Красотата на земята сме събрали във цветята! Лятото и цветята, тема 61

  • 43 688
  • 735
  •   1
Отговори
# 240
  • Schwarzwald
  • Мнения: 17
Здравейте!
Почти месец не съм се появявала в темата. Отпуск бях, после докато се адаптирам отново и докато въведа всичко в ред... Вчера цял ден в градината, днес съм реанимация - с болки и настинала Simple Smile
Обаче Ви чета!
Всичко преглеждам, кефя се на снимките Ви и си заплювам по някое цвете (и после го търся в ebay да си го купя  Wink).
Нещото, с което ще се отчета днес в снимки са теменужките ми.
Пресаждах ги преди 2 месеца и от 20 саксийки, изкарах 60 ! + отделно начупени листа, който вкорених и те вече са избили.
И сега се чудя какво да ги правя! Rolling Eyes








Хубава вечер желая на всички!   bouquet

# 241
  • Мнения: 166
На доста интересни неща попаднах тук. Записвам се да следя темата!

# 242
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
HAda , добре че съм седнала, че щях да падна. Останах изумена. Ти имаш цяла оранжерия с теменужки.

 Какво да ги правиш ли?

 Аз съм им мераклийка, нали ме четеш.  Blush Пращай, не връщам.  Simple Smile

 Казвай тайната за гледането им. Ториш ли, чупиш ли ги често, всички, всичко.  Praynig

# 243
  • Бургас
  • Мнения: 204
Ми Нели като имам що да не давам,и на мен са ми пращали много и нищо не искат в замяна,на два три пъти само се е случвало размяна.Що да не ти пратя като имам.Вчера боднах и едно листенце от теменужка,беше във вода и пуснало корени,но май същото като твоето.
Иначе като тръгна да пресаждам на някой имам детки,ще отделя и ще ви пращам.От другите листенца.
Циганчетата не мога ги издебна за семена,но много бързо пускат корен във вода.Ще чупя и от тях.
Утре ще си снимам жълтуркото,не е мръднало на ръст ама цъфти по-малко.
Нада,прекрасни са.Червена нямам.Много е красива!

# 244
  • Мнения: X

Миналогодишната петуния Simple Smile


# 245
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Dados , искаш да вземеш, ама виж къде живее.  Wink

# 246
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ох,красиви теменужки,красиви  Heart Eyes Завидях... Embarassed
Кучо,тази прекрасница Дара е мноого нежна  Hug

Агнес,утре отиваш да купиш от тези цветя и  за мен,а следобед те чакам с бебето в парка.... Naughty
Серизно пиша ей....

Нели,красота си показала пак  Hug

# 247
  • на 90 км от морето
  • Мнения: 298
Аххх, въздишам по тези теменужки. Красота  Heart Eyes Както и всички показани цветя  Hug

# 248
  • Мнения: 4 841
denima искрено благодаря  Hug Аз и на листенца съм доволна  Embarassed Знам, че няма да намеря същата разцветка, понеже те са хибриди и са на партиди. От моята имаше в саксията още едно мъничко растение отделно. СЛед време го отделих и ... цъфна бяло  Rolling Eyes ама свеки не се справи с него и загина.

Нели аз като имам ще пращам. Тази есен бях обрала всички листенца на единствената ми оцеляла глоксиния и доста от тях пуснаха луковички. Насях ги и доста от тях избиха на пролет. Раздавах и все още имам в нас няколко. Днес оставих две листенца от новите покупки на баба ми да се пробва и тя да прихване. Едното има цвят и ще го видя какво ще се пръкне от там. Ако е нещо  superuu с удоволствие ще изпращам.

Ох,красиви теменужки,красиви  Heart Eyes Завидях... Embarassed
Кучо,тази прекрасница Дара е мноого нежна  Hug

Агнес,утре отиваш да купиш от тези цветя и  за мен,а следобед те чакам с бебето в парка.... Naughty
Серизно пиша ей....

Нели,красота си показала пак  Hug

Утре сигурно няма да стане, че си имам сополанко в нас + бебето и  smile3511 ще ми е весело в нас. Но другата седмица като го пусна на ясла с удоволствие ще направим една разходка. Пък и за по лесно може да ми дойдеш на гости  Blush
Иначе утре така или иначе трябва да стигна до фотото на Борисова за едни снимки и ще мина пак през магазина да обера останалите. Имаше едно в сравнително добро състояние и едно дето определено нямаше да го бъде.

