Златка златотърсачка, всичко иска, ама не й се бачка

  • 42 011
  • 685
  •   1
Отговори
# 435
  • град-държава
  • Мнения: 5 858
Необработените диаманти са матови и не по-малко красиви.

https://www.google.com/search?client=ubuntu&hs=DLQ&chann … um=1&imgdii=_

# 436
  • Мнения: X
Но ми се струва безпредметно да се купува какъвто и да е годежен пръстен или венчална халка, ако ще се живее на семейни начала, както живеят повечето сравнително млади двойки днес.

Интересно ми е защо?
Защото годежът предполага сватба.Не съм чула досега за доживотно сгодени.   Laughing
А венчалната халка се казва така, именно защото съпътства венчаването на двамата в брачен съюз.
Тя символизира безкрайността на любовта, затова и е кръгла, без начало и край, както би трябвало да е с любовта.
Да не си женен и да носиш халка, е все едно да не си лекар, но да си ходиш със стетоскоп на врата, само защото ти харесва.
Възможно е, но е нелогично и смешно.    Laughing

# 437
  • Мнения: 26 462
А да си женен, но да не носиш халка какво е? Wink

# 438
  • Мнения: X
А да си женен, но да не носиш халка какво е? Wink
Не знам, ние с моя съпруг си ги носим.    Grinning
Който не носи, да си каже защо не я носи.   

# 439
  • Мнения: 3 369
извън болничните ситуации, намирам за абсолютно недопустимо партньорът ми да пуска газове около мен. направо е отвратително и белег за ниска култура.

 Wink    Физиката не признава белези за ниска култура.
 
вероятно имаш предвид физиологията  Wink

няма интелигентен, образован, възпитан и културен мъж , който да изпуска газове в присъствие на съпругата си. или поне аз такива не познавам./болнични заведния изключвам и тежки състояния/


Да не си женен и да носиш халка, е все едно да не си лекар, но да си ходиш със стетоскоп на врата, само защото ти харесва.


абсолютно вярно  Peace/доживях да се съглася с красимира Laughing/. струва ми се странно носенето на брачна халка, без наличен брак.


Да бе,сещам се  Joy Joy Joy
Може и в чаша шампанско  Laughing
Но това си е между двамата партньори. Ако не ми се похвали сгодена мома,няма как да знам къФ е тоя пръстен  Laughing

Сещам се за един тактичен начин сгодената девойка да се похвали: поканва приятелките си на чай и вместо да изпъва аристократично кутрето, отпивайки от чая, изпъва безименния пръст  Mr. Green

отдавна е извън протоколно изпъването на кутрето Wink

подарък на пръстен от  мъж към  жена е акт на внимание, желание и интерес.  Simple Smile

# 440
  • Мнения: 234
Но ми се струва безпредметно да се купува какъвто и да е годежен пръстен или венчална халка, ако ще се живее на семейни начала, както живеят повечето сравнително млади двойки днес.

Интересно ми е защо?
Защото годежът предполага сватба.Не съм чула досега за доживотно сгодени.   Laughing
А венчалната халка се казва така, именно защото съпътства венчаването на двамата в брачен съюз.
Тя символизира безкрайността на любовта, затова и е кръгла, без начало и край, както би трябвало да е с любовта.
Да не си женен и да носиш халка, е все едно да не си лекар, но да си ходиш със стетоскоп на врата, само защото ти харесва.
Възможно е, но е нелогично и смешно.    Laughing


To въпроса ми беше към авторката на цитираният от мен пост.  Laughing
Не винаги символиката е еднозначна:
http://margaritta.dir.bg/2008/mart/05prusteni.htm

И да ти кажа хората си носят и правят каквото им харесва  Peace

# 441
  • Мнения: 234
извън болничните ситуации, намирам за абсолютно недопустимо партньорът ми да пуска газове около мен. направо е отвратително и белег за ниска култура.
Wink    Физиката не признава белези за ниска култура.
вероятно имаш предвид физиологията  Wink
няма интелигентен, образован, възпитан и културен мъж , който да изпуска газове в присъствие на съпругата си. или поне аз такива не познавам./болнични заведния изключвам и тежки състояния/

Това как е доказано. Правено е проучване/наблюдение в домовете на интелигентни,образовани и културни мъже?

# 442
  • Мнения: 121
Подариха ми годежен пръстен с 7 камъка/още не съм проверила дали не са диаманти Mr. Green, че като го знам ММ колко е скромен, може да не ми е казал /, на третия месец от запознаването ни.Носех го 14 години и чак тогава сключихме брак.
Като има нещо да се случва, то се случва.

# 443
  • Мнения: 7 873
Подариха ми годежен пръстен с 7 камъка/още не съм проверила дали не са диаманти Mr. Green, че като го знам ММ колко е скромен, може да не ми е казал /, на третия месец от запознаването ни.Носех го 14 години и чак тогава сключихме брак.
Като има нещо да се случва, то се случва.


 newsm78 Какво правихте 14 години?

# 444
  • Мнения: 121
Няма да повярваш...нямахме време да се оженим.Два пъти отлагахме запазени дати и гости си бяхме поканили/втория път/, на третия успяхме. Blush

# 445
  • Мнения: 7 873
Няма да повярваш...нямахме време да се оженим.Два пъти отлагахме запазени дати и гости си бяхме поканили/втория път/, на третия успяхме. Blush

Наистина не мога да повярвам.  Embarassed

# 446
  • Мнения: 26 462
Подариха ми годежен пръстен с 7 камъка/още не съм проверила дали не са диаманти Mr. Green, че като го знам ММ колко е скромен, може да не ми е казал /, на третия месец от запознаването ни.Носех го 14 години и чак тогава сключихме брак.
Като има нещо да се случва, то се случва.


 И ние сме така, включително и пръстен на третия месец от познанството ни. Но той беше новогодишен пръстен, не годожен. После имаше още един, със зелен квадратен камък като очичките ми. И халки имаме - тях пък ги донесе от една чужбина.
 Ииии така... та 15 години.
 Накрая като старци сигурно ще вземем и да се оженим Grinning

# 447
  • София
  • Мнения: 62 594
А да си женен, но да не носиш халка какво е? Wink

Да ти е отесняла, защото са ти се подули пръстите с годините, и защото все не намираш време да я занесеш при златар да се разшири или каквото там се прави.

# 448
  • в рока
  • Мнения: 1 120
Цитат
Да ти е отесняла, защото са ти се подули пръстите с годините, и защото все не намираш време да я занесеш при златар да се разшири или каквото там се прави.

Банално,но истина Simple Smile

# 449
  • Мнения: 26 462
 А, ще я разширяваш. Ако е някаква по така, я даваш на някое от децата за пръстен Laughing

Общи условия

Активация на акаунт