, втория - постен боб яхния, третия - мусака. Другото беше в гореизброения асортимент - скара и салати. Вечер, освен скара не се предлагаше друго, освен ако нещо от обяд не е останало. Една от вечерите имаше панирани пилешки хапки и пържени картофи. На другите две - нямаше.
Цените като цяло са приемливи, но храната е доста еднообразна и не позволяват както по-горе споменах съчетаване и комбинация. Трябва да си платиш всичко по отделно. Подразни ме и това, че веднъж си плащаш 2,50 лв. за пълна порция салата, а след това ти калкулират пак толкова, когато ти сипят половината количество като гарнитура. Не виждам какъв е проблема, след като всички салати са по 2,50 лв, просто да ги продават на грамаж и съответно да ти слагат от всичко по малко или от което си избереш, вместо да ядеш за тези пари само порция краставици. Примерно.
Скъпички бяха само джънк фуудс-а, разните му там зрънчо, сокчета, вафли. Всичко е с двойна надценка, но ние си носехме  Mr. Green
По този повод да спомена големите табели с всевъзможни забрани. Трябваше и да ги снимам.
Например - забранено е внасянето на храна в стаите. Ако се констатира подобно нарушение се губят правата на ваучера.  Mr. Green
Няма как, с дете на 5 годинки да не внасям храна в стаята. Не може същото да тъпче 3 дни кюфтета, мекици или пъстърва. Плодове не предлагаха като десерт, само баклава с локум, пай и домашна торта. Съответно, абсолютно задължително в стаята се внасяха поне плодове и вода.
Втора забрана - абсолютно забранено пушенето в стаите, по прозорците и на вратата на стаята. Мисля, че със същия успех можеха да сложат знак със зачеркната цигара, но хора всякакви, сигурно щеше да има и такива дето да попушват на прозорците и по вратите на стаите.
Трета забрана - абсолютно забранено да се играе с камъчетата около басейна, да се разпиляват, да се хвърлят в басейна и по тревата. Ми хайде, ходи се оправи ти с едно 2-3-4 годишно дете, което от малко знае, че има ли камъче и има ли езерце то едното трябва да цопне в другото.
Моята не хвърляше камъни (много), но пък няколко пъти се сурна по тревата и ги поразпиля, та се наложи да ги събирам и връщам на мястото. Ако имаше стълбички, можеше и да не се сурва детето и да не се разпиляват камъчетата. Crazy
И последната, но моя № 1 забрана - забранено влизането в басейна с надуваеми пособия. Шах и мат. Явно трябваше да държа детето заключено в стаята докато ние се печем отвън и плуваме в басейна или завързано на каишка за чадъра.  ooooh! Та тази забрана се нарушаваше масово. Санкционирани - нямаше.  Peace
Под шатрата, освен диваните за айляци (чудесни бяха, отлично хрумване) имаше маси за хранене, 2 телевизора за по-претенциозните почиващи, които не могат без Ферхунде и от тези машинките тип ротативки (даже не знам точно как се наричат), разбира се всичко се заплащаше, дори тениса на маса, билярда и пр. и нямаше никакви желаещи.
Дразнещо в цялата работа беше, че от всичко, по всяко време се опитваха да изкарат пари. Човек трябваше да се храни нон стоп в ресторанта, нищо, че на закуска имаше само пържени мекици и филии. Питах - може ли да ни препечете филиики, които да хапнем със сладко или сирене - не може. Това е закуската и тя не влиза в цената на нощувката като в повечето бели хотели.
Друг е въпросът, че в месеца, в който правих резервацията на сайта им беше указано изрично, че един храноден на човек струва 10 лева и съответно каква е храната, изрично питах при резервирането дали може да се възползваме от това и изрично ми беше казано "да", но предполагам, че се досещате и сами, че там, на място ми отказаха, същото било свалено отдавна от сайта и сега вече важало само за големи групи. Иди се обяснява, че към месец май положението беше друго или на друг език - договора между нас и тях беше подписан тогава, аз заплатих пълната сума за нощувките и трябваше да важат тогавашните правила. Ама нейсе..
И цялата тази картинка се дообрисува, когато в първото ни утро, заредени с огромно желание да си починем от мръсна и прашна София потеглихме към басейна, на който вече кротко се излежаваха 100-тина човека, които НЕ СА  гости на хотела, но са се сдобили с ваучери за плаж за 1,50 лева на човек. Е тогава вече сърцето ми спря и разбрах, че почивката ми ще бъде мираж.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 374
СКО, ужасТ  Shocked

Жалко за поредното безсмислено псевдо-туристическо изпълнение на родна почва. Българинът просто не умее да прави туризъм и това е. Не е добър търговец, принципа винаги ни е ''ден година храни''. Така туризъм не се прави, поне не качествен такъв  Peace

Жалко и за изсечените борове, поне да си е заслужавало, а то...

# 2
  • София
  • Мнения: 145
СКО, благодаря за подробния разказ!
Беше ми много полезен!От доста време съм си набелязала за посещение това местенце и мислех да водя домашните натам, ама сега - не , изпари ми се желанието! Още повече , че тези дни четох и друг подобен отзвук - там пишеше и за силна музика вечерно време, до зори  ,не знам дали и при вас е било така.Гледах видео със собственика на това, както сега се оказа недомислие, та там той се хвалеше, че доста бързо успяли да го направят и пуснат ( това във връзка с необработеното дърво и гредите).
Жалко, струваше ми се интересно и добро място.

# 3
  • Мнения: 3 070
За жалост това място е опропастено, но не безвъзвратно според мен. Ако спрат достъпа на външни хора до басейна срещу заплащане, ако пуснат съоръженията (тенис, билярд и пр.) да се използват безплатно и ако преосмислят малко начина на приготвяне на храната, съответно на нейното предлагане и асортимент и започнат да порционират комбинативно ястията мисля, че имат шанс. И да знаете, гостите на хотела повече недоволстваха, отколкото се чуваха хвалебствия, та не бяхме само ние. Съгласна съм с това, че сигурно хората са хвърлили много пари и сега трябва да избият инвестицията. Руслан (младото момче) не подгъва крак от работа, персонала е страхотен - от хората, които работят в кухнята, през камериерките та до спасителя. Мястото е невероятно - борова гора, с много места за разходка, уникални гледки, чист въздух и т.н. Цялото това нещо обаче се нуждае от опитно менажиране, за да процъфти, но както са я подкарали ще трябва след време да разчитат само на случайно преминаващи хора и такива, които отиват, за да ползват басейна за през деня. Почиващите в хотела трябва да бъдат приоритет, но явно не го разбират!
Етна, слава богу поне вечер беше спокойно и можеше да се спи, но ние лично затваряхме прозореца, защото ставаше доста хладно. Музика не сме чули, много е приятно, че всяка вечер палят огън, но пак не са го домислили - между детската площадка с пясък и паркинга, което си е опасно. Гледах стари снимки на мястото на моя приятелка, която е ходила там през 2011 година и се удивих Таис колко много бор е изсечен от тогава до сега.  ooooh! Жалко.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Никога не сме спали на това място, но напълно вярвам в написаното.
СКО, съжалявам за провалената ви почивка.
Преди Хотела мястото беше страхотно, качвахме се често през лятото. И аз гледах предаването с младия еко-собственик и се възмутих от двуличието - толкова прекрасни борове бяха изсечени и навсякъде имаше надписи - поради заболяване на кората  Shocked Е как пък точно на тези, дето пречат, им се разболя кората....
Абсолютно чалга изпълнение е цялото място.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 374
jul, за съжаление на нас вече целия ни туризъм (с някакви съвсеем малки изключения) е чалга изпълнение  Rolling Eyes
А помня, имахме такава природа...но пуста алчност. Докато не изсечем всичко, и не застроим нявсякъде бетонни петдесет етажни хотели, няма да се кротнем.

# 6
  • Мнения: 872
Благодря за споделеното мнение.
Смятах някой ден да отида да видя...
Ама засега пропускам...

# 7
  • Мнения: 3 070
Надявам се постът ми да бъде полезен и за други и да имат едно на ум. Искрено се надявам нещата там да се променят към добро, защото мястото е уникално.

# 8
  • Мнения: 197
Леле леле, лошо Седларов. Ами сега? Ние в момента сме в Еко хотел "Флора" за 3 дни и после потегляме за фабриката. И сега какво чета? Тъкмо след днешното разочарование от хотела тук и мисълта, че ще преживеем три дни и след това ще си починем, се оказва че положението в Равнища е отчайвящо. Е за пореден път се убеждавам, че винаги може да стане и по-зле. Ама защо хората не пишат?  И аз тази фабрика я бях фиксирала още май, заради суперлативите, ама тогава времето се развали и реших да поотложим за лятото. Е нищо и без друго сме капарирали, ще се наложи да отидем поне за 2 дни иначе ще ни изгори капарото. После ще пиша отзиви.

# 9
  • Мнения: 3 627
Мили момичета, имах  "честа" да посетя  Фабриката м. май! Удиви ме наглостта на Руслан - собственикът,  който за 3 супи, 3 пърленки и салата от 3 червени чушки и малко доматки ни потърси 15 лв.!  Mr. Green Още помня как съпругът ми избесня, но това е положението!  Simple Smile
Платихме!
И ние тръгнахме с голямата кошница да си прекараме добре, но..., СКО го е описала подробно, няма да повтарям!
Моят апел или призив или молба, както искате го наречете е " Не ходете там !" Не си струва изобщо!  Naughty

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Напълно потвърждавам мнението на СКО, вчера отскочихме да посетим това толкова прехвалено място. Отидохме да обядваме, храната беше вкусна, но никога не бих повторила.Много е пренаселено, докато се хранихме ``чиниите`` ни бяха под обстрел  от играещите на тенис масата. Същата гледка с пристигащите с куфари хора имаше и вчера, заобикаляйки плажуващите и чудейки се от къде да стигнат до стаите.

# 11
  • Мнения: 2 847
Е  koki1 ,ние платихме 12.00лв за 3 мин води 330мл. и 1 бира-малка наливна Laughing в Обзор,вие поне сте хапнали Joy това се казва развитие на туризма в България!Това място го бях планувала за посещение в бъдеще ,обаче май ще минем и без него Hug!

# 12
  • Мнения: 19
Леле хубаво че видях темата и реших че ще чета хубави отзиви ,а то.... Точно сутринта видях ваучери и мислех да закупя и да заминем за 2-3 дни с детето но вие ме разубедихте и добре че навреме прочетох постовете. И аз мислех ще ида на релакс а то ....

# 13
  • Мнения: 3 627
Леле хубаво че видях темата и реших че ще чета хубави отзиви ,а то.... Точно сутринта видях ваучери и мислех да закупя и да заминем за 2-3 дни с детето но вие ме разубедихте и добре че навреме прочетох постовете. И аз мислех ще ида на релакс а то ....

kiksi23, Наистина недей да водиш детето си там, много е скъпо, басейнът е едно блато с боцкащи камъчета, пренаселено е по това време на годината и го намирам за малко зловещо самото място и скучно даже!
Както се казва не питай старило, питай патило!

# 14
  • Мнения: 19
Благодаря ви. Направо си ги бях купила одеве звъня на мъжа и викам страхотно място намерих и цента добра , а то ... разубедихте ме орпеделено а и малкия е само на 2.5 г. как нямад ахвърля камъчета и т.н. а и цените като чета аз по добре да ида на Пампорово също има добра оферта за там .

# 15
  • Мнения: 296
Е  koki1 ,ние платихме 12.00лв за 3 мин води 330мл. и 1 бира-малка наливна Laughing в Обзор,

Ти сериозно ли  Shocked #Crazy

# 16
  • Мнения: 10 547
Не напразно преди време пуснах тема за бг-туризма, които определено за мен е в тотелен колапс, заради желанието на собственици и търговци печалбата им да идва от нереална надценка, а същевременно предлагането на качество да бъде повече от плачевно.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Е  koki1 ,ние платихме 12.00лв за 3 мин води 330мл. и 1 бира-малка наливна Laughing в Обзор,

Ти сериозно ли  Shocked #Crazy

Ние вчера платихме за половин диня 10лв., 3 порции по 4 резенчета.

# 18
  • Мнения: 2 847
Адимар ,напълно сериозна съм!Ама това с динята направо ме убихте newsm78!

# 19
  • Мнения: 197
Е днес и ние се върнахме от Равнища. С малкия си опит на човек завършил Лесотехническия и работил 10 години по специалността, ще кажа че е по-добре ако човек не разбира по-добре да не пише, че видиш ли може да стане за смях.

# 20
  • Мнения: 296
Е днес и ние се върнахме от Равнища. С малкия си опит на човек завършил Лесотехническия и работил 10 години по специалността, ще кажа че е по-добре ако човек не разбира по-добре да не пише, че видиш ли може да стане за смях.

T.e. ?  newsm78

# 21
  • Мнения: 197
Не знам от къде да започна. Първоначалното мнение при вида на базата - "Пионерски лагер" и хоп БИНГО. На същото място преди години е имало пионерски лагер. Високо в планината във вилна зона Равнища някой е направил един модерен лагер.
Настанени бяхме на първия етаж. Едната стая ни беше със спалня, двуетажно легло и разтегателен фотьойл. Втората същата + още едно двуетажно легло. Ние искахме две двойни и платихме за такива по 40 лв. на стая на вечер. Стаите бяха с дървена ламперия (боядисана в бяло) и дървено дюшеме и двете обработени. Единственото небоядисано и нелакирано нещо беше закачалката, която все пак беше изшкурена по лицевата част. За втория етаж не мога да коментирам. Баните са достатъчно големи. Да няма гардероби, шкафове, нощни лампи, телевизори и ред други такива нещица. По моите спомени в лагерите на които съм била също е нямало нищо друго освен легла в спалните. Joy

# 22
  • Мнения: 197
На мен ми се стори, че по-скоро собствениците доста са бързали и директно от склада са монтирали необработените греди. Тези ми подозрения бяха затвърдени, когато мернах и дървените греди отвън, забележете - подпорни греди, също необработени, съответно непригодни за външни атмосферни условия и поради което вече нацепени и не знам колко здрави и безопасни в случая. Пиша тези редове без да имам сериозни познания, но логиката ме доведе до тях.
Като говорим за безопасност да спомена няколко неща в тази връзка!
Теренът на хотела е много зле терасиран, да не кажа, че липса трасировка. Хотелът е на най-горното ниво, от него надолу отдясно и отляво водят две супер стръмни пътеки, като едната е насипана с нещо като чакъл, а другата е съвсем "черна", та от тази с чакъла се излиза на тревни площи, от където пък стигаш до басейна (второто ниво), като детето често буквално се търкаляше по тревата, защото никой не е помислил да издълбае едни стълбички на това място, а и често хората поради незнание си слагаха там кърпите и съответно трябваше да ги "прескачаме".
От там следва "пътя" към ресторанта, покрай голямата шатра, стръмно надолу, първо по една тревна могила, после по една чакълеста пътека, по средата на която имаше нещо като дървена шахта. За разкош, отстрани гордо стоят озеленените пънове на изсечените огромни борове и храсталак. Между другото, доста бор е изсечен там, даже и такъв, който според мен не пречи. И воала - ето ти го и ресторанта на третото ниво, директно под дупетата на плажуващите отгоре.

Не видях открити носещи подпорни греди а и тях рядко човек може да ги види. Те са едни такива хоризонтални елементи които се слагат върху колоните в дървената носеща конструкция ако къщата е от такъв вид. Единственото нещо което видях и то да не е обработено или покрито с ламперия бяха покривни столици. Това са пак едни хоризонтални неща на покрива. Друг е въпроса дали носещата конструкция е дървена. Напълно възможно е тя да е стоманена или стомано-бетонова а тези дървени части да са само за декорация.
За да ти дадат разрешително за строеж трябва към всички проекти (в това число и чертеж на инженер конструктор) да има и проект за озеленяване и вертикална планировка. Как така хем е зле терасиран хем е на тераси? Вертикалното планиране на обекта означава да сложиш алеи със съответните наклони и отводняване. При нас в събота валя като из ведро е локви нямаше, което значи че отводняването на алеите е добро. За съжаление няма изисквания за настилки както и за наклон на пътеките. Дали е удачна настилката от бели камъчета, предполагам е повече въпрос на вкус, вероятно за дами на високи токчета не е удобна. Търкалящи се хора не видяхме.
За отсечените дървета не мога да кажа нищо. Не съм била преди и по време на въпросната сеч. Но мога да кажа, че има още няколко бора които би трябвало да се отсекат защото са изсъхнали. И ако наистина имат корояди ако не се махнат ще заразят и останалите. Така след няколко години вместо 3-4 дървета ще се наложи да премахнат доста повече. Ходихме до скалите и там има цели участъци с изсъхнали борове. Та е хубаво да има еколози, но пишман еколозите които не са чували за санитарна сеч повече пречат отколкото помагат. До тук мага да кажа, че се простират моите скромни познания. После ще напиша и коментар като потребител бил на въпросното место.

# 23
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
...... С малкия си опит на човек завършил Лесотехническия и работил 10 години по специалността, ще кажа че е по-добре ако човек не разбира по-добре да не пише, че видиш ли може да стане за смях.

Ти темата  разбра ли я?

Като навъртиш 20 г. опит пробвай пак! ooooh!

# 24
  • Мнения: 197
...... С малкия си опит на човек завършил Лесотехническия и работил 10 години по специалността, ще кажа че е по-добре ако човек не разбира по-добре да не пише, че видиш ли може да стане за смях.

Ти темата  разбра ли я?

Като навъртиш 20 г. опит пробвай пак! ooooh!

Аз като гледам и ти не пишеш по нея.
 Все още поради липса на време не мога да напиша всичко по въпросната тема.
Не можеш да отсечеш нищо ако нямаш разрешително и дървото не е маркирано от горски Това че се намират любители които не разбират от строителство и озеленяване и обясняват как конструкцията е опасна и как разбираш ли нямало трасировка. Тук мога само да се усмихна. Питаш чичко гугъл и той  казва:  http://www.autokad-bg.com/index.php?option=com_content&view= … moti&Itemid=4.
Не ми се коментира, че ще започне едно заяждане.
Съжалявам за провалената почивка. Наистина е пълно безумие това с талоните от 1,5  за плаж. Ние за наша радост не попаднахме на подобна простотия.
Направих няколко снимки на малкото плажуващи които ще кача по-късно. Благодарение на темата не ни се наложи дълго да търсим въпросната рецепция. При нас с резервацията всичко беше наред. Аз мразя валчери и досега не сме ползували такива. Обаждам се директно на хотелите или квартирите. Ако цената ме устройва ходим ако е доста по-различна от офертите в сайтовете за намаления търсим нещо друго. Базата на мен лично много ми хареса. Не е за всеки. Особено странно биха се почувствали хора които не са ходили на къмпинги, хижи, пионерски лагери и бригади. Собствениците се опитват да живеят като в комуна с местните виладжии засега безуспешно. Нямат огради, местните могат да използуват всичко. Е басейна срещу заплащане. Буса на "лагера" който пътува всеки ден до Пловдив им пазарува и на тях. Услугата по доставката е безплатна. Така наречения ресторант се оказа:
Ресторант, Библиотека и смесен магазин в едно. Предлага се всичко. Ако искаш и ориз можеш да си купиш. Стига да поискаш. Е ние ориз не сме си купували но кисело мляко на кофички вяка вечер. Не знам дали благодарение на темата но плодове имаше от сутрин до вечер.
Цените не ги запомних всички.
Ценоразпис имаше на голяма черна дъска. Всичко беше на грамаж.
Салати от 2,5 до 2,8 за порция. Комбинирани салати които поръчахме, всъщност ние само комбинирани поръчвахме. Шайба домат (100гр.) + 2 печени чушки 2,50 .
Кьопоолу+разядка 2.80 ,
Кьопоолу + лютеница и разядка пак 2,80.
Да нямаше шопска салата ама не ни и липсваше.
Супи имаше  Пилешка 1,90 лв., Шкембе по всяко време стига да попиташ защото ги държаха в хладилника. Таратор също имаше но пак ако попиташ, че дори девойчето каза, че ако няма за цяла порция ще направят. При нас редовно имаше нещо различно от скарата - боб на фурна, пиле с ориз, сьомга на фурна, лазаня, спагети, задушени картофи, нещо като огретен. Не мога да се оплача от разнообразие . Месата са ясни и описани в началото на темата.
Закуската също разнообразна. Палачинки 1,60, мекици 0.60, пържени филии, запечени на фурна филии с кашкавал и домат 0.80 лв. Днес сутринта си купихме питка. Така че ако човек му се хапва филия с нещо което е останало от вечерта( лютеница със сирене например) няма да е проблем. Просто трябва да си поиска. Попитах собственика защо няма информация. Според него "Който търси - намира" Да ама не. Ясен пример е създателя на темата. А може би просто това не е нейното място или в лудницата която се е създала от въпросните 200 човека с валчери нещата рязко са се променили.
Не ми хареса факта, че цените на готвените неща не са сложени на самите тави или на достатъчно удобно място както е в хипермаркетите и в заведенията на самообслужване. Така че да мога да си правя сметка какво си купувам. На всичко останало имаше цени. Голяма вода от 1,5 лира 1,5 лв. Малка 1 лв. Меденка 0.60 лв. Домашен билков чай в халба бира 1.50 . 3 в 1 - 1.2 , кафе с мляко 1,6, наливна бира 1,6 , айран малък 1 лв . Не  знам да ли е скъпо или евтино. Всеки гледа според джоба си.

Последна редакция: пн, 19 авг 2013, 00:52 от sisi73

# 25
  • Мнения: 3 070
sisi73, много изчерпателни постове, благодаря! Хубаво е да се чуе (прочете) и друго мнение на хора, пребивавали там по друго време. Ако и сарказмът беше в по-малка доза, всичко щеше да е на шест!  Wink
Оставям на всеки сам да прецени дали това е неговото място и съответно ако открие положителна промяна, да я сподели. Това е целта на занятието! Да побутваме бизнеса да угажда на клиента, а не на собствения си джоб.
Както съм споменала по-напред, нямам претенцията да имам специални познания, но не е сложно и сам да се досетиш, че боровете са били сечени по естетически причини, за да се открие простор и гледка, но пак да кажа - не задължавам никой с моето мнение.

Много се надявам, че темата е допринесла за ето това:
Всичко беше на грамаж.
Салати от 2,5 до 2,8 за порция. Комбинирани салати които поръчахме, всъщност ние само комбинирани поръчвахме. Шайба домат (100гр.) + 2 печени чушки 2,50 .
Кьопоолу+разядка 2.80 ,
Кьопоолу + лютеница и разядка пак 2,80.
Да нямаше шопска салата ама не ни и липсваше.
Супи имаше  Пилешка 1,90 лв., Шкембе по всяко време стига да попиташ защото ги държаха в хладилника. Таратор също имаше но пак ако попиташ, че дори девойчето каза, че ако няма за цяла порция ще направят. При нас редовно имаше нещо различно от скарата - боб на фурна, пиле с ориз, сьомга на фурна, лазаня, спагети, задушени картофи, нещо като огретен. Не мога да се оплача от разнообразие . Месата са ясни и описани в началото на темата.
Закуската също разнообразна. Палачинки 1,60, мекици 0.60, пържени филии, запечени на фурна филии с кашкавал и домат 0.80 лв. Днес сутринта си купихме питка. Така че ако човек му се хапва филия с нещо което е останало от вечерта( лютеница със сирене например) няма да е проблем.

Подписвам се под думите си от първия пост, че при нашия престой това не беше така! Нито нещо се мереше, нито се комбинираха няколко вида салати, абсолютно липсваха комбинирани салати за сумата от 2,80 лева, на закуска се сервираха само пържени неща и при поискване ни отговаряха, че това, което е изложено може да се консумира, друго не могат да ни приготвят. Точно Руслан беше този, които ни отказа да препекат една филия на детето, която да хапне евентуално със сирене, защото не обича пържено!
Така че, разни хипарски изказвания от типа на "Който търси - намира", да ги пробутва на някой друг!
За протокола да отбележа, че не нося обувки на токчета и не съм някаква претенциозна лелка. Години наред съм къмпингувала на къмпинг Градина, на палатка и имам ясна представа за характера на почивката.  Peace

*Нищо лично, но думата ваЛчер е грешна. Пише се ваУчер.

Радвам се, че сте изкарали добре и мястото ви е харесало и съм съвсем искрена. Надявам се нещата да се доизкусурят и да има само доволни клиенти. Аз самата бих искала отново да посетя това място, но при малко по-различни условия.  Peace

# 26
  • Мнения: 197
СКО, само мога да съм ти благодарна за темата. Вероятно благодарение на теб има промяна, от която ние се възползувахме. Ако всеки напише какво не му харесва нещата ще придобият друг облик. Предполагам си била адски ядосана от тълпата хора и затова всичко в поста ти изглежда черно. Поне така аз го виждам. Както и по-рано споменах не ми се иска да се заяждаме, но кой ще изсече толкова много борове 20-30 за да открие гледка към паркинга и неугледния пясъчник? Та ти сама пишеш, че с борове е било по-красиво. Направих си труда да разгледам по-обстойно снимките от сайта им http://fabrikazahranaitanci.com/index.php има една снимка с изглед от терасата на втория етаж и на нея ясно се виждат короните на изсъхналите борове. Но както и да е. Шайбите домати се теглят. Това го видях. Останалите салати се сипват на око, но едва ли лъжат в грамажа.
Водата наистина е хлорирана в повече. По пътя за въпросните скали са каптирали един от изворите. Предполагам сами са си я прекарали и сами се грижат за поддръжката. Нямам идея каква е нормата за хлор и предполагам, че това не е тяхна хрумка да сипват хлор в повече. До колкото разбрах с тази тръба са захранени и вилите в района, защото от време на време идваха разни комшии да се оплакват, че няма налягане. Да камъчетата в басейна и около него бощкат но се свиква. Реших, че са докарали няколко камиона от гръцките плажове Laughing. Хората които идваха за втори път бяха подготвени с аква обувки и гумени сандали.
Голям минус за мен е липсата на информация. Не се продават туристически карти, Интернет няма а мобилния на Глобул заспива. Няма маркировка освен за скалите. Ако искаш да ходиш на поход трябва задължително да е с някой от персонала. Те от своя страна са заети постоянно и на човек му става безкрайно неудобно да ги ангажира. Е един ден жената на Руслан ни заведе до Партизанския лагер. Благодарско !!!! Следващият път задължително ще вземем няколко кутии боя. Поне следващите да не се лутат.
Колкото до джагите и електронните игри и при нас не се използуваха. Няма хотел в които билярда да е безплатен. Та нали всички само там ще висят и как точно ще се разбират кой да играе, със записване с часове? Ако сложат една голяма ниска маса за деца и продават блокчета, моливи, глина и фигурки за оцветяване ще е далеч по-добре както за нас така и за тях. Joy Май това са всичките ми впечатления.
 СКО съжалявам за кофти почивката Ви и благодаря за темата. Догодина повече късмет newsm10

# 27
  • Мнения: 3 070
Извинявам се официално за неправилната ми преценка относно причината за изсичането на боровете. След като стана дума, за което помогна много поста на Сиси, че по-скоро причината е заболяване или изсъхване на дървото се порових и установих, че съм в грешка.
Първоначално бях видяла тази снимка и отдолу боровете изглеждат зелени,
Скрит текст:
но на друга снимка вече се вижда ясно, че те съхнат:
Скрит текст:
Очевидно, това е била и причината за изсичането им.
Моля за извинение!

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
супер, аз се радвам, че това място търпи промени, дали благодарение на темата или на хора, които са го казали на място!

но аз лично като почивам на планина и в подобен хотел, не съм настроена към такива критики, докато почивайки в 4-5 звездни хотели - съм настроена. Всичко е според мястото, според цените и хората. Дала съм отзиви за едно подобно място каса арт в троян, където цената на нощ е от 80 лв нагоре, много претенции, мръсотия и неоправдани приказки...
тук виждам от сайта им още - младежки настроен хотел, с приятна гледка, хладнина, непретенциозен, евтин (поне за мен)...
няма как да очаквам да е безшумно, спокойно, разнообразна храна в планината на това забутано място - еми достатъчно разнообразна е!

ако искам да ми е безшумно, ще отида пак в хотел здравец, около лъки - случайно го намерихме, там дишането си чуваш, но е съвсем друго прекарване..

# 29
  • Мнения: 5 060
Аз разбирам за мястото от темата. Честно казано много ми харесаха снимките в нета. Малко ме поуплашиха коментарите на Ско, тези на Sisi ме поуспокоиха, ще се радвам още някой да сподели мнение  Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 3 070
Аз няма да коментирам повече. Ще пусна само ето този линк: http://grabo.bg/na-basein-0vzr2t9
Ето това е най-голямото безумие на собствениците и очевидно тази им политика продължава!  ooooh!
Сиси явно е попаднала в някаква дупка (като период), когато ваучеристи не е имало.. Но ние не случихме.
И Джозефин, не си права, лично мнение. Според мен е напълно погрешно да се разделят нещата на евтини и непретенциозни хотели и на четиризвездни... Докато не се смени точно този манталитет и готовност за компромиси, не ни чака нищо хубаво.
И мен ме заплениха снимките, чаках почивката си с нетърпение и в крайна сметка не можах да си почина заради разни дребни недомислици и тълпи от плажуващи...  ooooh!

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
За мен съм си права - то не е манталитет! Там, където плащаме 200 лв на вечер, очаквам безупречност - закуска повече от обилна, разнообразие на дейности, голям и обучен персонал, хотелска верига със задълженията на такава...Там, където плащам 40 лв на вечер очаквам чистота, хубава храна (в рамките на 2-3 избора) и в случая хладнина от града (в пловдив си е адски горещо, софия е мечта). Не очаквам да ми тупат завивките всяка нощ, да ми носят до стаята супички, нито да имат кошари за детето ми - ще си нося, аз имам 3! Също не очаквам от място 27 км от Пловдив и на собственици от ресторантьорския бизнес чудеса - да бъде тихо (ясно е, че няма как, като не е семеен тип хотел), да бъде евтино (също не го очаквам, равнища е забито място, нормално е да има това завишение на цените), да ме пускат с храни и мои консерви навсякъде (ясно е, че за детето солети се носят и прочие, никой не счита забраната за на живот и смърт, ако не се изпълни). Реалност му викам, не манталитет. Не си ме разбрала - аз съм много много претенциозна и това си личи от много мои коментари, но пък да се изхвърлям с такъв пост за нещо от 40 лв в родопите...
Не знам ако идеш на хижа с 13 човека вътре, пак ли ще е манталитет и няма да се разделят нещата - доста глупаво, има си различен вид прекарване и човек не винаги търси спа и лукс, но не винаги търси и мравки и треволяци.  Mr. Green

п.п днес щях да се кача дотам, ако нямах уговорена вечеря, но смятам тези дни да го направя и да дам мнение поне за цени и обслужване през деня. а е ясно, че не бих спала там с детето си  Whistling

# 32
  • Мнения: 47
Най-кофтито място което  скоро бях посещавала е това наречено "Фабрика и танци". Не бях видяла темата и затова сега пиша, но бях там към средата на юли през деня на плаж. Скъпо, басейна е водоем не басейн. Входа за четирима възрастни,три деца, само две шалтета/без чадър/-41 лв.,сам си пренасяш шалтета,а не както другаде спасителя да ти съдейства. Две франзелки си взехме за вкъщи-8 лв. Най-голямото разочарование беше, че ако искаш да си хвърлиш един душ-НЯМАААА /бил развален, незнам дали въобще има, не се виждаше никъде/. А това, че е изсечена гората да се направи това чудо не е за коментиране, това е престъпление.

# 33
  • Мнения: 3 070
Не си ме разбрала - аз съм много много претенциозна ....
О, това го разбрахме и е излишно да коментираме другото в случая, защото предварително е обречено.   Wink

# 34
  • Мнения: 197
Да както и по-рано писах всеки гледа според джоба си. Донякъде и според нагласата и вкуса му. Цените на най-близкия до нас басейн са 12 лв. за възрастен и май към 8 за деца. Това са миналогодишни цени. Точно веднъж съм стъпила там. Водата се води минерална. От познат с хотел знам, че минералната вода не се обработва с химикали. Басейните просто се чистят редовно. Питай ме с този така ли стоят нещата.
Басейна в Спа хотел Орфей в Девин го представят за минерален. Не е минерален и водата е студена. Билетите за външни лица към 6-8 мисля. Ходихме на Струилица - супер басейн. Хотела като цяло  по-зле и от квартирите за по 20лв. на вечер в които сме ходили нищо, че му искат 130 лв. Да не обсъждаме и други много-звездни хотели с обзавеждане от ПДЧ-мебели. Тук поне стана ясно, че обзавеждането и ламперията са от масив. Това което всички търсим го има само в бутиковите хотелчета. Тишина, спокойствие, добре поддържан и не-пренаселен басейн, лукс и чистота, и не на последно място хубава храна. Но там 200 лв. за нощувка ама хич не стигат ):.
Ние обикновено отсядаме в квартири или малки семейни хотелчета. Там винаги е тихи и спокойно. Тази година сменихме малко концепцията.  Като цена излиза същото просто всичко е на място. По-шумно е, ама не може да си на първа линия до басейна и да искаш всички да се разкарат от 14 до 16 ч. за да подремнеш.
А само между другото да въпросирам - колко тежеше тази франзела и защо въобще я купихте? Не видяхте ли цената на дъската-ценоразпис? 
Чудя се на хората с тези ваУчери. Кой луд ще кара 25 км. завои за да отиде на басейн? От и до Пловдив 50 км. - 10 -на лв. за бензин. Ако билетите за басейн в Пловдив са по 6 лв. трябва да са минимум 3-ма в колата за да са 3,5лв. на далавера. Или по около 1лв. на човек.Обаче ако храната е по-скъпа от пловдивските басейни, къде им излиза сметката на тия хора? Или е много модерно или просто си има луди ):. В сравнение със Софийските басейни на Равнища е по-евтино, но едва ли някой от София ще се засили само за басейна.
Отсядала съм само в три  4,5-звездни Български хотела преди години, а на няколко съм била в кухнята така да се каже и няма сила за сега която да ме накара  да отседна отново. До миналата година почивахме в Анталия пак в 5 звездни, е и там вече човек не може да ме накара да отида. За да са рентабилни всички допълнителни екстри или хотела трябва да е достатъчно голям с много почиващи или да е скъп. Засега 20 000 евро някак си не мога да си представя, че ще дам за 7-дневна почивка. А колкото до капризите всеки трябва да ги има.
Май стана като на заяждане затова спирам и се извинявам на всички засегнати ако някои се чувстват такива.

Последна редакция: чт, 22 авг 2013, 00:25 от sisi73

# 35
  • Мнения: 197
А това, че е изсечена гората да се направи това чудо не е за коментиране, това е престъпление.
Това сега го видях. И по този повод едно въпросче. Като видя темата да ли случайно прочете нещо от по-горните постове? Защото вече стана ясно, че човека няма сестра ( СКО  даже и снимки качи).

Последна редакция: чт, 22 авг 2013, 10:44 от sisi73

# 36
  • Мнения: 47
А това, че е изсечена гората да се направи това чудо не е за коментиране, това е престъпление.
Това сега го видях. И по този повод едно въпросче. Като видя темата да ли случайно прочете нащо от по-горните постове? Защото вече стана ясно, че човека нама сесрта ( СКО  даже и снимки качи).
Точно си помислих,че човека няма сетра, даааа ама има брат владика. Вие си представяте, че декари гора е била изсъхнала и трябвало е да се изсече......мислити си. По повод франзелките-незнам колко тежат, на тях нямаше колко струват, ако е имало на табела някъде не сме я видяли, като идеш на касата разбираш колко е, но връщане назад няма /не са виновни затова де-да сме питали, просто коментирах цените/

# 37
  • Мнения: 5 060
Аз няма да коментирам повече. Ще пусна само ето този линк: http://grabo.bg/na-basein-0vzr2t9

Това и във фб са го пуснали. Явно си им е политика това с ваучърите, защото имат постове от миналия месец пак с линкове към ваучърите.

