Макар и още далече, февруарското човече върви към четвърти рожден ден вече (50)

  • 58 174
  • 738
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 307
Юхче аз мислех,че по мотащи се от моите няма Simple SmileСтрашна работа е!И не само вкъщи се мотат,ми като тръгнем за някъде,голямо гледане и оглеждане на всичко около тях става, та трудно стигаме за където сме тръгнали:ooooh:
Колкото до ромите,нямам нищо против тях.Имам против от това,че се държат все едно сме им длъжни!


Честит празник на народните будители!

# 466
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Добро утро! Честит празник на всички! /пожелаха ми още дълги години да ги будя всяка сутрин я с нещо изтървано, я с включване на усилено радио  Embarassed /
Мики, бързо оздравявай и фейсконтрол на подсмърчащи персони! Peace
Ох, Пухе, тези палачинки изглеждат толкова мекички.... хм, хм.
Танче, днес успех на работа ти пожелавам. Ще свикнеш по-бързо от колкото си мислиш. 4 години на са много, а и мотива да докажеш, че можеш да се справиш е голям.
Оф, Борил е същия като Диди. Голямо моткане, голямо разкатаване и с претенции кое се облича първо, кое се съблича първо..... като баща си същия мотко! Grinning Побърква ме това, че държи винаги да съблече всичко от себе си, бааааавно, после почва да търси играчки гол (да не дава Господ да не намери това, което си е наумил да му прави компания) или се зазяпва на някъде... #Cussing out После се почва бавааааното обличане... Айде бъди на време на работа, а! #Crazy
Ооо, Юху, щастливка съм аз - Борил както се беше побъркал по празника, така вчера след всичките зомбита, тикви, духове и "скелепи" започна да крещи, че не иска повече да ги вижда, да му ги махнем от главата и т.н. Надявам се другата година да не се налага да купувам снакс с паяци, желирани очи, желирани вампирски зъби, маски на духове и т.н.  Mr. Green Не, че имам против да се увлича детето - мен ми е интересен момента, в който се ходи по къщите за сладки, но в тези темерутски времена смееш ли да похлопаш някъде!
Хубав ден от мен!

# 467
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
...
Хич не се кефя на Хелоуин и на истерията покрай него.  Crossing Arms Не знам какво ще правя ако Диди се зариби след години да го празнува.  ooooh!

Какво да правиш ... какво да правиш ... Ей, ме нА клекнАх и купих бонбони ... Ама се и изхвърлих - минаха само 3 деца и сега имам килО бонбони, а не ги искам вкъщи ...

Танче, ще се спровиш  Hug Успех  Flowers Four Leaf Clover

Честит празник, мами - защото вие сте първите будители на децата  Hug

# 468
  • Мнения: 163
Честит празник и от мен!  bouquet
Павлинка, много хубаво го каза! Peace
Алекс не се мотае.
От нетърпение скача от леглото в 6, вместо в 7 (за което трижди го проклинам) и започва да снове из къщата. Първата му работа е да отиде в стаята на кака си с гръмкото "Добро утро, како! Наспах се!". Grinning После общо взето бързо се облича и за половин час сме готови. Обаче по пътя за детска така се спира на всяка крачка, че ме влудява. Тъй че няма пълно щастие. Mr. Green

# 469
  • София
  • Мнения: 110
Далче, същата работа. Петичката на чорапа да е точно на мястото си, ако не е - не може да се намества по крака, трябва да се събуе и обуе наново. После на потник, блузки се издирват етикети, панделки и всякакви обозначения кое е отпред и кое отзад, "Нали така е, мамо? Нали така е правилно?", смешни опити да си запаше потник в панталона, желание да се среше сама, а всъщност само се разрошва с четката, въобщеее...  ooooh!

После общо взето бързо се облича и за половин час сме готови.

Диди е готова 15, макс 20 минути от момента на ставане. Май все пак бързо се оправя.  Thinking Crazy

През седмицата едвам я вдигам в 7:45, но в почивните дни от 7 почва да ми пробутва това "Наспах се!smile3516

Ла вида, бих се чувствала поласкана да съм будител за детето си, но в по-голямата част от времето се чувствам по-скоро като обслужващ персонал. Или в най-добрия случай дружка.  Mr. Green

# 470
  • Мнения: 163
Диди е готова 15, макс 20 минути от момента на ставане. Май все пак бързо се оправя.  Thinking Crazy
Абе, аз не мога да се оправя за 15 минути от леглото. Grinning
С времето за кафе, де. Laughing
Нали не бързаме за никъде, сутрин няма препирня, няма подканяне "Хайде, де, по-бързо!" и някак всичко тече по мед и масло. Peace

# 471
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Юхче, НЕ така  Crossing Arms Нали знаем и сме виждали как рисува Диди и как свързва числата в картинка Simple Smile Кой я е научил и подтикнал? Май не аз и госпожите в ДГ Simple Smile А и кой я води на "Концерти на възглавници"? Ти си тази, която дори и да не си признаваш "будиш" у детето си и интерес, и вкус, и любопитство  Hug

# 472
  • Варна
  • Мнения: 692
Добро утро!
Мики, оправяй се бързо- фрешове от лимон, портокал; кивита, мед, ама ти си го знаеш де.
Танче, успех на новата работа, ще влезеш бързо в ритъм! Само малките да са здрави и да ходят на градина.

