имат ли право?????

  • 2 178
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 574
Всяка градина има регламент. При нас ако не ходи един месец без да сме казали защо- може. Иначе даже може и да го спреш за период(повече от месец ) с молба и ти се пази място. Има деца ,които посещават градини в два града и периодично оцъстват от едната,но директорката е уведомена. Просто иди и говори с директорката или с госпожите.

# 16
  • Мнения: 1 581
Така ще поощряват майките да си пращат децата и болни, за да не си изгубят мястото. Тъпотия  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 596
Така ще поощряват майките да си пращат децата и болни, за да не си изгубят мястото. Тъпотия Rolling Eyes

 newsm10Точно!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Така ще поощряват майките да си пращат децата и болни, за да не си изгубят мястото. Тъпотия  Rolling Eyes
С риск да ме освиркате аз го правя това.
Детето не е болно според лекарката, но на мен лично ми се струва, че още не е съвсем здраво и въпреки това утре отново ще отиде на градина, защото вече ме предупредиха, че ако продължи да отсъства ще бъде изключено.
Намирането на място в детска градина беше голям проблем за нас и не мога да рискувам да ми изключат детето.
В нашата градина още няма взето решение и само правят намеци на родителите на отсъстващите деца, но в тази градина в която не приеха моята дъщеря директорката и учителките са взели решение и ще се изключват от детската градина и от яслата деца, които са отсъствали продължително време.

# 19
  • Мнения: 1 858
Така ще поощряват майките да си пращат децата и болни, за да не си изгубят мястото. Тъпотия Rolling Eyes
С риск да ме освиркате аз го правя това.
Детето не е болно според лекарката, но на мен лично ми се струва, че още не е съвсем здраво и въпреки това утре отново ще отиде на градина, защото вече ме предупредиха, че ако продължи да отсъства ще бъде изключено.
Намирането на място в детска градина беше голям проблем за нас и не мога да рискувам да ми изключат детето.
В нашата градина още няма взето решение и само правят намеци на родителите на отсъстващите деца, но в тази градина в която не приеха моята дъщеря директорката и учителките са взели решение и ще се изключват от детската градина и от яслата деца, които са отсъствали продължително време.
Е това е отвратително ще направят така , че яслите и детските градини ще се превърнат в развъдник на всякави вируси бактерии и какво ли още не.Което е в минус за абсолютно всички деца.

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
То у нас кога ли се е гледало за благото на децата Tired

# 21
  • Мнения: 3 611
Би било адсски тъпо ако е вярно твърдението на приятелката ти. Смятам , че ако си плащаш таксата проблема е никакъв.


ох, сиско, сори за офф-а, ама не мога да не споделя, че както и да се преименуваш, винаги те познавам по правописа....  Laughing

# 22
  • Мнения: 1 858
Благодаря за забележката, не беше нарочно. А пък ако толкоз те дразни правописа  не чети мненията ми, просто ги подминавай!

# 23
Не сте прави в нашата градина не приемаме болни деца.Изрично ни е предупредила директорката.А мед сестрата проверява всяко едно сутрин.Ако по-късно се разкашля или сополиви се обаждаме да се го вземат.Съжалявам ама et ака.Дори един текнал нос е заразен.

# 24
ако не ходиш на работа и детето отсъства често от градина имат законното право да го изключат,основното предназначение на детските градини е да помагат на работещите родители.

# 25
  • Мнения: 7 821
ако не ходиш на работа и детето отсъства често от градина имат законното право да го изключат,основното предназначение на детските градини е да помагат на работещите родители.
А в градината как ще разберат дали работя или не  newsm78  Wink ?!?

# 26
  • Мнения: 7 391
ако не ходиш на работа и детето отсъства често от градина имат законното право да го изключат,основното предназначение на детските градини е да помагат на работещите родители.
                                                                                                                                                             Глупости.Това изобщо не е вярно.Никъде не пише ,че трябва да работиш.Предназначението на детските ясли и градини отдавна не е само това.При отсъствие подаваш само молба и няма лимит на отсъствията.Изключение прави само подготвителната група,но и там при определени условия можеш да отсъстваш по-дълго време.Ако някъде това е причината да отпишат детето пхросто е неправилно и законово необосновано.

# 27
  • Мнения: 574
ако не ходиш на работа и детето отсъства често от градина имат законното право да го изключат,основното предназначение на детските градини е да помагат на работещите родители.
Глупости.Това изобщо не е вярно.Никъде не пише ,че трябва да работиш.Предназначението на детските ясли и градини отдавна не е само това.При отсъствие подаваш само молба и няма лимит на отсъствията.Изключение прави само подготвителната група,но и там при определени условия можеш да отсъстваш по-дълго време.Ако някъде това е причината да отпишат детето пхросто е неправилно и законово необосновано.
Да ,при вас може да е така, но например в нашата градина се представят бележки от работодателя , че работиш. А и не би било честно ако някой родители се бъхтят по цял ден и накрая да дават пари за гледачка, а други да си пият кафенцето с приятелки и детето им да е в градина. Знам , че има и такива ,които не работят , защото им е трудно с детето да си търсят работа.
Вече отпадна районирането и все пак трябва да има някъкви условия за приемането на децата.

# 28
  • Мнения: 458
Ок и за мен е не справедливо работещата майка да наеме гледачка а не работещата да си даде детето на градина и да си пие кафето.Но кажете справедливо ли е само заради това че единия родител е безработен да не се позволи на детето да посещава детското заведение и да не се образова.Щото съгласете си че в къщи едва ли ще го научиш на нещата които ги учат в градината.Та нали тази възраст сега е най важна да се научат да правят контакти с другите деца и да работят в колектив /т.е. с др.деца/.И кво излиза майкати /бащати /е безработен айде у вас да си те гледат.За мен не е чесно сори ако наскърбявам някого не е нарочно но така го чувствам. Confused

# 29
  • Мнения: 2 978
....но например в нашата градина се представят бележки от работодателя , че работиш. ............


Това е пълна глупост... Sick

Ами ако си търся работа, но не минавам през бюрото за безработни, каква бележка ще покажа?...... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт