Документи за започване на градина след лятната ваканция

  • 10 623
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 626
v_spasova, и аз така разсъждавам. Щерката до края на юли ходи в дежурна градина, защото нейната не работи 2 месеца. Контактна бележка ясно, че ще взема, но ако ми искат и останалите изследвания, няма да ги дам без бой Laughing

Редактирам се, защото успях да се свържа с градината. Искат ни само профилактичен преглед и контактна бележка.

# 16
  • Мнения: 15 379

Ето тук е събрана цялата информация от първа ръка: цък

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И аз да питам - чревните паразити, които се искат след 2-мес. отсъствие - какво се носи за тях? Контейнер, стъкло или и двете? И на някой дали ли са му направление за точно това изследване? Моето джи пи категорично ми отказва всяка година, а имам познати на които им дават...  newsm78

# 18
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Стана ми любопитно и разгледах публикуваното от Sourcherry. Сякаш съвпада с това което четох последно на таблото в нашата градина. По мои сметки (дано се окажат верни де) за нашето отсъствие от един месец (август) ще трябва само микробиология да правим. Миналата година нашия набор (2009) имахме задължително кръв, за урина не са ми споменавали не сме и давали. Приеха ни по документи от чиста ясла, само с контактна бележка от личен лекар нова. Тогава ни беше и консултацията, аз настоях да приложат и бележка от нея при документите от яслата.

# 19
  • Мнения: 5 513
Лятото го местих в 2 градини само с бележка от предходната.Като сложа и неговата стават 3.Сега ще ходим на море после пак е на градина.Ще взема бележка от доки само за периода от 31.08 до 08.09 въпреки че са 9 дена ,А на 10 е на градина/09.09/.Но все пак да няма изненади.

# 20
  • Мнения: 21 295
Аз утре отивам за направление и четвъртък да правим изследванията

# 21
  • Мнения: 21 295
Взех ги,четвъртък отиваме да изследваме

# 22
  • Мнения: 21 295
Оф,отложи се за другата седмица и не трябвало кръв а само бележките + за паразити,какво ме замаяват значи,направо да полудее човек,само това ще им занеса,че го каза бабата на моята дъщеря приятелката й,няма да я бодем я  Crazy

# 23
  • Мнения: 1 867
А знаете ли колко време са валидни изследванията за паразити от момента на  излизането на резултата?Мисля , че беше 14 дни , но не съм сигурна. А трябва да ги пусна, защото ще ходим пак на почивка и като се върнем те да станат през това време и веднага да може да тръгне на ДГ.

# 24
  • Мнения: 21 295
А знаете ли колко време са валидни изследванията за паразити от момента на  излизането на резултата?Мисля , че беше 14 дни , но не съм сигурна. А трябва да ги пусна, защото ще ходим пак на почивка и като се върнем те да станат през това време и веднага да може да тръгне на ДГ.
Мен ми казаха - да направя всичко,седмица преди датата на започване на градината  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 4 583
Паразити/микробиология - валидни са 14 дена. Според-зависи от лабораторията стават готови за 3-4, макс 5 дена.
Кръв и урина - валидни са 7 дена, като стават много бързо. В Цибалаб има резултати след 14 часа на същия ден, в които са дадени пробите.

# 26
  • Мнения: 21 295
v_spasova ,благодаря,не знаех за 14-те дни

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Само да споделя информация от "първа ръка" така да се каже. Вчера се обаждах в РИОКОЗ и в НЗОК, защото в градината ми бяха казали нещо различно, от това което пише в наредбата. Та официално се иска това:
- при всички случаи здравно-профилактична карта, попълнена и заверена от личен лекар; Плюс:
- при отсъствие от 3 до 30 дни - контактна бележка;
- при отсъствие от 30 до 60 дни - контактна бележка и паразитология (стъкло);
- при отсъствие над 60 дни - контактна бележка, паразитология и микробиология (контейнер);

Направление се полага за паразитологията на всички, за микробиологията само на 3-годишните, останалите си го плащат.

# 28
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
............
- при отсъствие над 60 дни - контактна бележка, паразитология и микробиология (контейнер);

Направление се полага за паразитологията на всички, за микробиологията само на 3-годишните, останалите си го плащат.
Явно ще трябва да правим и паразитология, и микробиология.... Thinking

# 29
  • София
  • Мнения: 23 124
Тая тема ме спаси отчасти.
Но да си кажа - егати и тъпата история с идиотските му изследвания, проби, бележки и какво ли не. Като че ли дъщеря ми се е заринали с всякакви паразити, докато не е ходила два месеца на градина.  ooooh! Разбирам, че има наредба, но ми идва в повече цялата тая разправия.

Общи условия

Активация на акаунт