Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 111-тa тема

  • 182 111
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 15 517
Тайна с какъв сос е полято бутчето?
Те са варени с този сос.Има половин чашка вода, лъжица лимон с мед и джинджифил, лъжица соев сос, лъжичка горчица, половин чашка кока-кола, щипка гарам масала,забравих и лъжичка червен пипер и малко черен пипер.Първо ги изпържих с малко масло и олио и после залях с тази смес и си клокочеха на слаб огън докато се свариха.Накрая сложих една кофичка кисело мляко и повря още 5 минути.Сервира се върху сварен ориз. Ориза го варих само със сол, вода, масло и черен пипер!

Последна редакция: сб, 10 авг 2013, 13:35 от Тайна

# 46
  • Мнения: 947
Тази рецепта за бутчетата изглежда уникалнаааа! Simple Smile Simple Smile Непременно ще се пробва, благодаря, Сънлайт
Благодаря и за баничките мъфини, както и на фио за рецептите за крем патисиер и помощта за кошнички и тарталетки Simple Smile
Ето и от мен един класически френски десерт, клафути с кайсии и сметана
http://cuisinaria.blogspot.com/2013/08/blog-post_10.html

# 47
  • Мнения: 92
Много се извинявам, хич не обичам да спамя, но горната снимка на банички - мъфини ме подсети за снимка и  рецепта от темата, която съм виждала, и все се каня да направя. Сместа беше с яйца и сирене,  и се сипваше във форми за мъфини. Изглеждаха едни такива пухкави като гъбки. Някой сеща ли се по несвързаното ми описание за кое питам? Laughing


Джеронимо да не са тези ми яйчени мъфини?

# 48
  • Мнения: 9 157
Тази рецепта за бутчетата изглежда уникалнаааа! Simple Smile Simple Smile Непременно ще се пробва, благодаря, Сънлайт

само дето Тайна им даде рецептЕто  Peace

Джеронимо, щом е пухкаво и е яйце със сирене, виж и тези фланове на Еликсирчето  http://pep-4o.blogspot.com/2012/07/blog-post_08.html и тук при нея http://kulinarenelixir.blogspot.com/2012/06/blog-post_22.html

# 49
  • sofia
  • Мнения: 1 191
Баница:


Щрудел:

# 50
  • Мнения: 7 779
бъркани яйца по много древна рецепта

         

# 51
  • Мнения: 4 606
От мен японска гьоза (gyoza). Ястието е китайско, както казва бат' Бонго с много древен произход, хаха (голям си бат' Бонго!), но е изключително популярно в Япония и познато в този вариант. Гьоза е азиатският вариант на пелмени, равиоли и каквото още се сетите с обикновено тесто от брашно, вода и сол и пълнеж, само че приготвено по-малко по различен начин, без да се варят, а пекат на тиган.



Тук преди печене, след като са оформени и в самия тиган.

Скрит текст:


# 52
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
 Katerina R., точно тази е рецептата, благодаря!   bouquet
Пепчо,много изкусителни предложения, като гледам основата е еднаква и задължително ще пробвам и този вариант.
Благодаря ви, както винаги сте много мили! Hug

# 53
  • Мнения: 114
Новата ми страст - булгур с грах и мента , невероятно сполучлива комбинация!


# 54
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Един закъснял отчет от мен: Дърпана баница, разни неща на скара, пърленки, свински джолан с картофи в гювеч, Супа от картофи и боб и Пудинг с извара.















Пожелавам прекрасна вечер на всички!

# 55
  • Мнения: 154
Обещах на *sve*, като направя нейната Кайсиева торта, да се отчета. Така че това направих за РД на свекърва ми и утре ще я опитаме.

# 56
  • София
  • Мнения: 15 517


Банички!

# 57
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 753
Тайна, мнoгo интересна рецепта за бутчетата и аз ще я прoбвам Simple Smile

Руми, и тук да кажа , че тoртата е уникат Simple Smile Ак0 има разрез искам и негo да видя Simple Smile

Катерина, и аз ще се възпoлзвам oт рецептата за яйчените мъфини Simple Smile

Oт мен Тoрта с бисквитки Oреo Simple Smile и РЕЦЕПТА  Mr. Green




# 58
  • Мнения: 4 606
Малко материал за ядене от мен - кифлички с локум, пилешки дроб със зеленчуци и ... как да го нарека на български, може би най-точно е солени еклери, а и се прави от парено тесто, само че със сирене в него - Cheddar Cheese Puffs Recipe









# 59
  • Мнения: 22 867

r.i.angelova, сигурна ли си, че е торта? Rolling Eyes Невероятна е, фантастична! Crazy    chef  chef  chef  bouquet

ani_d, и ти си страхотна! Heart Eyes   chef  bouquet Без дъх ме оставихте, момичета!    chef  bouquet

Изобщо всичко в новата тема е толкова апетитно и неустоимо, поздравления за всички! Heart Eyes    bouquet  chef  bouquet  chef  bouquet

 
Вкъщи зеленчукова крем супа, запеканка с тиквички, майонеза "Провансал", кексчета и една подарена красота. Heart Eyes
 

Последна редакция: нд, 11 авг 2013, 21:29 от labrex

Общи условия

Активация на акаунт