150 Джетлагнати американски летни ваканции!

  • 34 999
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 513
Фея, благодаря. Аз си напомням все пак. Измъчих се да търся подходящ план, който да не е над 60$. Не мога да повярвам, че тук точно мобилният нет е толкова скъп, а аз се побърквам без интернет на телефона - ползвам гугъл мапс, слушам музика, пиша си с приятели и познати, ползвам си активно социалните мрежи - и всичко това в интернет.

Хиър, въпреки изхабените нерви ми звучи, че проблемът няма да се реши чак толкова трудно? Надявам се.

Кърменето е болна тема по отчетните, пък и в бг мама като цяло. Гледам да не съдя хора, които не кърмят по желание, дори да не ги разбирам. Аз си имах трудности доста в началото и разбирам и жени, които са се отказали. Дразни ме обаче една моя приятелка, която тръби как не е имала кърма, а аз знам, че просто не й се кърмеше.

# 736
  • Мнения: 2 988
За кърменето и за много други неща по отглеждането на поколението действам на автопилот и мнооого малко мисъл хвърлям по въпроса какво послание на кого пращам. Случила съм на кърмачета, които не надничат изпод шалове и покривки, та един дерт по-малко, кърмя на поразия по ресторанти, включително когато ходя сама с двете хуни (това не е ежедневие, разбира се, но се случва като изпуша съвсем и ми причернее от готвене), кола нямам, но ако Титина прати нейната няма да ѝ троша хатъра, специално по повода ще сядам там да кърмя.

Джейн, съвет нямам, съжалявам, моят телефон е от каменната ера и екстрите не са ми ясни.

Хиър, дано лесно да се оправи неразборията. Съчувствам.

Айде лепта дадена за изписването на последна страница.

# 737
  • Мнения: 2 381
Джейн, съвет нямам, съжалявам, моят телефон е от каменната ера и екстрите не са ми ясни.

 Laughing и при мен така стоят нещата. Телефон се сменя само ако е безвъзвратно непоправим. Нет категорично спрях да ползвам през него, защото забравям да го заредя. Сега кара по седмица и половина без зареждане.

# 738
  • Мнения: 1 800
Atti, какво послание се изпраща? Thinking
Аз писах, че за мен кърменето е интимен момент между майка и бебе, не съм против, ако съм имала избор сигурно щях да кърмя. Но чак пък да се умилявам от непознати кърмещи, няма как да стане. Ако е семейство/приятел там има друга връзка с човека и искрено ще се радвам. Но това, че е центъра на живота на някой в момента, не значи че всеки случайно срещнат на улицата трябва да става участник в този специален момент на непознат. Вие във всичко, което правите ли търсите одобрението на всеки случаен или не около вас?
Малко се получава, че се иска толерантност без толерантност.

А за педофилите и хормоналните тинейджъри беше образно казано, че не всеки подминаващ ни е добронамерен, не се знае кой какъв е и на къде ще му избие шайбата. Може би, защото имам преживявания в миналото, но например не ми харесва непознати на улиците да ми правят комплименти на детето. Първата ми мисъл е "защо гледаш детето ми". Може и аз да съм сбърканата. Laughing

Хиър, много неприятно. Дано всичко се оправи безпроблемно.

Джейн, замълчах за тел., защото не знам. Simple Smile


# 739
  • Мнения: 405
Хиър, не че е успокоение, но можеше и по-зле да е - например апартаментът изобщо не съществува по план и скици.  Hug

Фея, знам, че не го правиш с тази мисъл - но ще споделя как изглежда това, което написа от юстрани. 'Мен са ме възпитали да не си показвам циците и се крия. Вас като не са ви възпитали ...."  Нали разбираш колко е обидно?

Толкова малко майки кърмят, трябва да ги подкрепяме, а не осъждаме за какво ли не. Представяте ли си някой да каже - не трябва да ходите на публични места, защото сте бременна? Или защото ви е дълга/къса косата и не е прилично? Или защото ви се вижда лицето, косата, краката? Същото нещо правите и тук, може би без да го осъзнавате.

Бенс, извинявай, колкко пъти си се крила като даваш шише на детето? Или ходила в колата или вкъщи или под одеалото. Моментът може и да е интимен, но по-често става въпрос за отцеляване, или за успокояване. Знам какво се опитваш да постигнеш - искаш да ни притесним, за да не го правим публично, да ни засрамиш - ами няма да стане.

