Тежат като гюлета НОЕМВРИйските шкембета!!! - Тема 13

  • 31 937
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 594
Аз искам да попитам дали има някоя бъдеща мама,която мисли да ражда в Майчин дом - Варна?

Аз  Peace

# 721
  • Мнения: 1
Благодаря ви за пожеланията, момичета:) Вчера беше един прекрасен ден:) Остават ми още десетина дни до следващата консултация. Да видим бебо колко е пораснал, че вече нямам търпение. Още мъничко сме при майка ми на гости в Ямбол, но другата седмица се прибираме в  София, баткото започва първи клас и преди бебешорския Ноември, ще си имаме първолашки Септември:)

Джудже, стискам палци, при теб всичко да премине безпроблемно и скоро да си вкъщи.

На всички други мамита - усмихнат ден Flowers Sunflower

# 722
  • Мнения: 0
Ох...ще падна от смях...някои хора наистина мразят децата си...Чайка Бележкова междудругото мисля че е нотариус или адвокат и има кантора на Витошка, виждала съм я, хахахаха, някъде в началото, мамите от София като се разхождате огледайте се, там е, хахаха....Ох...

# 723
  • Мнения: 7
Момичета,смеете се на тези имена ,но тук в Чехия е нормално да имат старнни фамилии.Поне за нас.Може да се срещне Сокол,Видра,Окурка(превод краставица),Кокошка и много други.Аз все повтарям на ММ добре че не се казва Кокошка щото въобще няма да си взема тази фамилия.Не че неговата не е странна, но може да мине-Громница Grinning ,а на мен понякога ми идва като гробница Joy.

# 724
  • Мнения: 90
Charming " Честит Рожден Ден! Здраве, щастие, любов и прекрасно бебе през ноември!
Джудже  иди да те видят някъде, за да си спокойна, все пак си е продължително време с контракции.
poly_p лежи си повече, да имаш сили за сватбата  Simple Smile
doris83 ако не чувстваш наистина, че искаш бебо да е Самуил ще му измислиш друго име.  Една позната, разказваше как като се родила дъщеря и решила, че ще се казва София / така  и било заприличало бебето/ иначе уж си имали друго име.
кадроваче  и аз съм се мазала с Бочко и помага, / клотрамизола подходящ ли е за бременни  newsm78 / дано, да минават тези гадини.
Момичета и аз трудно дишам, имам някакво воднисто течение и въобще екстри... явно са нормални.
Относно раждането, в Шейново избора на екип е 800лв, моята лекарка е там и живот и здраве ще съм там. Наистина цените в държавните са като в частните болници, но в повечето частни ако има усложнение ще те пратят към МД.
Да се оплача и ще се мъча да спя, една колежка ме прецаква с отпуската която съм заявила от преди 2 месеца  #2gunfire ....... и аз реших че от 23 септември си пускам отпуска и няма да се върна повече на работа, а ако много ме ядосват много ще си пусна болничен от по рано.  Според тях трябвало до края на Октомври да работя / вкъщи съм щяла да лежа, а не било добре/  много ме ядосаха тези изказвания. Аз и сега едва издържам  Crazy .
Лека нощ и бързо да идва сънчо, при всички страдащи от безсъние  Wink
KuKumqlka, аз от 2м не съм на работа и лежа...кво му е лошото. Много ми е добре даже Mr. Green Викам...да ми последваш примера и да теглиш една майна #2gunfire

# 725
  • Мнения: 107
и не само там, за Испания важи същото. Испанският премиер Хосе Сапатеро, което значи Хосе Обущаря или нещо такова, Педро Браха или Педро Палубата, Хосе Буенавентура Дурути или Хосе Състояние Дурути и т.н. 

# 726
  • Мнения: 27
Здравейте момичета!
Да попитам дали знаете нещо за намалели околоплодни води? Може ли да е моментно? Може ли да се възстанови? Голям зор- беба е добре, но са ми малко водите  newsm78 Някой да се е сблъсквал с подобно нещо. АЗ между другото вода не пия по принцип. И не пия и много като бременна, но все пак  newsm78 Питах във фейсбук, но пък и много мами не пишат там, а може да знаят нещо.
Иначе другите параметри са добре. 1200 гр е бебето, не се стреснаха много, но вероятно ще ме следят.
Много- малко води ще трябва да се удържа поне още 6 седмици.
Въпроса е беба да си расте. Започвам да се наливам с вода , калории и лежане.  Кофтито е , че сме сами с ММ и няма кой да ми помага с малкия и просто ми съсипва нервната система по цял ден.
Моля, кои каквото знае да ми казва, че до другия петък как да изкарам?  ooooh!

