Швеция

  • 83 913
  • 171
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 229
Много благодаря за отговора. Сега сме на етап подаване на документи. Синът ми се яви и на SAT, без подготовка, защото имаше една седмица преди явяване. Изкара 1360 точки от 1600, като математиката му е с почти максимален резултат. Дано е достатъчно. Едно последно питане: трябва ли желанията да се подредят и така върви класирането, или всеки университет сам си прави отделно класиране?
Синът ми основно се е самообучаване, и това да се справя сам няма да е проблем. Аз съм само логистика.
Хубав ден и благодаря за отделеното време.

# 166
  • Мнения: 286
Да подреждат се
Успех

# 167
  • Мнения: 229
Е, сега ще се видим в ново приключение с това подреждане. Като нямам информация ще е на онче бонче. Колко лесно беше, когато дъщеря ми кандидатстваше в Шотландия. Написа две желания, написа, че иска общежитие и всичко готово. С този младеж трудна работа. Прави портфолиа, писа игра, интервюта, и то защото иска нещо специфично профилирано. Едно инженерно да беше писал и до сега да сме забравили и кандидатстване и всичко. Хубава вечер на всички.

# 168
  • Мнения: 4 381
Поглеждам по съседски, че на моята държава темата изобщо не е активна.
Успех с кандидатстването, Майтрикс.

# 169
  • Мнения: 229
Благодаря за пожеланието, но се оказа, че агентката не е видяла, че срокът за кандидатстване е бил февруари. Само напразно държа SAT и изкара 1360 точки. Един отличен резултат без подготовка. Сега ни каза, че в Упсала и Лулея местата са заети и нямало второ класиране. Нищо, здраве да е. Гледах в Малмю, че има подобна специалност с изкуствен интелект и гейм програмиране, но по рейтинги е над хиляда в класации. Много ми е объркващо с тези класациии. И като е изтърван срока, ще се търси друга държава. Благодаря още веднъж, желая ви здраве и добро.

# 170
  • София
  • Мнения: 396
Здравейте, съжалявам, че се намесвам в темата ви, но бих искала да помоля за информация - ако имате възможност. На 15 май (живи и и здрави) трябва да пътувам от Стокхолм до Карлстад - купила съм билети за влака, но чета, че се очаква стачка на работещите в жп транспорта. Не успявам да намеря повече информация дали тази стачка ще засегне и моето направление. Вие дали сте попадали на подобна информация? Благодаря предварително!

# 171
  • Мнения: 10 991
Вие откъде купихте билетите за влака, SJ ли? Ако имате SJ Prio акаунт, мисля, че имаше флекс опция и може да ви върнат парите, ако не пътувате с влак... съответно да си купите билет за автобус, ако има по същото направление.
Аз преди 2 дни пътувах с влак Нюшопинг-Стокхолм, но като купувах билета, изрично кликнах на refund опцията, с 10 крони по-скъпо, но да ми е мирна главата. Защото ако си изпусна влака, заради закъснял полет преди това...тогава губя билета.
Много жп оператори са, не знам на кого от тях ви е билетът? SJ е държавната жп компания, ама има още поне 15 частни.

Общи условия

Активация на акаунт