За мотането - говорете ми, говорете ми... Сутрин докато го накарам да стане, после започва гонене да се облече, в ръце с някоя играчка, обличаме един ръкав, премятаме играчката в другата ръка, после пак за другия ръкав, по някое време я изпусне, настава паника...Ама не искал с тази блуза, с тези чорапи, ама чорапчето е усукано. После тръгваме за градина, спираме да видим емблемата на всяка кола- това е БМВ, това е опел, я коте, може ли да го пипна, искам това камъче и т.н...

За тръшкането -кажете ми, моля, че и вашите са така. Ядосва се, докато играе - напр. нарежда строител, нещо не стане, както го иска, започва истерия, хвърля играчката. Носи 100 неща в ръцете си, но изпуска нещо и се ядосва и започва пак. Как да му контролирам яда? Напоследък го оставям да мине стихията, отивам и не коментирам хвърлянето, а го похвалвам за това, че се е успокоил сам, после в по-подходящ момент анализирам ситуацията.

Хелоуин не го тача, но в следващите години сигурно ще ми се наложи да вляза в духа на празника Mr. Green като гледам каква масова истерия е по молове, магазини, че и в детските градини вече.


Последна редакция: пт, 01 ное 2013, 10:29 от Amica

# 473
  • София
  • Мнения: 110
Юхче, НЕ така  Crossing Arms Нали знаем и сме виждали как рисува Диди и как свързва числата в картинка Simple Smile Кой я е научил и подтикнал? Май не аз и госпожите в ДГ Simple Smile А и кой я води на "Концерти на възглавници"? Ти си тази, която дори и да не си признаваш "будиш" у детето си и интерес, и вкус, и любопитство  Hug

Бе нищо не съм подтиквала. Хубу де, ако разрешите да си поиграем на думи, не съм съгласна да съм тип учител и будител, по-скоро съм фасилитатор - гледам накъде вървят нещата, към какво се проявява интерес и го подхранвам. Тоест си стоя отстрани тихичко, предоставям материали и чакам да ми се потърси помощ или одобрение за крайния резултат.  bowuu "Искаш ли да....?" и "Хайде да...." не постигат особен успех, освен ако не става въпрос за шоколад, гледане на клипчета или разходка.  Crazy

Коте, аз за 5-10 минутки съм готова.  bowuu Е, крайният резултат няма шанс да се класира за корица на женско списание, но е достатъчно, за да се появя сред хора.  Crazy

Амика, аз трябва да мълча по темите за тръшкането. Диди е много спокойна и ако не се изкефи на някоя игра, я зарязва (като прибира играчките, естествено).  Heart Eyes Тръшка се само в определени случаи, но то е колкото да не е без хич. То аз се тръшкам повече от нея.  Joy

# 474
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Леле, Амика! Ти описа Борил в борбата му с играчките! Всеки път като купя някоя играчка или ми подарят нещо ми настръхва косата дали ще му е лесно да борави с нея. Ако нещо не може да направи крещи, нервира се, но ако му предложа помощ става още по-зле.  ooooh! Но аз си го харесвам такъв... не мога да дам смислен отговор защо, обаче.. Мазохист ли съм.. Embarassed

Последна редакция: пт, 01 ное 2013, 10:43 от Dallcheto

# 475
  • Варна
  • Мнения: 692
Юхуу, мога само благородно да хлъцна и да тайничко да завиждам.
От край време съм го оставяла сам да взема решения за простичките неща- тази или онази блузка предпочиташ, с тази или с онази играчка искаш да играеш, е да, обаче дойде такъв момент, че започна да си отстоява мнението и точно за дребните неща не мога да се наложа, камоли за по-големите. Ами какво ще стане след няколко години като стане ученик: "Седни да си пишеш домашното!"-" Няма"; "Хайде да ходим на училище!" - "Няма". Mr. Green
Далчето, 1:1 . Опитвам се да предусетя бурята и да се намеся малко преди да е настъпила, така намалявам избухванията, но той все пак трябва сам да се научи да овладява емоциите си. Понякога има ефект.

Последна редакция: пт, 01 ное 2013, 10:57 от Amica

# 476
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 435
ДУ, девойки временни и постоянни!

Аз днешния празник не съм го чувствала като такъв от студентските години, дали не и от ученическите, а вчерашния пък - въобще.

Разбира се имахме разговор на тема вампири, духове, тиквени фенери и пр., но Калина повече я влече да се дегизира като принцеса, а Люда - като малкото пони, вероватно щото с такива костУми разполагаме към момента.

Танюшка, наслука! Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Дано да ти хареса, пък ако не - свят широк, раЛта наднича отвсякъде. За справянето, знам че се притесняваш, това е напълно нормално.

Хубав ден за ново начало е днес, дано ти е на късмет!

Иначе, не съм никак съгласна с Юхчевата, защото много от майките с 2+ малки деца са в трайна депресия, придружена с дефицит на вниманието и хиперактивност. А това не помага в службата, ама никак. Laughing

Далче, много се посмях на твоя пост, браво за високия дух, който поддържаш. Heart Eyes

Никич, радвам се за теб, а също и за очичките на Бо. Браво, че сте хванали проблема в зародиш!

Мики, ще пребориш вируса. Не се ядосвай - може да не е по служебен път дошъл, може да е от ясла, от транспорта, от 100 места. Можеш да пиеш парацетамол, даже нурофен, а в краен случай и Тайлол хот или Фервекс (макар че ако не ме лъже паметта,, си фен на хомеото). Ако имаш тежка хрема, можеш да капеш Виброцил.

Ей, хора, спрете се, вие се оплаквате за 1 дете, а аз имам ДВЕ такива (3 с лъв ми). Като, вервате или не, по-тутлявата е Калина. Но пък от Никича научих и нов ефективен трик за справяне със сутрешния стрес, може някой ден да го приложа (в пристъп на ярост). Joy

Юхчева, кво стана с емоциите, мернах нещо по-напред?

П.П. Ко станА неска в темата, а? Нещо в тон с песента „от сън дълбок се събуди!”

Последна редакция: пт, 01 ное 2013, 10:52 от Мяуче

# 477
  • София
  • Мнения: 110
Мяуче, аз явно съм попадала на някакви амбициозни майки, които правят всичко възможно, за да се справят с работата И с децата.  Thinking Е, извадката ми е от няколко човека, по-малко от 10, никак не е представителна.  Mr. Green Депресия не съм забелязала, единствено чувство на вина, че не се справят достатъчно добре с жонглирането (което хич не е така), което пък ги надъхва да дават още повече (на което аз се чудя за чий...  Rolling Eyes ).

Юхчева, кво стана с емоциите, мернах нещо по-напред?

Тъз седмица имах три важни и големи задачи, две се провалиха (по независещи от мен причини) и там резултат се очаква след 2 седмици до месец. Третото е голямо, но пък тривиално, което на мен ми носи голямо удоволствие - купуване на мебели. То е изпълнено и съм много доволна, щото голям зор видях.  bowuu Баш емоциите обаче се отлагат малко.  Crazy

Сутрешния ми стрес минава в момента, в който с Диди излезем навън. Обожавам разходката до градината.  Heart Eyes Тихо е, няма почти движение, диалозите са безценни направо - от една страна са неизбежните бисери, които излизат от тригодишните устенца, от друга страна имам чувството, че това е единственото време през деня, когато Диди наистина ме слуша какво ѝ говоря.  Crazy

# 478
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Танче, стискам палци ! Нека по вода да ти върви на новата работа ! Да разкажеш как е минало !  Hug

Пухии, как ми се приядоха палачинки и на менн ! Утре е събота, ще имам време да направя.

Лелеее, с обличането и при нас е така - много позната ситуация. Димана иска сама да се облече и съответно съблече, без помощ, а за някой неща не може още да се справи сама - наистина започва да плаче и да протестира, ако реша да помогна. И тя като Борил редовно търси някоя играчка или нещо за което се сети гола.  Mr. Green  И все иска с дънки да е на градинка, а нали госпожите искат само с клинчета или анцузи .  Tired А при излизането тримата - винаги мъжкия индивид е последен.  Mr. Green Аз успявам да се облека, гримира, да приготвя Диманка, списък да направя / ако ще ходим да пзарим и т.н./ а той никога не е готов навреме.

Мяуски, честит нов аватар ! Страхотен е!  Heart Eyes

Амика
, скоро не си писала май ! Радвам се да те "видя".  Hug Hug Сега, за тръшкането - установявам, че отчасти го прави за внимание. Когато е при нашите - там супер много й угаждат и вярвайте ми почне ли да реве за някоя глупост - примерно дядо й решил да й помогне с пъзела, а тя не иска, се започва 30 минутен рев, през цялото време те й говорят и предлагат нещо, показват, отвличат внимание и става още по-зле положението - няма ефект. Когато си е вкъщи, с мен и баща й и започне да плаче - еми, мълчим и това е, все едно я няма - и до 3-4 минути и сама млъква. В момента като че ли това работи повече.  Flutter И го обяснявам на майка ми, да прави така, а тя :"аммм, как ще оставя детето да реве?"  Tired

И така, радвам се и аз на активността на темата ни!

Честит празник на будителите ! Ла вида, честит празник !  Hug

# 479
  • София
  • Мнения: 110
Бе въобще всички сте се накиприли с нови аватари, подписи, послания. Страховит нов имиЧ.

1-2 стиснати палеца, ако обичате?

Общи условия

Активация на акаунт