Бремелинки от ВАРНА №3

  • 35 442
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 759
eli70o0, какво е СДВ? Среден дневен ...  newsm78

# 721
  • Варна
  • Мнения: 4 936
Средно Дневно Възнаграждение  Simple Smile

# 722
  • Мнения: 125
Пазят се точно от това, че може после след майчинство да не подадеш молба за напускане, а той няма право да те махне и да го прецакаш като искаш работно място и заплата докато детето ти навърши 3год. и даже да го съдиш, като със сигурност делото ще е в твоя полза. Аз имам познати, които изгоряха така, затова ти предложих вариянта да подпишеш предварително тази молба за напускане, за да са спокойни, че няма да имат проблем и няма да имаш претенции, а сега да ти свършат работа и да ти помогнат. Точно приятели най-много цакат и за жалост хората като са си патили вече не им се доверява, но ако предвариелно уредите всичко мисля, че няма да ти откажат, защото реално вече за тях няма да има никаква заплаха. Време имаш, защото договора се пуска още същия ден в НАП и влиза в сила, а имаш време до майчинството. Доколкото разбирам имаш приятели, към които да се обърнеш и можеш да им предложиш този вариянт като си уредите отношенията и вече всичко друго става за ден.
П.с. моя приятел, които се опари така от уж приятели после отказа и на брат си да осигури жена му и я оставиха със соц. майчинство.
да ти кажа се отказах да питам приятели.....и мъжа ми пое ангажимента разпитвайки клиентите си,дали са съгласни

# 723
  • Мнения: 164
момичета, понеже говорите за майчинство...аз нямам опит де, но искам да ви питам друго, макар и да е доста рано още, но предпочитам по-рано да се подготвя

във варна живеем на квартира, по лична карта адреса ми е в друг град, на мъжа ми също, но от студенти си живеем тук. За да се приеме детето в детска градина колко време трябва да съм с адресна ррегистрация във Варна? Достатъчно ли е само аз да се водя или и мъжа ми трябва? Имаме брак (ако това е от значение)

# 724
  • Мнения: 19
момичета, понеже говорите за майчинство...аз нямам опит де, но искам да ви питам друго, макар и да е доста рано още, но предпочитам по-рано да се подготвя

във варна живеем на квартира, по лична карта адреса ми е в друг град, на мъжа ми също, но от студенти си живеем тук. За да се приеме детето в детска градина колко време трябва да съм с адресна ррегистрация във Варна? Достатъчно ли е само аз да се водя или и мъжа ми трябва? Имаме брак (ако това е от значение)
Един от родителите трябва да е жител на Варна.Ама от колко време това незная

# 725
  • Варна
  • Мнения: 4 936
Би трябвало да няма срок от колко време, но е хубаво още преди раждане да си смениш постоянния адрес във Варна, ако ти е възможно и веднага ще ти кажа защо, освен ако следните неща ме те притесняват.
Ако не го смениш детето автоматично се записва на твоя адрес, а ти после трябва да подаваш всакакви декларации по постоянен адрес, което те задължава за пътуване. Такива декларации са за еднократна помощ при раждане, детски ако имаш право и каквито и да е взаимоотношения с държавни служби + всякакви документи на детето като акт за раждане и в последствие каквото се налага. Не може да регистрираш детето при раждане на някакъв адрес във Варна. Вписва се автоматично на адреса на майката и до навършване на 18г., върви 'комплект' с нея  Simple Smile което не е чудно   Laughing

# 726
  • Мнения: 0
Здравейте мами,
да задам и аз няколко предпразнични въпроса Simple Smile
-закъснява ли ви това обезщетение за майчинство/болест (45 дни) или кога се изплаща/срокове и къде може да се провери какво става там? имам стаж, ТД и всичко както трябва, но спрях работа към 10 март - 15 дни болничен и после втори за 45 дни до термина и още не съм получила нищо.... Cry а когато става въпрос аз да си плащам задълженията всичко трябва да стане веднага, ако не санкции.....
-точно ли ви изчислиха термина? от ЖК ми казаха 10.05, препоръчаха ми горещо един доктор в АГ (всичките ми приятелки са раждали при него) - той казва 20-22.05 и според него трябва да чакаме когато реши да излиза... но тогава какво правя аз чисто бюрократично от 10.05 - свършил ми е 45 дневния а следващия се издава от болницата при раждане?!

# 727
  • Варна
  • Мнения: 4 936
Miroslava7890, до колкото разбирам болничния и 45дневния за бременност и раждане са издадени март месец. В такъв случай срока на работодателя за подаване в НОИ е 15.04. Естествено работодателя може да го подаде веднага при добро желание, но това му е крайния срок. НОИ имат 15 работни дни срок за обработка и изплащане след подаването. Теоретично ако са подадени на 15.04 срока за изплащане е 12.05 заради почивните дни по Великден и сега. 45 дневния ще ти го изплатят на 3 транша-1 за март, щом се изплаща направо май месец може да ти пуснат и пари за април, а тези за май ги очаквай в края на май или поне 5дни след изтичането на отпуска.
При раждане след термин се издава нов болничен, но след раждането, за да се види за колко дни трябва да е продължението и се прави попринцип от лекаря, който е издал и 45- дни, а от болницата, където си родила се издава продължението.
За проверка какво става с документите-кога са внесени в Нои и как върви обработката ти препоръчвам да си извадиш ПИК и да си следиш нещата, защото така за в бъдеще ше получаваш информация и за майчинството.
Моят ПТР го изчислиха по ПРМ и повече коментар по въпроса даже не е имало. Единствения вариянт за друг начин на изчисление е трансфер при инвитро или доказана овулация.
Леко раждане!  Simple Smile

# 728
  • Мнения: 0
Ели, благодаря много за бързия отговор

# 729
  • Varna
  • Мнения: 201
Има ли нова тема ?? Simple Smile

# 730
  • Варна
  • Мнения: 633
неее, чакаме някой да пусне  Party

# 731
  • Varna
  • Мнения: 201
дано да е скоро Simple Smile аз съм с термин за август и чакам да се запозная с мами Simple Smile от варна разбира се ,е и времето да се оправи ..

# 732
  • Мнения: 126
НОВА ТЕМА


Ако имате желание можем да си направим списък с бременните и термините им на първа страница за улеснение Simple Smile

# 733
  • Мнения: 125
т'ва е много готина идея Simple Smile,да си запишем имената,термините,също и бях питала по-назад защо не се организираме бъдещи мамчета юни,юли,август,септември,също и нови мамчета(наскоро родили) да се видим да обменим мнения идеи newsm78
Лично аз избягвам майки дали от бременноста-да не ме натоварват или защото не искам да се влияя от чуждо мнение незнам newsm78,по ми е интересно бъдещите мамита как се готвят Rolling Eyes

# 734
  • Варна
  • Мнения: 4 936
стиляната, дала си много добра идеи за срещичка. Само да се оправи това време и аз съм за. Да разходим тумбитата и бебоците Simple Smile
В тоя ред на мисли да питам:има ли мами от центъра? Много ще е хубаво да се запознаем и да разхождаме после и бебоците Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт