Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 23

  • 61 575
  • 735
  •   1
Отговори
# 540
  • София,
  • Мнения: 4 267
[А на ТЕЛК защо водите децата,трябва ли да го направя и аз?
 Hug

Това е личен избор - при условие, че детето ти е нон стоп болно, постоянно даваш пари за лекарства, за прегледи, логично е все пак и като си стоиш в къщи, без работа, във ваша полза е! Но минаването на ТЕЛК комисия си е трудничко. Необходимо е да имате добра история на заболяването, ако имате и други заболявания също е във ваша полза. Но най вече трябва да имате нагледно предписано лечение, което се изпълнява и спазва стриктно! Да имате рецептурна книжка, трябват Ви и листовете от всички прегледи, изследвания, епикиризи от болнични заведения в които детето е лежало също са от голяма полза. А ползата от ТЕЛКа е че след като го получите и е с 50 и над 50% ползвате парични помощи от социалните - като двойни детски, парична помощ под формата на пенсия, която се равнява на 70% от МРЗ - т.е. 217лв. Имате право и на други по дребни сумички, като пари за транспорт и социална интеграция, обучение и т.н.

Всъщност исках да попитам - някой по назад беше писал, че прави инхалации с бромхексин, може ли да обясни как и какъв разтвор купува - този инжекционният на ампулите ли? И как се дозира - видях че ампулата е от два милиграма?

# 541
  • Русе
  • Мнения: 57
Ние правим инхалации с Бромхексин.
Продават се под формата на ампула от 2мл. на цена 1,50лв.
Разреждам 1 към 2 с физ.разтвор.

# 542
  • София
  • Мнения: 934
Здравейте! Искам да ви попитам някой правил ли е компрес с извара на гърлото? Имам някои въпроси  newsm78
Аз съм правила и не бих повторила, не видях подобрение от него, а точно обратното, детето изстина още повече и разви и отит! Нито издърпа гнойта нито я загря, напротив, като го сволих забелязах че гърлото и е изстинало още повече, после и температура вдигна, а тъкмо я бях свалила! Пробвала съм и този с изварата и един друг с варени яйца и пудра захар! Никакъв ефект. Незная явно трябва да са правят вечер когато детето спи - за да се загрее и затопли, аз ги правих през деня, но едва ли щеше да го изтърпи вечерта!


Аз все пак опитах. Правих два дни. Детето се подобри, но и АБ пие.

# 543
  • тук и там
  • Мнения: 11 531
И аз включих тежката артирелия днес-Вентолин+Атровент+бромхексин+физ.разтвор.Снощи не сме спали цяла вечер-повръща 4-5 пъти от кашлица.Пулмикорта го спрях,започнах пак Фликсотида-ние сме на фликсотид през цялото време по 2 впръсквания два пъти дневно,казаха ни да пробваме Пулмикорт когато започне да кашля,но ефект не виждам никакъв.Вентолина на инхалатор не ни действа въобще-мисля си че детето не вдишва добре и  за това не и влияе,въпреки че ползвам спейсър , аеро чамбър или не знам точно как се казва...Този който инхалирам с небулизатор и действа добре-явно достига по-добре до бронхите и дробовете.Бързо оздравяване на останалите болни дечица и спокойни почивни дни!

# 544
  • Мнения: 1 574
Русенската мама веднага да сподели при кого води детенце на прегледи  Heart Eyes,аз също съм от Русе . Hug
Зитка ,много съжелявам ,че и ти си една от нас ,мама стресирана и уплашена  Sad,но заедно ще се справяме по добре .
Аз много трудно вече мога да се успокоя ,преживях най голяма загуба на света ,и от тогава вече от най малкото съм в паника ,няма как ,май и виенето на свят ми е от нерви . newsm78.Това лято ,когато Калоян се разболя от тогава се влошиха нещата при мен ,за мен той е всичко ,не мога да понасям ,че детето ми се мъчи ,как да дишам аз спокойно като децата ми постоянно са болни ,една седмица са здрави ,една болни ,но едно е детето да е обичайно болно ,друго е да се дави от кашлица ,да поввръща суполи ,и да получава тиражи ,такива малки невинни дечица ,пък как се мъчат . Sad

# 545
  • около Варна
  • Мнения: 1 084

kroelahai  Hug Много е трудно, когато са болни дечица, но ще видиш Калоянчо какъв здрав, палав младеж ще е след няколко години, ти си пази нервите и здравето/знам, че на думи е лесно/

# 546
  • Русе
  • Мнения: 57
kroelahai д-р  Дачев ни диспансира нас,то за съжаление май друг няма или поне аз незная. Сега доколкото разбрах пък щели да го правят завеждащ отделение и нямало да работи в кабинет - дано не е вярно  Praynig

# 547
  • Мнения: 47 982
Да се отчета с болки в гърлото и температура 37,5
И двете деца
Явно е вирус...отново ?! Съвсем скоро бяхме в болницата, просто  вече съм  Tired
Все още сме на 2*3 Фликсотид, дано повлияе дроба да е ОК поне този път

# 548
  • Мнения: 1 351
Здравейте , днес се върнахме от Александровска болница . Голяма  Sad  от към условия , но специалистите не са като нашите във Варна. Д-р Петрова ни беше лекуващ лекар , а всеки ден минаваше на визитация и проф. Переновска .
Правихме потни тестове - единият е отрицателен , вторият е граничен , но като цяло отхвърлят болестта Муковисцидоза .
Въпросът ми е следният - някой взимал ли е наскоро Ефира по Здравна каса и доплаща ли се нещо  newsm78.  Сменят ни Сингулара със Ефира, поради това че Монтелукаст изчезна от пазара.
Оказа се също че нашата Астма е на алергична основа , а не както ни я установиха във Варна НЕ алергична. Ще добавим и Ериус , защото прави и някакви сърбящи обриви , които изчезват и се появяват когато си поискат и немога да намеря някаква закономерност ......Увеличават ни Флексотита на 2х3 впръсквания...
Болничките да се оправят бързо Hug

# 549
  • Мнения: 139
6 лв се доплаща за ефира

# 550
  • Мнения: 732
От снощи и нашия батко е с температура.Боли го гърлото и му е затруднено дишането,въпреки че още не свири.Как все в почивните дни се разболяват не знам но е факт.Сега се моля и малкия да не го лепне,че не знам вече.

# 551
  • Мнения: 2 494
Момичета , имам нужда от спешен съвет!
Племенничката ми е на 11 години от 2 седмици кашля, първо и изписаха Суметролим, но след няколко дни без никакво подобрение им изписаха Синекод, либексин, вентолин, нофилин  Rolling Eyes Днес, на прегледа има мнго хрипове и обструкция , изписали са и Зинат , вентолин и либексин. И Преднизолон 5мг. Но въпроса е за Преднизолона, струва ни се , че дозата е много голяма днес сутринта 6, довечера 5, утре 5-4 и така намаляващо! Но 6 таблетки сега не е ли много голяма доза???? Тя е на 11 години, 32кг!

Много благодаря предварително!!!

# 552
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Момичета , имам нужда от спешен съвет!
Племенничката ми е на 11 години от 2 седмици кашля, първо и изписаха Суметролим, но след няколко дни без никакво подобрение им изписаха Синекод, либексин, вентолин, нофилин  Rolling Eyes Днес, на прегледа има мнго хрипове и обструкция , изписали са и Зинат , вентолин и либексин. И Преднизолон 5мг. Но въпроса е за Преднизолона, струва ни се , че дозата е много голяма днес сутринта 6, довечера 5, утре 5-4 и така намаляващо! Но 6 таблетки сега не е ли много голяма доза???? Тя е на 11 години, 32кг!

Много благодаря предварително!!!
Синекод и Вентолин са невъзможна комбинация и никога не се дават заедно. За мен това е най - бързия път към пневмония. Миля, че на Синекода е писано, че не бива да се приема заедно с бронходилататор. Случвало ми се е на Иван да ги изписват заедно.Как може доктор да изпише тази комбинация не ми го побира главата. За Преднизолона е най - добре да питате личната или друг доктор.

# 553
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 157
Момичета , имам нужда от спешен съвет!
Племенничката ми е на 11 години от 2 седмици кашля, първо и изписаха Суметролим, но след няколко дни без никакво подобрение им изписаха Синекод, либексин, вентолин, нофилин  Rolling Eyes Днес, на прегледа има мнго хрипове и обструкция , изписали са и Зинат , вентолин и либексин. И Преднизолон 5мг. Но въпроса е за Преднизолона, струва ни се , че дозата е много голяма днес сутринта 6, довечера 5, утре 5-4 и така намаляващо! Но 6 таблетки сега не е ли много голяма доза???? Тя е на 11 години, 32кг!

Много благодаря предварително!!!

Аз съм пила Преднизолон-6 таблетки дневно,но съм 50кг

# 554
  • Мнения: 2 494
И ние много се учудихме на комбинацията, но тя понеже имала трахеит, абе явно не е било добро лечение, щом стигна до преднизолон:( личния е отпуска, доктора, който го замества не е педиатър  и затова ходиха на частно... абе не ми се говори, дано се оправя поне Praynig

Общи условия

Активация на акаунт