От кога вода?

  • 1 219
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 042
ThinkingВода съм давала на дъщеря ми още от родилното, а на синът откакто се прибрахме в къщи /в родилното лекарите казваха да не се дава вода, а после педито каза да давам/.От първата седмица започнах да давам на синът ми чай на Хип за колики вместо вода / защото той много вода не пиеше и не можеше да му давам и вода и чай/. Но честно казано докато не стана на 6-7 месеца пиеше много малко вода, а е имало и дни в който изобщо не е пил.
[/size][/color]

# 16
  • Мнения: 445
След като дадох чай за колики Хип, Мартин спря да пие вода. Чак след като го отрязах с чая - към 4-5 месец, защото сметнах че вече не е необходимо да пие този чай, започнах да давам вода. Сега започна да пие повечко вода, което е добре.

# 17
  • Мнения: 52
Вики пие вода от 4ден в болницата ни даваха глюкоза за жълтеницата и после започнах ме преварена вода с малко захар

# 18
  • Мнения: 2 769
Вода докторите ми казаха да давам от раждането, че в края на юни беше горещо и щял да се обезводни! Той обаче не искаше и да я помирише и аз не настоявах, караше си само на кърма.
Чайче на Блевит започнах да предлагам през втория месец, а колко пиеше е отделен въпрос.

# 19
  • Мнения: 1 840
И на двете ми деца давах вода от самото раждане. Те си я искаха и пиеха доста. Особено ако е горещо. Бяха на кърма и наддаваха добре.

# 20
  • Русе
  • Мнения: 99
И аз давах вода още от родилното.А чайчета около10-15-тия ден,но видях,че не помагат и ги спрях.

# 21
  • Мнения: 4 392
Чаи против колики пиеше,но неохотно.Като минаха коликите не иска нито вода,нито чаи.Щом не иска,значи не трябва LaughingНе са глупави бебетата... Laughing

# 22
  • Мнения: 8
Не знам колко е големичко бебчето, но ако се кърмите няма нужда да пие вода(т.е. няма нужда от допълнителни течности, освен в екстремни ситуации за да не се стигне до обезводняване. Чак след като спрете да се кърмите или започнете да се отбивате трябва да започнеш да предлагаш водичка. Бебо само си знае от колко количество има нужда.

Последна редакция: ср, 08 фев 2006, 17:11 от Vivi

# 23
  • София
  • Мнения: 2 271
Вода, откакто го изписаха му давах. Отначалото преварена със захар, заради жълтеницата, после постепенно спрях захарта. Сега давам трапезна, без да  я преварявам.

# 24
  • Мнения: 418
Пробвах с вода още в родилното , а после в къщи с чай . И двете ги отказваше макар , че е лятно бебе . Беше на кърма до 9 месеца ако това има връзка.

# 25
  • Мнения: 252
от самото паждане пие вода а 4аи против колики от 2 седмица хип

# 26
  • Мнения: 1 840
Давах им вода от самото раждане. И двете бяха кърмени бебета. Предлагам водата - ако искат, пият; ако не искат - здраве. Но им я предлагах често. Без захар.

# 27
  • Мнения: 779
Вода давам от родилния дом, но не бих казала, че я пиеше особенно. Чай не иска, категорично ми отказа.

# 28
  • Мнения: 147
Първите дни давах преварена вода, след това започнах да давам чай на Хип против колики вместо водаи не усетих да е имал колики. Нямали сме безсънни нощи. На малкия чая много му харесва

# 29
  • Мнения: 212
Вода започнах да давам още от родилнота. Вкъщи продължих, като и добавях захар заради жълтеницата. Като започнаха коликите - към 15 ден, включих и чая на Хип. Откакто обаче не слагам захар във водата, не я иска, ама хич! И сме само на чай (вече не против колики, а за храносмилане) и сокчета. До края на втория месец бяхме на смесено хранене, после минахме само на АМ. Смятам, че ако е само на кърма бебето няма нужда от други течности.

Общи условия

Активация на акаунт