Думите,които използвах в заглавието съвсем не са на въпросната дама.Журналистът цитира писателя Валентин Пламенов.
Аз също не съм човек,който се обгражда само с българи на всяка цена.
Думата ми беше и за това,че широко разпространено мнение е,че българите не се подкрепят,а дори си пречат понякога.Аз лично имам много познати в Германия,Англия и Испания и повечето твърдят,че не е така.И наистина мнозина от тях са получили голяма подкрепа точно от сънародници.
Докато тук,в Канада,а и от познати в Чикаго,чувам по-противоречиви мнения.Учудващо и объркващо за мен е,че хора,които първо ми разказват,как когато са дошли тук,някой ги е посрещнал на летището,друг им намерил квартира,трети им помогнал да се пренесат,четвърти да си намерят работа и т.н.т,след това ме съветват,че е по-добре " с българи да си нямаш работа".Това не са единични случаи.Явно всичко пак опира до човека....И може би и до това наше качество,да казваме на сивото черно и да обобщаваме. Нещо,което наистина не виждам в представители на другите нации...И те си правят мръсни номера,вярно е...Но не съм чула като националност да се самоопределят с "ние сме ..." и сами да си "лепват" черен "етикет".
Вярно е,че всеки от нас е минал и през разочарования,но колко по-хубаво би било,ако казвахме "Радвам се,че има българи..." или "Благодарен съм,че имаше българи,които ..." Просто,защото никой с нищо не ни е длъжен ,а с нас все някой се е отнесъл и човешки...
Лично аз се радвам,че има момичета,като mama B,които го правят   bouquet... и наистина ще бъде хубаво,техният глас да се чува по-силно...