Пациентки на ЦРЗ "Надежда"- д-р Стаменов, д-р Персенска, д-р Шефкетова- 13

  • 45 610
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Ето, Моме:

1- ва част  http://www.youtube.com/watch?v=dLE5ra84u4Y
2-ра част   http://www.youtube.com/watch?v=PcFr-CO_e-A

# 76
  • Мнения: 11 478
Шоко, мерси много, мисля, че и на останалите момичета ще е полезно  Hug

# 77
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Моля.   bouquet
И аз не знаех как се използва, ама като му дойде времето ще имам представа.

# 78
  • Мнения: 3 757
Моме, успех Praynig

# 79
  • Мнения: 105
Запис и от мен в темата. Предстои ми първа среща с д-р Стаменов септември месец, имам 2 неуспешни опита ИКСИ преди това в друга болница дано тук вече нещата ни се получат. Пожелавам на всички успех Simple Smile

# 80
  • Мнения: 15
Здравейте момичета ,
И аз пак да се присъединя към новата темичка , след един не успешен трансфер май месец .
Може ли да попитам до кога е Др. Персенска е в отпуска ,че ми предстои подготовка на документите за фонда а и дали някои знае Силвия дали е в отпуска или кога ще излиза.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Здравейте момичета ,
И аз пак да се присъединя към новата темичка , след един не успешен трансфер май месец .
Може ли да попитам до кога е Др. Персенска е в отпуска ,че ми предстои подготовка на документите за фонда а и дали някои знае Силвия дали е в отпуска или кога ще излиза.

Привет, viktorinox. Д-р Персенска е в отпуска до 25.08, според официално обявения график. От предишни постове на момичетата разбрах, че Силвия се е върнала от отпуска /освен ако не е излязла отново Simple Smile/, но не съм на 100 % сигурна.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 260
Здравейте момичета,да ви питам.Някоя от вас правила ли е ПГД и каква е цената?Също така кога се прави хистероскопия -кои дни от цикъла и каква е цената?Може ли по здравна каса да мине newsm78

# 83
  • Мнения: 110
Здравейте, по принцип първоначално се водих пациентка на д-р Стаменов, но така се получи, че  двата прегледа, които минах досега бяха при д-р Шефкетова. Предстоят ми едновременно лапароскопия и хистероскопия. Операциите ще ми ги направят на 8 - 10 ден от цикъла. Д-р Шефкетова каза, че тя ще ми направи операциите, но после видях, че в този период тя е в отпуск.
Можете ли да  ми кажете, как се постъпва в този случай, тъй като имам взета заповед от фонда и не искам да губя цял месец. Възможно ли е да запиша час за операция, а друг да ме оперира?

# 84
  • Мнения: 43
Здравейте, момичета!Мина първичният ми преглед при д-р Стаменов и се разбрахме да започнем събирането на яйцеклетки на ЕЦ.Каза ми да си запиша час за 9-10 ден от МЦ, но тъй като ще пътувам, искам да попитам как всъщност протича цялата процедура.Колко време е необходимо да оставам в София, през колко дни се правят прегледи, какви изследвания са необходими и т.н.Благодаря много предварително! Hug

# 85
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Здравейте, момичета!Мина първичният ми преглед при д-р Стаменов и се разбрахме да започнем събирането на яйцеклетки на ЕЦ.Каза ми да си запиша час за 9-10 ден от МЦ, но тъй като ще пътувам, искам да попитам как всъщност протича цялата процедура.Колко време е необходимо да оставам в София, през колко дни се правят прегледи, какви изследвания са необходими и т.н.Благодаря много предварително! Hug

Здравей, Ani_an. Добре дошла в отбора Simple Smile Процедурата е следната - отиваш на 9-10 ден, както д-р Стаменов ти е казал /аз лично ходя на 11 ден/, и той ти измерва колко е пораснал фоликулът. Ако прецени, че е достатъчно голям, те изпраща да дадеш кръв за хормони. Ако и техните нива са ОК, си готова за пункция. Изписва ти прегнил, който същата вечер трябва да се инжектира, един ден почиваш и на следващата сутрин гладна, жадна - трябва да си на линия. Ако обаче д-р Стаменов прецени, че фоликулът е още малък, ще те извика не  на следващия ден, а  на по-следващия на преглед, за да види как върви и кога евентуално може да е пункцията. Споделям ти опита си при д-р Персенска, но предполагам, че и при д-р Стаменов е същото. Приготви се, че събирането на Я. една по една е голяма игра на нерви и почти никога не можеш да планираш колко време ще останеш в София. Може 3 дни да се забавиш, може и цяла седмица. При мен така се случваше, че и трите ми прегледа на 11-ти ден се падаха в понеделник. Първия път пункцията ми беше чак в събота, втория - в сряда, а третия път не се стигна до пункция. Цяла седмица стоях в София и чаках фоликулът да порасне. Той обаче се запъна и не помръдна и се прибрах  Cry

Последна редакция: нд, 11 авг 2013, 16:21 от gallizia

# 86
  • Мнения: 51
А не можели да  събираме ембриони вместо яйцеклетки?

# 87
  • Благоевград
  • Мнения: 164
запис  bouquet

# 88
  • Варна
  • Мнения: 1 948
А не можели да  събираме ембриони вместо яйцеклетки?

Може, доколкото знам, дори е по-добре.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Момичета, имам въпросче. На ЕЦ съм. Събираме Я. всеки месец. Последния път обаче фоликулът ми заспа, не щя да порасне и го отписахме. Тогава док. ме повика на 2-рия ден от следващия МЦ, който чакам да ми дойде. Моля, споделете какво са ви правили, ако сте попадали в същата ситуация. Мерси Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт