Re: Хламидия - тема 3!

  • 122 621
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 36
Ами ще се консултирам с него чак в края на седмицата и затова ми беше интересно какво означава. На мен това ми е първо изследване, а на съпруга ми е отрицателен теста....
Правим опити за бебе и сега се притеснявам какво означава този граничен резултат.

# 61
  • Мнения: 494
Хей Денис,

имам една голяяяяма чуденка.

от миналия октомври насам правя тестове за Хламидия. Всички такива от секрет са отрицателни (включителна ДНК от Геника).

имам нещо като развитие на резултатите, но като цяло съм ужасно объркана.
Октомври 2012
ИГГ - 15            реф 0 - 9 нег/9-11 - сива зона/> 11 положителен
секрет - отрицателен
лечение - Азакс по схема за двамата

Април 2013 само тези са правени в различна лаборатория!
Ig A 9.4      (-)отр.:под 9;гран.ст-т: 9-11;(+)пол.:над 11
 Ig M 9.5      (-) отр:под9;гран.ст-т:9-11Cry+) пол:над11
 Ig G 18.1      (-) отр:под9;гран.ст-т:9-11;(+) пол:над11
лечение - Вибрамицин, само аз
тествахме и партньора - и трите показателя варираха около 4 - 5 т.е. абсолютно отрицателни


Юли 2013
имг А - 6.9      <9 отр//9-11 сива зона//>9 положителен
имг М - 12.4   <9 отр//9-11 сива зона//>11 положителен
ДНК - разширен пакет (уреа, мико плазми, хламидия) - отрицателен
лечение Авелокс, по думите на док - "само за твое успокоение"
Септември 2013
ИГА 1.2 под 0.8 - отриц, 0.8-1.1 сива зона, над 1.2 положително
ИГМ 1.0  под 0.8 - отриц, 0.8-1.1 сива зона, над 1.2 положително
ИГГ 52.03 под 16 отриц, 16-22 сива зона, над 22 - положително


Доколкото разбирам повишеното ИГГ е резултат от приема на АБ, т.е може следващата една година още така високо да стои.

Но защо ИГА и ИГМ ми причиняват всичко това???

# 62
  • София
  • Мнения: 36 137
Хей Денис,

имам една голяяяяма чуденка.

от миналия октомври насам правя тестове за Хламидия. Всички такива от секрет са отрицателни (включителна ДНК от Геника).

имам нещо като развитие на резултатите, но като цяло съм ужасно объркана.
Октомври 2012
ИГГ - 15            реф 0 - 9 нег/9-11 - сива зона/> 11 положителен
секрет - отрицателен
лечение - Азакс по схема за двамата

Април 2013 само тези са правени в различна лаборатория!
Ig A 9.4      (-)отр.:под 9;гран.ст-т: 9-11;(+)пол.:над 11
 Ig M 9.5      (-) отр:под9;гран.ст-т:9-11Cry+) пол:над11
 Ig G 18.1      (-) отр:под9;гран.ст-т:9-11;(+) пол:над11
лечение - Вибрамицин, само аз
тествахме и партньора - и трите показателя варираха около 4 - 5 т.е. абсолютно отрицателни


Юли 2013
имг А - 6.9      <9 отр//9-11 сива зона//>9 положителен
имг М - 12.4   <9 отр//9-11 сива зона//>11 положителен
ДНК - разширен пакет (уреа, мико плазми, хламидия) - отрицателен
лечение Авелокс, по думите на док - "само за твое успокоение"
Септември 2013
ИГА 1.2 под 0.8 - отриц, 0.8-1.1 сива зона, над 1.2 положително
ИГМ 1.0  под 0.8 - отриц, 0.8-1.1 сива зона, над 1.2 положително
ИГГ 52.03 под 16 отриц, 16-22 сива зона, над 22 - положително


Доколкото разбирам повишеното ИГГ е резултат от приема на АБ, т.е може следващата една година още така високо да стои.

Но защо ИГА и ИГМ ми причиняват всичко това???



Последните резултати показват и ново заразяване /освен старата, минала инфекция/.
Задължително е винаги да се лекувате и двамата.
Консултирай се  и с друг специалист - много прилича на реинфекция и ако е така е гадно, защото по-трудно се лекува.
Не бързай да пиеш АБ - много добре трябва да се прецени вида на АБ и схемата на прием
На твое място бих се консултирала с поне още 2-ма лекари
При първото лечение, не сте се излекували и е грешка след това само ти да пиеш АБ - така щама мутира и лечението след това е по-трудно

# 63
  • Мнения: 295
Имам въпрос по отношение на ДНК изследването за хламидия. Четох в сайта на Геника, че в зависимост от това дали е долна или горна хламидоза има три вида изследвания: /цитирам/
- ДНК тест за Хламидия върху ендоцервикален секрет
- ДНК тест за Хламидия върху биопсичен материал от мястото на инфекция.
- ДНК тест за Хламидия върху менструална тъкан.
- Имуноензимен анализ за установяване наличието на Ig G антитела.

Как се разбира дали е горна или долна инфекцията? Мога ли направо да пусна изследване за горна?

И още нещо - някой ако е правил подобно изследване в Геника - какво е разширен пакет в изследването за Мико+Уреа+Хламидия? Има ли смисъл от него или само стандартния?

# 64
  • Мнения: 494
denis_d,

благодаря за отговора  Hug

На кратко - тази сутрин говорих с репр. АГ, тук във Варна. Бях пуснала кръвните и при тях миналата седмица (ИГА - "слабо пол"; ИГМ - отрицателен). Според док, след като съм пила почти всичко на нашия пазар, най-доброто което може да препоръча е 10 дена курс Зитромакс. (имам познати от Германия които могат да ми го доставят)

Тепърва ще се срещна и с док от моята си ин витро клиника да видя и той какво ще препоръча  Praynig

благодаря че винаги намираш време да напишеш нещо успокоително в такива стресови моменти : )

Имам въпрос по отношение на ДНК изследването за хламидия. Четох в сайта на Геника, че в зависимост от това дали е долна или горна хламидоза има три вида изследвания: /цитирам/
- ДНК тест за Хламидия върху ендоцервикален секрет
- ДНК тест за Хламидия върху биопсичен материал от мястото на инфекция.
- ДНК тест за Хламидия върху менструална тъкан.
- Имуноензимен анализ за установяване наличието на Ig G антитела.

Как се разбира дали е горна или долна инфекцията? Мога ли направо да пусна изследване за горна? и аз се чудех из тези дни, даже  мислех да звънна и да ги питам

И още нещо - някой ако е правил подобно изследване в Геника - какво е разширен пакет в изследването за Мико+Уреа+Хламидия? Има ли смисъл от него или само стандартния? Аз лично пуснах разширения, защото бях имала уреа плазма - за мен лично беше оправдано Simple Smile


# 65
  • София
  • Мнения: 781
Здравейте, момичета! Ето ме и мен в света на BG-mama Simple Smile. Досега бях само и единствено читател, но ето, че и аз проимах нужда от помощта ви. Ще се опитам да бъда кратка и съдържателна.
Наскоро се омъжих и искаме вече да работим за дете. Реших да отида на лекар, за да си направя изследвания (това съвпадна с появата на гъбички, последвана от цистит).

Изследването ми за хламидия е:

IgG 8,5 (попада в графа отрицателен резултат) 0-9 (отр.), 9-11 (гранич.), над 11 (пол.)
IgM 14,7 (попада в графа положителен)

От прочетеното тук стигам до заключението, че имам СВЕЖА ИНФЕКЦИЯ.

А въпросите ми са следните:
1. След като инфекцията е "свежа", означава ли това, че имам хламидията отскоро, или просто сега е пробила имуннта ми система, но си нося паразитчето отпреди? Изследването ми отпреди 2 г. показа изцяло отрицателни стойности, а след това не съм сменяла партньора си! Може ли просто сега да се е активирала?

2. Това че наскоро прекарах цистит, би ли могло да е причина за тези резултати и всъщност да няма хламидия, а нещо друго, което просто да прилича на нея?

Много ще съм ви благодарна за помощта! Часът ми при лекарката е чак в сряда и не мога да чакам до тогава, освен това на тях трябва да им теглиш думите с ченгел от устата!

# 66
  • Мнения: 494
Много ще съм ви благодарна за помощта! Часът ми при лекарката е чак в сряда и не мога да чакам до тогава, освен това на тях трябва да им теглиш думите с ченгел от устата!
Здравей,
не мога да отговоря на първия ти въпрос, но -
моят сравнително кратък, но интензивен опит ме научи на две неща, а именно
- кръвните тестове не са особено достоверни - ако можеш направи теста и в друга лаборатория и потвърди този резултат.
- за прясна инфекция, към момента, най-точен би бил ДНК теста, който се прави в геника, на пример.

Цистита може да е следствие от Хламидията, не обратното Wink

П.С. аз лично имах ужасно преживяване на контролния тест през лятото. В една лаборатория ИГА +, ИГМ -, три дена по късно в друга ИГА -; ИГМ + (стойностите съм ги споменавала в предишни постове) а ДНК-то беше отрицателно.  Angry
Настоявай док да вземе секрет, занеси го в Геника и поне ще знаеш има ли прясна инфекция или не.

Миналата сряда, на поредното обсъждане питах док, защо излизат толкова различни резултати, и той ми обясни че дори една прашинчица да попадне в пробата, може да даде грешен резултат, затова не се притеснявай, а засичай резултатите с допълнителни тестове : )

Успех : )

# 67
  • София
  • Мнения: 781
Здравей, Delusion22,
много ти благодаря за отговора и за информацията!!! Определено е много полезна! Ще направя втория кръвен още днес, а секрета чак в сряда.
Дано да няма прясно заразяване, че сме младоженци и не ми се развежда още Simple Smile))))

Deniss, надявам се да видиш резултатите ми и да ми помогнеш с тълкуването, че от толкова много четене тези дни, всичко ми е каша и не съм сигурна дали си ги разчитам правилно.

# 68
  • София
  • Мнения: 781
Здравейте отново,

Ходих до най-близката лаборатория (на Грийнберг) и там ми казаха, че изследват само IgA и IgG, а мен ме интересува най-вече да сравня резултатите на IgM, тъй като те са в графата положителен резултат... Затова се отказах и не знам дали постъпих правилно? Причината да си тръгна беше и грубото отношение на една от лаборантките, тя доста ми помогна да реша да си отида.

Някой има ли представа защо различните лаборатории не изследват едни и същи неща?

Благодаря ви предварително!

# 69
  • София
  • Мнения: 781
Момичета, извинявам се, ако писанията ми вече приличат на спам, но като съм започнала историята, май е хубаво да я довърша. Освен това искам да споделя, колко съм доволна и приятно изненадана от лабораторията на бул. "Ген. Столетов" 44 А.!!! След като прочетох във форума, че там е най-добре да се отиде, се отках от частните лаборатории и им се обадих да ми потвърдят в кой ден трябва да се отиде - може всеки ден, но резултатите се обработват в сряда.
Останах много приятно впечатлена, че момичето по телефона само ме попита какви са ми резултатите от предното изследване. Потвърди, че има свежа инфекция. Аз се разстроих и тя ме успокои, че се лекува и че може да има грешка в анализа. Като й казах, че имам постоянен партньор от години и че няма причина да има СВЕЖА ИНФЕКЦИЯ, тя каза, че може да са ме заразили при преглед (възможно е да не съм разбрала много добре, но май точно това каза...). А аз си правех преглед във връзка с течение и сърбеж точно месец преди изследването за хламидия!

Според вас възможно ли е такова заразяване при преглед????? Ако да, не е ли твърде страшно, за да е истина?????

# 70
  • София
  • Мнения: 16 691
Според вас възможно ли е такова заразяване при преглед????? Ако да, не е ли твърде страшно, за да е истина?????
не.
По-големия ти проблем е да се излекуваш, а не да мислиш откъде си се заразила ooooh! ooooh!

# 71
  • Варна
  • Мнения: 858
Blanca_82, явно не си чела достатъчно за хламидиите та да ти кажа че с нея може да се заразиш и от морето и от басейн и от обществена тоалетна и от къде ли не, незнам защо си мислиш че трябва да си спала с друг мъж че да имаш хламидия  Whistling

Денис, отново моля за съвет - преди месец и половина си пуснах изследване за хламидия - ИгГ ми излезна в сивата зона, ИгМ и ИгА - отрицателни. Лекувахме се 10 дни с Доксициклин и двамата без никакъв секс, след 40 даже повече дни пуснахме и двамата контрола при мен ИгГ е паднало от 21 на 9 при реф. - отрицателно под 9, но на ММ излезнаха ИгГ - 21 (т.е. положителен) и ИгА 1/32 при реф отрицателен титър 1/8.....И сега какво? Да ходи той на уролог, да пие нов АБ или....? Благодаря предварително  Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 36 137
Момичета, извинявам се, ако писанията ми вече приличат на спам, но като съм започнала историята, май е хубаво да я довърша. Освен това искам да споделя, колко съм доволна и приятно изненадана от лабораторията на бул. "Ген. Столетов" 44 А.!!! След като прочетох във форума, че там е най-добре да се отиде, се отках от частните лаборатории и им се обадих да ми потвърдят в кой ден трябва да се отиде - може всеки ден, но резултатите се обработват в сряда.
Останах много приятно впечатлена, че момичето по телефона само ме попита какви са ми резултатите от предното изследване. Потвърди, че има свежа инфекция. Аз се разстроих и тя ме успокои, че се лекува и че може да има грешка в анализа. Като й казах, че имам постоянен партньор от години и че няма причина да има СВЕЖА ИНФЕКЦИЯ, тя каза, че може да са ме заразили при преглед (възможно е да не съм разбрала много добре, но май точно това каза...). А аз си правех преглед във връзка с течение и сърбеж точно месец преди изследването за хламидия!

Според вас възможно ли е такова заразяване при преглед????? Ако да, не е ли твърде страшно, за да е истина?????

 Не  - и  много непочтено медицинско лице да твърди подобно нещо
Още повече, че трябва да е наясно що за патоген е Хламидията и как става заразяването.

# 73
  • София
  • Мнения: 36 137
dessiss 
ТМ има Хламидия
Може да изчака 30-40 дни за да се види как се движат антитела - да повтори Иг.А и Иг.Г и след това да отиде на уролог с двата резултата

# 74
  • София
  • Мнения: 781
Здравейте,

Четейки една статия за хламидиите (http://www.blitz.bg/article/11999) се натъкнах на тази информация:
"антибиотиците са само половината от терапията на хламидозата. Те унищожават инфекцията, намираща се в свободното междуклетъчно пространство. Обаче хламидиите са “заседнали” навътре в клетките, те не могат да бъдат достигнати. Затова се назначава имуномодулираща терапия. Тя настройва по такъв начин имунитета, че той да може да разпознае заразените клетки и да унищожи намиращите се в тях хламидии. Като цяло лечението продължава около 20 дни."
Някой от вас има ли представа какво представлява тази имуномодулираща терапия?

Общи условия

Активация на акаунт