Само една питанка: колко излиза един възрастен човек да се нахрани? Примерно 2 единици скара (кюфте и кебапче) с гарнитура и десерт?

# 38
  • Мнения: 197

Само една питанка: колко излиза един възрастен човек да се нахрани? Примерно 2 единици скара (кюфте и кебапче) с гарнитура и десерт?
+ пърленка и наливна бира около 11 лв. Това не знам дали е коректно да го пиша. Най-добре е да ги помолите за по-близък план на снимката с ценоразписа публикувана в страницата им във ФБ.

# 39
  • Мнения: 3 070

Borle, наистина не мога да коментирам вече сечта, защото няма да е коректно. Сиси е права - не съм специалист, изказах се прибързано и от собствената си камбанария. След като се порових видях, че нещата не са чак такива, каквито си мислех и се извиних за това.  Peace
Blackisback, толкова някъде е порция скара  + гарнитура, пърленка, десерт и бира - приблизително 11 лева. Цените са нормални! Peace

Последна редакция: пт, 30 авг 2013, 17:20 от Тинтири-Минтири

# 40
  • Мнения: 5
Здравейте,искам и аз да споделя впечатленията си от мястото.Отидохме за две нощувки със закуски,доплатихме по 10лв.на вечер за детето ни,на което не се полагаше закуска.Това го преглътнахме,но изненадата беше,че към ваучера ни за закуска не влизаше нито кафе,нито чай.Другата изненада беше първата ни вечер,когато не знаехме цените,защото таблото е сложено някъде назад.За бутилка вино-11лв.,5бр.кюфтета-по 1,50лв. и салата зеле и моркови-2,50лв. платихме 23лв. без да получим касов бон.Не сме правили проблем,защото наистина не знаехме цените,видяхме ги на следващата сутрин и си направихме извода,че са ни излъгали.На обяд вече бяхме нащрек и не сме имали проблем дадоха ни касов бон.                                                                                       Мястото е невероятно,храната също е много вкусна и на добри цени.Това,че ни излъгаха,и то умишлено,защото не ни дадоха касов бон,много ни разочарова.Моят съвет към всички,които искат да посетят 'Фабрика за храна и танци' е да бъдат бдителни на касата и да вземат касовата бележка.От към спокойствие край басейна,не можем да се оплачем,нямаше много хора.Вечер също нямаше музика,както пишат други потребители,може би са си взели бележка.Пак бихме отишли там ,но с едно наум.

# 41
  • Мнения: 1 516
Здравейте!
Да питам тези,които са били предлагат ли кошари за децата или си носехте такава?
Ние ще посетим мястото в неделя,така че ще дам отзиви след това.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
нямат кошари, дано купят скоро.
това с касовия бон...като гледам на фона на другото, описано от останалите, им е малкият проблем.   Laughing   
аз се дразня, само когато останалите неща ме дразнят също и това с касовия бон ме довършва. иначе на приятно място, даже забравям...

# 43
  • Мнения: 1 516
Здравейте!
Да споделя и моите впечатления от въпросното място,уточнявам,че бяхме с ваучер и за 23 лева,който  включва- стая и закуска.
Да започна с това,което ми хареса:
Стаите са просторни и със собствен вход,в смисъл не влизаш в общ коридор,а направо в стаята.Другото,което ми хареса беше закуската,полагаха ни се 2 мекици/или 1 палачинка/или пържени филии/,беше вкусно.
Не ми хареса това,че е много прашно,все едно си на недовършен строеж.Няма една поляна,на която да седнеш или да си играе детето,като се изключи тази,покрай басейна,където са чадърите.
Цените на храната са коментирани вече!

# 44
  • Мнения: 3
Разглеждах предложенията за това място. Мислех да отида за няколко дни с децата.
Благодаря на всички ви за мненията.
Няма да заведа децата там. От прочетеното не е подходящо място.

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
О, боже след толкова време, пак тази чудесна тема!  Joy

ние ходихме, имат пони. возят децата в каручка, не върху него. ще отидем пак да го видим, когато не е прибрано...за пловдивчани това пони и тези на житница май са най-близките, други не съм изнамерила, а ни трябват много  Laughing
впрочем когато не работи фабриката, какво ужасно мъртвило и място е, има много по-добри места в родопите от вилна зона равнища...самото дедево е по-хубаво даже.

# 46
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Не съм расист да отбележа, но бих обобщила: "Циганска фабрика за пари", понеже целия персонал е от ромски произход, а храната си е скъпа или поне за нас.Обяд и вечеря ни излизаше по 30 лв.

Стаите наистина са "еко" и ми харесаха, въпреки че човек не ходи там за да си стои в стаята.Истината е, че се наспахме добре  Wink.

За терена - това е планина, какъв да е  newsm78 - бих казала: "Който го е страх от мечки, да не ходи в гората"  Simple Smile.

За шума в "сезона" не взимам отношение.Ние бяхме септември, хотела пълен, но на басейна имаше макс. 10 човека, уникална тишина, малкия си отспа в количката покрай басейна, а аз си починах добре на меките шезлонги.Водата беше убийствено студена, но не сме очаквали друго  Simple Smile.

Вечерта бяхме със зимните якета в шатрата.

Въпреки, че съм съгласна с почти всичко казано от авторката на темата (може би леко пресилено на моменти), също бях разочарована и се почувствах подведена за някои неща но ....., сега .... близо година по-късно, нещо вътрешно ме кара пак да отида там, но задължително без децата.В главата ми е от няколко дни  Crazy. Да си признаем все пак - има някакъв чар мястото.  Crazy

# 47
  • Мнения: 4 400
Здравейте! Да споделя и аз мнение. Изчетох първия пост на авторката и честно казано бях много притеснена, защото бяхме резервирали вече, когато попаднах на темата. Още повече, че с нас водихме и приятели, които живеят в чужбина и са станали много важни напоследък, намират кусури на всичко  ooooh!
За щастие, обаче, доста неща явно са се променили от миналата година и то в добра посока. Първо, може би заради колебливото време, нямаше толкова хора. Нормално запълнена хижа, напълно отговаряща на капацитета си. Стаите са много приятни, в Скандинавски стил (поне според мен), дървото е обработено и боядисано.  Peace
Стаите са просторни и чисти, удобни легла, чисти бани и хавлии. Баните са големи, но това ми хареса, не ги намирам за несъразмерни спрямо стаите.
Проблем беше, че стените не са шумоизолирани и буквално можеш да чуеш какво си говорят съседите, ако е на по-висок глас. Отвън глъчка нямаше кой знае каква (то ние през деня не стояхме в стаята), така че не мога да преценя дограмата до колко е шумоизолираща, но опрделено не беше толкова нечитава, все едно да няма прозорци.
Целият комплекс (както и собствениците) са явно ориентирани към природата и простичкия начин на живот. Според мен това е една от причините да няма огради, да не са циментирани и прекалено обработени и заравнени пътечките, терасите и целия терен.
Има доста занимания за децата, те определено се забавляваха!
Персоналът беше много любезен и дружелюбен, с изключение на една лелка, която ту беше на касата, ту почистваше стаите.
Храната беше добре, имаше разнообразие - готвено, скара, салати, дини, пъпеши, домашни торти, баклави. На бара имаше и смути дори. Цените не ми се сториха кой знае колко по-различни от навсякъде.
Басейнът е чист и много красив, но водата беше студена. Специално внимание обърнах на душа - вече има такъв външен за хората, които ходят само на басейна. Има си и външни съблекални и тоалетни.

Според мен е много важно с какви очаквания тръгва човек. И преди да открия темата, знаех, че това е по-скоро хижа, кой знае какъв лукс няма да има, нито обслужване като в хотел.  Тази "фабрика" има съвсем друга философия за почивка и със сигурност тя няма да съвпада с тази на доста хора. Затова е добре, че съществуват такива теми.  Peace

Подведени не сме се чувствали. За каквото платихме, това и получихме, а именно - нощувка, закуска, ползване на басейн и всички съоръжения (колела, детски колички, батут за децата, возене на децата в каручка, дърпана от пони, децата месиха хляб следобяд). Плаща се допълнително за билярда и за електронните игри, както и за кафето на закуска.

Предполагам, че много неща са се развили с времето, може би благодарение на мненията и критиката на хората. За мен е радващо, че собствениците явно са склонни да се променят, за да угодят на клиентите си.  Peace

Бихме повторили!

Скрит текст:
П.П. Само две жени от персонала бяха ромки, ако това изобщо има някакво значение. Бяха изключително мили, усмихнати и любезни, много повече от голяма част от "българския" начумерен персонал по доста по-скъпи и претенциозни места  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 1
Направих резервация за средата на септември. Моля се, единствената ми почивка за годината да не се опропасти , предвид разноречивите коментари за мястото.... Още повече, че ще съм сама с детето.

# 49
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не съм ходила. Бях се замислила да отидем за уикенда.
Харесаха ми стаите на сайта им.
Но предвид близостта до Плд, прост оси представям какво стълпотворение от народ + цели сюрии малки пискащи деца ще е и се отказах. Или поне за уикенд се отказах да ходим.
Също така имах подозрение, че ще е скъпа храната там. Четейки темата, съвсем се отказах от посещение на мястото.

