Счетоводител в нужда се познава 5

  • 39 854
  • 712
  •   1
Отговори
# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Как се изплаща болничен за гледане на дете до 18 години? Какъв процент от възнаграждението? Първите три дни от работодател, останалите от НОИ?

# 31
  • София
  • Мнения: 2 855
Как се изплаща болничен за гледане на дете до 18 години? Какъв процент от възнаграждението? Първите три дни от работодател, останалите от НОИ?

Да, така са ми го плащали - първите 3 дни от работодателя.

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Как се изплаща болничен за гледане на дете до 18 години? Какъв процент от възнаграждението? Първите три дни от работодател, останалите от НОИ?

Да, така са ми го плащали - първите 3 дни от работодателя.

А какъв е процентът?

# 33
  • София
  • Мнения: 2 855
Как се изплаща болничен за гледане на дете до 18 години? Какъв процент от възнаграждението? Първите три дни от работодател, останалите от НОИ?

Да, така са ми го плащали - първите 3 дни от работодателя.

А какъв е процентът?

70%, ето това намерих: § 22о. (Нов - ДВ, бр. 49 от 2010 г., в сила от 1.07.2010 г., изм., бр. 98 от 2010 г., в сила от
 1.01.2011 г., бр. 100 от 2011 г., в сила от 1.01.2012 г.) За периода до 31 декември 2012 г.:
 1. осигурителят изплаща на осигуреното лице за първия, втория и третия работен ден от
 временната неработоспособност 70 на сто от среднодневното брутно възнаграждение за месеца, в който е настъпила временната неработоспособност, но не по-малко от 70 на сто от
 среднодневното уговорено възнаграждение;

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Това го намерих и аз, но защо си мисля, че имаше разлика при болничен за дете  newsm78

# 35
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
Lady Brinne , благодаря за бързия отговор!   bouquet А колко процента е личната осигурителна вноска?  Embarassed

Написала съм в горния пост - 7.9%  Peace
Ох, мерси!  Embarassed Сутринта в бързината като четох, реших , че става въпрос за две отделни неща!  Crazy

# 36
  • Мнения: 47 981
От работодателя няма разлика в %, все си е 70%.
От НОИ има разлика в %, но мисля че е само за бременност и раждане- 90 %, иначе си е 80 %, независимо за теб или за детето...може и да бъркам

# 37
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
От работодателя няма разлика в %, все си е 70%.
От НОИ има разлика в %, но мисля че е само за бременност и раждане- 90 %, иначе си е 80 %, независимо за теб или за детето...може и да бъркам

Не бъркаш - така е. НОИ изплаща 80% от брутния осигурителен доход, но не повече от нетния осигурителен доход, осреднен на база предходните 18 месеца.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 6 323
Здравейте,имам следния проблем-май месец напуснах работа по взаимно съгласие.Вчера бившия ми работодател ми се обажда и ми заявява ,че му дължа 2.400лв за осигуровки за 2 год на зад защото не ми ги бил удържал.Ама как е възможно???Това си е негов проблем нали????Да не говорим,че не съм разписвала нито една ведомост за заплата през тези години.Не съм ползвала нито 1 ден платен годишен отпуск.Може ли да ми направи нещо?Моля помогнете!Потресена съм. newsm78

Не си разписвала, най-вероятно защото не е внасял осигуровки, макар, че от тази година няма значение.Отпуск- не се знае може и да си "ползвала" на документи.Когато напускаше изплатиха ли ти обезщетение за неизползван отпуск?Трябва да е написано в заповедта.

Иначе декларирането, удържането и внасянето на осиг.вноски са си негово задължение за служители на ТД.Нищо не може да ти направи, по скоро ти на него Wink.Най-добре си извади ПИК номер от НАП и си провери дали имаш регистриран ТД и дали са подавани Д1 и Д6.

# 39
  • Мнения: 121
Здравейте!
Има ли одобрена бланка за въвеждане на планиран платен годишен отпуск или мога да си направя таблица в Excel?Има ли задължителни реквизити, които да се съдържат в нея освен име, начална и крайна дата на отпуската, подпис на управителя?

# 40
  • София
  • Мнения: 2 855
Здравейте!
Има ли одобрена бланка за въвеждане на планиран платен годишен отпуск или мога да си направя таблица в Excel?Има ли задължителни реквизити, които да се съдържат в нея освен име, начална и крайна дата на отпуската, подпис на управителя?

Можеш и сама да си я направиш, може да сложиш освен имената на служителя, длъжност, име на фирма, брой дни платен отпуск, освен подпис на управителя, трябва и подпис на служителя - все пак желанието за отпуск е негово. Виждала съм на лист месеците разположени и с кръстчета се отбелязва платения плануван отпуск.

# 41
  • Мнения: 121
Mamasvetla, благодаря!  bouquet

# 42
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390

В сайта kik-info има бланка и покана до работниците, също заповед на управителя  Peace

# 43
  • Русе
  • Мнения: 116
Здравейте, редно ли е да се издава фактура на ФЛ, като на мястото на ЕГН се изпишат 9999...., тъй като ФЛ иска фактура, но не иска да си дава ЕГН-то ???
И ако я издадем така, после в дневника за продажбите ще ми приеме ли тези девятки?

# 44
  • Мнения: 14 418
Ми,не е редно според мен.Като не дава ЕГН-само касов бон,за фактура си е задължителен реквизит!

Общи условия

Активация на акаунт