# 740
  • Мнения: 8 163
Ох, боженце... Атти, дори не съм си мислила, че съм възпитана по-добре от когото и да било в темата. Напротив - мен са ме възпитавали много консервативно, което често ми пречи. Добре, че беше мъж ми, та да поо'лабя белезниците. Бих искала да имам и свободата да кърмя, без да се покривам. Или да отида на нудистки плаж. Или дори да се изпишкам спокойно, когато в съседната клетка има друг човек, който ходи по нужда. Не мога да го преодолея. Или просто това не е от битките, които искам да водя, защото не я смятам за жизнено важна.

Джейн, защо нетът да е скъп? Този на ТМобиле е $20 неограничен, а клиентските им услуги са най-добри сред тези на източното крайбрежие - служебно съм се свързвала с АТТ, Върайзън и Спринт. Блях!

# 741
  • Мнения: 2 563
Първата ми мисъл е "защо гледаш детето ми".


Ами защото е хубаво и сладко? Това е естествена реакция. Аз много обичам да се радвам на деца и най-редовно се закачам. Гледам да се въздържам, но надявам се не ме мислят за откачалка.

# 742
  • Мнения: 1 800
Бенс, извинявай, колкко пъти си се крила като даваш шише на детето? Или ходила в колата или вкъщи или под одеалото. Моментът може и да е интимен, но по-често става въпрос за отцеляване, или за успокояване. Знам какво се опитваш да постигнеш - искаш да ни притесним, за да не го правим публично, да ни засрамиш - ами няма да стане.

Мда,  точно това се опитвам да направя. Искам публично да засрамя всички кърмачки по света! Няма да спра докато всички не започнат да се крият под одеала, в и под коли, ако може най-добре да си стоят вкъщи. Да живее безпроблемното и естетическо хранене с шише!

Боже, боже ....безмълвна ме остави с този си коментар. Дано поне да си заслужава и да се чувстваш по-добре след написаното.

# 743
  • Мнения: 405
Мне, още си мисляза педофилите и се оглеждам. Следващият път като реша да кърмя на публично място, първо ще направя бекграунд чек на всички наоколо.  Grinning
Добре, щом не съм те разбрала правилно, кажи ми какво точно искаш да постигнеш?

(И не каза за шишето - защото нали знаеш, че някои хора се гнусят от него, защото им напомня за сещаш се какво. Та колко пъти си се крила при този срамен акт или  го правиш публично и очакваш одобрение?)

# 744
  • Мнения: 1 591
Стига бе хора, няма нужда от остри реплики!  От където и да го погледнеш, се иска толерантност и от двете страни.  Като двете страни на монета.  Няма такова нещо като "ти си прав, той е крив".

И не каза за шишето - защото нали знаеш, че някои хора се гнусят от него, защото им напомня за сещаш се какво.
Атти, това вече няма нищо общо с комън сенс, а става въпрос за мръсно подсъзнание.  Да спрем бананите от продажба, защото и те приличат на сещаш се какво?

# 745
  • Мнения: 405
Ъъъ, имах предвид гърди.

# 746
  • Мнения: 1 591
Аз пък не.

Мисля, че доста се пресилиха нещата.  Обсъдихме гледни точки и за кой какво работи.  Никой не е агитирал против кърменето.

# 747
  • Мнения: 79
Мисля, че доста се пресилиха нещата. 

Нещата отдавна се блоуваха аут ъф пропоршън... Стига вече! Необходимо ли е зад всяка дума да се търси скрит замисъл? Така и не разбрах как стана това меле, от нищото...

Аз съм с Winx - кърмете си децата и не се впечатлявайте, какво повече е нужно да се коментира.

# 748
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
АП ще да е отишла на някоя локална сбирка на винце със смрадливо сирене и грозде... Но да вземе да се мерне на сам, че е време за нова тема.  Party

 newsm24 за  smile3558 и за 4тата ми отпуска за тази година почваща от днес. Следващата е през Ноември, и ми остават още 12 дни...  Crazy Никога не съм вярвала, че няма да знам какво да правя с толкова отпуска.  Crazy

# 749
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 880
Колата ми е стара и както казах съм емоционално свързана с нея...все пак там съм кърмила сина си ( ще се угледахте в моята кола се чудя)  newsm78
Интересно ми е как кърмите навън. Моето дете беше толкова любопитно и се въртеше наляво и надясно ( съкън да не пропусне нещо), поне обстановката в колата му беше позната и нямаше какво да отвлича вниманието му... а да го покрия, така и не успях (доста деца виждам тук да си стоят в кошниците и да са завити с пелена/одеало)

Общи условия

Активация на акаунт