Мами в Холандия-да се преброим и запознаем по отблизо...

  • 25 796
  • 268
  •   1
Отговори
# 15
Лекарката сама даже ни попита дали искаме да знаем пола на бебка Thinking.


Късметлии!  Flutter

"Лекарка" ние нямаме, само 2 акушерки от "verloskunde" клиниката.  Rolling Eyes

Правиха ни видеозон при първата среща, но казаха, че ще имаме още само един до края на бременността.  newsm78  #Crazy Crossing Arms Ние ще "бегаме" от Холандия де, така че не губя вяра в "благоразумието"!  Wink

# 16
  • Мнения: 2 006
Аз съм с кола и няма да имам проблем за срещата Simple Smile
Учудвам се, че не са искали да ви кайат пола на бебето Thinking

# 17
  • Мнения: 1 761
Аз също чакам бебе и до сега съм имала 2 ехографии.Лекарят ме попита дали искам да знам пола на бебето.НО
В някои култури- например при индийците, не се препоръчва да се съобщава пола на бебето,защото ако е момиче жените правят аборт със здраво бебе.Аз бях малко изненадана като ме попитаха дали изповядвам някаква специална религия,преди да ми кажат пола на бебето.
За ехото- имам много разбрана(за сега) хаусарц,една мила млада жена,която ме попита дали искам нещо да направи за мен и аз поисках трипъл тест, които ако е назначен от лекар е безплатен,ако имаш застраховка, но иначе е скъп.
Акушерките ми са всеки път различни, но съм доволна от тях.Болницата, в която ходя е много хубава.

Ако срещата е извън Хага, ние можем да вземем двама души с нас, които са в района- с кола сме.

# 18
  • Мнения: 93
Хайде и аз да се разпиша (а не само да чета Simple Smile).

Тук съм от 5.5 г., мъжът ми е българин. Имаме момченце на 3 месеца. Имах много лека бременност и също толкова леко раждане.

И аз имах 2 ехота тук - в 12 и 37 седмица, нямаше проблем да ми кажат пола на бебето - естествено след като ме питаха дали искам да знам, зшото повечето холандци предпочитат това да остане като изненада.

За срещи - май само виртуално мога да се присъединя. Не карам кола а малкия не ми се разнася още по влакове. Живеем до Утрехт.

# 19
  • Мнения: 1 559
Цитат на: Belynda link=topic=73403.msg1275162#msg1275162
"Лекарка" ние нямаме, само 2 акушерки от "verloskunde" клиниката.  Rolling Eyes

[quote

И аз имам акушерка в "verloskundige",но то си има 2 задължителни ехографии.С втората по принцип малко закъснях,тя се прави от 18 до 20 седмица.

# 20
  • Мнения: 2 006
Аз предлагам да се срещнем в Бг църквата в Хага Simple Smile
Някоя събота или неделя, когато се постопли Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 645
Това е хубава идея.Наистина е по добре като се постопли,а и когато е топло в Хага е много хубаво.Мисля,че има още мами които не са се отчели.Да изчакаме да видим и те какво ще кажат.
Я.кажете с какво се занимавате,какво правите.Аз освен,че ходя на училище друго нище интересно.Имам идеи да започна и работа или нещо свое си ама всичко с времето.Сега се опреместихме в нова къща и сме малко на червено,а и съм на училище поне до април,и дипломата съм си дала за превод...

# 22
Аз имам и българска и холандска шофьорска книжка и всеки ден съм в движение, така че за мен не е проблем пътуването ако се организираме да се съберем. А може и да взема някой.
Но смятам че е по-трудно да се организираме Mr. Green

# 23
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Я ,кажете как са курсовете при вас- за езика. Аз като се сетя за моят...и ме хваща голям яд. Една крава / с извинение, ама и без такова/ ни мота 6 месеца без да си мръдне пръста да ни научи нещо. Бях си наумила,че съм тъпа и освен английски втори език не мога да науча. Бяхме се събрали един отбор по-интелигентни момичета и й вдигнахме скандал- оттогава не ни поздравява. Имахме след това учител, но и на него му беше много трудно, че не сме бежанци, ами искаме да говорим езика. Най-напреднах в сегашното положение, където трябва да изнасям презентации, а и от утре да говоря на учениците на холандски / въпреки, че съм привърженичка на говоренето на английски в часа по английски...Но си признавам, че имам още много да уча / словоред, който си го праскам по английски маниер.../ Много е полезно и да се четат списания- доста ми се обогати речника....

При вас как е? Холандският е труден език и смятам, че сме герои, че се справяме...., нали? 

# 24
  • Мнения: 1 645
Вчера ходих до училище да си взема резултатите от изпитите и са много добри.По принцип бяха за ниво 2 а аз съм го надскочила и съм близо до ниво 3.Дадоха ми и диплома за НИВО 2.Смея да твърдя,че в училище научих бая  сега се отпускам да говоря и разбирам хората добре.Попаднах и на страхотни учители.И все по сериозно се замислям да продължа след инбургеринг курса за по високо ниво или да го съчетая с някаква специалност.Защото се замислям и да се занимавам с нещо,да работя-неща които изобщо не ми стояха на дневен ред в началото.
Аз също знам английски на добро ниво-писмен и говорим ама сега покрай холандския взе да ми куца,най вече писането.Профилния изпит,който е за паспорта ми е през април.
В училище говоря предимно на руски /майчин език ми е/ с рускините от класа,та направо може да се оплете човек,но ако не беше училището и до ден днешен нямаше да знам и бъкел холандски.
Ами спрявяме се-много ясно GrinningЯ накарай холандец да говори български Laughing Laughing Laughing

# 25
  • Мнения: 1 559
Я накарай холандец да говори български Laughing Laughing Laughing

Оооо,моя го говори много добре bowuu,затова и на мен ми куца холандския hahaha.Всеки път си обещаваме да говорим на холандски,за да се отпускам вече,и след първото изречение си я караме пак на бг... Crossing Arms
Е, не  говори перфектно,или на високо ниво,но се справя отлично.А си е и самоук,но и покрай мен се поотвори доста...идва му отвътре с езите.

# 26
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
На холандците страшно им се отдават езиците, заслугата в никакъв случай не е на образователната система. Нивото доста е паднало...Вчера имах първият си ден на стаж и щях да падна колко е ниско.../става въпрос за VMBO, което е нещо като нашите техникуми/ Стана ми жал за мене си, защото ще видя зор през следващите 7 седмици....
В къщи само се знае: котараче с мустаче, джапанки, портокалче, мами,дупенце Embarassed, наздраве тят Моли, до под кривата круша /това съм аз по време на изпити Tired/ и някои други битови неща... 

# 27
  • Мнения: 71
Да се присъединя и аз...
През март 2001 пристигнах със семейството си в Холандия. Живеем в Арнем (Arnhem): щерка на 7 години, тати, Шука (един своенравен пес) и аз.
Щерката е ясна - расте и магарее. Най-добре говорещия холандски у дома е Wink, а, иначе, расте с 3 езика (ако включим и английски, стават 4).... изобщо - чиста проба "полуидиотче по Ралин"  Wink
Тати.... той беше инженер едно време, но сега (хайде да се похваля, че ще се пръсна иначе Wink) вече е дипломиран акупунктурист... Така като го гледам, пък и както ни е завъртял живота, май още ще учи. То, някои все не са (сме) си дочили цял живот... Wink
Аз съм програмист.... в процес на пренасочване. Взе да ми писва от машинарии и от тази година и аз уча Традиционна Китайска Медицина, но с тенденцията да работя с треви, а не с игли.
Виждам, че стана дума за книжки тук.... Ми, аз имам две, българска и холандска, и не шофирам. Обичам да ме возят Wink

# 28
Napalno sam saglasna s Kalinka, che na holadcite im se otdavat ezici. Pochti vsichki koito jiveiat s balgarki govoriat pone malko balgarski.
A Kalinka ne bi triabvalo da se uchudva che prez sledvastite niakolko meseca ste prepodava na debili  Wink. VMBO- tam otivat nai-umnite ot nai-tapite holandci.
Imam poznata koito raboteshe v edno takova ichiliste i tam ima profesia "pomostnik na pomosthnika na boiadjiata"  rotfImbo

# 29
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Puncho, я малко съчувствие..... Cry Confused....

Всъщност има и мили деца, но има един голям проблем: сякаш нарочно ги държат на ниско ниво. Ясно, че не всеки може да е професор, но от всяко едно дете може да се извлече максималното , всяко има потенциал за нещо....А по отношение на английският....ами нищо не правят, госпожата и 2 думи не им казва на английски и ме влудяват с теориите си , че по-важно е да имаш добра връзка с децата, отколкото материала...Важно е ,ама някои даскали пръста не си мърдат да ги научат на нещо.

Не знам дали знаете, че навлиза и много популярен начин на учене: без класове, без учител пред дъската, решават сами какво да учат / получават лист с какво трябва да е свършено до петък/ и учителите обясняват индивидуално...От една страна е интересно, но ще научат само тези, които имат малко повече пипе. От друга е пилеене на време и потенциал. мен ме хвана нервата в четвъртък от разпиляването на възможности, но се успокоих, че една друга стажантка холандка също се изказа против /значи  не съм със закостеняло социалистическо мислене  Wink/... 

Общи условия

Активация на акаунт