Романтично местенце близо до София, достъпно с влак или автобус

  • 1 041
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 714
Ами то заглавието говори само за себе си, трябва ми приятно място, което може да мине за романтично (основно ми трябва да е чисто, уютно и топло, и да има къде да се яде или там, или в близост), да е близо до София и да не ни трябва кола, за да стигнем (дори и да не е баш близо, да не е примерно на 3-4 часа с автобус, щото малко се обезсмисля).
За две нощувки през април. Двама възрастни без деца и домашни любимци, не се вълнуваме от спа, така че и да има, няма да се възползваме. Идеи?
Бюджетът не е неограничен, но съм склонна да разгледам всички предложения, така че давайте. Благодаря предварително!

Последна редакция: вт, 14 фев 2023, 19:26 от Country Strong

# 1
  • Мнения: 1 227
Защо не отидете до някой от водопадите в близост до София? Идеално занимание за два дни. Хем почивка, хем разходка сред природата. Сетих се за водопад, защото през пролетта те са най-пълноводни и най-красиви.
Ето тук има доста идеи (първата дестинация даже е на пешеходно разстояние Smile), но вече за отсядане не мога да предложа нищо, трябва да потърсите къщи или хотелчета, сигурна съм, че има:
https://www.peika.bg/statia/Vodopadi_okolo_Sofiya_idei_l.a_i.982 … okolo_sofiya.html

# 2
  • Мнения: 714
Ти знаеш ли, че това всъщност е страхотна идея! Хем е и по-различно и не е нещо, което правим всеки ден. Въобще не ми беше хрумнало, благодаря много!

# 3
  • София
  • Мнения: 125
Ждрелото на р. Ерма (Трънското ждрело)

Ждрелото на река Ерма, известно още като Трънското ждрело е едно изключително красиво място, което горещо препоръчвам да посетите. Самото ждрело е с дължина около 100 метра и ширина в най-тясната си част около 5 метра. От двете страни на реката се издигат отвесни скали, а освен това е изградена специална екопътека, която позволява да се разходите из него и да се насладите на уникалните гледки.

Общи условия

Активация на акаунт