Все пак, който има резервации, дано да му е хубава почивката.

# 50
  • Мнения: 104
Не съм ходила. Бях се замислила да отидем за уикенда.
Харесаха ми стаите на сайта им.
Но предвид близостта до Плд, прост оси представям какво стълпотворение от народ + цели сюрии малки пискащи деца ще е и се отказах. Или поне за уикенд се отказах да ходим.
Също така имах подозрение, че ще е скъпа храната там. Четейки темата, съвсем се отказах от посещение на мястото.

Все пак, който има резервации, дано да му е хубава почивката.

Много странно, има толкова много отрицателни мнения, но все пак хората продължават да ходят на това място...

А между другото fam, много ми хареса текста ти за И и Й Simple Smile

# 51
  • Мнения: 4 400
Е, мястото не е чак толкова ужасно. Дори е в пъти по-добро от други подобни. Понякога ми се струва, че предимно хората, които са били афектирани по една или друга причина търсят начин да изразят разочарованието си, което е логично.
И не знам какво разбирате под скъпа храна, но цените не са по-високи от което и да е друго място за почивка.

# 52
  • Мнения: 104
Steraki, хората изпитват нужда да споделят много повече отрицателните чувства, отколкото положителните.  Поради тази причина много е нормално да виждаме оплаквания, отколкото похвали за някой или определено място.   

# 53
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Според мен е много важно с какви очаквания тръгва човек. И преди да открия темата, знаех, че това е по-скоро хижа, кой знае какъв лукс няма да има, нито обслужване като в хотел.  Тази "фабрика" има съвсем друга философия за почивка и със сигурност тя няма да съвпада с тази на доста хора. Затова е добре, че съществуват такива теми.  Peace
+1  Peace

@steraki, малко си в грешка за персонала, в кухнята всички са роми. Чаровното младо момиче, което разсипва порциите и прави палачинките сутрин е ромка, на която не и личи, и е дъщеря на готвачката. Бащата също работи в кухнята.Всъщност това ромско семейство приготвя невероятно вкусна домашна храна ..... за мекиците няма да говоря, никъде другаде няма такива   chef

И аз бях разочарована от някои неща, но както казах по-горе, пак  бих отишла ... има някакъв чар в това място. Особено септември - ние бяхме на 8.ми мин.година. Хотела беше пълен, но в същото време нямаше "джан-джун", ако ме разбирате. Тишина и спокойствие ..... плажа е супер също, а басейна го забравете .... убийствен студ е  Grinning

И разберете, че това е Хижа, а не е хотел с пет звезди.  Peace

Храната е с леко завишени цени, но се приближава към "био", по-скоро домашна храна и е много вкусна.  Peace

 

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
пътят добре ли е? Последно преди 2 седмици липсваше част от шосето до новостроящия се хотел на пещерата. Както разбира се и Храбрино с пандалия мост. Ние бяхме само на басейн там, тъй като спяхме в дедево в една прекрасна вила на позната, но искам да ви кажа, че беше адски спокойно през седмицата ( и то август). Може би всичките отрицателни коментари са за уикенда, тогава целият Пловдив е там. Хората са адски любезни, при положение, че реално сме гости за през деня, храната е вкусна и не е скъпа, не знам супермаркет лидъл цени ли очаквате горе в балкана, където е труднодостъпно и единствено място.

ето ви басейна, беше празен на 15 август петък, при положение, че постоянно хвърчат хиляди ваучери в грабо за това място!

# 55
  • Мнения: 4 400
Steraki, хората изпитват нужда да споделят много повече отрицателните чувства, отколкото положителните.  Поради тази причина много е нормално да виждаме оплаквания, отколкото похвали за някой или определено място.   
+1
О, да! Това имах предвид, че когато човек е афектиран има много по-голяма нужда да сподели! Peace


pettesa, да ти кажа за мен няма голямо значение от какъв произход са хората, когато се трудят и се опитват да направят престоя ти приятен. Под персонал имах предвид и камериерките, жената на касата също. Не ми се видяха ромки, но както споменах, това не ме интересува много-много. А и както си казала - всичко беше домашна вкусна храна. Това е по-важно - качеството на услугата, която предлагат. Кой знае в колко още ресторанти персоналът е ромски, но понеже не го виждаме, ни е все тази.

На мен също ми хареса и смятам, че ще повторим.  Peace

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 21:43 от @steraki

# 56
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287


Много странно, има толкова много отрицателни мнения, но все пак хората продължават да ходят на това място...

А между другото fam, много ми хареса текста ти за И и Й Simple Smile

Е, за мен това, че дадено място е посещавано, не значи, че е ок. Примери в нашата мило родина - бол.

П.П.Благодаря. Не е мое дело, но предвид броя грешки, които се допускат в тази сфера, мисля, че е полезен, ако някой се зачете. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 4 400
Е, не е коректно сега да заклеймявате място, на което и двете не сте били, доколкото разбирам . Тук, в тази тема от тези, които сме го посещавали май преобладаваме тези, на които по-скоро ни е харесало.  Peace

Не искам да се явявам като своего рода защитник на фабриката, но предпочитам обективността пред хипотези и заключеня, направени от постове във форум.  Peace

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Ауч,сега ще се натресеш на някоя форумна откачалка, която ще те преследва по други теми, ще обижда детето ти, ще се прави на интересна и ще те атакува на лични съобщения  Joy 

# 59
  • Мнения: 4 400
Хаха, толкова ли агресивно е станало това общество тук?  Joy

Вече умирам от страх.  Confused

# 60
  • София
  • Мнения: 35
Има ли вече ходили през 2015 г. във Фабриката в Равнища?
Да споделя как е в момента положението.
Обмислям почивка една седмица там с мъжа ми и детето ( на 10г.).

# 61
  • Мнения: 104
Има ли вече ходили през 2015 г. във Фабриката в Равнища?
Да споделя как е в момента положението.
Обмислям почивка една седмица там с мъжа ми и детето ( на 10г.).

Не бях влизала в темата от миналата година. Днес тъкмо срещнах една реклама във facebook за това място и като видях, че има нови мнения реших да вляза и да я постна. Дано да е полезна, защото от снимките всичко изглежда наистина много добре, дано и на живо да е така... http://izgodni.bg/off/181844

# 62
  • София
  • Мнения: 35
Аз междувременно им писах да проверя дали имат свободни места. Имат.
Питах и дали ще пускат ваучери само за басейна - Руслан ми отговори:
"В момента има пуснати ваучери за басейна които са за цяло лято".
Това ме отказа.

# 63
  • Мнения: 104
Има ли вече ходили през 2015 г. във Фабриката в Равнища?
Да споделя как е в момента положението.
Обмислям почивка една седмица там с мъжа ми и детето ( на 10г.).

Не бях влизала в темата от миналата година. Днес тъкмо срещнах една реклама във facebook за това място и като видях, че има нови мнения реших да вляза и да я постна. Дано да е полезна, защото от снимките всичко изглежда наистина много добре, дано и на живо да е така... http://izgodni.bg/off/181844

Пух, най-вероятно имат предвид тази същата оферта, защото е и с басейн.

# 64
  • Мнения: 60
Ще посетя фабриката на 27.06-28.06 (въпреки лошата прогназа за времето)- ще споделя мнение в понеделник.

# 65
  • Мнения: 261
Ще посетя фабриката на 27.06-28.06 (въпреки лошата прогназа за времето)- ще споделя мнение в понеделник.
Ще сме ти благодарни ако дадеш пресни отзиви от мястото.  bouquet
Мужду другото забелязах че тези ваучери нямат никакво намаление -нищо че са от сайтове с намаления.В техният сайт цената е същата.

# 66
  • Мнения: 60
Здравейте отново. Бяхме във фабриката,  времето беше хладно - неставаше за басейн. Съответно не беше и пренасено, но всички стаи бяха заети. Стаите - облицовани  с дърво, без телевизор и без климатик. Излизаш от вратата и си веднага на басейна (между другото вратата не прелепва добре, имайки предвид че беше хладно ползвахме печка през ноща). Банята е огромна, има излищно пространство.
Децата се забвляваха - имаше организирани игри, поход, колела, приготвяха хляб - както е описано в страницата им.
На нас лично ни хареса, но ние не търсихме лукс, а спокойствие и тишина.
Не съм от хората който обесняват всичко подробно, дано съм била полезна

# 67
  • Варна
  • Мнения: 379
Здравейте, искам да попитам посетилите фабриката, къде може да се разходи човек наоколо. Има пред вид пеш, има ли добри пешеходни маршрути?