# 727
  • Мнения: 90
Здравейте момичета!
Да попитам дали знаете нещо за намалели околоплодни води? Може ли да е моментно? Може ли да се възстанови? Голям зор- беба е добре, но са ми малко водите  newsm78 Някой да се е сблъсквал с подобно нещо. АЗ между другото вода не пия по принцип. И не пия и много като бременна, но все пак  newsm78 Питах във фейсбук, но пък и много мами не пишат там, а може да знаят нещо.
Иначе другите параметри са добре. 1200 гр е бебето, не се стреснаха много, но вероятно ще ме следят.
Много- малко води ще трябва да се удържа поне още 6 седмици.
Въпроса е беба да си расте. Започвам да се наливам с вода , калории и лежане.  Кофтито е , че сме сами с ММ и няма кой да ми помага с малкия и просто ми съсипва нервната система по цял ден.
Моля, кои каквото знае да ми казва, че до другия петък как да изкарам?  ooooh!
Ех..Маги, така като започнат да ни шашкат баш на края.... Зареди се с вода, повече почивка и трябва да устискаш някак, няма начин. Heart Eyes

# 728
  • Мнения: 837
magikrastevaАмниотична течност се произвежда непрекъснато. Няма доказана ясна връзка между поемането на течности от майката и обема на околоплодните води, но въпреки това е забелязана зависимост и се препоръчва при намалели околоплодни води да се поемат повече течности, наситени на белтъци - мляко, айряни, бульони, супи. Към края на бременността околоплодните води намаляват.

# 729
  • Мнения: 27
Нормален индекс се счита от 5 до 8.
Моя е 4.5. Не е много под нормата. 
Така намерих в статиите на Бг- мамата.  newsm78
Ама бих се радвала, ако се възстановят до следващия път и е било моментно. 

# 730
  • Мнения: 2
Момичета, а вашите контракции болезнени ли са? Защото и аз имам, но моите са като стягане на корема без никаква болка и на ден по 2-3 пъти като сме на разходка ми се стяга корема и после ме отпуска и това е.  Rolling Eyes

# 731
  • София
  • Мнения: 295
magikrasteva, моите води последния 1 месец бяха малко, после се повишиха, пак бяха малко и сега са много добре. Искам да кажа, че варират, не знам защо става така,доки не ми обясни, но се променят. Стискам палци всичко да е наред  Hug
Laila33, моите понякога са малко болезнени, но и са много на брой, докарвам си ги до 10 на ден. Твоите 2-3 са си нормални, щом са без болка. Не се притеснявай.

# 732
  • Мнения: 29
Маги, не знам нищо за околоплодните води, но стискам палци да са наред на следващия преглед, за да си спокойна ти!
Вампи, аз съм достатъчно нагла да ти открадна и новото име.  Хареса ми и е много благозвучно.
Пепиткеее, почивай бе жена! Какво е това натоварване.
Бях днес в Пловдив пак на чакракчия, но резултати ще давам утре като се понатоваря. Днес съм кисела и нервна. Не знам защо. И киселини ме мъчат. Ама аз съм си виновна- изядох една манджа с толкова много чубрика, че сега нямам право да мрънкам.

Мирише ми на нова тема Simple Smile

# 733
  • Мнения: 1
Някоя да е пила чай от малинови листа ?

# 734
  • Мнения: 1 298
Магикръстева, аз и във фейса писах, не знам по въпроса ти, но се надявам всичко да е ок, прегръщам те  Hug
Laila33, имала съм няколко болезнени контракции, при едната имах и зацапване една капка, не беше сериозно, но все пак не е хубаво да са болезнени, затова пия магнерот и но-шпа и като цяло ми помагат и нямам почти никакви контракции. Щом твоите са без болка е добре.
Симонка, дано е помогнал чакракцията  Hug
DS7, да аз съм пила такъв чай, много е приятен, но не знам за бременност дали става, защото имаше нещо, което влияе на хормони, аз го пих при болезнен цикъл и свързано със зачеване, майка ми беше чела нещо и ме караше да го пия, но не помня точно.

Общи условия

Активация на акаунт