Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 23

  • 61 834
  • 735
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 574
Момичета може ли при хреме да помогне инхалация само с ф.разтвор ,защото малкия е пак с хрема ,но все още не кашля много ,или направо да му направя инхалация с вентолин ,че и днес е събота  newsm78.

# 361
  • Germany
  • Мнения: 8 020
Аз бих направила само с физ. разтвор.

# 362
  • sf
  • Мнения: 10 253
Снощи в студа моя буквално за 5мин беше навън, ама търча яко и като се прибра , като почна едно стържене от дроба, кашляне, изправи ми косата  ooooh! днес бяхме на Боровец, нищо му няма  Rolling Eyes
От понеделник почва плуването.

Болничките бързо да се оправят  Hug

# 363
  • Мнения: 1 574
Моите ампули са по 5мг колко да сложа .цялата или половината ?
Понеже вентолина го разреждам с 2,5 та затова питам ,за първи път без вентолин ще я направя.

# 364
  • Мнения: 492
Момичета, има ли смисъл да ходя на ТЕЛК в понеделник. В етапната ни пише , че сме били лятото без лечение и сме имали един спазъм.Спираме сингулара и от есента сме само на флексотид.Има ли смисъл изобщо.Много ми е чудно как така само на флексотид.Бяхме 6 месеца на сингулар , 4 месеца на синг. и флексотид , а сега само на флексотид.

# 365
  • Мнения: 1 574
nnn82 ,Аз от скоро съм тук ,и много не му разбирам ,но щом му спират лекарство не значи ли ,че детето е по добре и няма нужда вече от двете лекарства.

# 366
  • Мнения: 732
Щом спират Сингулера,а оставят кортикостероида,не значи че е по добре детето,а просто че няма желания ефект от лекото лекарство(Сингулер) и за да не го тровят излишно го оставят само на тежката артилерия (кортикостероида).От ТЕЛК ги вълнува дали взима кортикостероид инхалаторен като постоянна терапия ,а не дали пие Сингулер.

# 367
  • Мнения: 1 574
Ето ние пак сме с тираж ,метилпреднизолон ще му бият още 6 дни .
Вентолин ,полмикорт ,алвокаст,новфилин ,за сега това ,много трудно диша ,да се надяваме ,че след инжекцията малко ще се поуспокои ,а и за капак зачервено гърло и антибиотик уж слаб  Sad
Това е болнично лечение ,само ,че в нас ,вече ми писна от болести .
Ако нещо не съм написала правилно ме извинете .Час по скоро да се оправят всички болни дечица. Praynig Praynig Praynig

# 368
  • Мнения: 5 234
Момичета, има ли смисъл да ходя на ТЕЛК в понеделник. В етапната ни пише , че сме били лятото без лечение и сме имали един спазъм.Спираме сингулара и от есента сме само на флексотид.Има ли смисъл изобщо.Много ми е чудно как така само на флексотид.Бяхме 6 месеца на сингулар , 4 месеца на синг. и флексотид , а сега само на флексотид.
Ами никога не се знае какво ще прецени комисията, така че защо да не се явите. Моето беше само на сингулер, без кортикостероид, без болничен престой, без снимка, с 5 спазъма за 1 година, а етапната епикриза беше от ЛЛ и в нея не пишеше нищо освен резултати от кръвни изледвания. Така, че - успех!  Peace
kroelahai, бързо оздравяване!  Hug

# 369
  • Мнения: 48 194
Ние сме извън болница, разбира се с лечение, инхалации, антибиотик и т.н.
Дори днес го пуснах на училище (е, имат само 4 часа)
Пръскаме този флексотид вече...да, наистина явно не е подобрение това че се спира сингулера

# 370
  • Мнения: 78
Ние сме с два престоя в болницата тази година. Първия път с диагноза пневмония, а втория - с астма. От 4 месеца сме на Сингулер. Диспансеризиран е при детски пулмолог. Изследванията му са хубави. Има ли причина да се интересувам от ТЕЛК?

# 371
  • Мнения: 319
Споменахте кръвни изследвания. Та се замислям имате ли изменения в кръвната картина? При нас винаги кръвната картина е идеална, когато има пристъп? При вас как е?

# 372
  • Мнения: 63
Здравейте, сина ми до скоро беше на фликсотид 2*3 сингулер и ериус. Отделно давам всякакви витамини и хранителни добавки. Но така или иначе всеки вирус, всяка хрема за няколко часа така се влошава, че картината накрая изглежда по един и същи начин - болница, урбазон 4-5 дни, инхалации с вентолин абе пълна програма. За 1 година е лежал 9 пъти в болница. Отделно има още няколко пристъпа, където съм го водила за урбазон при педито и съм се молила да му сложи само и само да му спеста поредното влизане. Сега му смениха фликсотида с пулмикорт. Какви са отзивите за пулмикорта има ли някои от вас при който е дал добър ефект Simple Smile

# 373
  • Мнения: 59
Олеле,съчувствам ви направо!И ние до преди 2-3 години бяхме същите,правени ли са тестове за алергии?При нас примерно в тоя период на боледуване ,когато детето всеки месец беше в болница със пристъп,в къщи сме си гледали котенца,а той е бил алергичен към тях,също така имаме към акари и домашен прах,след като се освободихме от всички плюшки,одяла,сменихме матрака и т.н.,положението е по-леко сега.Изолирайте всички възможни алергени,също вижте лекарствата,сироп за кашлица ,ние имахме от един ,който ползвахме системно,също и към витамини Марсиянци е имало детето,но аз го блъсках и насилвах в тоя период като луда ,за да му подсиля организма с една торба витамини и за имунитет,а то детето имало непоносимост и от там правило спазмите.Също така и към няколко антибиотика имаме.Картинката е следната,лепва вирусче ,лека хрема ,на втори ден подкашляне  и до вечерта го водя на лекар за да не се влоши,изписват ни АБ  и след приема той се разкашля и започва да свири.................
Общо взето вие сте майката,трябва внимателно да наблюдавате детето и да разберете кое го провокора,при нас тестовете бяха ориентир,както и наблюдения във времето,ако трябва си записвайте,което ни ковства около 3 години мъки по болници с урбазон и кислород.Бъдете и внимателни когато включвате ново лекарство,ние имаме и много лекарствени алергии,които причиняват спазъм.Сега за имунитет не давам абсолютно нищо,имам чувството ,че във този период на влошаване при нас ,през който съм давала какво ли не на детето за имунитет,витамини ,само алергичните реакции при нас бяха по-бурни,т.е. за мен има връзка,че колкото подсилвам уж организма ,той реагира по-бурно,с по-тежки алергични реакции.Сега давам само витамин ц от 2-3 години на сам.Успех и сили ви желая,дано да откриете бързо причинителя. Hug Praynig

# 374
  • Мнения: 5 532
За отчета да кажа само, че Михаил пак е със спазъм. Д-р Лисички каза че е лек, но и аз го заведох веднага. Сутринта започна да кашля със ставането, аз направих цяла ампула пулмикорт, отскочих до работата и на връщане спирката  ни беше Токуда. С хрипове двустранно е, удължава и свирка. Пак е на Вентолин.

Общи условия

Активация на акаунт