ку4оооооо имаш си една малка красавица  Hug

# 249
  • Бургас
  • Мнения: 204
Ами още утре ще отделя листенца и ще ги топна във вода.С Девичка сте от един град та ще гледам да пращам повече да си ги делите.
Миналата есен пробвах и аз със листа от глоксинии и във вода ми направиха грудки ама на 50% тоест половината от листата.Обаче пък не ми оцеляха всички,обикновено моря цветя зимата,този път ги опазих,а сега имам само две от тях ,като само едната има пъпка.Не знам какво им стана,стъблата бяха като прегризани а грудчиците ги изрових и са твърди,оставих ги ама...Много го харесвам това цвете обаче още не съм му хванала чалъма.Имах доста от миналата пролет които така и не покараха,от тази пролет всичките ми грудки са разлистиха.Обаче аз няма да се отказвам,все ще му хвана цаката.
То човек от опит се учи.
Иначе да не казвам голяма дума много ми вървят хипеаструмите.Някой хора се оплакват ,че не им цъфтят а пък при мен на следващата година са още по-едри и богати.Даже успях да си спася една загнила луковица.Избила е листенца от всякъде.
Не знам за вас може и аз да откачам ама имам чувството ,че някой цветя не ме харесват и съм решила да не ги мъча.Може и да съм споменавала и за повечето от вас да са непретенциозни,но тава са дифенбахия,гардения,циклама,азалия саксийна/градинските се развиват прекрасно/и стептокарпус,от последното няма да казвам колко уморих и пак нямам Sad

# 250
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Денима,много си мила,благодаря  Hug
Ако има в повече тогава пращай и за мен.Не само ти и  при мен някои цветя просто не ме харесват.Дифенбахията била като плевел...да,ама не.Три уморих,последната беше метър висока,като дърво.Сега чакам да преминат жегите и другия месец да си бодна луковицата от циклама,да видим дали и тази зима няма да ѝ понесе от мен... Confused
Та така,не си сама в борбата за цветен живот  Hug
Агнес,бързо да се оправят дечурлята  Hug

# 251
  • Бургас
  • Мнения: 204
Здрасти!!!Що не пишете бе хора.Аз си имам нова придобивка и наминах да се фукна.Подарък Heart Eyes
Розова кросандра,снимах я до оранжевата за сравнение.
http://media.snimka.bg/s1/2537/031318030.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/2537/031318033.jpg?r=0
Цветчето прецъфтява вече,но скоро ще има нови цветове и ще я снимам пак.
И снимки на жълтото мушкато,на последната е заедно с мушката от семена,бебета демек Mr. Green,за сравнение.От снимката си личи,че и листата му са доста дребни от на стандартните.
http://media.snimka.bg/s1/2537/031318035.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/2537/031318038.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/2537/031318040.jpg?r=0

# 252
  • Мнения: X
Аз имах циклама но... Rolling Eyes
остана само саксията от нея изобщо не успях да се справя.
Някой да знае нещо за ето това:



И нещо за късмет на всички:  Simple Smile

# 253
  • София
  • Мнения: 23 138

Някой да знае нещо за ето това:
Скрит текст:




Това е плектрантус. Лесно се гледа, много непретенцизно растение.

# 254
  • Бургас
  • Мнения: 204
Ей,бясна съм значи Twisted Evil smile3514 животното ми е отмъкнало една хоста,хора писна ми всичко да заравям в бутилки и работни саксии smile3518 големите не ги беше пипало.Утре пак ще ровя,то се е видяло и като знам колко пролетно цъфтящи съм си поръчала направо ми се реве,какво копане ме чака ooooh!Далиите ми още не могат да се съвземат от ваденето и местенето Cry
Мацето не се е явила на отчет за онова растение или цвете дето гони гадината #Cussing out
Да си покажа астрите поне.Само от тия двата цвята имам тази година,но и на това съм доволна,че нещо все бъркам с разсада.


Общи условия

Активация на акаунт