Намирам се пред дилема.

  • 2 607
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Да, разбирам те много добре и аз съм пред подобна дилема. Предполагам, че ще я пробвам с яслата - ако стане, стане, ако не, ще я гледа свеки и без това много се обичат.

# 16
  • sofia
  • Мнения: 482
Каквото ти си решиш. Но аз не познавам майка, която тази есен си пусна детето и веднага се почнаха болести една след друга, сега всичките дечица са си в къщи и чакат пролетта - за втори опит с яслата.

Аз още отсега съм решила - БЕЗ ясли, направо на градина.

Особено пък ако свекърва ти е разбран човек - нищо лошо. А и нали се представяш какъв шок изпитва човек на възраст като го съкратят - направо човека си е обречен да си остане безработен. Т.е. - и вълкът сит, и агнето цяло.
 Жалко че мойта е млада, майка ми също, но си имам жена за тази цел.

# 17
  • Мнения: 3 164
ЗА бабата,
Има време за ДГ и обществен живот.

Абсолютно точно!!!

ех, що аз не бях пред такава дилема Sad

# 18
  • в семейството
  • Мнения: 404
Тъй като имаш избор за предпочитане е да го гледа свеки. А пък като стане време за детска градина - нека да ходи тогава. Е може да ти излиза понякога през носа  ooooh!, но нали е за детето  Heart Eyes....

# 19
  • Мнения: 35 968
Аз съм ЗА яслата. А ако се слу4и да се разболее, свекървата ще помоля да е насреща, щом като иска да помага.

най-правилното решение!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 857
Аз бих го оставила на свекървата, а към 2 години и 8, 9 месеца на ясла - да свикне малко преди градината.  Peace
   умно! и мацка, ще ми посочиш ли коя е тая ясла дето ще ти вземе детото на 2 години и 9 месеца????? няма такава - не искат щото е тъкмо аха аха за градина  Confused
тъй, че замисли се - не е въпроса само сценарий да има, а и да може да се реализира  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 311
Честно казано, аз на твое място бих си го пуснала на ясла, и бих си направила договорка с бабата, като е болно да го гледа.

Сина ми тръгна на ясла на годинка точно. В началото се разболя три пъти и след това като стана по-студено зимата и бяха много малко деца в яслата и нещата се закрепиха. Аз определено съм ЗА яслите, но пък и двете ни баби работят, та нямам и избор.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 336
аз съм за яслата
децата докато са малки много по-лесно свикват с обстановката и няма ревове и сълзи при воденето на по-големите
щерка ми я пуснах на година и три месеца и нито за миг не съм съжалявала (още повече, че аз съм отгледана от баба и до ден днешен имам проблеми с общуването)
вярно е, че боледуваше малко по-честичко, но всичко на всичко за година и половина сме изпили три антибиотика

всичко си зависи от детето - пусни го и ако то не се чувства добре - викай свекървата на помощ

# 23
  • София
  • Мнения: 15 220
Бабата. И от 3г. нататък-на градина.

# 24
  • Мнения: 2 040
И аз съм ЗА яслата ... Нека да се събира с деца .. пък и в яслата смятам, че ще научи повече, покрай децата, отколкото в къщи с бабата ...  Grinning 

# 25
  • Мнения: 1 866
Аз пред същата дилема, но с майка ми която ми предложи да гледа дъщеря ми, избрах яслата. Ако обаче започне да боледува много, ще я спра. Предпочитам първо да опитам, защото майка ми живее на място, където детето ми със сигурност не ще види друго дете, а на мен ми се иска да започне да общува. Освен това може да спираш детето когато си поискаш, дори за разнообразие да я оставяш по някоя-друга седмица при свеки. И като е болно също. Това за мен е идеалният вариант.

# 26
  • Мнения: 54
Аз съм ЗА яслата. А ако се слу4и да се разболее, свекървата ще помоля да е насреща,  щом като иска да помага.

И аз така мисля.

# 27
  • София
  • Мнения: 276
Аз съм ЗА яслата. А ако се слу4и да се разболее, свекървата ще помоля да е насреща,  щом като иска да помага.
Моето мнение е същото, но решението си е твое, защото всеки, който те съветва го прави от негова гледна точка. Аз дадох детето си на ясла една седмица преди да навърши 2 г. , т. к. нямаше кой друг да го гледа. Преди това боледуваше често, като тръгна- пак, но нямам избор. Успокоявам се, че той много обича да ходи там и да е с децата, а и виждам, че научи много полезни неща.  Успех в избора. Каквото и да решиш, ще бъде добре, защото ти като майка си познаваш най-добре детето.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Бабата. И от 3г. нататък-на градина.

Абсолютно ЗА! Болестите не са за пренебрегване.

# 29
  • Мнения: 421
С две ръце за бабата, подкрепям мнението на Шани

Общи условия

Активация на акаунт