Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 23

  • 61 816
  • 735
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 6 033
Аз сиропи давам, но както казах, ако има спазъм, чакаме да поотмине и тогава (все пак вентолин е включен в инхалации през това време). Последния път изписаха флудитек. Преди това успешно сме лекували бронхит с него, но сега така яко се разкашля, че го спряхме, и е по-добре. Оставам с впечатлението, че всеки път намирам разлики в действието на един и същи сироп - ако преди е помагал, после -не, и обратно  Rolling Eyes Шантава работа...
Вентолин на сироп веднъж е пила, и направи тахикардия, доста ни стресна  Confused Сега нямаме такъв проблем с вентолина разтвор  Peace

# 661
  • Мнения: 80
Здравейте!
Ние вече сме добре, но като чета има доста болнички дечица!Бързо оздравяване  Hug
Тази мъгла при нас много ни дразни, излезнем ли почва да кашля!
Като ви чета, направо се чудя колко съм си вредила на детето, колко Синекод е изпила при пристъпи, по предписание на лекаря  newsm78.
Ние на градина не ходим, миналата година и се събра общо един месец ходене и последиците бяха ужасни, отити, бронхити, операции-направо не искам да си спомням, тази година мислех да я пусна, но след този пристъп едва ли, но не заради астмата, а заради сърцето, тъкмо се пооправи, не напълно, но е много по-добре  ooooh!.
Вентолин сироп въобще не трябва да пием, заради сърцето, и не знам дали разтвора за инхалации не и вреди  newsm78
За потенето и малката се поти много, но ако тича, ако не е облечена много и не тича е добре, но лятото е вечно мокра!
Хубав ден на всички и бързо оздравяване на болничките  Hug

# 662
  • Мнения: 3 020
Много благодаря за отговорите на Раличка и ДонситаHug
Мисля да ги правя горе-долу през 3 часа.

Понеже прочетох последните 2 страници и  някой беше питал за обезвлажнител - при нас зимата е ужас, постоянно конденз и влага и се образува мухъл... всяко лято правехме ремонт и зимата наново  ooooh! това лято пропуснахме и резултатът беше, че малката изкара месец с ужасна кашлица.

Скоро пак правихме ремонт и купихме електрически обезвлажнител, ами толкова вода събира още отсега, а като съвсем застуди, не ми се мисли  ooooh!, ще трябва посред нощ да изсипваме контейнерчето, че се изключва като се препълни. Сега го пускаме само за през нощта и сутрин е препълнено. През деня сме навън и правя течение.

Има ефект, защото и капка не съм видяла по стъклата. Дано. Че не е евтин. А и ме е страх заради децата, защото мухълът е много вреден.

# 663
  • Мнения: 6 033
6tastliva mama, аз питах за обезвлажнителя  Hug Колко струваше вашият? Въобще не ми се инвестира голяма сума сега, защото това по всяка вероятност ще е последната ни зима в това жилище (ще строим етаж и вече безкрайно силно се надявам, че другата зима ще живеем в него  Praynig) От друга страна пък - в крайна сметка детенцето ми явно не го понася добре  Confused (все още това е само предположение, ако ми се потвърди, ще се замисля по-сериозно  Rolling Eyes
Zitka, много ми стана мъчно за детенцето ти,важно е, че вече е по-добре, дай Боже да оздравее напълно и да не си спомняте за проблемите  Hug При положение, че не може да приема вентолин, би ли споделила с какво овладявате спазмите? Можеш да се консултираш с доктор и евентуално да пробвате разтвора - при нас се понесе добре, въпреки, че не мога да кажа същото за сиропа Вентолин....

# 664
  • Мнения: 80
 Rallichka-не пием сиропа, а правим инхалации с Вентолин, уж казват че не е като сиропа,  но аз се съмнявам.Алерголожката каза, че не трябва да използваме Вентолин, сега като отидем ще я питам за това.Проблемите са ни много и не знам с кои по-напред да се справяме  newsm78.
И аз си мисля за обезвлажнител, защото имаме много конденз зимата, и е почнал да избива малко мухъл в стаята, а сме алергични и към плесен-но нещо по-евтино и ефективно, защото покрай алергиите много се охарчихме-сменихме почти всичко в къщи  #Crazy
Лека вечер момичета!

# 665
  • Мнения: 3 020
Момичета, евтин и ефикасен метод просто няма. Какво ли не опитахме, всяка зима "мухлясвахме" и лятото ремонтирахме, всичко изчиствахме и зимата пак наново  ooooh! . Ужасно беше, а всичко ни е ново и модерно  Blush

Взехме го от Практикер, един от най-евтините варианти - 200 лв.
Наши приятели са в къща и пак в кухнята имат мухъл, та Раличка, според мен няма да ти е излишен и за после.  Peace

# 666
  • Мнения: 1 351
Хайде и ние в числото - ужасна хрема и подкашляне , безтемпература  . Утре се чудя къде да го заведа  newsm78 , в понеделник винаги е лудница навсякъде . В Тубдиспансера ли ...или при Неделчева..........

# 667
  • Мнения: 5 532
Пак много ст еизписали, съжалявам за болничките. За Синекода - и на нас редовно ни го изписват, Нокога не съм го давала, нямам и намерение. Обяснили сте защо. Аз давам обикновено Мукосолван, започвам ден два след началото на спазъма, на Михаил мноог му помага да отхрачи.
Ние също години наред зимата имахме много влага, появяваше се и мухъл, слагах влагоуловители, мазах с какво ли не, няма ефект. Тази година изолирахме апартамента, уточнявам че живееме в тухлен блок. Засега нямам никакви забележки, но все пак все още е топло.
И накрая, от днес и Михаил подкашля, той в повечето случаи започва от нищото, без хрема е отново. Засега няма друго.

# 668
  • Мнения: 80
Добро утро!
Утре сме на алерголог и съм в ужас какво ще ни изпише  Sad
Още продължаваме с кашлицата, но е суха, сякаш нещо я дразни в гърлото, иначе поне хрема спря.
Може ли да споделите какви имуностимуланти давате-на алергичните деца-ние нищо на билкова основа, мед и всичките му производни-прополис, пчелно млечице не трябва да даваме, давах й Самбукос за белия дроб и мисля пак да взема.Давам и витамини, които са от плодове и зеленчуци, поръчвам ги от Щатите-хипоалергенни.
Бързо оздравяване на болничките и успешна нова седмица  Hug

# 669
  • Мнения: 48 148
На нас ни предложи терапията дето се слагаше няколко години, какво беше точно вече съм забравила...с малко количество алерген, сещате се... на мен са ми я правили като дете между другото- абе имаше ефект, ама временен. В момента съм със спазъм  Tired Верно е че години наред нямах, но...

# 670
  • Мнения: 6 033

Може ли да споделите какви имуностимуланти давате-на алергичните деца-ние нищо на билкова основа, мед и всичките му производни-прополис, пчелно млечице не трябва да даваме, и, поръчвам ги от Щатите-хипоалергенни.давах й Самбукос за белия дроб и мисля пак да взема.Давам и витамини, които са от плодове и зеленчуц
Бързо оздравяване на болничките и успешна нова седмица  Hug
А Самбукос не е ли сироп от бъз, т.е пак от билки  Rolling Eyes? Аз не се сещам за много имуностимулатори, които не са на основа билки. Може би е хубаво да включиш рибено масло и повече плодове/ зеленчуци. Ако не е алергично детето към ядки, също е добър вариант - но сурови (така са най-полезни).
Сега има Церезит на промоция в Кауфланд, знам, че не действа кой знае колко добре, но ще взема две и ще се опитам да си реша (поне временно) проблема. А за новия етаж се надявам да нямам нужда, планира се изолация, тухлена е къщата, та силно се надявам  Praynig И затова си търся нещо евтинко  Embarassed
Болничките да оздравяват  Hug

# 671
  • Мнения: 131
Моята бамбина от събота е ок ,само петък  вечерта беше със спазъм,овладях с Пулмикорт 1/2 доза и веднъж инхалация с вентолин.Детето като отиде на градина  и започва с кашлиците и секретите,там явно много и дразнят препаратите , с които почистват,имат мокети навсякъде и като играят 20 деца и става прекрасен развъдник,сега се чудя какво да правя,защото е последна година и е предучилищна група и трябва да ходи... Rolling Eyes
Оправя се , и като я пусна на градина максимум седмица и прави пристъпна кашлица....
Сега сутрин като стане има доста секрети и кашля отхрачващо,нищо не и давам към момента
Вашите дечица посещават ли детски градини,ясли?

# 672
  • Мнения: 6 033
Моето посещава  Peace Първа група е, и откакто стартира тази учебна година, вече има два спазъма  ooooh! Може да е от препаратите, а може и да е от вирусите, които си разменят там (тя така или иначе по друга причина спазми не е правила). За съжаление няма как да си я гледам вкъщи, освен ако не напусна работа. Тогава пък много ще се затрудним финансово. От друга страна, тя с голяма радост ходи на градинка, а и аз съм на мнение, че трябва да си се преболедува определен период в ДГ за адаптация (дано да е така и другата година да е по-леко положението с болестите  Praynig) Чувала съм за деца, които не са ходили на ДГ, като тръгнат в 1-ви клас боледуват както в 1-ва група в ДГ  Rolling Eyes Така, че аз поне ще стискам още, да видим как ще се развият нещата...

# 673
  • Мнения: 5 234
Как се ходи на работа като детето с астма на детска градина е все болно? Моето изкарва 3 дена и после кашля 1 месец. Аз недоизлекувано и кашлящо не искам да го пускам, щото после още по-лошо за него става.
Струва ми се, че изграждането на имунитет в ДГ при дете с астма просто не става, а даже напротив - затвърждава се астмата.  newsm78

# 674
  • Мнения: 6 033
Ако преценя, че положението много се влошава, сигурно ще си променя мнението, обаче за съжаление на този етап няма как да стоя вкъщи и да я гледам - нито имаме ТЕЛК (чакаме вече 4 месеца  ooooh!), нито баба на разположение (едната работи, другата е далече). По стечение на обстоятелствата изкарвам повече пари от ММ и съм преценила, че ще се опитаме с ДГ. Ако си намери той нова работа, може и да поостана вкъщи (което пак няма да е кой знае колко полезно за детето  Rolling Eyes)

Общи условия

Активация на акаунт