Има ли майки на пубери?

  • 4 069
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 437
Цитат на: _kalina_k


Кой, питам и аз Laughing ходи с една педя гол кръст и гол пъп и изсулени гащи в тоя студ! "Ти какво искаш бе мамо, да си загащя потник в бикините ли Shocked " - пита тя! Еми, да, това искам, толкова ли е фатално за имиджа Thinking  Laughing



Въобще не носи потник  , пък кръста и пъпа навънка.    " така всички ходят "  и това  е , върви се   #Bad Talk

# 16
  • Мнения: 1 269
Не видях тази тема,а пуснах за шестокласник!Какво да правим с мързела?Затегнах дисциплината,ама  без постоянно побутване не става ли? #Crazy  Thinking
 Close-mas:

# 17
  • Мнения: 1 533
Цитат на: pazzza
Не видях тази тема,а пуснах за шестокласник!Какво да правим с мързела?Затегнах дисциплината,ама  без постоянно побутване не става ли? #Crazy  Thinking
 Close-mas:


Мисля си, че за всяко дете е различно Thinking
Голямата ми дъщеря още от 1 клас си беше много самостоятелна, изобщо не правех разлика между природознание и родинознание Embarassed , на родителските срещи винаги я хвалеха /чак сега започнаха проблемите, но по-скоро с дисциплина/
Синът ми малко да отпусна фронта, /не че му стоя често на главата, но се налага отвреме навреме да отворя голямата уста/ и се започват забележки в бележника "без домашно" по туй-онуй, все нещо не разбрал, все недочул, все госпожата не казала това да го учат и се червя по родителски срещи. Яд ме е  понеже не е глупав, а все трябва да го ръчкам.

# 18
  • Мнения: 1 437
Цитат на: _kalina_k


Мисля си, че за всяко дете е различно Thinking
.

И аз мисля така. Така са претоварени с уроци , че не им остава време  за мързел. И да  и уплатня времето я записах на курс по български и литература.   Отиде и съботота в учене.Тя и неделята щеше да замине , ако не беше баща и .
 Laughing

# 19
Цитат на: dessi71
Цитат на: _kalina_k


Мисля си, че за всяко дете е различно Thinking
.

И аз мисля така. Така са претоварени с уроци , че не им остава време  за мързел. И да  и уплатня времето я записах на курс по български и литература.   Отиде и съботота в учене.Тя и неделята щеше да замине , ако не беше баща и .
 Laughing


Незнам в кой клас сте, ама нашата кака е в четвърти. И аз доскоро си мислех колко са претоварени горките, докато не установих как яко се мотаем и блеем в тавана. Тя все учи, все не и стига времето, а накрая се оказа, че примерно за половин час беше преписала само половин условие на една задача по математика. Мисля си дали пубертета не ги хваща вече по рано? Така като наблюдавам девойката - признаците са типични - отнесена, сменя 18 настроения за 1 минута и т.н.

# 20
  • Мнения: 3 479
Цитат на: _kalina_k
Цитат на: pazzza
Не видях тази тема,а пуснах за шестокласник!Какво да правим с мързела?Затегнах дисциплината,ама  без постоянно побутване не става ли? #Crazy  Thinking
 Close-mas:


Мисля си, че за всяко дете е различно Thinking
Голямата ми дъщеря още от 1 клас си беше много самостоятелна, изобщо не правех разлика между природознание и родинознание Embarassed , на родителските срещи винаги я хвалеха /чак сега започнаха проблемите, но по-скоро с дисциплина/
Синът ми малко да отпусна фронта, /не че му стоя често на главата, но се налага отвреме навреме да отворя голямата уста/ и се започват забележки в бележника "без домашно" по туй-онуй, все нещо не разбрал, все недочул, все госпожата не казала това да го учат и се червя по родителски срещи. Яд ме е  понеже не е глупав, а все трябва да го ръчкам.



Има си значение и пола, не е само до детето. Просто нямам позната с момче, която да не ми е разказала как синът й не иска да учи, трябва постоянно да се побутва, помайва се и го кара отгоре отгоре. Това поне важи за възрастта 2-7 клас, де да знам след туй може и към добро да тръгнат Thinking . И моят син е в 4 клас. Да не ви разправям какъв ужас е, направо някой път ми иде да ревна с глас. Всеки ден преглеждам тетрадки, изпитвам по разказвателните предмети, проверявам домашни. Миналата година бях изправена пред следният парадокс: проверявам едно домашно на сина ми по математика, а то пълно с грешки, викам си я да погледна по-предишните домашни, ужас и те пълни с грешки. Все едно това дете нищо не разбира от предмета. А на контролни и изпитвания в клас има само шестици, много рядко пет и половина и може би само една петица. И какво си мислите, като почнах редовно да проверявам домашните грешките престанаха. Той човекът като не го проверяваш го кара джаста-праста, хич не му пука какво пише в тетрадката. Понякога се чудя, да се смея ли или да плача.
Айде, извинявайте че много дълго стана, обаче това ми е болна тема, та рекох да споделя.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 190
Хайде и аз да споделя...
Моят хубостник е на 15 години - 9 клас. Толкова опърничав е станал, че все едно не е моето дете. Все за нещо съм му крива.
Е, как да не съм, като сутрин си оправя прическата с вода и излиза с влажна коса за училище без да слага шапка, че му се сплесквала. Като се върне от училище, постоянно виси на компютъра, дори не се сеща да яде / той си е злояд от малък и такъв си остана/. Вчера от 3 следобед до 9 и половина вечерта си говореха с един приятел през локалната мрежа нон стоп - играха до към 7, а после се сетиха да пишат домашни и да учат за контролно.
После редовно стои до към 12 часа и по-късно да гледа тв, а сутринта трябва да излиза в 7 - как ще се наспи и ще е работоспособен при 6 часа сън?!
Иначе не обича да скита по улиците и не му се нравят ракийката и виното / пу, пу/. За цигари също не съм забелязала. Дано и към наркотиците остане безразличен /когато беше 3 клас ходихме в музея на дрогата и бяхме много стреснати/, че много ме е страх от тоталното им разпространение сред все по-малки деца.
Е това е. А, забравих да спомена, че и на мъже се правим - бръснем вече мустаците!!!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Sunny bunny
Хайде и аз да споделя...
Моят хубостник е на 15 години - 9 клас. Толкова опърничав е станал, че все едно не е моето дете. Все за нещо съм му крива.
Е, как да не съм, като сутрин си оправя прическата с вода и излиза с влажна коса за училище без да слага шапка, че му се сплесквала. Като се върне от училище, постоянно виси на компютъра, дори не се сеща да яде / той си е злояд от малък и такъв си остана/. Вчера от 3 следобед до 9 и половина вечерта си говореха с един приятел през локалната мрежа нон стоп - играха до към 7, а после се сетиха да пишат домашни и да учат за контролно.
После редовно стои до към 12 часа и по-късно да гледа тв, а сутринта трябва да излиза в 7 - как ще се наспи и ще е работоспособен при 6 часа сън?!
Иначе не обича да скита по улиците и не му се нравят ракийката и виното / пу, пу/. За цигари също не съм забелязала. Дано и към наркотиците остане безразличен /когато беше 3 клас ходихме в музея на дрогата и бяхме много стреснати/, че много ме е страх от тоталното им разпространение сред все по-малки деца.
Е това е. А, забравих да спомена, че и на мъже се правим - бръснем вече мустаците!!!


И моя се бръсне, от миналата година и то не само мустаците. Thinking  Хиляда караници имахме, да не си обезкосми цялото тяло..краката имам предвид, незнам защо ама много се запънах на това му желание.Sad

За ходенето голи -- бясна съм, щото е болен. Гнойна ангина +синузит+ бронхит, в сряда ще го водя на преглед пак и за евентуална снимка на дробовете. В неделя виках спешно лекар у дома, че приличаше на парцал... Няколкото дни преди това въпреки, че беше болен и не на училище, си ходи на фитнес/доктора се хвана за главата ooooh! / , и пак имаше 'работа' навън с часове. На пъдар съм заприличала. Така ме е яд, че му казах, че ще му удържа 80-те лева които съм дала до момента за лекарства...
Малката слава Богу се държи и не се разболява. Praynig
А него ако можех, щях да го набия...щото вчера се изкъпа и час и половина седя гол и бос по боксерки. Въобще не знам къде му е акъла и на какъв език да говоря с него. Cry  Imp

# 23
Цитат на: Flash*

А него ако можех, щях да го набия...щото вчера се изкъпа и час и половина седя гол и бос по боксерки. Въобще не знам къде му е акъла и на какъв език да говоря с него. Cry  Imp

 
И нашият все си е гол - по къс ръкав и бос по цял ден. Ние с баща му сме се облякли с ватирани анцузи / 20 градуса е все пак/, а на него все му е горещо. Знам ли Thinking , може би си е от възрастта и хормоните му, които яко скачат  #Milti  #Milti  #Milti ?!!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 190
Аз бях гостът Embarassed !

# 25
  • Мнения: 2 051
Цитат на: pazzza
Не видях тази тема,а пуснах за шестокласник!Какво да правим с мързела?Затегнах дисциплината,ама  без постоянно побутване не става ли? #Crazy  Thinking
 Close-mas:

Сега видях темата ти. И аз имам шестокласник. И той вече не е пълен отличник както в отделенията. Но мисля, че е нормално. Все пак са на възраст, в която започват да се проявяват естествените им предпочитания, нагласи и интереси. Не можеш да искаш вече еднакво да го влече и химията и историята, например. От друга страна учебниците са им доста претрупани със специализирана информация, терминология, прекалено се акцентира върху фактологичната страна, не се обръща внимание върху аналитичната и т.н. Не всеки може да удържи да е отличник по всичко, а и не знам дали е толкова важно.
Аз никога не се карам за оценки, мисля че това би го превърнало в бележкар, нищо повече. Опитвам се да го науча да не зубри факти, а да ги съпоставя, сравнява. И като има някой път издънка да разбере какво е пропуснал и защо може да му е важно. Изобщо не ми пука, че госпожата по български му писала забележка задето не наизустил Imp  определението за незнамкаквоси.
Освен това съм горе-долу спокойна за него, защото за възрасттта си чете много и освен компютъра и футбола се интересува и от музика, книги и рисуване.

# 26
  • Мнения: 1 533
Флаш* и Съни, успокоявам се малко като ви чета. Явно проблемът е глобален, а не локален Simple Smile

Напоследък забелязвам, че Марта /въпросната деветокласничка/ сутрин си мие само косата в банята, защото забравя на мивката шампоана. Питам я защо не се къпе вечер, тя ми казва, че вечер се къпе, но косата ТРЯБВА да се измие сутринта, защото като спи се разваля прическата Shocked Питам я шапка слага ли - не, прическата не позволявала Shocked С прясно измита коса, на минусовите температури в 7 сутринта! Ужас! А доскоро бях спокойна, защото гледам че в задния джоб на увисналите й гащи се подмята някаква плетена шапка - мислех си че навън я слага! Слага я, трънки! Модата била такава, да ти се вее шапката от задния джоб Rolling Eyes Мдааа...

# 27
  • Мнения: 1 269
#ShockedАз след последната родителска среща   взех( решение естествено подкрепяна от мъжа ми)да сменимпрехваленото елитно училище! Thinking До сега за 6 години имаме 5 класни!1,2,3 клас по рисуване, #2gunfire в 4клас по български език ама с бебе и беше непрекъснато в болнични,в 5 клас по физическо #2gunfire  и тази година-6клас по англииски ама напусна и сега новата по англииски!Ниамало дисциплина в този клас повече от допустимото! #Silly Ами кои да ги грабне тиа деца!А децата ги познавам повачето от детската градина -страхотни хлапета,не са те виновни!И от хубави семеиства!Та ,дали не допускам грешка? Thinking  Close-mas:

# 28
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: pazzza
#ShockedАз след последната родителска среща   взех( решение естествено подкрепяна от мъжа ми)да сменимпрехваленото елитно училище! Thinking До сега за 6 години имаме 5 класни!1,2,3 клас по рисуване, #2gunfire в 4клас по български език ама с бебе и беше непрекъснато в болнични,в 5 клас по физическо #2gunfire  и тази година-6клас по англииски ама напусна и сега новата по англииски!Ниамало дисциплина в този клас повече от допустимото! #Silly Ами кои да ги грабне тиа деца!А децата ги познавам повачето от детската градина -страхотни хлапета,не са те виновни!И от хубави семеиства!Та ,дали не допускам грешка? Thinking  Close-mas:


Това текучество на учители и класни е много гадно,  егати късмета!
А твоето дете какво мисли по въпроса по преместването или не сте му казвали още?
За мен училището е изключително важно...ако прецените, че не получава качествено обучение, по-добре наистина сменете училището. То дисциплината си е дисциплина, те агънца няма да станат, деца са...но трябва да учат и да се научат да учат!
Обмислете и успех!

# 29
  • Мнения: 1 269
Това текучество на учители и класни е много гадно,  егати късмета!
А твоето дете какво мисли по въпроса по преместването или не сте му казвали още?
За мен училището е изключително важно...ако прецените, че не получава качествено обучение, по-добре наистина сменете училището. То дисциплината си е дисциплина, те агънца няма да станат, деца са...но трябва да учат и да се научат да учат!
Обмислете и успех![/quote]Zdraвей! Grinning Училището в което учи детето е много"елитно",ама лежи на стари лаври!А това в което го местим е нормално(надявам се) и класна ще му бъде проверена учителка с опит по бълг.език а по математика ни е позната и се надявам на обратна връзка! Rolling Eyes А цинът ми си поплака обаче като му казах ,4е ще ходи с половин час по-късно на училище и ,че не всеки ден ще имат по 7 часа и спря да реве! Grinning Дано да е за добро наистина!Детето ми е много добро,ама мързеливо и трябва да се намеся адекватно! Close-mas:

Общи условия

Активация на акаунт