Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 23

  • 61 595
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
 От начало и Ани приемаше Сигюлер , но след това преминахме на Монтелукаст и определено се чувстваше по-добре. Ние сменихме освен посочените и Ефира , а в момента взима Спирокаст . При него в първите няколко дни имаше осезаеми промени във кондицията( умора, промяна в дишането ).
  Всяко лято правим почивка от 2 месеца , през които приема по схема Бронховаксон , и незнам дали не си въобразявам но по време на почивката започва да расте много бързо ( номера на обувките и расте с 1.5 - 2 номера ). Дали някой от вас е забелязал подобно нещо?

# 16
  • Мнения: 16
Здравейте!Относно отпусканите досега безплатни лекарства за деца с асма.Отидох както всеки път в аптеката да взема на детето Монтелукаст и инхалаторния вентолин и аптекарката ми иска половината сума да си я доплатя понеже здравната каса неможела да изплаща вече парите.Обяснението и беше че здр.каса им е казала че или те трябва да покрият разликата или пациента защото парите свършват а явно и отговорноста им.Така че майки вземаите лекарствата докато си доплащаме и на половина защото скоро ще си плащаме цялата сума.Амин на здравната каса.

# 17
  • София
  • Мнения: 591
Nadka-24 - този вентолин за инхалатори  безплатен ли е бил? На нас не са ни казали такова нещо. През рецептурна книжка ли се изписва?

# 18
  • Мнения: 732
Става въпрос за помпичката вентолин,а не за Вентолин за инхалатори,това са различни продукти.Помпичката е безплатна по рецептурна книжка,както и бутоасмата и екозала например.

# 19
  • Мнения: 139
Бутоасмата не е вече безплатна,последният месец доплатих около 5 лв.

# 20
  • Мнения: 732
Възможно е,не съм взимала от 3 месеца.Идеята на поста ми беше за кой тип лекарствена форма става въпрос.

# 21
  • Мнения: 16
Да екозала имах предвид то си е пак вентолин но инхалаторен  беше безплатен сега не го взех защото имаме от първия,а нали и него трябва да заплатим затова го пропуснахме само Монтелукаст взехме този месец.Дано се оправят занапред нещата децата ни да го надраснат този период.При нас се провокира от вируси бактерии,а също му откриха и алергични компоненти  котешки косми и акари в домашен прах.И всичко  откакто тръгна на градина  чести хреми, кашлица антибиотик  и после пак о начало докато почна със свиркането и т.н.

# 22
  • Varna
  • Мнения: 417
Klem4e,какво става с резултатите?
Как е детенце?Стискам палци

# 23
  • Мнения: 1 351
Klem4e,какво става с резултатите?
Как е детенце?Стискам палци
Днес ми се обадиха от Генетика - цялото изследване ще има резултат към 06,09,2013г , защото ще правят профилактика на апаратурата си.
Тогава ще пиша и дай Боже да е хубава новината. Praynig

# 24
  • Мнения: 5 531
Клемче, стискаме палци и ние за добри новини.
Михаил направи преди една вечер внезапен спазъм. Събуди се към 4 сутринта с внезапна задушаваща кашлица, едвам дишаше, беше много уплашен и ревеше задавено през секундите в които успяваще да спре да кашля. Бая се почудих да хващам ли  за Токуда, но все пак направих инхалация с цяла ампула Пулмикорт, пръснах и вентолин  и нещата за около час се успокоиха. На сутринта естествено бяхме при д-р Лисички, няма и помен от спазъма. Но каза, че най вероятно нещо го е провокирали във въздуха защото към 4 сутринта са приели 2 деца с тежки пристъпи в отделението.

# 25
  • Мнения: 1 351
marychery
, голям кошмар сте преживели. Вашата астма на алергична основа ли е........Тошко един път само е правил така - миналата година , но ми изкара акълът . Правих инхалация със Екозал и дадох част от хапче Дехидрокортизон. На сутринта нямаше и помен от това , но .....наистина си беше страшничко.

# 26
  • Мнения: 5 531
Да на алергична основа е. Но Михаил повръща метилпреднизолона на фонтан, няма как да му дам хапче и  то докато се дави. Спаси ни Вентолина и Пулмикорта. И друг път е правил пристъпи, но този беше много гаден защото трудно поемаше въздух и се давеше много.

# 27
  • Мнения: 1 351
Метилпреднизолона е много гадно хапче - горчи страшно много - нищо чудно че го повръща. Тошко много лесно повръща каквото и да е и затова давам това хапче стрито и смесено със кисело мляко и много захар във една лъжичка , за да го глътне наведнъж.Всъщност само два пъти се е налагало да давам от октомври до сега .  Есента и зимата ще видим как ще се представим .
Дано само страховете и опасенията се окажат напразни относно ДНК теста за Муковисцидоза........., всичко друго ми изглежда като песен.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 379
Сингулер на сашета вземаме ние, на 20.08 го взех и не съм доплащала.
Дано така да си остане.
Като гледам колко сериозно е при някои положението и колко сте самоотвержени, шапка ви свалям за куража. Моята малка дъщеря реално за 1 година  е имала два тежки спазъма с хоспитализация и после 2 доста по-леки, които овладявме със сиропче вентолин за ден-два. От април е първо на Монтелукаст , полсе мина на Сингулер. Като първите три месеца беше и на Зиртек+Фликсоназе, сега лятото е в почивка и е само на Сингулер. Опитвам се да включа и хомеопатия, защото искам да се отървем от тия лекарста.   Но всеки път като хване вирус (сега сме с херпангина) умирама от страх, все съм на тръни, да не направи спазъм пак.  По цели нощи я дебна, как диша, засичам колко често диша , вслушвам се да доловя и най-малкия признак, дали не почват да и свирят гърдите.  Ето и сега дори не мога да заспя. Чувам я , че диша учестено, засякох до 25 вдишвания в минута, и станах да проверя, колко е нормата, като видях , че за нейната възрат е до 30 , се поуспокоих. Тя дори не кашля мнго, вероятно от позапушения нос и възпаленото гърло е малко по-честено дишането . Ама пусти страх. Embarassed

Последна редакция: нд, 25 авг 2013, 06:13 от Saly

# 29
  • Мнения: 1 351
Saly , кой лекар ви следи астмата и той ли назначава почивките за лекарствата за астма......По- доволна ли си от Сингулара и защо сменихте Монтелукаста ....Астмата ви със алергичен компонент ли е ........
Не се тревожи че подскачаш при най- малкото отклонение във състоянието на детенцето си - и аз съм така . Спя при Тошко , за да усетя ако стане нещо . Преслушвала съм го със слушалки по време на сън даже......луда работа. Със хомеопатия опитвах няколко пъти и все неуспешни се оказаха. Астмата е сериозно заболяване и цари едно мнение че мнооого рядко се получават нещата само със хомеопатия....Бъдете здрави   bouquet

Аз продължавам да чакам резултатите от ДНК теста и продължавам да се надявам на чудо  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт