За моментите, в които се чувстваме сами. Има ли ги?

  • 1 883
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 959
Напоследък са толкова много тея моменти. Липсва ми БГ, липсват ми роднините, липсва ми всичко. И напоследък толкова спомени ме наваляват- за детството, студенството, приятелите.... Казват че към такива спомени се връщаш само в най- трудните моменти в живота си. А още повече ме боли като чета БГ вестниците и се ядосвам за ситуацията там. Колкото и да искам да се върна да живея там, за момента това е лукс за мен като чета цените на жилищата и всичко останало. Хайде стига негативизъм.

# 16
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Скарлет4е,ако знаеШ само напоследък колко 4есто ми се слу4ва... Sad
А бях си създала някакъв относителен баланс до скоро и ми беШе добре. Но неЩата се променят. Confused
Ти пак си добре,4е имаШ съседи,които да ти помогнат. Ние в новата къЩа оЩе не познаваме добре по4ти никой от съседите или по_то4но сме на " Добър ден" и " Довиждане". Преди няколко дена си мислех кой би доШъл да ми помогне ако неЩо закъсам с колата или в къЩи. Отговорът е: най_вероятно никой. Мъжът ми работи много и винаги е супер зает ( понякога дори по телефона не мога да го намеря  #Cussing out). Братов4едка ми сигурно би направила вси4ко за да дойде,но и тя горката е с две деца,4е и на нова работа и едва ли може да отсъства освен ако не е въпрос на живот и смърт. Край. Други алтернативи нямам. Cry Демек както казваШе МОФ " помагат ми me myself and I". И как да не му стане самотно на 4овек... Cry Напоследък се 4увствам все по_4есто изморена от това,4е все трябва да съм онази, силната дето се оправя с вси4ко сама. Tired

# 17
  • Мнения: 4 458
Точно в петък си говорех с колежката, че ще експлоадирам тук вече  Mr. Green и че ми е ужасно самотно и мрачно и тъжно.... всичко което се сещате. Сама с 2 деца на ..... някой си край на света, без роднини, познати за приятели да не говорим.... Няма с кой 2 думи да обелиш, няма с кой да споделиш, да изпиеш дори едно кафе .....
Верно, с децата си говоря но ... то не е същото; с колегите общувам но... то е само служебно
Друго си е да излезеш след работа с приятели от сума време да си поприказвате....

В такива моменти си казвам : Да е жив и здрав този който е открил интернета и чата  Wink

# 18
  • Мнения: 398
Аз по принцип съм общителна натура и като дойдохме - хахо-хихи и сумати познанства завързах. Но пилците се броят на есен. Тези ни разочароваха, онези са много по-различни от нас, имахме едно семейство - една кръвна група, но се върнаха в БГ. И сега рядко се събираме с някой. Но понякога си казвам, че може и да е по-добре. Дори и само едни приятели да си намерим, но всичко да е истинско. Май от куп познати няма полза - само се ядосваш за щяло и нещяло. А иначе супер самотно ми беше като родих. Като чуех майка по телефона - рев, рев. Мина ми за една-две седмици, но в този момент наистина семейството ми липсваше страшно много.

# 19
  • Мнения: 1 370
Редовно изпадам в такива състояния, въпреки че имам около мен роднини и приятели. Но всеки си е със свойте задачи, а аз си оставам сама с детенцето ми (слава богу, че поне него си го имам, то ми е единственото щастие на този свят) и мрачните си мислите. Станала съм много чувствителна и затова се чувствам още по самотна. Много открит човек съм и мога да споделя всичко с всеки, но лошото е че тук винаги всички са заети с работа или са изморени. Вече ми писна и да си рева. Нямям думи, с които да опиша, колко ми липсват родителите ми Cry

# 20
  • Мнения: 29
Здравейте на всички Stop Съвсем случайно се рових из нета и достигнах до този форум и точно тази тема ме накара да се регистрирам и пиша Simple Smile
Моля ви дайте ми някакъв съвет,че ще се побаркам вече Sad......Наскоро се омъжих в Щатите (4-ри месеца), познавам мъжа ми от 2г Grinning и много го обичам та се престраших Laughing Но става вече от 3 месеца не работя и съм САМ САМИчКА ПО ЦЯЛ ДЕН!!!! Sad Много ми е скучно,нямам си приятели тук,нямам с кого една приказка да си кажа(а преди бях изключително общителна Rolling Eyes) .Тъжно ми е самичка,мъжа ми по цял ден е на работа( а и в момента е в смяна на работата си и само за това мисли!!!!), и аз се чувствам като изоставена...Той се мачи да ми обръща внимание,ама като се прибере и аз започвам да го питам каде е бил,с кого е говорил ...абе въобще плямпам нон-стоп и знам че това е досадно,той иска като се прибере да си почине....а пък аз говори нон-стоп....
Имам си куче, и се осещам че на него му говоря....... Cry
Моля ви дайте ми някои съвет ,че полудявам вече и ще се гръмна #2gunfire

Много ви благодаря Hug

# 21
  • Мнения: 822
Сама с 2 деца на ..... някой си край на света, без роднини, познати за приятели да не говорим.... Няма с кой 2 думи да обелиш, няма с кой да споделиш, да изпиеш дори едно кафе .....
Верно, с децата си говоря но ... то не е същото; с колегите общувам но... то е само служебно
Друго си е да излезеш след работа с приятели от сума време да си поприказвате....
В такива моменти си казвам : Да е жив и здрав този който е открил интернета и чата  Wink
Киара,да ти кажа честно,то и с приятелите не е по-различно...С някои се чуваме всеки ден по телефона,но срещите са не по-често от веднъж на две седмици-всеки си има работа,ангажименти и понякога като се прибереш вкъщи нямаш сили за нищо-дори да ядеш,иска ти се да оставиш всичко настрани,да се отпуснеш и да не мислиш за нищо...Аз поне така се чувствах преди.
Иначе на теб хем ти се чудя на акъла (в най-добрия смисъл на думата),хем ти се възхищавам...Това,което вече си направила,доказва,че си силна жена,та и с тези мигове ще се пребориш...Имаш цели две съкровища! Hug

Poupon,моите преживявания са 1:1 с описаното от теб.Вече си мисля,че е някаква закономерност,хората ,които са от моята кръвна група и наистина чувствам близки,да се връщат в България. newsm78 И Дивиана забегна натам.... Sad Hug

# 22
  • Мнения: 7 837

Моля ви дайте ми някои съвет ,че полудявам вече и ще се гръмна #2gunfire

Излизай по-често навън на разходки  Grinning Дори да обикаляш из магазините, пак е нещо.

# 23
  • Мнения: 398
Sladurana

- стой повече във форума - обсъждат се интересни неща
- работете за бебе да си имаш верен приятел Laughing
- няма ли клубове по интереси - музика, танци, спорт, рисуване - да се запознаеш с други хора
- други българки в твоя град

# 24
  • Мнения: 29
Ох,излизах на разходки постоянно ( нали и куче си имам)  Simple Smile ама като се прибера в къщи няма на кои да разкажа какво съм видяла...или да си побъбря с някои... Sad
Чувам се с наште поне през ден,ама не им казвам че съм толкова самотна( те на милите им е достатъчно мъчно че не съм с тях там), а ако им кажа ще кажат че аз съм си го избрала така( не в лошия смисъл на думата....)! Wink
Хубаво ,че поне имам компютър и да са живи и здрави форумите,иначе не знам.....
Мъча се да измисля нещо,като се постопли съм решила с мъжа ми да се научим да играем тенис Laughingхем ще имаме нещо като хоби заедно....ама дотогава поне още месец,месец и половина!!!! ooooh! Tired
Нямам си приятели,като ходя по магазините или реша да пробвам нещо няма даже кого да попитам дали ми отива.....и толкова много ми тежи!!!!!!Не знам.....,стана вече една година откакто не съм била в БГ,може пък просто носталгията да ме е хванала newsm78 или всичко накуп newsm78
А по принцип чак толкова сантиментална не съм.....ама ми се плачка в момента,като някое хлапе съм!!!!! Cry Confused
Аз имам приятелка от Бг тука,ама тя е на майната си.....А тука нито един БГ не съм срещала......
Ох,извинявайте че толкова трагично представям нещата, в крайна сметка нищо лошо не ми се е случило Laughing,но ми е мъчно че си нямам нито един приятел!!!!!Мъжа ми ми е всичко тука и друг си нямам!!!!!!!
Поздрави на всички Hug

# 25
  • Мнения: 3 394
напоследък съм толкова заета, че нямам време за носталгия!
Най-много ми липсват купоните, всяки петък, събота и неделя някъде с приятели или пък по вили........баси страхотния купонджийски живот имах!

 Cry

# 26
  • Мнения: 3 394
Сладуранке, аз от скука и тъпотия взех,че се научих и кола да карам и то с обратния волан-мислех,че никога няма да се престраша ама ей ме на сега  (с две шофьорски книжки)Whistling

# 27
  • Мнения: 7 837
А тука нито един БГ не съм срещала......

Разтърсете се, няма начин да няма  Laughing
Ние уж сме в малък град и на два пъти ни се случи из магазините да чуем родна реч  Grinning

А може и във форума да засечеш някоя мама на близо  Wink

# 28
  • Мнения: 29
Арвен, и кола се научих да карам тука.....даже след месец ми е изпита....Честно казано не знам какво да правя...а дано се стопли и дойде лятото,че поне на басейн да ходя,друго не измислям Party
Ама дотогава???? #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Поздрави

# 29
  • Мнения: 4 390
Учи език.
Чети книги.
Гледай филми.
Запиши нещо да учиш.
Спортувай /примерно/.
Намери си някакво хоби.
Извади от интернет различни интересни места /в твоя град/ и ги посети.

Общи условия

Активация на акаунт