# 68
  • Мнения: 60
От фабриката организират поход в гората, но при нас времето беше лошо. Може да се разхождаш в гората

# 69
  • Мнения: 7
В момента ви пиша от Фабриката Simple Smile тук е уникално място за почивка и най- вече за децата.Вярно че има дни в които е пренаселено,но тези хора са временни за деня и това се случвай събота и неделя.Тук сме вече 5 ден и не ни св тръгва.Храна е вкусна и прясно готвена сутрин,обед и вечер.Ако има нещо останало от обяд само ако попиташ ще ти предложат.Цените са нормални.Закуската:мекици,пържени филийки,баница (С домашни кори току що направени),палачинки.Почти всичко е домашно и прясно,включая и хляба(прави се на момента)На обед има поне 3 вида готвено и скара,супи.Вечеря пак различно включая и готвено.Има ценоразспис.8 човека обяд вечеря ракии и т.н. 60-70 лвМного занимания и забавления.Тръгнах със свито сърце от четеното,но не ми се прибира.А. хигиената е на много високо ниво,постоянно се чисти и лъска!!!! Стаите свежи,цветни врати,прозорци,голяма баня и четри легла.Хавлии за баня,лице,плаж.Има три плазми под всяка шатра и в закритата механа.Има интернет(не wi-fi),обхват на всички оператори.
Цял ден си на джакузито и навън така ,че е достатъчно!!!!!Уникално място,свежо,чисто и вкусна храна!!!!На мен лично много ми харесва и бих идвала всяко лято докато ми омръзне Simple Smile

# 70
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
За 2-3 дни бива, ама за повече .... , иначе и мен ми се иска да де върна отново на това място, има нещо магнетично в него. Уж имахме някакви разочарования, обаче вече не ги помня, а само един хубав спомен за там ми сгрява сърцето Simple Smile

# 71
  • Мнения: 7
Ние сме вече 6-и ден имаме още 1 ден да стоим,но не ни се тръгва Simple Smile

# 72
  • Бостън
  • Мнения: 13 495
Прибрахме се преди няколко часа (аз, децата, майка ми), бяхме 5 дни във Фабриката. Беше много приятно с малки, незначителни забележки, но безкрайно добро впечатление ми направи колко бяха отзивчиви и съпричастни всички - от собствениците през целия персонал до доставчика - когато дъщеря ми се разболя и се наложи да се вика лекар (линейка в 6 сутринта), да се ходи до аптека (бяхме без кола, закараха ме да купя лекарства за детето си!), да се прави специално меню за детето! Рядко съм срещала толкова мило и лично отношение към клиенти!

# 73
  • Мнения: 33
Бяхме преди две седмици,препоръчвам с две ръце!Невероятно,все едно бяхме без деца,толкова забави,Руслан не ги остави дъх да си поемат.Наистина храната е малко скъпа,ама нали трябва да избият отнякъде всички тия атракции там,на всичкото отгоре е ужасно вкусна и разнообразна.Има хорс обаче,дето все си мрънкат за нещо,където и да отидат!

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Търся отзиви от тази година, но не намирам.
Искам да заведа децата и се надявам на програма, с която ще се забавляват.

# 75
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Никой не писа, затова аз ще споделя нашите впечатления, след като бяхме там за 2 дни през септември.
С две думи - очаровани сме!!
На тези, които са се отказали да отидат - непременно го направете!
На писалите с отзиви по-напред да благодаря, явно някой ви е чел внимателно, защото доста неща са коригирани. Не видях никъде необработено дърво, навсякъде е леко боядисано. През септември наплив за еднодневно ползване нямаше, но поразпитах - тази година не са пускали никакви ваучери и явно са прекратили тази практика. Дневните посещения са 25лв, като са само с предварителна резервация и при капацитет до 50 места, така че неприятната сцена, която и аз прочетох с притеснение на първа страница явно вече не е възможна.
Иначе - безкрайно забавление за децата - походи, игри, басейна с топки, хляба, който всяко дете сам си прави и после с нетърпение търси, джакузи, лодка, удобни кресла...всичко страшно ни хареса.
Философията да съчетаеш тази прекрасна природа и въздух с неспирни забавления за децата много ни хареса и непременно ще се върнем там. За персонала мога да кажа само най-добри думи, много отзивчиви и мили.
За да няма недоразумения - това не е хотел, а луксозна хижа с всички удобства. Помислено е за доста неща - удобни шезлонги, кресла за да се отпуснеш на въздух, дори имахме одеалце за хладните вечери, поставено до вратата. Стаите са широки, банята - огромна, имахме пухени завивки и страшно удобни матрак и възглавници. В ресторанта и до детския кът има печки по тавана за студените вечери.
И не е All inclusive - в ресторанта има много вкусна храна, по 2-3 неща, на нас много ни хареса (и най-вкусните мекици, естествено) Simple Smile
Походите сутрин понякога са по 2 часа, макар че в общия ентусиазъм дори малките деца без проблем ги минаваха, заедно с големите, дружелюбни кучета (синът ми се страхува от кучета, но след 2 дни с тези сам изяви желание да ги погали и да се снима с тях за довиждане).
И да знаете - вечер е СТУДЕНО! Вземете си якета Simple Smile


# 76
  • Мнения: 1
Здравейте,прочетох някои лоши постове за Фабрика за храна и танци!Хора вие явно не знаете как да се забавлявате!!! Вчера се върнахме от фабриката, бяхме там два дни. Преживяването е страхотно особено за децата,синът ми е на пет и половина и много се изкефи. Има организиран поход и много игри,забавленията са от рано сутрин до късно вечерта! Отношението на Руслан към гостите и към децата е повече от топло,чуствахме се като у дома си! Стаите са чисти и уютни,помислили са и за най-малките,(имаме бебе на три месеца) имаше кошарка и детско коритце. Храната е вкусна ,закуската не е като във всеки хотел,избираш от мекици,домашна баница, палачинки с домашно сладко,сандвичи с авокадо и много други вкусотии! Цените са малко високи,но това може да се преглътне. Изкарахме си много приятно,а  за децата там е рай!

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Виждам, че отдавна не е писано в темата, но реших да споделя впечатления от тази година (това ни е трета, поредна година там).
Изненадахме се приятно колко подобрения има в хижата - пързалка за кънки, доста са подобрили пространството наоколо, има чудесни поляни за игра, вело-пистата е преместена на по-хубаво място и вече има специална постройка за правенето на пици, нова солна стая, а най-приятното за мен са новите, специални огнища, на които постоянно има топъл чай, а наоколо са удобните диванчета за отпускане.
Програмата за децата е още повече обогатена - буквално не успяхме да се включим във всичко - веднага след закуска е разходката с пони, после дългият преход, след това правят сами кюфтета,  след малка почивка (която ние ползвахме за игра в джакузито) правят пици, следват кънки и велосипеди, кратката вечерна разходка с игри, после правят суши, здравословни бонбони и сладолед, следват историите в солната стая и пяна-партито.
Тази година беше All inclusive, храната беше много вкусна,  а за работата на децата не се пестят най-добрите продукти.
Храната - както винаги много вкусна и с качествени продукти.
Почиваме в различни места, но никога не съм попадала на по-прекрасно място. За мен това е раят на почивките. Ако искате да покажете на децата си колко е прекрасна планината и колко е приятно да си приготвяш храната - непременно отидете. Да, цените са малко високи, но за мен си заслужиха всяка стотинка.
Да сме живи и здрави - догодина пак там! Simple Smile

# 78
  • Мнения: 4 400
 И цените сериозно са "подобрили"....

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Така е, въпреки че платих по-малко от миналата година, тъй като ползвах отстъпката за ранни резервации. Но ако трябва да сравня сумата, които платих за Фабриката, с почти двойната за Дюни - първата определено е по-оправдана.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
В момента по Нова телевизия (Събуди се) дават Фабриката, може да се види реално как изглежда.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 773
Нещо не можах да разбера, нали е ол инклузив? Защо се коментират цени? Не сме ходили, приятелка ми го похвали. Не знам дали да се престраша, след всичките приказки, че пускат външни хора и става пренаселено. Плащаш доста солена нощувка и да се ядосваш...Има ли някаква промяна?

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Няма никакви външни хора, забранен е достъпът. Само семействата от хижата са. Според мен това е едно от предимствата - малко хора, сприятелявате се. Ние все попадаме на интелигентни и възпитани семейства, много е приятно да няма навалица, бутане за храна и др. "екстри" на стандартните инклузиви.
Al inclusive е, както е описано на сайта. Цената включва описаното на сайта.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 773
NBM , благодаря много! Значи еднодневните ползвания на басейн и храна са преустановени или просто вие не сте улучили такива?

Последна редакция: сб, 14 юли 2018, 12:27 от Barbera

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
NBM , благодаря много! Значи еднодневните ползвания на басейн и храна са преустановени или просто вие не сте улучили такива?

Но просто са преустановени, но и напълно забранени. Навсякъде има табели и бариери.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 773
Това е много добре, благодаря!

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Аз дори много се чудя как някой ще отиде просто на басейн там. Както писах по-горе за мен езерото е хладно. Не съм голям показател, защото и морето все ми е хладно, но със сигурност, ако търся просто басейн за деня няма да избера този.

# 87
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Фабриката е станала като затворен компекс. Излъгахме се да се вдигнем от Пловдив да хапнем малко на хладинка и голям КОР. На входа на ресторанта на 5 места !!! има табели, че ресторантът е само за гости на хотела и има турникет(бариера) за влизане с карта-пропуск. Направо се почувствахме като навлеци от простолюдието. Направо ограда с ток да пуснат. А никъде във ФБ страницата не виждам да са уведомили за новия пропусквателен режим. Бизнес по български...

Последна редакция: пн, 23 юли 2018, 20:38 от Джулая

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Това многократно го коментирахме. Пише си и на сайта ”Ограничен външен достъп.Ресторантът, съоръженията и програма се ползват само от нощуващите гости”.
Специално го проверявах още преди 2 години, заради оплакванията от нашествие на външни хора.

# 89
  • Мнения: 3 070
Тези от едната крайност са скочили в другата Simple Smile
Но се радвам, че поста ми тук малко ги отрезви и бързо започнаха да оправят негативите, де.
Малко снобарско май е станало, м? Simple Smile

# 90
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Не знам на кой сайт го пише. 2016та съм била и нямаше ограничение.

"Оплаквания от нашествия на външни хора"...ОМГ. Значи правилно съм усетила тона на заведението към обикновените посетители. Колко да е снобарско?! Те и нашите снобарите едни...основно първенюта Joy Явно негативните коментари под постовете във ФБ са самата истина. 5 табели е направо унизително и надменно.

Последна редакция: пн, 23 юли 2018, 20:40 от Джулая

# 91
  • Бостън
  • Мнения: 13 495
Аз лично не виждам нищо унизително и надменно в това да се търси първо спокойствието и качеството на обслужване на гостите, които са си платили пакет. Била съм там по времето, когато всеки който искаше да дойде влизаше и не ми бяха никак приятни нито лудницата, нито факта, че нямаше никакъв контрол над приходящите и трябваше да съм до децата си непрекъснато. И абсолютно съм съгласна, че "дневни приходящи" нямат място в хотел, който привлича именно публика с малки деца. Каква снобария, за бога!?!?
(по стечение на обстоятелствата съм била на ОИ на 3 континента, няма такава бира като да влиза свободно (платено или не) публика!)

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Да, всъщност май съм виждала хора на обяд през 2016, навътре беше забранено, но ресторантът не.
Не знам снобарско ли е, но аз лично намирам бизнес логика - първо изчезва недоволството на плащащите за спокойствието си xxx лева, после - това е планина, колко ли хора ще се катерят за един обяд, колко ли ще се спечели, като трудно се планира...решили са два проблема наведнъж.

# 93
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Е, аз ясно написах 2 пъти кое е унизителното. Жокер - не е бизнес логиката. Ясна ми е концепцията на затворените комплекси и ол инклузива. Просто Фабрика странно са се затворили на фона на отворената им концепция и вид. И някак си надуто го играят. 5 табели за Бога. ..на 1 метър една от друга. Да бяха боднали и един билборд със забраната на входа на Равнища, бариера и на паркинга, зло куче пред ресторанта, оохранители да въртят около комплекса Joy...

Аз също не знам защо мястото се води снобарско. Сигурно заради ценовия клас. А до колкото съм чела -  типа клиентела също се е попроменил. В повечето случаи съм ходила там за вечери.

# 94
  • Мнения: 7
И с тези пет табели пак има хора които ще седнат в ресторанта ,ако има достъп и ще питат"мчи къде гу пише"! Явно нямате представа колко много хора има, където не четат никакви табели,бележки,указания и тн.н. ,това е някак обидно за тях ,
особено ако са гладни.Нищо нередно не виждам в това да е само за гости,приветствам го.

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
А да, забравих да посоча къде на сайта пише, съветвам всички да прочетат упътването, преди да резервират или отидат:
https://www.fabrikazahranaitanci.com/bg/upatvane

# 96
  • Мнения: 4 400
На мен пък не ми харесва това, че има реално сегрегация. Т.е. семейство без деца не могат да отидат,  така ли? В нашата компания имаме и с деца, и без деца, но ако решим да идем там, тези без деца трябва да си стоят вкъщи.
Възмущават се хората  от хотелите, които не допускат деца, а това тук не е ли пак вид дискриминация? Но иначе собствениците  са много кул и хипи.... Хипократи....

# 97
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
А да, забравих да посоча къде на сайта пише, съветвам всички да прочетат упътването, преди да резервират или отидат:
https://www.fabrikazahranaitanci.com/bg/upatvane
ОМГ, то като упътване за кандидатстване във ВУЗ Joy  Само няма написано как точно да се прави секс в стаите. Joy Това ми е много далеч от концепцията за айляшко място.

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 01:00 от Джулая

# 98
  • Мнения: 1 069
Няма списък за секса, защото е забранен ! Grinning


Това ми харесва, плащаш за някакъв си там ол инклузив и отделно:
" В ресторанта продаваме алкохолни напитки , които да се консумират за удоволствие в умерени количества."

Наистина много са си повярвали.

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 09:54 от aiwabg

# 99
  • Мнения: 3 070
И някак си надуто го играят.

На мен пък не ми харесва това, че има реално сегрегация.

ОМГ, то като упътване за кандидатстване във ВУЗ  Само няма написано как точно да се прави секс в стаите. Това ми е много далеч от концепцията за айляшко място.

Няма списък за секса, защото е забранен ! Grinning


Това ми харесва, плащаш за някакъв си там ол инклузив и отделно:
" В ресторанта продаваме алкохолни напитки , които да се консумират за удоволствие в умерени количества."

Наистина много са си повярвали.

Изобщо не е снобария Simple Smile
Вчерашните хипари станаха големи бизнесмени явно.
Нема да им стъпим.

# 100
  • Мнения: 3 627
Blush

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 17:44 от koki1

# 101
  • Мнения: 3 070
Това пък защо?

# 102
  • Мнения: 4 400
Ми явно да върви клюката....Rolling Eyes
Мен не ме интересува що за хора са,  а как си въртят бизнеса. Нещо не могат да намерят златната среда, люшкат се от едната крайност в другата.

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Според мен точно са я намерили средата тази година. 20 семейства, занимания от сутрин до мрак. Приятно, отпускащо, спокойно. Освен това тази година всичко в инклузива беше отлично, особено храната. За мен си заслужиха парите. Алкохол почти не пия и не ме касае.
За Руслан, приятен човек, нон стоп работи. Понякога ми идва прекален философ, но има невероятен талант да занимава децата. Моите го гледат с отворена уста. Жена му е мила и тиха, и прави страхотен чийзкейк Simple Smile
Сега сме на море, Дюни, питам децата харесва ли им, отговорът - Хубаво е, но най обичаме фабриката.

# 104
  • Мнения: 3 627
Grinning

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 17:45 от koki1

# 105
  • Мнения: 4 400
Ами това какви хора са няма общо с това как си въртят бизнеса.
И никой не им плюе бизнеса, споделяме мнение и критики. Или само положителни такива се приемат?
За мен не могат да намерят баланс - от хипи място го превърнаха в снобско.
Имаме приятели, които не могат да имат деца, т.е. те не са добре дошли там, така ли излиза. Защото новите Al пакети са предвидени САМО за семейства с деца. Или ще си платиш за несъществуващо дете, например.
Точно тази концепция от "всички сте добре дошли" до "само по-заможни семейства с деца" на мен не отблъсна от тях. Пределно ясно ви е, че много малко семейства могат да си позволят в България, ИЗВЪН София да платят от 260 до 365 лв. на нощувка, каквото и да включва тя, ако ще хляб от Луната да предлагат.

# 106
  • Мнения: 3 070
Споделям изцяло горното мнение. Нямам какво да добавя повече.
Какви хора са по принцип, няма никакво значение.

# 107
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Определено концепцията не е всички сте добре дошли, факт. Скъпо е, да. Но явно има доста желаещи, винаги е пълно. Та явно концепцията им работи добре.

# 108
  • Мнения: 19
Здравейте! Някой със скорошни отзиви за това местенце?

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
След 10 дни ще се включа пряко 😂 Вече броим дните до поредната почивка, не помня вече коя поред година.

# 110
  • Мнения: 19
Благодаря! Аз също се чудя дали да резервирам за края на юни и затова реших да питам за скорошни отзиви.

# 111
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Последните ми са от зимата. Бяхме сред първите, пробвали зимния сезон.
Нови писти за шейни, кънки върху замръзналото езеро, правихме шоколад, пуканки, а чаят къкреше върху огнищата.
Пристрастени сме Simple Smile
Главното ми притеснение беше да не е студено в стаите, имахме бебе в компанията. Но беше даже топло, тези печки топлят добре, а собствениците казаха, че са ги пуснали 24 часа предварително. Храната беше страхотна.

# 112
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Нашата почивка завърши - Фабриката си е все така прекрасна. Тази година има включени нови забавления за децата,  добавили са занимания и за възрастни - имахме Cross fit тренировка и индианска парна баня - тамаскал. Храната - както обикновено страхотна (сега ще трябва да отслабвам). От миналата година съм страшен фен на големите огнища под палатките - много е приятно да завършиш деня с чай до огъня.
Фабриката е едно пълно спокойствие и радост - да гледаш как децата ти откриват нови преживявания и едновременно с това да почиваш в пълно спокойствие и без напрежение (всички от персонала се стремят да ти угодят, всяка молба се посреща с усмивка и разбиране, децата не създават напрежение в никой, дори когато омазват всичко, правейки суши и шоколад).
Ако имате въпроси - питайте.

# 113
  • Мнения: 1 906
Има резервация за междусрочната ваканция. Има ли отзиви отскоро? Simple Smile
Чудя се, какви и колко дрехи да вземем - три нощувки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт