жена ми е бременна и се караме заради пари

  • 13 924
  • 128
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 9 921
Бях се заканил да не пиша в теми от семейни отношения и Отглеждане на деца,ама ей го на...

Не мога да разбера какво толкова се хванахте за слагането на газова уредба-признак за ниски доходи ли е?Ми то има автомобили за 100-на хиляди с фабрични уредби за газ...
Човекът си преценява,че нова кола не му е важна.


Това щях да напиша и аз. Пътуваме ужасно много и досега не се е случвало парите за гориво да са проблем, който да ни откаже да отидем на по-далечно разстояние. Не че да караш на газ е без пари, но едно е да дадеш 40 лв, за да стигнеш примерно до морето , друго е близо 100, нали.

Аз в цялата тема само не разбрах какво пречи на въпросната бременна сама да си плати мекиците, че иска разрешение от мъжа си? Нали работи, къде й отива заплатата, щом за едни мекици и едни обувки от 30 лв. се накърнява семейния бюджет.
Ох, тази газова. Аз я коментирах по-напред поради следните причини. Доколкото знам не са евтини и вместо да се дават пари за газова + всичките и прегледи (да не говорим, че поврежда и колата), спокойно може да се вземе прилична кола с ниска консумация за горе-долу същата сума. За пример, наш голфи на половин милион км. с един резервоар си изкарваше 1000-1300 км и това удоволствие за около 100 лв (т.е. отиване и връщане до морето + някакви 300 км да се сетиш да го заредиш).
Разбира се, авторът си има право на собствено виждане. Мен просто ме е страх от газови, а съм и стисната в същото време. Затова коментирах така.

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 23 963
По принцип газовата не поврежда колата. По принцип! Зависи от двигателя какъв е, каква ти е газовата и как е сложена. Ние караме втора кола с газова уредба, проблем точно с двигателя от газовата не сме имали никога, а разхода за нашия голям ван на бензин и на газ сравнено в пари е около 30-35% по-евтино в полза на газта. Предната кола я сменихме (брат ми обаче още я кара) защото фамилията се увеличи, не от някакви проблеми.

Щото някои хора не се събираме в коли с ниска консумация, ами караме ван в градски условия. Налага се.

# 122
  • Мнения: 18 746
Aludra *, това при какви цени на бензина? Защото 1300км. да ги минеш със 100 лв. при днешните цени на бензина прави разход около 2,9/100, което дори за икономично голфче ми се вижда невъзможно.

# 123
  • Мнения: 9 921
Това ми казаха специалисти, употребата на газова поврежда инжекциона. С фабричната е друг въпроса предполагам.
Еми и ние така сменихме голфчо, щото като отворим вратите все нещо изпадаше. Simple Smile Сега за един месец сметката ни е колкото за над половин година преди. За сравнение с голфа за една година сме дали около 600 лв за дизел, а сега за един месец гледам, че сме похарчили 350 лв пак за дизел, а не сме ходили никъде. Затова казвам, че има варианти.

wild poppy, на цени от миналата година е сметката - 87 лв, за да сме по-точни (от бензиностанция ОМВ Овча купел до Южните курорти, там не е стоял на едно място, върнахме се и го карахме няколко дни в града).

# 124
  • Мнения: 84
Това ми казаха специалисти, употребата на газова поврежда инжекциона. .............

Аз не съм въобще никаква специалистка, но това твърдение ми се струва доста невероятно.  newsm78


Има различни газови все пак. За протокола -- нашата газова струва 1000лв /инжекцион/, с гаранция от две години и на колата /ван/ нищичко и няма. Даже на газ се държи доста по "прилично".

Извинявам се за спама Wink

# 125
  • Мнения: 9 921
Бензинът омазнява дюзите, а газта не. За две години едва ли ще направите разлика. Говорим дългосрочно.

Баща ми също си беше купил газова за 1000 лв и поправя карбуратор едно време благодарение на нея.

Извинявам се, ако отклонявам темата.

Последна редакция: нд, 01 сеп 2013, 12:57 от Aludra *

# 126
  • тук-там
  • Мнения: 4 276
...... честно казано вече чакам да мине един месец и ще си търся втора и трета работа.

Ама защо чак след месец? newsm78

# 127
  • Мнения: 84
Бензинът омазнява дюзите, а газта не. За две години едва ли ще направите разлика. Говорим дългострочно.

Баща ми също си беше купил газова за 1000 лв и поправя карборатор едно време благодарение на нея.

Извинявам се, ако отклонявам темата.



Щом ще говорим в дългосрочен план ... ние определено няма да имаме проблем с карбуратора  Joy

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 23 963
Бензинът омазнява дюзите, а газта не. За две години едва ли ще направите разлика. Говорим дългосрочно.
Това се компенсира при качествените газови уредби. Аз съм с BRC sequent и проблем си нямам. Газов инженкцион, ако се чудиш що за чудо е. 

Общи условия

Активация на акаунт